לעומת זאת, ישנם מעסיקים שלא אוהבים שעובדים מהבית, הם מייחסים את זה לאנשים

עצלנים שקמים בשעות לא שעות, ושאין להם שגרת יום מסודרת. מעסיקים אלו אומנם מקבלים עובדים חרוצים ויעילים, שיכולים להקפיד על לוח זמנים, על שגרת יום טובה וכ'ו..
אך מעסיקים אלו מפסידים מהצד השני, בכך שיש להם פחות כח אדם, אין להם מספיק עובדים שיעשו את העבודה במלואה בצורה המיטבית ביותר, הם לוקחים סיכון שאם חלילה כמה עובדים לא יגיעו לעבודה ביום מסוים, לא יהיו מספיק עובדים, וכך העסק יכול להיכשל ולהיחלש.

ישנם הטוענים כי, מעסיקים אשר יש תחתם גם אנשים שעובדים מהבית, הם עסקים שמצליחים עכשיו ויצליחו גם בעתיד, מישום שתמיד יש פעולה שם, תמיד יש כח אדם, וגם בשעות שמקום העבודה סגור, אז יש את האנשים שעובדים מהבית, והם בעצם שומרים על מקום העבודה פעיל ויעיל.

לעומתם, יש הטוענים כי, מעסיקים שלא רוצים אנשים שיעבדו מהבית, אז העסק שלהם הוא פחות מוצלח, מישום שיכול להיות נפילות מידי פעם, כמו למשל אם יש סופת שלגים ואנשים לא יכולים להגיע לעבודה, אז מקום העבודה נשאר סגור ואין שם כל פעילות, וזה יכול לגרום להפסדים בעסק.

לסיום, לכל מעסיק יש דעות שונות לגבי העסק שלו ואיך שהוא צריך לעבוד, יש לו דעות שונות לגבי העובדים שלו – באיזה צורה הם צריכים לעבוד, באיזה מקום, באיזה שעות, באיזה ימים וכ'ו.. וכל אחד צריך לעשות את ההחלטה הטובה ביותר בשבילו, ההחלטה שתקדם אותו בעסק ושתהיה בשבילו לעזר והצלחה מרובה בהמשך.

המון הצלחה!!

עבודה מהבית – תחומי עיסוק

בעבודה מהבית, ישנם הרבה תחומי עיסוק שונים בהם אנשים יכולים לעבוד.
כל תחום מתאים לאופי מסוים של אנשים, כל אחד לפי מה שמתאים לו, יש אנשים שאוהבים עבודה עם אחריות, כמו למשל, שהמעסיק קובע באיזה שעות עובדים, באיזה מקומות עובדים….
ויש אנשים שלהיפך. הם אוהבים עבודה שלא צריך בשבילה אחריות, הם יכולים לעבוד באיזה יום שהם רוצים, באיזה שעות שהם בוחרים, ובאיזה מקומות.

בעבודה מהבית, ישנם אנשים אשר אוהבים עבודה עם אחריות, כמו למשל מטפלת/בייביסיטר לתינוקות וילדים, היא שומרת עליהם בבית ועושה מזה כסף, יש לה שעות מסוימות שהכתיבו לה והיא הולכת על פיהם, יש לה את המקום הקבוע שלה ששם היא נמצאת ועובדת בו, ויש לה אפילו אנשים קבועים שאיתם היא עובדת, והכל זה מהבית.
ישנם אנשים שעובדים מהבית במענה לשיחות טלפון של לקוחות שצריכים עזרה, אנשים אלו גם עובדים בשעות שהמעסיק קבע להם, הם עובדים בימים שהם צריכים לעבוד, ולא יכולים לעבוד מכל מקום שהם רוצים, מישום שהם צריכים להיות כל הזמן ליד מחשב, כדי לתת מידע ללקוחות שצריכים עזרה.
ישנם אנשים במזכירות מהבית, אנשים אלו גם צריכים להיות במקום קבוע, ולהיות זמינים בזמן שקבעו להם, הם עובדים תחת מנהלים וצריכים להישמע להוראות, הם צריכים להיות עם אחריות וידע כלפי העבודה, שידעו מה צריך לעשות, ואיך לעזור לאנשים שמתקשרים לבקש עזרה.

בנוסף לכך, ישנם אנשים אשר אוהבים עבודה עם שעות מסודרות, עם זמנים שהמעסיק קבע, בימים שהמעסיק קבע. מישום שזה עושה להם סדר בראש שיש מי שיחליט עליהם. וגם מקל עליהם, בכך שהם יודעים שיש מישהו מעליהם שיודע יותר מהם את העבודה, ויכולים להיעזר בו מתי שיצטרכו.
ישנם אנשים שבאופי שלהם הם מסודרים וצריכים סדר יום קבוע ומדויק, הם צריכים שהכל יעבור וידפוק כמו שצריך, ובשביל זה הם עושים את כל ההשתדלות שלהם כדי להצליח בזה.
כמו למשל עבודה מול מחשב בתחום חשוב מסוים. זה דבר שצריך אנשים עם אחריות, אנשים שיודעים מה הם עושים, אנשים שאכפת להם מהעבודה, שמעניין אותם מה הם עושים, במה הם משקיעים ולמי הם משקיעים. אנשים אלו יש להם סיכויים גבוהים להצליח, מישום שיש להם סיפוק ממה שהם עושים, הם מרגישים שעשו משהו טוב למישהו אחר, אפילו שהם מקבלים על זה כסף.
הם מרגישים פעילים בחברה, מרגישים שגם הם משקיעים בעסק הזה כדי שיפרח ויצליח.
בדרך כלל כשאנשים עובדים בתחומי עבודה כאלה, המעסיק בעצמו אוהב לפנק את העובדים, כמו למשל, לתת מתנות שי בחגים, לתת שוברים לחופשות משפחתיות, ואפילו לתת בונוסים על עבודה טובה.
כך כשהמנהל משקיע בעובדים שלו והם מרגישים שמעריכים אותם, ככה הם לא ישחקו מהעבודה, וככה לא ירגישו מיאוס בעבודה, להפך, הם ירצו לעבוד עוד ועוד ולעשות כמה שיותר טוב בעבודה כדי שזה יהיה יעיל וטוב.

Tags :
Share This :