לפני עשור החלה מדיניות חדשה המאפשרת לשכירים לעבוד מהבית מהבית במקום ממקום העבודה.

כל נושא העבודה מהבית היה פחות אפשרי עד לפני עשור, וזאת מהסיבה שהאינטרנט היה חייב להיות יציב וחזק, האבטחה הייתה צריכה להיות חזקה מאוד כך שהתנאים הטכנולוגים אז פשוט לא היו מתאימים כדי לאפשר לאנשים לעבוד מהבית כאילו היו במשרד. עם הגעתו של אינטרנט מהיר, דיני אבטחה וסייבר מתקדמים וציוד שמתחבר מרחוק, הדבר התאפשר והתעשייה החלה לתת לעובדים יותר ויותר את האפשרות לעבוד מהבית.

בעקבות מגפת הקורונה ישראל עברה למודל "עבודה מהבית" באופן כמעט מלא.

רוב החברות עדיין מאפשרות לעובדיהן להמשיך במודל זה(או במודל משולב) למרות שההחמרות הוסרו ושמהשבר ברגיעה וזאת מכיוון שיש יתרונות רבים גם למעסיקים וגם למועסקים.

אציג כאן חלק מהיתרונות לעבודה מהבית אצל המעסיקים ולמה למעשה הם ממשיכים בצורת העבודה הזו גם שהאפשרות לחזור למתכונת הישנה מלפני הקורונה, קיימת.

חיסכון בהוצאות וחשבונות – הסיבה המשמעותית ביותר שבגללה מעסיקים מרוויחים כל כך בכך שהם מאפשרים לעובדיהם לעבוד מהבית היא חסכון כספי רב.
הוצאות הרכב לעובד, החשמל, המים, ואף השכירות של הבניין – לא רלוונטיות יותר.
עובדים מהבית לא צריכים שיהיה להם רכב עבודה שהרי אין להם נסיעות לבצע, כמו כן אין צורך לשלם סעיף נסיעות לעובדים ללא רכב, חשבונות כמו חשמל , מים וארנונה לא נדרשים כיוון שכל עובד עובד מביתו כך שאין צורך לשכור מקום.
גם הציוד המשרדי אינו רלוונטי יותר – טלפונים, כלי כתיבה, כיסאות משרדיים, מכונת קפה ועוד … מחקרים שונים מעריכים כי מדובר בחיסכון אשר יכול להגיע עד כדי 10,000 דולרים לשנה לעובד. אפשר לסכם שעבודה מהבית משתלמת מאוד לחברה שמאפשרת זאת.
זמינות גבוהה של העובד – העובדים מטבע הדברים פנויים יותר ונמצאים בזמינות גבוהה יותר וזאת מכיוון שנחסך להם זמן העמידה בפקקים בהלוך ובחזור מהעבודה.
האפשרות לעבוד מחוץ לכותלי המשרד יכולה גם לשפר את השירות ללקוחות והספקים, מכיוון שטווח הזמנים גדל באופן משמעותי (העובד איננו נמצא בפקקי תנועה, והוא יכול בקלות להיות זמין גם בשעות פחות שגרתיות). במקרים בהם העובדים מתמודדים עם אתגרים אישיים (כמו הורות או מוגבלות רפואית), עבודה מהבית יכולה בהחלט להיות פתרון יצירתי עבורם. בנוסף, מיותר לציין כי עבודה מהבית מפחיתה באופן משמעותי את מספר ההיעדרויות מהעבודה בשנה, העובדים לא מרגישים את הצורך לקחת חופש / מחלה וזאת משום שהם עובדים בסביבה הטבעית שלהם, שהם מרגישים שהם צריכים "אוויר" מהעבודה הם לוקחים חופש ויושבים בבית אבל במודל העבודה הזה למעשה הם בהרגשה של נינוחות וביתיות באופן תמידי.
תפוקה גבוהה – החשש המרכזי של מעסיקים מפני עבודה מהבית הוא שאין פיקוח על העובד מבחינת תפוקה והיקף עבודה. עם זאת, מומחים בתחום מעריכים כי הגדרה נכונה של התפקיד גם אם מבוצע מהבית יכולה בהחלט להתמודד עם האתגרים בפיקוח על עובד מרחוק. לדוגמא, ניתן לקבל דיווחים יומיומיים בנוגע להספק, לבצע פגישות סטטוס יומיות או לנהל קשר רציף עם העובד על בסיס טלפונים ומיילים. אמצעי התקשורת המתקדמים הופכים את העבודה מהבית לעבודה שבהחלט ניתן לעקוב אחריה באופן שוטף.
ממחקר שנעשה בנושא עולה כי לא רק שעבודתם של עובדים הפועלים מהבית לא נפגעת, אלא היא אף משתפרת. מומחים בתחום העריכו פעם אחר פעם כי התפוקה בעבודה מהבית גבוהה מהתפוקה של עבודה במשרד. כמו כן, עבודה מהבית מעניקה למעסיק גם יתרונות כגון שיפור יכולות גיוס העובדים, העלאת נאמנותם של העובדים לעסק, הפחתה בשיעורי עזיבה של עובדים איכותיים, תרומת הארגון לאיכות הסביבה, הישענות מופחתת על שעון נוכחות, הפחתה מסוימת של תשלום עבור שעות נוספות (במקרים מסוימים) וכדומה.

עבודה מהבית. זוחלת מהמיטה לקפה של הבוקר, עושה מדיטציה טובה, יוגה משחררת על המזרן ויושבת על המחשב. עכשיו זה להתחיל להקליד ולשחרר על המקלדת כל מה שאת מסוגלת לשחרר. עד למכסה הנכספת. ואם כיף לי לעשות את זה וזה זורם ורץ ותיק תיק בנקל ובקליק אז שיהיה ברור שאני כותבת עוד. עוד מאמר עם פסקאות ומילים. כי עכשיו אני במוזה וכיף לי לעשות את זה. זו עבודה שממש מתחשבת בקריזות שלך ויכולה לזרום איתך לאן שתרצי לקחת אותה.

ואיזה צחוקים עם העבודה הזאת מהבית. כי אני ממש כותבת אותה בלשון נקבה כל הזמן. ואם זה גבר שיושב על המחשב ומקליד משעמום או מחיפוש אתגר, סיפוק והנאה? והוא כותב על עצמו בלשון זכר ומתכוון רק לעצמו ולא רק מטעמי נוחות. והוא כותב לאן שתרצה ולא לאן שתרצי, זוחל ולא זוחלת, עובד ולא עובדת וכו' וכו'…

אז ככה עובדים מהבית. לפעמים יש עבודה תובענית שצריך להגיע בה לאן שהוא ממש מוגדר וחשוב ולפעמים זו עבודה יותר משוחררת. העיקר עבודה מהבית. יצאתי אתמול יום שלם מחוץ לבית. אני לא אומרת שלא היה כיף, היה ממש כיף ומעניין וגיליתי את עצמי גם נחמדה יותר לאנשים, אם כי עדיין צריכה עוד קצת ללטש… היה ממש מרענן ומעניין, אבל היה מעייף…. שעד עכשיו אני בבית צריכה להתאושש מזה. צריך לשמור על כושר ויכולת גמישות, ספונטאניות ויציאה, אבל מסתבר שזה לא דבר שמתאים לכל אחד על בסיס קבוע של כל יום כל יום… בשביל זה יש עבודה מהבית.

עבודה מהבית שמאפשרת לעבוד בלי אטרף מטורף של עמידה בהספקים. עבודה עם הספק מסוים אבל ממש בכיף. בקלות בלי לחץ. בלי לחץ כפרה.

העבודה הזאת מהבית. עכשיו אייתי איזו מילה, וזה הזכיר לי את עבודת המחקר שעשיתי לתואר, זו הייתה ממש עבודה מהבית. לשבת להקליד, אבל לא ככה בהטסה ובלי חשיבה מעמיקה. כמה חקרתי לפני. כמה ספרים פתחתי ולכמה ספריות הלכתי (לא הרבה, חייבת לאמר..:). ואז בסוף ישבתי והקלדתי – מה שעוד היה החלק הקל. עכשיו העבודה שלי כולה היא החלק הקל.

בתור עבודה מהבית בא לי גם ממש לעצב אלבומים. בוקים של בת מצווש, אלבומים של ברית או חלאק'ה. יש כמה סגנונות עיצובים בכל דבר, יכול להיות ספורטיבי ויכול להיות אלגנט. וגם מתחת לשתי כותרות מכלילות אלה יש אין סוף תתי סגנונות ועיצובים. המחסום העיקרי שלי הוא רק להניח את התשתית – זו עבודה שכיף היה לו ניתן היה לדלג עליה. אבל כנראה שלא בדיוק שייך. צריך לבוא בקשר עם צלמות, להודיע על קיומך ועל נכונותך לעבוד בתחום. להבין באיזו תוכנה את הולכת לעבוד, להבין איך עובדים מול בתי דפוס ומה המחירים שלהם. איזה בית דפוס הכי אמין מבחינת תוצר, מחיר ושירות וכולי לי לי … וככה יש לך עבודה ממש טובה מהבית.

Tags :
Share This :