לעבודה מהבית יש הרבה יתרונות והנה כמה יתרונות שיעזרו לכם להבין למה עבודה מהבית , יכולה לעשות לכם חיים קלים וטובים יותר.

יתרון ראשון- יש לכם הופעה שקניתם אליה כרטיסים וקניתם את הכרטיסים הרבה זמן לפני ההופעה עצמה, ושכחתם להגיד לבוס שלכם או לעבודה שאתם רוצים לקחת יום חופש ביום של ההופעה וביום למחרת כי אתם לא רוצים להגיע לעבודה גמורים מעייפות או אפילו אתם לא רוצים לאחר לעבודה בגלל שלא קמתם בזמן. ברגע שלא הודעתם לעבודה שלכם, אתם נתקעים באמצע ויש לכם 2 אפשרויות או למכור את הכרטיסים למישהו אחר או באמת ללכת להופעה ולדעת שביום אחרי העבודה שלכם תהיה פחות טובה ואתם תהיו מאוד עייפים.
לעומת זאת שעובדים מהבית לא צריך להיות לחוצים על זה , אין לכם מה לפחד על זה שאתם צריכים לבקש ימי חופש מכיוון שאתם עובדים מהבית אתם לא צריכים לבקש אותם כי אתם יכולים להחליט מתי להפסיק לעבוד ביום של ההופעה ואתם יכולים גם ביום שאחרי ההופעה להחליט שאתם קמים טיפה מאוחר יותר מהרגיל ועדיין לעבוד עד איזה שעה שתרצו. אתם יכולים גם להפסיק מתי שאתם רוצים וללכת לנוח ולחזור אחרי להמשיך לעבוד.
יתרון שני – יש הרבה משפחות ששני ההורים עובדים מחוץ לבית , ההורים עובדים גם במרחק אחד מהשני וגם במרחק מהמוסדות חינוך של הילדים שלהם, ההורים צריכים לנסוע מרחק נסיעה בשביל להגיע אליהם.
במקרה קורה מצב שאחד הילדים שלכם נפצע במוסר חינוך שהוא נמצא ואתם צריכים להגיע לשם . ברגע שאתם עובדים מחוץ לבית , להגיע למוסד חינוך של הילד יהיה לכם יותר קשה ובעייתי , כי אתם צריכים לבקש אישור לצאת , לנסוע למוסד חינוך שזה יקח להם זמן בגלל הפקקים , אז עד שתגיעו לילד שלכם יקח כמה זמן וזה לא עדיף במיוחד שאם המקרה יחסית לא קל.
לעומת זאת שאתם עובדים מהבית אין לכם את כל הדברים האלה , אתם מדלגים על כל הכאב ראש של איך להגיע מהעבודה למוסד חינוך , אתם פשוט עושים הפסקה בזמן העבודה , נוסעים למוסד חינוך של הילד נכון שיש עדיין פקקים אבל עדיין תגיעו הרבה יותר מהר מאשר מהעבודה.
יתרון שלישי- פקקים זה דבר מעצבן ולא כיף שאף אחד באמת לא אוהב להיתקע בתוכו למשך זמן ארוך מאוד וזה תמיד קורה בדרך לעבודה או בדרך הביתה . בשביל לעקוף את הפקקים בבוקר בשביל לא לאחר לעבודה , אתם צריכים לקום מוקדם מאוד להתארגן מהר , ולצאת לעבודה בשביל לעקוף אותם. לא תמיד מצליחים בבוקר לעקוף אותם ולפעמים גם נתקעים בתוכם. בחזור מהעבודה זה הדבר הכי מעצבן שקיים כי אתם רוצים להגיע כבר הביתה ולא להיות על הכביש אבל אז הפקק מגיע ואתם יודעים שאתם הולכים להגיע הביתה רק עוד שעה לפחות . הפקקים האלה הם כאב ראש ויש גם הרבה אנשים שהם חסרי סבלנות על הכביש וזה יכול לסכן את כולם.
שעובדים מהבית אתם לא צריכים לדאוג לזה, אין לכם בעיה עם הפקקים , אתם לא מגיעים למצב הזה שאתם עומדים הכביש, כי העבודה שלכם מתבצעת בבית .
עבודה מהבית גם עוזרת לכם בזה שאתם לא תהיו חסרי סבלנות על הכביש כי אתם לא נמצאים בפקקים עצמם. זה גם עוזר לכם להימנע מלהגיע הביתה מאוחר כי אין לכם פקקים בדרך הביתה , ברגע שסיימתם את העבודה אתם פשוט צריכים לכבות את המחשב שלכם וללכת לעשות את מה שאתם רוצים.

עבודה מהבית ובעיות ברגליים

נדמה שההתעסקות סביב עבודה מהבית מיצתה כמעט את כל האספקטים הן לגבי המעלות של עבודה מהבית והן לגבי החסרונות, אך האם תהיתם אי פעם מה הקשר בין עבודה מהבית לבעיות ברגליים? מה הקשר בכלל בין המקום שאנחנו עובדים לבעיות זוטריות כמו בעיות ברגליים? ובכן, יש כנראה קשר לא מבוטל.
עבודה מהבית יצרה שינוי עמוק בתפיסת העולם שלנו לגבי ההתייחסות לאיך אנחנו צריכים להראות שעה שאנחנו מתיישבים לעבוד בחדר פנימי בתוך הבית שלנו. בין היתר עלתה השאלה מה לובשים כאשר עובדים מהבית ובאותה נשימה ניתן גם לומר, איזה נעליים בוחרים. האם להשאר עם נעלי בית נוחות וחמימות, האם ללבוש נעלי ספורט, נעליים אורטופדיות או נעלי עקב ואולי בכלל ללכת יחף ולוותר לחלוטין על הנעליים?
מבחינת הבחירה האישית אכן, לכל עובד יש זכות לבחור את המנעלים הנוחים לו שעה שהוא עובד מהבית או לוותר עליהם לחלוטין, זה לא אמור להיות העסק של אף אחד, לא של הבוס שמעסיק אותו ולא של הצוות והקולגות העובדים איתו ביחד, אולם מבחינה בריאותית, טוענים פודיאטרים שונים ברחבי העולם, נמצא כי עם העליה בשיעור העובדים מהבית, גדל גם השיעור של אנשים הסובלים מכל מיני בעיות ברגליים או בכף הרגל שכמעט כולן נובעות מהויתור על נעליים נוחות או נעליים באופן כללי.
אז מה בכל זאת הזיקה בין בעיות ברגליים לעבודה מהבית?
ראשית לכל מי שסובל מפצעי סוכרת צריך להקפיד על נעליים מותאמות ונוחות ובמיוחד להמנע מללכת יחף כדי למנוע פציעות שעלולות לגרום לסיבוכים בפצעי הסוכרת.
הליכה ללא נעליים לאורך זמן חושפת את כף הרגל לאוויר הפתוח ולפיכך ליובש והקשחת העור. אם אתם בוחרים להסתובב ללא נעליים, הקפידו לפחות על מריחת קרם רגליים עשיר למניעת יובש ועור סדוק בכף הרגל.
נעילת נעליים ולבישת גרביים חיונית ביותר למי שסובל מבעיות ורידים או דליות ברגליים. ההליכה ללא נעליים וגרביים מקשה על זרימת הדם ועלולה לגרום לקרישי דם, לכאבים כרוניים ובעיות נוירולוגיות ברגליים.
ומה הקשר בין נעליים למחלות חורף? – קשר הדוק ביותר. כשיושבים לעבוד בלי נעליים, הרגל נמצאת על הרצפה ומתקררת. כידוע, ירידה בטמפרטורת הגוף מחלישה את המערכת החיסונית וחיידקים ווירוסים השכיחים בחורף מתחילים לתקוף את הגוף בקלות.
זוכרים את אמא שצעקה עלינו אל תלכו יחף כי אתם עלולים להצטנן? יש בזה הרבה מן האמת. הקור שכף הרגל סופגת עלול להחליש את מערכת החיסון ולפתוח פתח לכל מיני וירוסים של חורף.
הנעליים הם פריט הכרחי כשאתם יוצאים לעבוד בחוץ, אם תגיעו ללא נעליים יש להניח שיפטרו אתכם מהר מאד מהעבודה, יש קוד לבוש שאי אפשר לזלזל בו. אמנם בבית אף אחד לא רואה אולם אם אתם יושבים במפגש בזום יש לתת את הדעת על לבוש מלא, אמנם הרגל מסתתרת לה מתחת לשולחן ואין סיכוי שמישהו יציץ לשם ויראה אותה בשידור וידאו, אולם ברגע של הסחת הדעת אתם עלולים להרים את הרגל ולגרד קצת בין האצבעות, זה עלול להסתיים בצחוק וגיחוך מהקהל אולם זה עלול גם לגרום למבוכה שלא תדעו איך לצאת ממנה.
בנעליים יש גם פן פסיכולוגי. נעילת נעל אלגנטית מאותתת למוח שהנה, הגיע הזמן לעבוד. המוח שמכין את עצמו לעבודה מגביר את המוטיבציה, מעלה את הריכוז ומעורר את הגוף לקראת עשייה והספק. ברגע שמתיישבים לעבוד בלי שום הכנה מראש, ההספק יורד פלאים, אין את התכונה הנדרשת לקראת המתח של העבודה ולפיכך המוטיבציה אינה בשיאה מה שמקשה על ההספקים ועל היצירתיות בעבודה.

עבודה מהבית יכולה להיות אופציה מצוינת עבור אמהות שרוצות לאזן בין האחריות המקצועית והאישית שלהן. זה מאפשר להן להיות נוכחות עבור ילדיהן ועדיין לתרום להכנסה
של משפחתן ואף לפיתוח הקריירה שלהן כאדם אינדיבידואל.

אחד היתרונות של עבודה מהבית כאמא הוא היכולת לשלוט יותר על לוח הזמנים שלך. עם הגמישות והיכולת לשלב בו גם את לוחות הזמנים של הילדים שלך, את יכולה לארגן את יום העבודה שלך כך שיתאים לצרכים שלך. לדוגמה, ייתכן שתבחרי לעבוד במהלך שנת הצהריים של ילדיך, בזמן שהם בבית הספר, בחוגים או לאחר שהם הולכים לישון בלילה ואפילו לפנות בוקר עוד לפני שהם מתעוררים.

יתרון נוסף בעבודה מהבית הוא החיסכון בעלויות. נסיעה למשרד עשויה להיות גוזלת זמן ויקרה, במיוחד כאשר מביאים בחשבון את עלות הטיפול בילדים. על ידי עבודה מהבית, את יכולה לבטל את העלויות הללו ואפילו לחסוך כסף על דברים כמו דלק, תחזוקת רכב ובגדי עבודה.

עם זאת, עבודה מהבית כאמא מגיעה גם עם מערך האתגרים שלה. הנה כמה טיפים נוספים לאמהות ששוקלות או כבר עובדות מהבית:

הציבי גבולות: זה יכול להיות קשה להפריד בין העבודה לחיי הבית כשאת עובדת באותו מקום בו את גרה. הצבת גבולות יכולה לעזור לך לשמור על תחושת איזון. זה יכול לכלול קביעת שעות עבודה ספציפיות, יצירת סביבת עבודה ייעודית ויצירת תקשורת ברורה עם המעסיק או הלקוחות שלך לגבי הזמינות שלך.

הישארי מאורגנת: עם האחריות הנוספת של טיפול בילדים, זה יכול להיות קל להיות מוצפת. שמירה על סדר יכולה לעזור לך לנהל את עומס העבודה שלך ולהפיק את המרב מהזמן שלך. זה יכול לכלול שימוש בכלים כמו לוחות שנה, רשימות משימות ותוכנות לניהול פרויקטים כדי להתעדכן במשימות ובמועדים שלך ולהישאר במסלול הנכון.

קחי הפסקות: עבודה מהבית יכולה להיות מבודדת מאוד, במיוחד אם אין לך הזדמנות ליצור אינטראקציה עם עמיתים או לקוחות באופן אישי. הפסקות יכולות לעזור לך להישאר מרוכזת ומלאה באנרגיה, אז הקפדי להתרחק מהעבודה כמה שאפשר או מדי פעם ולהקדיש זמן לעצמך ולמשפחתך.

חפשי תמיכה: עבודה מהבית כאמא יכולה להיות חוויה מתגמלת ומאתגרת. חיפוש תמיכה מאמהות עובדות אחרות, בין אם באמצעות קהילות מקוונות או קבוצות תמיכה אישיות, זה יכול לעזור לך לשמור על מוטיבציה ולמצוא דרכים לנהל את האתגרים הייחודיים שאת עלולה להתמודד איתם.

למרות האתגרים הללו, ובאמצעות שמירה על הכללים שהוזכרו מעל עבודה מהבית היא חוויה מתגמלת עבור אמהות. אשר קיימת במארז הכישורים שלהן היכולת לאזן בין האחריות המקצועית שלהן, החיסכון הפוטנציאלי בעלויות וגמישות בלוח הזמנים.
לסיכום זו יכולה להיות אופציה מצוינת עבור אמהות אשר רוצות להמשיך בקריירה שלהן ובמקביל להפיק את המרב מהחוויה בין המשך טיפוח הקריירה לבין להיות נוכחות בחייהם של הילדים שלהן.

עבודה מהבית-עבודה מהבית הופכת פופולרית יותר ויותר. אם במרץ 2020, עם פרוץ המגיפה, האפשרות הזו נראתה כמו תוכנית ב' בלבד להתמודדות עם הדחיפות, היום יש יותר ויותר אנשים המעדיפים למצוא תעסוקה מהבית . חברות רבות גם מעריכות את המערכת החדשה הזו באופן חיובי. אבל מהם היתרונות והחסרונות? .

אז מה זה בכלל? עבודה מהבית היא עבודה המתבצעת מהבית, הודות לסיוע באמצעים דיגיטליים וכלי אינטראקציה מרחוק. עבודה מרחוק אפשרית כעת ומהווה חלופה תקפה ליציאה למשרד. עבודה מהבית משנה משמעותית את פעילות העבודה, שהופכת יותר ויותר מכוונת מטרה ופחות נקבעת על ידי היבטים יחסיים ובין – אישיים..

היתרונות של עבודה מרחוק הם רבים. באופן כללי, ניתן לומר שהוא מאפשר ארגון טוב יותר של הזמן ואיזון נכון יותר בין עבודה לחיים. היא מאפשרת לבחור מתי לעבוד ובאילו שעות לעשות, אם ומתי להתחיל, לעצור או לעשות הפסקות, ללא חובה להישאר קשורה פיזית למקום, או יותר נכון לאותו מקום.
זה נותן את האפשרות לעבוד בכל מקום , אפילו לעבור ולשנות ערים: העברת מקום העבודה מאפשרת לבחור היכן לגור. עבודה ממקום חופשה, מאותו מקום בו אתה מבלה את זמנך הפנוי. בסך הכל, זה אותו הקשר של העבודה שעבר שינוי עמוק. המרחב הפיזי בו יש למלא את חובותיו אינו עוד מרכיב קובע וחופש הפרט מתרחב במובן זה הודות לאפשרות לבחור את המקום בו יבצע את עסקיו. זה מפחית את הצורך בנסיעות, את התנועה היחסית וכתוצאה מכך את.
זה מאפשר לך להימנע מאי הנוחות הקלאסית הקשורה לנסיעה באמצעי תחבורה ציבוריים או פרטיים אשר מובילות לבזבוז זמן, זיהום מוגבר והגברת הלחץ האישי. זה יכול להגדיל באופן דרמטי את כמות הזמן שאתה מבלה עם המשפחה שלך .

Tags :
Share This :