למי מתאים לעבוד מהבית?

בשנים האחרונות התרבו מאוד מספר הסוגים של העבודות שאפשר לעבוד בהם דרך הבית. מאז שהתחילה מגפת הקורונה לפני כשנה וחצי התרבו עוד יותר מגוון הצעות העבודות שאפשר לעבוד בהם בעבודה מהבית.
כשהתחילה הקורונה יש גם אנשים שנאלצו לעבור לעבוד דרך הבית גם בניגוד לרצונם. ישנם אנשים שמאוד נהנו מדרך עבודה זאת והצליחו יותר בעבודתם כשהם עבדו דרך הבית. אך לעומת זאת רואים שישנם אנשים שסבלו מאוד בתקופה שם עבדו דרך הבית והם הצליחו בעבודה שלהם בצורה הרבה פחות טובה. למה זה קורה? זה קורה מכיוון שיש אנשים שמאוד אוהבים ונהנים לעבוד דרך הבית, לעומת זאת יש אנשים שסובלים ולא מצליחים כל כך בעבודה מהבית. כל אחד שונה באופיו משאר האנשים בעולם ולכן כל אחד צריך להכיר את עצמו ולקבוע בשבילו האם דרך עבודה זו מתאימה לו או לא. מובאים במאמר מספר סימנים שיכולים להראות למי מהאנשים מתאים לעבוד דרך הבית והם יצליחו והיו מסופקים מדרך עבודה זו ולמי מהאנשים פחות מתאים לעבוד דרך הבית והם פחות יצליחו.
בעבודה מהבית נוצרים הרבה פחות מפגשים עם אנשים אחרים במהלך שעות העבודה. אחד הסימנים שמראים האם בן אדם מתאים לעבודה מהבית הוא לבדוק האם הוא מסוג האנשים שמסוגלים לשהות הרבה זמן לבד באותו מקום, ומסוגלים להתרכז ולהצליח בעבודה כשהם כמעט לא פוגשים אף אחד במהלך כל שעות העבודה. אם הוא לא מסוג האנשים שמסוגלים לעבוד כל כך הרבה שעות בלי לראות אנשים, או אם הוא לא מצליח להתרכז כשהוא נמצא לבד כנראה פחות מתאים לו לעבוד דרך הבית.
סימן נוסף זה לבדוק האם הוא בן אדם שמסוגל להיות ימים שלימים באותו מקום. ישנם אנשים שאינם מסוגלים לבלות יום שלם באותו מקום. כשהם נמצאים זמן רב באותו מקום נוצרת להם הרגשה של מחנק וחוסר ריכוז. אם הוא מסוג האנשים האלה כנראה אינך מתאים לעבודה מהבית. לעומת זאת אם אתה מסוג האנשים שאוהב להיות שעות רבות בבית ונהנה מהשהיה זמן רב באותו מקום ולא מסתדר עם נסיעות ולהכיר מקומות אחרים ולא מרגיש מזה מחנק וקושי כנראה מתאים לך לעבוד דרך הבית.
דרך נוספת לבדוק האם מישהו מתאים לעבוד דרך הבית הוא לבדוק האם הוא טיפוס חברותי? האם כל יום שהוא לא פוגש הרבה אנשים גורם לו לעצב ולחוסר מצב רוח? יש אנשים שכשהם לא פוגשים הרבה אנשים במהלך היום זה גורם להם לדיכאון, חוסר מצב רוח וחולשה, לעומת זאת יש אנשים שזה נותן להם רוגע נפשי, שקט והם מצליחים להתרכז במצב כזה יותר בעבודה. אנשים מהסוג השני מתאימים יותר לעבודה מהבית.
כל אחד צריך לבדוק את עצמו, האם הוא טיפוס שאוהב להיות הרבה בבית או טיפוס שיכול להיות לבד. האם הוא חברותי ולא יכול לשרוד בלי אנשים או האם הוא אוהב גם להיות עם עצמו. כל בן אדם מכיר את עצמו ויודע מהן החולשות שלו ומהן החוזקות שלו. אם מישהו מסתפק באיזה דרך כדאי לו לבחור ומה יותר מתאים לו מומלץ לו להכין טבלה שבה הוא כותב יתרונות מול חסרונות, מה חשוב לו, מה גורם לו לשמוח ומה גורם לו להצליח. אחרי שכותבים את כל הדברים האלה בצורה מסודרת וברורה אפשר לראות בבירור באיזה דרך יותר מתאים לעבוד ותהיה יותר הצלחה וסיפור מהעבודה.
אז איזה סוג של אנשים אתם, מה אתם מעדיפים ובאיזו דרך תבחרו לעבוד?

Tags :
Share This :