לוז עבודה לעבודה מהבית

אולי אחד היתרונות של התפרצות נגיף הקורונה יהיה שחברות מסוימות עברו בהצלחה לעבודה מהבית. בהקשר זה, אותם מומחים שכבר שאבו במיומנות זו יוכלו לקבל יתרון פתאומי על פני אלה המעדיפים שטחים פתוחים. מדריך זה יוכל לעזור למי שמעולם לא עבד מהבית.

חשוב לזכור שעבודה מהבית היא אותה עבודה. אתם לא מקבלים פתאום שמונה שעות נוספות ביום לעשות את העסק האישי שלכם או לבלות עם הילדים שלכם. אולי אתם חסכתם בזמן לדרך – אבל לא יותר. יחד עם זאת, מכיוון שזו בדיוק עבודה, אסור לערבב אותה בחיי היום יום ובעניינים אישיים, אלא אם כן אתם איזה גיבור של תוכנית ריאליטי, או בלוגר שמקבל כסף בשביל להראות לצופים איך הוא אוכל דייסה לארוחת בוקר. כמו כן, חשוב לזכור שהתוצאה שלכם תלויה ישירות בתהליך שלכם, והתהליך תלוי בתוצאה שתכננתם לעצמכם. ככל שתיגשו בצורה מודעת יותר לארגון תהליך העבודה, כך תוכלו להגיע לתוצאה צפויה יותר.

הבטחת שעות העבודה היא המרכיב החשוב ביותר בבניית זרימת עבודה מוצלחת מהבית. יחד עם זאת, לא רק אתם והקולגות שלכם, אלא גם כל מי שגר איתכם צריך לדעת מתי שעות עבודה שלכם. אם בני הזוג דורשים נוכחות מקוונת בשעות מסוימות, זה לא אומר שהזמן המסוים הזה יהיה אופטימלי לסגירת משימות מסוימות. למשל, אתם מקבלים הרבה שיחות נכנסות, ואתה לא יכולים לסגור כמה משימות שדורשות ריכוז. המשמעות היא שלוח הזמנים שלכם צריכה לכלול את הזמן שאתם מחוברים לאיניינים אישייים ואת הזמן שאתם מקדישים למשימות הדורשות ריכוז. לוח הזמנים צריך לציין בבירור את מרווחי הזמן שבהם אתם עונים לשיחות, אולי אפילו מוסחתים ממטלות הבית?, ומתי אסור לגעת בכם בשום צורה, אפילו "לרגע".

שגרת העבודה חייבת להישאר עובדת. ככל שתוכל להבחין בבהירות יותר מחיי היומיום, כך ייטב עבור כל המשתתפים בתהליך. יחד עם זאת, גם בחיים לבד וגם בחיים עם מישהו, יש יתרונות וחסרונות. במקרה הראשון, יהיה לכם מבחן ארגון עצמי רציני, כאשר אף אחד לא מאחורי הגב שלכם ולא יכול לשלוט במה אתם מדפדפים ברשת. האפשרות השנייה תפגוש אתכם בצורך לנהל משא ומתן ולהסביר ששעות העבודה הן באמת שעות עבודה. זה שאתם עסוקים בפייסבוק ואתה עסוקים. ומה שאתם צופים ביוטיוב הוא מחקר, ואתה מאוד ממוקדים בתהליך. הסידור הטוב ביותר יהיה כאשר בן זוגכם וקרובי משפחה אחרים לא נוגעים בכים, ללא קשר לפעילותכם. אתם יכול להסתובב בדירה, להדפיס משהו, לצייר, לצפות, לקרוא – אלו שעות העבודה שלכם. בשעות אלו, המשימה שלכם היא לפתור את כל בעיות העבודה כך שלא תצטרכו לחזור אליהן במועד אחר.

הפסקות מהעבודה צריכות להיות קבועות, ורצוי, מוסדרות. אולי אתם רגילים ללכת לארוחת צהריים עם עמיתים במשרד כשכולם פנויים. אבל בבית, במיוחד בהתחלה, עדיף לדבוק בלוח זמנים קפדני. אם אתם עובדים במשרה מלאה, נסו לספק לעצמכם לפחות שלוש הפסקות של 15-20 דקות והפסקה אחת של חצי שעה לארוחת צהריים. אם אתם צריכים לבלות שמונה שעות מול המחשב, זכרו כי תצטרכו להאריך את יום העבודה שלכם עבור כל ההפסקות הללו. עם זאת, עדיף לא להזניח אותם, כי האפקטיביות שלכם יכולה לעלות אם תאפשרו לעצמכם ללכת, למתוח ולהתנתק מעט מהתהליך. חשוב לזכור שאין מתכון אחד שמתאים לכולם. חשוב מאוד למישהו לשבת כמה שעות, שקוע במשימה. ומישהו, להיפך, יכול להרשות לעצמו הפסקה כל שעה. הדבר העיקרי שיש לזכור הוא שההפסקות חשובות.

קצב העבודה שלכם מעוצבת על ידי הגורמים שתוארו לעיל. מרווחים גדולים הם רצפים של עבודה וימי חופש, מרווחים קטנים הם שעות עבודה והפסקות. באופן כללי, ככל שתזוזו בצורה קצבית יותר, כך יהיה לכם קל יותר בטווח הבינוני והארוך. ברור שיוצאים לחופשה או חולים. אבל, ככל שאתם עוקבים יותר מקרוב אחר הקצב, כאשר זה אפשרי ותלוי בכם, כך אתם יותר אפקטיביים.

הכנסה נוספת בעבודה מהבית

היום ניתן למצוא משרות רבות באינטרנת על הכנסה נוספת בפלטפורמתהמיועדות במיוחד לזה. האתרים מספקים פונקציונליות לבחירת מקומות פנויים לעבודה מהבית. ישנן אפשרויות רבות ושונות בשוק להרוויח כסף מהבית. כדי למצוא אחד מתאים, צריך להחליט על תחום הפעילות המיועד ועל היקף המשימות להן יש זמן. כל אחד יכול למצוא אפשרות לרווחים מרחוק לטעמו. בעבודה מהבית ניתן לשלב אפשרויות תעסוקה שונות. למשל, אף אחד לא יכול לאסור על אדם לכתוב בלוג, לכתוב מאמרים בו זמנית ולדאוג לכלב של מישהו אחר.

  • עסקים ללא השקעה –

תשובה נוספת לשאלה כיצד ניתן להרוויח כסף מבלי לצאת מהבית היא לארגן עסק ללא השקעה, או במינימום השקעה. יחד עם זאת, חשוב להבהיר שבמקרים מסוימים העבודה עלולה עדיין לדרוש מכם לצאת מהבית לזמן קצר. מגיפת הקורונה של 2020 גרמה לאנשים לחשוב על המילה "משלוח" אחרת. אם קודם אנשים היו צריכים לאסוף סחורה בעצמם, היום כמעט הכל ניתן להזמין הביתה. רבים ניצלו את ההזדמנות לנצל את התפקיד המשתנה של משלוח בחייהם של אנשים. כך למשל, ניתן להכניס כסף לבתים של סחורה שטרם נכללה בקטלוגים של משרדי שליחויות. ישנן אפשרויות אחרות לפתיחת עסק. לאיזה כיוון לנוע תלוי בתחומי העניין והיכולות של האדם. כמה דוגמאות לעסקים ללא השקעה, או עם עלויות מינימליות:

· עריכת סלסלות מתנה לשנה החדשה ומשלוח עד הבית. במגפה, מעטים מעזים לארגן קניות לא מקוונות.

· ארגון גן ביתי. סגירת גני ילדים, בתי ספר ומוסדות חינוך אחרים אילצה משפחות רבות להישאר תחת קורת גג אחת לפרקי זמן ממושכים. לא כל הורה יכול לעבוד בבטחה מרחוק כאשר ילד משחק בקרבת מקום.

· מכירה חוזרת של סחורה. לשם כך, אתם יכולים להשתמש בלוחות מודעות פופולריים.תמצוא ורכשו מוצר בעלות מינימלית, עם מכירה חוזרת שלאחר מכן בתג מחיר מעט גבוה יותר.

אלה הרפתקנים במיוחד יכולים לשקול עסק בזכיינות ללא השקעה מראש. למרבה הצער, יש מעט מאוד הצעות כאלה בשוק.

Tags :
Share This :