לפני 2020 החלה להתגבש תנועה בתוך ארגוני ידע. הטכנולוגיה האישית והתקשורת הדיגיטלית

מתפתחות כל כך מהר שאנשים מתחילים לשאול: "האם אנחנו באמת צריכים להיות ביחד, במשרד, כדי לעשות את העבודה שלנו?" יש לנו תשובה במהלך ההשבתה בזמן מגיפת הקורונה. למדנו שרבים מאיתנו לא באמת צריכים להיות עם עמיתינו במשרד כדי לבצע את העבודה. יחידים וצוותי עבודה שלמים יכולים והצטיינו תוך כדי עבודה מרחוק. אז עכשיו, בעולם שלאחר ה-COVID, אנו מתמודדים עם שאלות חדשות: האם ארגונים עובדים מרוחקים לחלוטין או ברובם הם העתיד של ארגוני הידע? יש כאן עבודה בכל מקום?

אין ספק שדגם השלט מציע יתרונות משמעותיים לחברות ולעובדיהן. ארגונים יכולים להפחית או לבטל את עלויות הנדל"ן, להעסיק ולהשתמש בטאלנטים ברחבי העולם, תוך הפחתת חששות הגירה, שמחקרים מראים שעשויים להפיק תועלת מהגברת הפרודוקטיביות. העובדים מקבלים גמישות גיאוגרפית, מבטלים את הנסיעה לעבודה ומדווחים על איזון טוב יותר בין עבודה לחיים. בני המילניום החברים מתלהבים מהרעיון של לטייל בעולם תוך כדי עבודה, וללא ספק אחד הממצאים הבולטים במחקר על מודלים של עבודה מרחוק הוא שהעובדים רואים באפשרות לחיות בכל מקום בעולם יתרון חשוב מאוד.

עם זאת, נותרו דאגות לגבי האופן שבו עבודה מרחוק משפיעה על התקשורת, כולל סיעור מוחות ופתרון בעיות; שיתוף ידע; סוציאליזציה, שייכות, הערכת ביצועים ותגמול, אבטחת מידע וממשל. כדי להבין טוב יותר כיצד מנהלים ארגוניים מאמצים את ההיבטים החיוביים של עבודה מרחוק, מתגברים על אתגרים והימנעות מתוצאות שליליות, ערכנו מחקר על מספר חברות המרוחקות לחלוטין או ברובן.

כבר כמה שנים שתעשיית הגיימינג היא אחת מהתעשיות הגדולות והשוות ביותר שמגלגלות הכי הרבה כסף, עם שווי עצום של 200 מליארד דולר, וזאת בארצות הברית בלבד. אז עם שווי כל כך גדול, טבעי שתתהו איך גם אתם יכולים להרוויח ולקחת ביס מערימת מטילי הזהב הטעימה הזאת.

אבל כדי שבאמת תעריכו את השווי של השוק הזה, אתם צריכים לדעת איך הכל התחיל. בשנת 1958, פיזיקאי בשם ויליאם היגינבות'אם (שעזר גם ביצור פצצת האטום הראשונה) יצר את מה שנחשב היום למשחק הוידאו הראשון. למרות שזה בטח היה מיצג מדהים בזמנו (משחק פצצה אפשר להגיד), הוא לא נראה בכלל כמו שמשחק נראה בימינו. המשחק של דר' היגינבות'אם היה משחק פשוט לשני שחקנים שאיפשר להם לשחק סוג של טניס אחד מול השני. הגרפיקה הייתה מאוד, ואני מתכוון מאוד מוגבלת, כלומר רק קווים בצבעים. והשליטה ב"מחבטים" הייתה באמצעות סדרה של מחוגות מיושנות.

היום לעומת זאת יש למשחקים פוטנציאל גדול בהרבה מהמשחק הפשוט הזה. שחקנים יכולים לשחק אחד מול השני משני קצוות העולם, הסימולציה של התאורה והחלקיקים של העולם האמיתי יכולה להיות מרהיבה ביופיה לפעמים, והשליטה נעשית על ידי שלטים ואמצעים אחרים שפותחו במיוחד לצורך זה וקיבלו שיפורים לאורך שנים עד שנעשו מתאימים לשליטה מוחלטת, אופטימלית ומדוייקת במשחק שבו אתם משחקים.

עם פוטנציאל כזה אם כן, אין פלא שתעשיית הגיימינג טיפסה בסולם התעשיות והפכה לאחד השווקים המובילים בעולם. ואם אתם חושבים שבתעשייה הזו טמונה הזדמנות לעבודה מהבית, אתם צודקים. אז כאן תוכלו לראות איך עושים את זה.

דרך אחת שתוכלו להפוך משחקי מחשב מתחביב לעבודה, ואולי הדרך הכי פשוטה, היא שיתוף סרטונים הקשורים לגיימינג. פלטפורמות כמו יוטיוב מאפשרות לכם לגדל קהל שאוהב את האישיות שלכם או מעריך את הכשרון המופרז שלכם במשחקי מחשב. באמצעות העלאה סדירה של סרטונים וטיפול מסור בערוץ שלכם, הקהל לא ירצה לפספס אף סרטון. כדי להתחיל, כל מה שתצטרכו הוא מיקרופון, מחשב ואינטרנט. מה שצריך לעשות זה פשוט להקליט את עצמכם משחקים ולהעלות את הסרטון לפלטפורמה שבחרתם. באותה המידה אפשר גם להעזר בפלטפורמה כדוגמת טוויץ', המציעה שירות של שידור חי. תוכלו להוריד תוכנה כמו OBS המאפשרת לכם להקליט את המסך ולשדר אותו בזמן אמת. ונכון שזה קשה למצוא קהל שאוהב את התוכן שלכם ולמשוך אותו לערוץ, ושזה לפעמים תהליך שלוקח חודשים או אפילו שנים, אבל אם אתם חושבים שאנשים ירצו להסתכל עליכם משחקים משחקי מחשב או מדברים עליהם, ואם יש לכם כשרון ליחסי ציבור, יכול מאוד להיות שזה ישתלם לכם בסופו של דבר.

דרך נוספת להרוויח כסף מתעשיית הגיימינג הגודלת כל הזמן, היא להיות מפתח משחקים. אם יש לכם ידע וניסיון בפיתוח משחקים, או אם אתם מוכנים ללמוד משהו שיכול לעזור בפיתוח משחק, כמו כתיבת קוד או עיצוב מודלים תלת מימדיים, ייתכן שכדאי לכם לבדוק אם יש חברות פיתוח משחקים שיכולות להעסיק אתכם. כי לפי הנתונים, עובדים בפיתוח משחקים מרוויחים לפעמים לא מעט. וגם אם אתם מעדיפים לעבוד מהבית ולא מהמשרד של איזו חברה גדולה, יש לזה פתרון. אם יש לכם רעיונות טובים למשחקים, תוכלו לפתוח סטודיו עצמאי לפיתוח משחקים. כך תוכלו להיות הבוס של עצמכם, ובאותו הזמן לפתח את המשחקים שתמיד חלמתם לשחק. כמובן שהנהלת סטודיו דורשת הרבה כשרון והתמדה, אבל בגלל שאתם עובדים באופן עצמאי (או עם כמה שותפים שבחרתם), חלק גדול מהרווח ילך ישר אליכם.

כשעובדים מהבית צריך לדעת איך לשמור על עצמינו, שכן עבודה מהבית יכולה להיות תובענית מאוד שכן, אנחנו עובדים מהבית ויש לנו את המטלות והמשימות שקשורות לעבודה מהבית אבל יש לנו גם את המשימות בתוך הבית (בישול, ארגון, ניקיון, כביסה, סידור, קניות, ילדים, לימודים וכו'…) אלו כל כך הרבה דברים לעשות בתוך הבית ואפשר לנשום לרווחה שכן העולם שלנו הוא עולם דינאמי ומהיר. צריך לקום בבוקר ומיד להתחיל במשימות היומיות שאלו המשימות שקשורות לעבודה מהבית והמשימות שיש לנו לעשות בתוך הבית.
בתוך כל המרוץ הזה עלינו לבדוק את עצמנו ועל כן רצוי מאוד לקחת אוויר, לחייך, לעצור, לפתוח את היום מוקדם מכפי שרגילים ולתכנן אותו כך שיעבור בנעימים, זאת אומרת, להתחיל את הבוקר חצי שעה-שעה מוקדם יותר, לנצל את הזמן כדי לתכנן את היום וכך נהיה מאורגנים יותר ונוכל ליישם את כל המשימות שלנו כהלכה מבלי לפספס משימות.
עלינו לעשות לעצמנו טיפול מונע כי רק אנחנו יודעים להקשיב לגוף שלנו ורק אנחנו יכולים לטפל בגוף שלנו ועל כן חשוב מאוד לטפל בגוף והנפש שלנו בצורה טובה. יש לטפל בגוף שלנו כאילו היה מדובר בתחזוקת הרכב (טסט, מוסך, בדיקה, ניקיון וכו'…) כך שאם מרגישים לא טוב צריך להיבדק ולטפל בזה, ובכלל יש לעשות כלל ולבצע בדיקות תקופתיות אצל הרופא משפחה, בדיקות דם, שיניים וכו'…

Tags :
Share This :