מאמר מספר 6-חסרונות העבודה מהבית: מגיפת הקורונה גרמה ליותר ויותר מקומות עבודה

לשנות צורה ולעבור לעבודה מהבית. אבל לצערי הרב מפחיתה את היצירתיות ומסכנת את החדשנות לטווח הארוך.
עבודה מהבית , שינתה את האופן שבו העובדים מתקשרים וגרמה להם להסתמך בתדירות גבוהה יותר על תקשורת אסינכרונית מאשר בתקופת טרום המגיפה, כמו דואר אלקטרוני והודעות, ובתדירות נמוכה מבעבר על תקשורת סינכרונית בזמן אמת כגון טלפונים או שיחות וידיאו.
להשפעות אלה יש פוטנציאל להשפיע על יכולתם של העובדים לרכוש ולשתף מידע חדש בין קבוצות, וכתוצאה מכך להשפיע על הפרודוקטיביות והחדשנות.
קושי לנהל את הזמן:בעבודה מהבית נכנס ניהול זמנים עצמאי. אך ניהול זמנים נכון עלול להיות בעייתי כשעובדים מהבית،בסופו של דבר, אם אין אף אחד שישב לנו על הראש, לפעמים תתקשו למצוא מוטיבציה למשימות שמתחשק לדחות.
שעות לא מוגדרות : כאשר סביבת העבודה מתמזגת עם סביבת חיי הפנאי, אתם עלולים למצוא את עצמכם עובדים שעות מאוד ארוכות, לתוך הלילה וגם בסופי השבוע. הלקוחות או המעסיקים שלכם, שלא רואים אתכם במשרד ולא יודעים מהן שעות העבודה שלכם, עלולים להניח שאם אתם בבית, כנראה תהיו זמינים לתיקונים, עריכות, עבודה נוספת או לתת מענה לשאלות גם בשעות שבהן אתם לא עובדים.מאחר ואין אף אחד שיאכוף את שעות העבודה המדויקות שלך, אף מנהל שיכבה לך את האור במשרד בדרכו החוצה, או מנקה שתגיע בסוף היום לנקות את המשרדים, העבודה שלך יכולה להימשך לנצח.
תחושת בדידות: עבודה מהבית זו חוויה מעט בודדה. במשרד פוגשים טיפוסים שונים ומגוונים יומיום, יוצרים קשרים וחברויות, מתייעצים בנוגע לענייני העבודה ומשימות שונות, מפרים ומאתגרים האחד את השני.
לעתים קרובות, אנשי מקצוע שעובדים מהבית מתלוננים על תחושות הבדידות והבידוד אותן הם חווים. כשאתה בבית אתה עובד לבדך, ואותן הסחות דעת שציינו לעיל, עשויות להיות חסרות לך ואתה עשוי להרגיש בודד.
קושי בהפרדת ענייני הבית והעבודה : הפיתוי לעסוק בענייני הבית כשאתה נוכח שם, לעתים קרובות מאוד חזק. אתה יכול להרגיש לפתע חייב לנקות את הבית, לעשות קניות, לטפל בילדים. לבשל ארוחת צהריים, להקפיץ את הילדים לחוגים וכד'. צריך להיות מאוד חד משמעי בהפרדת חיי העבודה מחיי הבית, כשאתה עובד מביתך,לא פשוט להגיד לילדים שאתה לא יכול להיות שם עבורם, כשאתה נוכח מידיי יום בסביבתם.
דברים שאתה מפספס אותם: כשאתה מנותק ממקום העבודה ועובד מהבית, אתה יכול לפספס התפתחויות חשובות ולאבד את היכולת להיערך להן, למשל משרה שמתפנית שאולי רצית להתקדם עליה, ואתה לא יודע שהתפנתה. או מנהל חדש שמגיע לתפקיד ואתה מאוד רוצה להכיר אותו ולעשות עליו את הרושם הנכון. גם תכניות עתידיות כגון רכישת החברה, מיזוג, יציאה לשווקים נוספים וכד', כלל הנראה יגיעו לאוזניך לאט יותר מאשר לנוכחים במשרד

מאמר מספר 5 : איך להרוויח כסף בצורה קלה ובלי לזוז מהמחשב : בטח שמעתם על אנשים שעושים כסף לא רע ברשת, חלקם אפילו מצליחים להגיע לסכומים ששווים למשכורת חודשית מכובדת.

אבל אל תחשבו שזה כל כך פשוט. אותם אנשים, אם הם בעלי בלוגים או כאלה שנותנים שיעורים פרטיים, משקיעים הרבה זמן ומאמץ כדי שמקור ההכנסה שלהם יצליח. אם אתם לא בונים על התחייבות שכזו, ורק רוצים לעשות כסף מהיר וקל ברשת, לפניכם 11 דרכים: 

1.משחקים אותה באינטרנט:
לשחק כל היום ועוד לקבל על זה כסף, לא?! אז בתחום משחקי רשת יש שתי אופציות להרוויח: הראשונה לנצח ולזכות, והשנייה פשוט לקבל תשלום תמורת השתתפות במשחק.

 1. קוראים מיילים בתשלום:
  ישנם הרבה אתרים שמציעים לכם לקרוא מיילים שונים תמורת תשלום, קופונים או נקודות זכות. המיילים לרוב הם בעלי תוכן שיווקי ואתם צריכים להקליק על כמה פרסומות או באנרים. האתרים מקבלים תשלום מהמפרסמים שאתם נחשפים לתכנים שלהם, ואתם מקבלים אחוז מאוד קטן מהרווח. לרוב, קריאה של כל מייל כזה תעשיר אתכם בכ-0.25 סנט בממוצע ובדרך כלל נשלחים בין 5-10 מיילים ביום (לפי בחירתכם).
 2. תמכרו את התמונות שלכם
  מעלים תמונות או קטעי וידאו שצילמתם ומקבלים תמלוגים עבור כל פעם שמישהו רוכש את התמונה שלכם מהאתרים הייעודיים. כמובן שככל שהתמונה תהיה טובה ומיוחדת יותר כך תקבלו יותר כסף.
 3. תמכרו חפצים באיביי
  יש לכם חפצים ישנים שאתם עומדים לזרוק? אל תזרקו, אלא תמכרו אותם באיביי.
 4. בקרו באתר ותקבלו כסף
  אתם גם ככה גולשים כל היום באינטרנט, אז למה שלא תרוויחו מזה קצת כסף?! מגוון אתרים שלחוצים על תנועת גולשים ערה מוכנים לשלם כדי שרק תיכנסו לאתר שלהם.
 5. תשתתפו בקבוצות מיקוד
  חברות משלמות מיליוני דולרים כדי לדעת מה דעותיהם של הלקוחות על המוצרים שלהם. גם אתם יכולים להרוויח מזה, לא מיליונים אבל סכום מכובד.
  7.סקרים רבותיי סקרים
  אם עדיין לא הבנתם אז הדעות שלכם שוות הרבה כסף. אחת הדרכים  הקלות והנפוצות בארץ ובעולם לעשות קצת כסף באינטרנט היא להשיב על סקרים. לכם זה לוקח כמה דקות ואין בזה מאמץ מיוחד, עבור החברות זה מידע ששווה זהב. אתם תקבלו עבור כל סקר כמה שקלים או דולרים בודדים. תלוי בחברה, בסוג ואורך הסקרים.
 6. ביקור אתרים
 7. תאזינו לאמנים חדשים 
  עוד דרך להרוויח כסף מביקורת, הפעם בתחום המוזיקה נמצאת באתר  slicethepie. אתם מאזינים למוזיקה של אמנים חדשים, כותבים את דעתכם הכנה וכן, מקבלים על זה כסף.
 8. תתלוננו על השירותים
  אם  אתם לא מתים על מוזיקה, תמיד תוכלו לבקר מוצרי צריכה או שירותים כלשהם. מספר אתרים מציעים אפשרות פשוט לכתוב ביקורת אמיתית של אנשים "לא משוחדים", שרק רוצים לכתוב את מה שעל ליבם. והחדשות הכי טובות, לא נדרש כישרון כתיבה יוצא דופן עבור המשימה.
 9. תהיו מקושרים 
  זה לא סוד שמאוד משתלם כלכלית להכיר הרבה אנשים ולהיות מקושרים. גם ברשת זה שווה במיוחד ותוכלו להרוויח מזה כסף

עבודה מהבית ותהליך הגיוס -מאמר 3
ישנם מקומות עבודה שהעובדים שלהם הם הינם המועסקים החדשים של המעסיק וגויסו לתפקיד עיקרי זה.
המועסקים החדשים לתפקיד עבודה מהבית מגויסים לכך מראש ועוברים תהליך גיוס שונה.
הם נדרשים לשלוח קורות חיים. קורות החיים שלהם עוברים סינון ואחריו לרוב יעברו ראיון טלפוני ראשוני או שידרשו למלא שאלון ולשלוח למעסיק.
מכיוון שהעבודה תעשה מהבית -המעסיק יעדיף לא להטריח את העובד להגיע לפגישה פרונטלית במקום העבודה , אלה יעשה ראיון של המועמד דרך הזום.
הראיון של המועמד באמצעות הזום יאפשר למעסיק לבדוק מספר קריטריונים שנחוצים לעבודה מהבית.
אחד מהם הוא לבדוק מה היא סביבת העבודה של המועמד, האם קיימת רשת טכנולוגית שבאמצעותה תבוצע העבודה מהבית, והגדרת שעות הפעילות הנדרשות לתפקיד הנדרש.
למועמד שרוצה להגדיל את סיכויוו להתקבל לתפקיד של עבודה מהבית נדרש שיהיה.

 1. עמדת עבודה שקטה.
Tags :
Share This :