לסיום יש עוד כל כך הרבה טיפים שיכולים לגרום לכם למה לעבוד מהבית זה דבר חיובי מאוד ונוח מאוד לכולם.

באמת תהנו מהזמן שיש לכם בבית . הכי חשוב תפרידו בין עבודה לחיים האישיים כי יש לכם את האפשרות לעשות את זה שאתם עובדים מהבית, אתם באמת יודעים איך לצמוח מזה ולגדול או איך לשלב את זה באופן מסודר ונכון. מה שלאנשים שעובדים מחוץ לבית קשה להם לראות איך אפשר לעשות את ההפרדה הזאת .

בימינו עבודה מהבית נהייתה יותר ויותר נפוצה בקרב אנשים ברחבי העולם.
להתרחבות תופעה זו יש כמה סיבות עיקריות ומאחוריהן הגיון.
בשנת 2019 לאחר התפרצות מחלת הקורונה והעלייה בכמות הנדבקים בצורה דרסטית ברחבי כדור הארץ חוקקו חוקים על ידי ממשלות ברחבי כדור הארץ המנחים על אזרחי העולם להישאר בבתים שלהם ולצאת אך ורק למקומות הנחשבים חיוניים כגון: בתי חולים, סופרים ועוד..
מקומות עבודה רבים אשר היו מכלכלים חלק גדול מאוכלוסיית העולם נחשבו כלא חיוניים ולכן לא היה לאנשים אישור ללכת למקום עבודתם ולכך השלכות רבות.
במספר גדול של חברות עסקים ברחבי העולם נאלצו מנהלי החברות לפטר כמות מסיבית של עובדים בשל הנזקים הכלכליים של הקורונה על השוק העולמי ובשל כך אנשים רבים ברחבי כדור הארץ נותרו ללא פרנסה וללא האופציה לחיות בכבוד ולכלכל את עצמם ולעיתים את משפחתם.
פתרון אחד אשר עזר להחזרת המצב הקיים לקדמותו בכל הנוגע לכלכלה ברחבי העולם היה עבודה מהבית.
כאשר בעלי החברות הבינו שיוכלו להמשיך להעסיק את העובדים שלהם ולהמשיך את השירות אשר סיפקו עד עכשיו בעזרת שירות של כל עובד מהבית שלו וכך גם יכלו לעמוד בחוקי המדינה החדשים, חברות רבות בחרו לעשות זאת ולהעסיק את עובדיהן מהבתים שלהם ולשמור על המצב הקיים ככל הניתן ולצמצם את כמות המובטלים אשר מחלת הקורונה העלתה כל כך.
עבודה מהבית הייתה קיימת במגוון מקומות גם לפני מחלת הקורונה אך תופעה זו הלכה וגדלה מעת התפרצות הנגיף והעלתה משמעותית את כמות העובדים ברחבי העולם אשר עובדים מהבית.
לעבודה מהבית יש מספר יתרונות ומאחוריהן הגיון אשר תורם למגוון רחב מאוד של גורמים.
לדוגמה, יתרון כלכלי אחד אשר נגרם לחברות המעסיקות את עובדיהן נגרם בעקבות הצורך הבסיסי אשר היה קיים לפני שהמועסקים היו עובדים מביתם וזה רכישת הציוד המשרדי אשר נדרש על מנת לקיים סביבת עבודה ולהפיק את מטרות החברה.
בנוסף, חברות ברחבי כדור הארץ נאלצו לאכלס את עובדיהן במקום אחד ולשם כך היו שוכרים משרדים ובשל שינוי המצב הקיים ותחילת העבודה מהבית בקרב חברות רבות יכלו המעסיקים לוותר על השכרת בנייני העבודה ובשל כך לחסוך הרבה מאוד כסף ולהמשיך להעסיק עובדים רבים למרות הנזקים הכלכליים אשר מחלת הקורונה גרמה לערך השוק של החברות בשל צמצום המוצרים אשר יכלו לספק לחברה ודרישת הקהל אשר ירדה בשל צמצום המשאבים הכלכליים של העובדים ברחבי העולם.
כיום, כמות גדולה מאוד של חברות ברחבי העולם ממשיכה במתכונת עבודה מהבית או לפחות משאירה את זה בגדר אופציה לאחר שצפו ביתרונות הרבים אשר התגלו מעת התפרצות מחלת הקורונה בכדור הארץ.
עבודה מהבית לעיתים רבות נמצאת כיעילה יותר גם לבעלי החברות מעוד כמה סיבות.
מלבד החסכונות הכלכליים אשר נגרמים בעקבות צמצום המשאבים הנדרשים להשקעה בעובדיהן, כאשר העובד עובד מהבית שלו הוא נמצא בסביבת עבודה לרוב עם פחות הסחות דעת ובשל כך נוצרת עלייה בתפוקת העבודה של העובד אשר בסופו של דבר תורם משמעותית לחברה עצמה וכמובן למעסיקים.
יתרונות רבים קיימים לעבודה מהבית גם לעובדים עצמם, כאשר מועסק בחברה עובד מהבית שלו הוא אינו צריך להתעסק בלבחור לבוש לעבודה, להתארגן פיזית ולצאת מוקדם מהבית שלו על מנת להגיע למקום העבודה שלו אשר לעיתים דורש ממנו לקום מספר שעות מוקדם יותר ממה שיכל לקום אם היה עובד מהבית שלו. סביבת העבודה שלו תהיה סביבה יותר מוכרת ונוחה אשר מאפשרת תחושת נעימות וחופש בקרב העובד והעלאה ניכרת בתפוקת העבודה של המועסק.
יתרון נוסף לעובדים אשר מועסקים בחברות כאשר עובדים מהבית שלהם הוא החיסכון הכלכלי על הוצאות אשר היו בסיסיות כאשר עבדו במשרדי העבודה של המעסיקים שלהם כמו לבוש מסוים, וציוד אשר נדרש על מנת להתנייד למקום העבודה, הורדה מוחלטת של הצורך להגיע פיזית למקום העבודה הפסיק את השימוש בתחבורה הציבורית בקרב העובדים וחסך להם הרבה מאוד כסף ולעיתים במקרים בהם לעובדים יש רכבים פרטיים אז הורדה בשימוש הרכבים הפרטיים שלהם וירידה משמעותית בצריכת הדלק והסולר אשר מתייקרים מיום ליום.

עבודה מהבית + עבודות בית=חיים קלים?!
איך להצליח לשמור על הסדר בבית שלך, ולגדל שלושה ילדים ועדיין לנהל עסק?
איך לעשות את זה?
את מנסה לעבוד מרחוק, אבל ברגע שאת מתיישבת ליד המחשב, מכונת הכביסה שלי חורקת, ארוחת הערב נשרפת, ילדים מתחילים לריב, והכלב מבקש לטייל. את מתלבטת בין מטלות הבית לבין הרצון להקים עסק משלך! נראה שתצטרכי לשים את המחשבות האלה בצד.
כשזה מגיע לעסקים או לעבודה מהבית, איזון בין עבודה לחיים הוא מיתוס.
כשחשבתי להקים את עסק האינטרנט שלי, היה לי רעיון ורוד-וניל לגבי זה. היה נדמה לי שאשכב על הספה עם לפטופ בבית נקי לחלוטין, התינוק ישחק בשמחה לרגלי, ובמטבח יחכו לי שולחן ערוך וארוחת ערב טרייה. באופן כללי, משהו כזה:
כן, לא משנה איך. המציאות, חברי, התברר כשונה לחלוטין מהתמונה.
הילד היה שובב כי היה לו חום, החתולים מיאו כי הם היו רעבים, ארוחת הערב נשרפה כליל כי עשיתי פרויקט דחוף, הילדים הגדולים יותר לא התייחסו לשיעורים וברחו בשקט לטייל, ולגבי בית נקי זה כבר חלום אחר.
כן, האיזון בין עבודה מרחוק (ועוד יותר עסקית) לבין מטלות הבית עשוי להיות קשה. אני יודעת על מה אני מדברת, כי עבדתי מרחוק במשך שנתיים, ואז (כפי שקורה בדרך כלל) פתחתי עסק משלי באינטרנט.
והלכתי על החבל הדק, מאזנתי בין המשפחה, הבית והעסק.
הנה הטיפים שלי שיעזרו לכם ליצור מערכת ארגונית כדי לפשט את חייכם, להחזיר את השלווה והחסד ולעבוד מהבית מבלי לאבד את הראש.
דע את סדרי העדיפויות שלך.
קודם כל תחליט מה הכי חשוב לך ולמשפחתך. על זה צריך לבנות את המערכת הארגונית.
למשל, במקרה שלי מדובר בתזונה בריאה ובית נקי. לכן, יש לי לוח זמנים ברור של ניקיון, אני מכין תוכנית תפריט כל שבוע וממלא את אספקת המזון בזמן.
עבורכם אולי זה משהו אחר – תגידו, לא אכפת לכם מהניקיון המיוחד של הבית, אבל מה שחשוב זה פעילות עם ילדים. מה שזה לא יהיה, זהה את סדר העדיפויות העליון שלך, התחל איתם ובנה מערכת שתתמוך בהם.
דע את "העונה" של חייך
אני משנה את שגרת הבית שלי משנה לשנה. בשביל מה?
לאחר מכן, בעוד שבאופן כללי, ניהול בית מורכב מאותן משימות, הביצועים שלהם יכולים (וצריכים) להשתנות בהתאם ל"עונה" בה אתה חי כעת.
תפסיקו להשוות
החיים שלך הם החיים שלך. החיים שלי הם החיים שלי. אני לא יכול לעשות הרבה ממה שאתה עושה טוב, ולהיפך. אז בואו נפסיק להשוות את עצמנו לאנשים אחרים ונתמקד במרחב שסביבנו.
יש לך לוח זמנים בסיסי
האם אתה יודע מה הדבר הכי טוב בעבודה מהבית? שאתה עובד מהבית!
האם אתה יודע מה הדבר הכי גרוע בעבודה מהבית? כן… שאתה עובד מהבית.
וזו הדילמה הנצחית. בכל מקרה, אי אפשר להתחמק מבישול, צעקות "אמא!!", מריבות, שטיפת כביסה, שטיפת כלים וללכת לסופר.

Tags :
Share This :