לחדר עבודה בשעה 8 בבוקר, יוצא ב11, נכנס שוב ב14:00 בצהריים ויוצא בשעה 18:00 כאשר בזמן הזה בנה

במיומנות ומקצועיות כ50 מדפי יינות שעלות הייצור עבורן היא 10 שקל למדף אבל עלות ההוצאה לשוק היא 150 שקל למדף. הנגר על המפה לחלוטין, מה כבר עשה? הקדיש כמה שעות לעבודה מהבית.
יש עוד המון עבודות שלא מניתי, ואני בטוח שכאלה שגם לא אחשוב עליהן, המטרה של המאמר היא למנות את אלה שהן אובייס.

עבודה מהבית ככלי לחסכון שגרתי משמעותי.
כמה כסף אתם מוציאים בדרך לעבודה? למי שמכם שלא מקבל תלושים לאוכל בחוץ במהלך היום, כמה כסף אתם מוציאים באותו יום עבודה? ואם אתם עם בני זוג, מכרים, עמיתים לעבודה, כמה כסף אתם מוציאים רק בפגישות עסקיות או חבריות?
שימו לזה סוף, כי עבודה מהבית היא הכלי לחסכון של כל ההוצאות האלה.
עכשיו תשאלו שאלה – רגע, מדובר בהוצאות קטנות, 10 שקל פה, 20 שקל שם. זה המתכון לקריסה כלכלית! עוד 10 שקל פה ועוד 20 שקל שם בחישוב חודשי הופך למאות ואפילו אלפים.
אז איך חוסכים את ההוצאות המיותרות האלה? פשוט עובדים מהבית. גם לא לוקחים את העבודה לבתי קפה, למסעדות, לחוף הים.
ההוצאות היחידות שיש בעבודה מהבית וגם הן מוכרות כהוצאה בחישוב מס שכר לעוסק פטור / מורשה הם קפה, סוכר, תה ועוגיות. כי מה כבר צריך בשביל לעבוד מהבית חוץ מקפה לאורך היום?
בשאלת ארוחת הצהריים או הביניים אז מן הסתם שמדובר בסכומים זניחים אל מול פגישות עסקיות במסעדה שבמקרה הטוב מסתיימות בהוצאה של 75 ₪ לארוחה ובמקרה הגרוע גם הזמנת חבר שבדיוק שכח את הארנק בבית ומדובר כבר בהוצאה של 150 ₪ לא כולל טיפ.
אז תחסכו את כל ההוצאות האלה.
ברכישה של קופסאת טסטר צ'וייס ומים בייתיים שעולים כלום כסף, ניתן לייצר הרבה יותר כוסות קפה באותו סכום של כוס אחת בארומה או קפה קפה.
בהכנה של סוף השבוע שעבר ארוחות לכל השבוע גם מדובר בחסכון אדיר, הקנייה היא חד פעמית בעלות של סופר, והנה מדובר ב5 ארוחות צהריים לכל השבוע.
העבודה מהבית מאפשרת חסכון של ההוצאות הקטנות שלאט לאט יוצרות בור ללא תחתית, ללא שליטה וללא מעקב.
נניח והגזמתי עם התנאים הנחותים, ואתם רוצים קצת יותר מזה, קפסולות של נספרסו, עוגות, ארוחות צהריים ברמה גבוהה יותר.
אז עדיין אנחנו מגיעים להוצאות שהן נמוכות משמעותית מהפוטנציאל שלהן במקומות בחוץ שלעיתים מדובר ביותר מ100% על הכסף בכוח הקנייה.
וגם אם תתפרעו אחת לשבוע בארוחת צהריים בחוץ או הזמנה בוולט, עדיין אתם בשליטה, אתם לא מוציאים בכבדות, אתם מצליחים לחסוך את הכסף שהייתי מוציאים לו הייתם עובדים בעזריאלי בחרת הייטק שמייטק שלא מחלקת תלושים לעובדים שלה.
הקפה בדרך לעבודה 12 ₪ , ארוחת צהריים עם עמית לעבודה 75 ₪ קולה זירו למשקה ביניים עוד 10 ₪ ובחזור כמובן איך לא כוס קפה גדולה בעוד 12 ₪ אנחנו עומדים כבר על 100 ₪. יומית.
נכון ההוצאות האלה לא קורות כל יום אבל מספיק שיקרו רק פעמיים בשבוע בסדר הזה בחודש שלם מדובר במעל 1000 ₪
עוד לא דיברתי על נסיעות, לא דיברתי על האנשים שמעשנים מחוץ לבית על עצלנים שבמקום רכבת יקחו מונית או ישרפו כסף על קורקינטים.
מסר אחד לכל אלה שמוציאים המון כסף בדרך לעבודה וביום העבודה עצמו בין אם על תחבורה או בין אם על נשנושים, תעבדו מהבית, תחסכו המון כסף.
אם אני אתחיל לפרוס במאמר חישובים נגיע לחופשות שנתיות, רכבי יוקרה ואפילו משכנתא לבית, כל זה התחייבויות שהולכות לנו על הוצאות פשוטות כמו קפה ומאפה או מוניות.
עבודה מהבית שותים את הקפה בבית, אוכלים ארוחות צהריים מלאות ומזינות בבית, חוסכים את כלל ההוצאות האלה וממצים את הכסף על חוויות.
ואם עדיין לא שכנעתי אותכם, תחשבו כמה כסף הולך לכם על הדברים האלה, ואז תגלמו אותו בחוויות שעולות כסף, תופתעו לגלות שתוכלו לעשות הרבה דברים, אם תשתו את הקפה בבית ולא בחוץ.

איך עבודה מהבית עזרה לי להגשים את עצמי בתחומים אישיים אחרים?
חייתי שנים רבות תחת ההנחה של עבודה קבועה ויציבה, לרבות עובד מדינה, המפתח להצלחה בחיים, כלכלה נכונה, משפחה וכדומה.
הקדשתי עשור שלם מחיי לטובת צבא ההגנה לישראל, שירתתי במגוון תפקידים פיקודיים והדרכתיים וגם בעולם המבצעי נתתי לא מעט זמן.
מענקים מנופחים, הטבות ברכישת דירה, תכניות לימודים ואופק תעסוקתי רחוק טווח כל אלה הצבא ידע לתת לי ולהבטיח את המשך שירותי.
עד ליום שנפל לי האסימון, אני כבר לא נהנה ממה שאני עושה, אני לא אוהב את זה, אני בכלל אוהב את עולם האירועים וחיי הלילה ואפילו רעיון למוצר אטרקטיבי וייחודי התפתח לו במהלך הזמן. אבל זמן לא היה לי כי הייתי עמוק בתפקידים טובעניים בכל העשור האחרון.
עד שקיבלתי החלטה שבצומת הבאה אני עוזב את המקום היציב והקבוע, יוצא בצורה אבסולוטית מאזור הנוחות משתחרר מהצבא ומגשים את עצמי בחיי הלילה.
היה לי רעיון שפיתחתי לאורך הדרך של בר אקטיבי לאירועים אבל ייחודי, כזה שידעתי שאין בארץ והוא פוטנציאל רציני לביקוש.
הדבר שהכי הפחיד אותי בשינוי הגדול הזה היה הבטחון הכלכלי שלי, איך אני מכניס כסף ובמקביל מפתח את הרעיון שבעצמו שואב המון כסף.
הרעיון לוקח כסף על לוגיסטיקה, על שיווק, על אנשי מקצוע, באופן כללי הרבה חודשים לא טובים עד שאעלה על הגל.
התחלתי לעבוד בכל מיני חלטורות מהבית, בזמן שאני לא מפתח את העסק אני מכניס כסף שמספיק לי בדיוק לשכר הדירה, להוצאות המחייה, ואפילו כסף לחסכון שבסוף כולו מושקע בפיתוח העסק.
במשך חצי שנה חילקתי את התכנית שלי לשתיים, פיתוח העסק והפעלתו, ועבודה מהבית במשרה הכי נוחה שידעתי לייצר עבורי, כזאת שאני עובד בה רק בזמנים המתים שלא רלוונטיים לפיתוח העסק.
בהתחלה זה היה מאוד מאתגר, חיי הלילה לא נגמרים ב02:00 כי צריך להחזיר ציוד ולקפל, להחזיר עובדים לביתם ועוד.
הייתי הולך לישון מאוד מאוחר וקם מאוד מוקדם כדי לעבוד בזמן הפנוי מהבית, לעיתים גם מבית הקפה השכונתי, כל זה כדי לאפשר את המשך קיום העסק שלי.
ידעתי מצוין שזה עניין של זמן עד שאעלה על הגל ואוכל להתפרנס יפה מהבר האקטיבי, האירועים בהתחלה לא נסגרו בקצבים וידעתי שכסף מהיר לא קיים בחיי הלילה, כסף גדול בטווח הרחוק.
הבטחון הכלכלי שהעבודה מהבית נתנה לי אפשרה לי להמשיך בפיתוח העסק מבלי לתלות עצמי בתוצאות שלו, כשיגיעו יגיעו, בנתיים אני מרוויח כסף מנתיבים אחרים.

Tags :
Share This :