למה כדאי לכם להעסיק את העובדים שלך בבית?

החל מתקופת הקורונה עובדים רבים נאלצו לעבור לעבודה מרחוק. בהתחלה, הדבר נראה מתסכל וכמעט בלתי אפשרי, אך כיום אנו יכולים לראות את העבודה מרחוק דווקא כדבר חיובי, שיש לו המון יתרונות.

מעבר ליתרונות לעובדים עצמם, כמו החיסכון בדלק ופקקים, קרבה לילדים, עבודה מהאזור הנוח שלהם וכו, יש כמובן גם המון יתרונות למעסיקים.

היתרון הבולט בעבודה מהבית הוא האמון שהמעסיק נותן בעובדים. מעסיק שנותן לעובדים שלו לעבוד מהבית מחויב לתת בהם אמון מלא כי הוא לא יכול לצפות בהם ולראות מה הם עושים בכל רגע נתון. זהו יתרון מכיוון שזה משפר את האמון שבין העובד למעסיק וגורם למעסיק לסמוך על העובדים שלו, וכאשר מעסיק סומך על העובדים, אלו נהיים בעלי מוטיבציה גבוהה יותר לעבודה.

כמו כן, יתרון נוסף שמקבל המעסיק מכך שהעובדים שלו עובדים מהבית הוא איכות העבודה. שעובד עובד במקום הנוח שלו בלי להגיע לעבודה עצבני אחרי עמידה בפקקים, העבודה שלו תהיה איכותית יותר. כמוכן העובדים יקפידו יותר על עמידה בזמנים ומנסים להוכיח את עצמם יותר, וזה משפיע גם כן על התוצאות.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר הוא חיסכון בהוצאות. למעסיק נחסכות הוצאות רבים כשהעובדים שלו מבצעים עבודה מהבית. לדוגמא- חיסכון בשכירות המקום, חיסכון בחשמל, חיסכון באחזקת רכב, חיסכון בכיסוי נסיעות, חיסכון בשיחות טלפון, חיסכון במיזוג אוויר, חיסכון בציוד משרדי, באוכל ועוד.

מה שעוד מרוויח המעסיק כשהעובדים עובדים מהבית הוא שהעובדים לוקחים הרבה פחות ימי חופש וימי מחלה כשהם עובדים מהבית. אנשים שעובדים מהבית לחוצים פחות ורגישים פחות למחלות. יש להם אפשרות לאזן בין חיי העבודה שלהם לחייהם הפרטיים, לכן הם נעדרים פחות ועובדים יותר.

אם המעסיק נותן לעובד את אופציית הבחירה- האם לעבוד מהבית או לעבוד מהמשרד, הוא משפר את מצב הרוח של העובד ואת יחס העובד כלפיו, מעצם העובדה שנתן לו את זכות הבחירה. כאשר העובדים מקבלים את הזכות לבחור היכן לעבוד, הם עובדים טוב יותר ומעורבים יותר במשימות המוטלות עליהם. אם עובד בחר לעבוד מהבית, הוא יגיש את מטלותיו תמיד בזמן. עובדים מהבית משתדלים לעמוד בלוחות הזמנים, בגלל שהם יודעים כי עמידה בלוחות זמנים היא אחד הגורמים העיקריים שיבטיחו להם להמשיך לעבוד מהבית.

אנשים שעובדים מהבית נוטים להיות רגועים יותר, מכיוון שהם נמצאים במקום הבטוח והנוח שלהם ולא בילו שעות בדרכים פקוקות. כשהעובדים יותר רגועים ופחות לחוצים ועצבניים, רמת ההספק שלהם בעבודה תהיה גבוהה יותר ואיכותית יותר, וזה כמובן מאוד מועיל למעסיק.

העובדים מהבית עובדים לבד. לכן, הם בדרך כלל מנהלים את עצמם. זהו יתרון עצום עבור המעסיקים וגורם ממריץ עבור העובדים.

אז נכון, אנשים שעובדים בעבודה מהבית עובדים לבד. יש שיגידו שזה חיסרון, כי אין שיתוף פעולה ותקשורת בין אנשים, אך מנגד, אנשים שעובדים לבד יהיו יותר מרוכזים בעבודה ופחות בדיבורים אחד עם השני. לכל אדם יש דעה משלו, וכשעובדים לבד נמנעים בוויכוחים ודיונים שלוקחים המון זמן משעות העבודה. כמו כן, אדם שעובד לבד משפר את היכולות האישיות שלו- יכולת הניהול שלו, יכולת ההבעה שלו, האחראיות שלו והעצמאיות שלו. כל אלו ממריצים אותו לעבוד קשה יותר ולהשתפר מבחינת היכולות שלו.

מעסיקים, השתכנעתם? הבנתם למה כדאי לכם להעסיק את העובדים שלכם מהבית? זה הזמן לעדות את זה!

ואתם עובדים, רוצים למצוא עבודה מהבית בקלות? אין בעיה! עבודה מהבית הוא המקום המושלם בשבילכם. כאן תמצאו מגוון משרות של עבודה מהבית.

Tags :
Share This :