לבנות קשרים עם תלמידים ולחזק את הקשר איתם

להשאיר זמן לתלמידים לתקשר לא על נושאים חינוכיים עם מורים ועמיתים;
להזמין את התלמידים להדגים משהו ממה שסובב אותם במהלך השיעור;
תן לכולם זמן לדבר בכיתה.
להציג אנלוגים וירטואליים של לוחות כבוד ודרכים אחרות לציון עבודת התלמידים.
קבלת החלטות חדשות לגבי זמן אימון
לוח הזמנים של בית הספר יכול להוות מגבלה עצומה שכן לכל התלמידים, ללא קשר למאפיינים וצרכיהם, יש 45 דקות לשיעור. אחד היתרונות הגדולים ביותר של למידה מקוונת הוא שהיא מספקת למורים ולתלמידים משבצות זמן גמישות. המשמעות היא שתלמידים צריכים להיות מסוגלים לנהל את זמן הלמידה שלהם בעצמם. אחרי הכל, עכשיו ילדים יכולים להיות הרבה יותר עצמאיים.
עודד עצמאות ואינטראקציה:

הגדר דרכים שונות ללמידה. האם עדיף לצפות בסרטון כדי לתת לתלמידים ידע רקע לפני שהם מתחילים לקרוא? או שהם רוצים לקרוא קודם ואז לצפות בסרטון?
ספק מגוון של חומרים שמהם התלמידים יכולים לבחור את אלה המתאימים לתחומי העניין שלהם
תן לילדים קצת ניהול זמן. ניתן להשתמש בלוחות זמנים ולוחות זמנים של תלמידים במרחב הוירטואלי. בקשו מהילדים לחשוב מה הם צריכים כתלמידים ולא במה עשוי להתעניין בני גילם.
בקש מהתלמידים לקבל משוב על זמן הלימוד, שכן התלמידים יכולים להציע הצעות נהדרות לגבי מתי וכמה זמן עליהם ללמוד.
המלצות למורים:

על המורים להתרגל גם לשיעורים גמישים. בין לבין, תוכלו להקדיש זמן לניתוח התכתבויות עם תלמידים, בקשות כתובות במהלך ועידות זום. הזדמנות זו לחשוב על משוב תעזור להפוך אותו ליעיל יותר, מסוגל להשפיע על הדינמיקה של הכיתה.

בשנים האחרונות יותר ויותר עובדים בשוק העבודה הישראלי מחפשים עבודה מהבית דרך המחשב, ואינם מוכנים לעבוד בעבודה הדורשת הגעה למשרד יותר. למרות שחברות רבות מחפשות לאייש מספר עצום של משרות, אזרחים רבים מסרבים לחזור לעבוד במשרות שאינן מהבית, או לפחות משלבות מספר ימי עבודה מהבית. המון חברות מחפשות בנרות עובדים, אך האזרחים נוהרים דווקא אל העבודות מהבית, רבים עושים זאת מכיוון שאינם רוצים להתמודד עם סיטואציות חברתיות חדשות, ויעדיפו לעסוק בעבודה שאינה כוללת חוויות שיקשו עליהם.
מאז שוירוס הקורונה פקד אותנו, והכניס עולם שלם לסגר, נראה כי יותר ויותר אנשים מתמודדים עם חרדה חברתית שנובעת מהתקופות הארוכות בריחוק חברתי במהלך הסגרים. החרדה החברתית שלהם מתבטאת בהמנעות מקהלים גדולים, המנעות מסביבה שאינה מוכרת ותחושת אימה שמלווה אותם בסיטואציות חברתיות. כל אלה הופכים פעולות קטנות, שלרוב האנשים הם קלות ביותר, כמו ראיון עבודה או אפילו עלייה לאוטובוס בדרך למקום העבודה, לקשות מנשוא לאלה הסובלים מחרדה חברתית.
עבודה מהבית אינה מצריכה מהאנשים הללו להתמודד עם חוויות שיקשו עליהם, ולכן המון מאנשים אלה פונים לעבודות מהבית, או מחפשים עבודה שמשלבת לפחות עבודה מהבית בחלק מהזמן, שהרי עבודה מהבית אינה מצריכה מהם להתמודד עם אנשים חדשים או להסתדר בסיטואציות שאינם מכירים, הם יכולים לבצע את העבודה מהמחשב בבית שלהם, בסביבה שהם מכירים ומרגישים בה בטוחים ביותר. אין צורך להתמודד עם תחבורה ציבורית, פקקים והמתנה, כי כל מה שעובדים אלו צריכים כדי להגיע לעבודה, זה להדליק את המחשב.
עבודה מהבית פותרת בעיות רבות לאוכלוסיות שונות ומגוונות בחברה הישראלית, אך עדיין ישנם חברות ענק רבות שלא מצליחות לאייש אלפי משרות שאינם יכולות לעבור למתכונת עבודה מהבית, או חברות שאינן מסכימות להתקדם למתכונת עבודה מהבית, או לפחות למודל ההיברידי, המשלב בין עבודה מהבית לעבודה במשרדי החברה. חברות רבות לא רוצות לעבור למודל זה, הן מצידן מאמינות שעבודה מהבית אינה הישגית כמו עבודה ממשרדי החברה, שם יש מנהלים ואחראי משמרת שיכולים לנטר את הישגי העבודה של העובדים במקום. כך יוצא ששוק העבודה הישראלי מחפש ללא הפסקה עובדים, אך אלה אינם מחפשים עבודות שאינם במתכונת עבודה מהבית.
לסיכום, נראה שעובדים רבים בישראל מחפשים עבודה שהיא אך ורק במתכונת עבודה מהבית, בעיקר למען הבריאות הנפשית שלהם. בכל יום ובכל תחום עדיין מתגלות השפעות וירוס הקורונה, אך בתחום העבודות ההשפעה ברורה – האנשים גילו את האפשרות לעבודה מהבית, ועכשיו מסרבים לעבוד בדבר שאינו כולל, לפחות חלק מהזמן, עבודה מהבית, שמקנה להם נוחות בבחירת סביבת העבודה שלהם ובבחירת שעות העבודה שלהם, כל זה ללא הצורך להתנהל מול מנהלים, דרכי הגעה מפרכות ושעות עבודה קונבנציונליות. עבודה מהבית כוללת יתרונות רבים, ונראה שציבור העובדים בישראל הבין את זה, ויעדיף לעבוד במתכונת עבודה מהבית.

עבודה מהבית זה רצון של הרבה אנשים שמעוניינים לעבוד מהבית שלהם ללא יציאה מהבית ולעמוד בפקקים כל יום הרבה שעות עד שהם מגיעים לעבודה בה הם עובדים, או שהם מעוניינים להיות בבית שלהם אם הילדים שלהם ולא תמיד מתאפשר להם לצאת מהבית כל יום לעבודה.
בתחום המכירות יש מלא תחומים שאפשר לעבוד בהם בעבודה מהבית ללא הגעה פיזית למקום העבודה אחת מהאפשרויות זה לעבוד בטלמרקטיניג, בדרך כלל כל משרד של מכירות מגייס לעצמו עובדים בתחום במכירות שיתקשרו לאנשים להציע להם את השירות או את המוצרים שאותו חברה מוכרת, והתפקיד של אותם האנשים זה לשכנע את הקונים לקנות את אותם המוצרים הללו, וככה להגדיל את ההכנסות של החברה.
החברה מעוניינת בכמה שיותר אנשים שיעבדו בתחום הטלמרקטיניג כיון שככל שיש לה יותר אנשים יש לה יותר פרסום וכמובן יותר מכירות.
היום יש גם מלא ארגוני צדקה שמחפשי אנשים למקצוע של להתרים אנשים מכל הארץ על ידי שיחות טלפון, ולהסביר להם איך ארגון הוקם ובשביל מה הוא הוקם ואיך הוא עוזר לאנשים, ועל ידי שאנשים ישתכנעו שהארגון עוזר לאנשים שנזקקים באמת, אנשים יפתחו את ליבם וכיסם ויתרמו כסף לארגון. וכמובן שהם תמיד יעדיפו אנשים שכבר עבדו בתחום ויודעים לשכנע אנשים בקלות לתרום לאותו ארגון שבו הם מפרסמים, או לשכנע אנשים בקלות לקנות את מוצרי החברה.
בעבודה מהבית בתחום הטלמרקטיניג יש גם יתרונות וחסרונות, כמו בכל עבודה לא רק בעבודה מהבית. היתרונות של עבודה מהבית כמובן עצם זה שהעבודה מתבצעת מהבית ולא ממקום אחר מחוץ לבית. יתרון שני שהיא גם עבודה שיכולה להיות מאתגרת לאנשים שאוהבים את התחום של המכירות, ומאמינים שהם יכולים להתקדם בתחום ולהצליח. ובדרך כלל בעבודה הזאות אין תקרת שכר אפשר לקבל הרבה מאוד כסף כיון שאין שם משכורת קבועה ולפעמים אין אפילו שכר בסיס, אלא כל אחד לפי מה שהוא עשה והצליח לפי זה הוא מקבל את המשכורת שלו בסוף החודש לפי איך שאותו חברה סכמה איתו, אם זה לפי אחוזים של המכירות שלו או לפי שיחות הטלפון שלו. ומי שחושב שיש לו את היכולת במכירות והוא יכול לשכנע ולמכור לאנשים מוצרים או להתרים אותם בהחלט יכול להרוויח משכורת נכבדה ולהתפרנס מזה בכבוד.
החסרונות בעבודה מהבית בתחום הטלמרקטיניג הם: מכיון שאין שכר בסיס לא כולם יכולים לעבוד באותה העבודה, אנשים שחייבים להביא משכורת לביתם כיון שיש להם הוצאות, אם יצא להם חודש אחד שהם לא הצליחו בעבודה ולא הצליחו למכור את המוצרים של החברה או לא הצליחו להתרים אנשים לארגון הצדקה שבו הם עובדים הם לא יקבלו משכורת, כיון שאין שכר בסיס והם תלויים רק באותם האנשים שיועילו בטובם להשתכנע ולעשות את מה שהם מעוניינים שהם יעשו. ויש עוד חסרון שיכול להיות לאנשים שמעוניינים בעבודה מהבית שלא תמיד יכולים לעבוד כמו שצריך ללא הפרעות למי שיש ילדים קטנים שלא תמיד יכול לעבוד בלי התעסקות בילדים, שלפעמים לא נותנים את האשרות לעבוד ברצף.
ישנה אפשרות של עבודה מהבית בתחום הטלפנות, שבדך כלל כולל שכר בסיס (ולא רק לפי ההצלחה)היא האפשרות של קביעת פגישות למנהל החברה עם בעלי עסקים או כל מיני לקוחות, או ללקוחות שמעונינים להיפגש פרונטלי עם החברה, שבזה בדרך כלל יש משכורת קבועה שיכולה לכלול בונוסים. כמובן הכל לפי סיכום עם בעלי אותו מקום עבודה שבה אתם עובדים.

Tags :
Share This :