כשעלה הבוקר וזרח השמש אמא שלנו כמה במלוא המרץ היא הגיע אלינו הלבישה אותנו והכינה אותנו ליום

הטרי שר הגיע לפתחנו.
כולם התלבשו הטילו את ידיהם ובירכו לאלוקיהם על היום הקסום שזה עתה הגיע
זה היה מרענן וכיפי כולנו היינו ערים ושמחים.
אך לפתע שימי התלונן שיש לו כאבים חזקים בראש וגם הצוואר גונח ואין לו כוח לקום כמו כולם להתלבש בבגדים הריחניים שהאמא הכינה בשבילו.
האמא לקחה מודד חום היא שמה לו את זה לתוך פיו ואז הופיע על הצג המדד שיש לו שלושים ותשעה גרד חום.
אמא אמרה לו שימי יש לך חום גבוהה ואתה לא תוכל להגיע היום לבית ספר ואף שיש לך היום יום מיחד בבית ספר שבואתו היום הם יצאו לטיול להתרענן להפיק נשימה חדשה בכל אופן תצטרך להשאר בבית.
שימי אף לגודל הצער מיד הבין זאת וגם ידע שאם כן ילך לטיול אולי באמצע הטיול החום רק יעלה ואז זה יהיה הרבה יותר קשה ומסוכן ולכן הסכים להשאר בבית.
אבל כדי ששימי יוכל להשאר בבית היה מישהוא שהיה צריך להשאר בשבילו ואין מישהוא שיכול להשאר כאן שכולם צאו לבית ספרם וגם אבא הלך עבודה ויחזור רק מאוחר
ואז אמא ראתה שאין לה ברירה אחרת ופנתה למנהל עבודה שלה וביקשה אם תוכל היום להשאר ולעבוד מהבית, המנהל בדרך כלל לא הסכים אבל מכיוון שהיה צורך מיוחד הסכים לכך.
והכן אמא נשארה בבית וזה היה מאד כף היא דברה איתי וסיפרה לי כל מיני סיפורים והחחיתי מעט את עצמי למרות שלא נסעתי יחד עם חברי לטיול הגדול שהבנתי אחרי זה שזה היה משהוא מקסים ומיוחד.
למחרת הים כשכולם קמים עוד פעם ומסתרים ליום החדש, שימי נשאר במטה וטוען שאין בכוחו אפילו לזוז ובוודאי שלא ללכת לבית ספר כי עדיין החום עד לא ירד.
אמא החליטה אמרה שאכן גם היום תשאר בבית אולםמכיוון שזה כבר הרבה זמן החום הזה כבר צריך ללכת
אך כדי שאמא תוכל ללכת איתי לרוםא אמא צריכה עוד פעם אישור מהמנהל שלה כדי ללכת איתי לרופא אך אמא התביישה לבקש עוד פעם מהמנהל רשות לשאר בבית שהוא בדרך כלל לא מסכים.
אך לא הייתה לה ברירה ומהכרח היא התקשרה לו וביקשה ממנו עוד פעם את האישור הזה. אבל לתדהמתה הוא מיד הסכים ואמר לה שמצדו היא תוכל להשאר כל כל יום ויום ולעבוד מהבית,
למה אתה שואל? שהוא ראה שכשהיא עבדה מהבית העבודה היתה הרבה יותר טובה ואכיותית היא הספיקה הרבה יותר וכך המנהל הוא גם הרוויח יותר.
וזה הרווח לעבוד בבית שכדי שתוכל גם לעבוד יותר טוב והמנהל חהנה ממך יותר וגם אם חלילה הילדים שלך חולים ולא יכולים ללכת לבית ספר זה אך ורק בעבודה מהבית.
ולכן הדור שלנו אתם יודעים אנחנו אנשים מפונקים כל דבר אנחנו מיד נלחצים ואנחנו מיד רצים לרופא ואיך אנחנן נוכל ללכת ולצאת לעבוד עם לוח זמנים עמות עם כל ילד וילד
ולכן אנחנו צריכים את העבודה מהבית הזה כדי שלא נהיה מצוצמים ומקפדים ל אידה אופן ומסגרת
יש פתגם מפורסם משה שלא יעשה השכל יעשה הזמן, זאת אומרת שאנחנו לא נוכל עוד הרבה ככה לצאת לעבודה. עוד יגיע זמן שכולם כולם ישבו בבית ויחפשו עדודה בכל מיני דרכים.
אז באו עכיו שיש עוד הזדמנות ואפשריות לשבת בבית ולחפש העבודה מהבית.

מבוא
מגיפת COVID-19 השפיעה באופן משמעותי על אופן העבודה שלנו, כאשר עובדים רבים עברו לעבודה מהבית כדרך לשמור על המשכיות עסקית תוך שמירה על בטיחות העובדים. בעוד שעבודה מרחוק קיימת כבר זמן מה, המגיפה האיצה את אימוצה, כאשר יותר ויותר עובדים עובדים מהבית. עם זאת, ההשפעה של עבודה מרחוק על מוטיבציה ומעורבות בעבודה הייתה נושא לוויכוח רב. במאמר זה, נחקור את ההשפעה של עבודה מרחוק על מוטיבציה ומעורבות בעבודה ונספק כמה טיפים כיצד לשמור על מוטיבציה ומעורבות של העובדים בזמן העבודה מהבית.

היתרונות והאתגרים של עבודה מרחוק

עבודה מהבית הפכה לפופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר עובדים רבים מאמצים את הגמישות ואת האיזון בין העבודה לחיים החיים שהיא מספקת. היתרונות של עבודה מרחוק כוללים צמצום זמן ועלויות נסיעה, שיפור האיזון בין עבודה לחיים, והגברת האוטונומיה.
עם זאת, עבודה מהבית מציבה גם כמה אתגרים ייחודיים, כמו היעדר תקשורת פנים אל פנים ובידוד חברתי. אתגרים אלו יכולים להשפיע על מוטיבציה ומעורבות בעבודה, מה שיוביל לירידה בתפוקה, שביעות רצון נמוכה יותר בעבודה ותחלופה מוגברת.

ההשפעה של עבודה מרחוק על המוטיבציה לעבודה

מוטיבציה לעבודה מתייחסת לדחף או לרצון להצליח בתפקידו. לעבודה מרחוק יכולה להיות השפעה משמעותית על המוטיבציה לעבודה, הן לחיוב והן לרעה.
בצד החיובי, עבודה מרחוק יכולה להגביר את המוטיבציה לעבודה על ידי מתן יותר אוטונומיה וגמישות לעובדים. לעובדים שעובדים מהבית יש יותר שליטה על סביבת העבודה שלהם ויכולים להתאים את לוח הזמנים שלהם כך שיתאים יותר לצרכיהם האישיים. אוטונומיה וגמישות מוגברת זו יכולה להוביל לשביעות רצון ומוטיבציה גבוהה יותר בעבודה.
בצד השלילי, עבודה מרחוק יכולה להפחית את המוטיבציה בעבודה על ידי הגברת תחושת הבידוד החברתי והפחתת תחושת הקשר עם החברה והקולגות. חוסר חיבור זה יכול להוביל לשביעות רצון ומוטיבציה נמוכה יותר בעבודה, כמו גם לירידה בתפוקה.

ההשפעה של עבודה מרחוק על מעורבות העובדים

מעורבות עובדים מתייחסת לרמת המחויבות הרגשית שיש לעובד לעבודה ולחברה. עובדים מעורבים הם יותר פרודוקטיביים, מחויבים ונאמנים לחברה.
לעבודה מהבית יכולה להיות השפעה משמעותית על מעורבות העובדים, הן לחיוב והן לרעה. בצד החיובי, עבודה מרחוק יכולה להגביר את מעורבות העובדים בכך שהיא מספקת לעובדים יותר אוטונומיה, גמישות ואיזון טוב יותר בין עבודה לחיים. מעורבות מוגברת זו יכולה להוביל לשביעות רצון גבוהה יותר בעבודה, להגברת הפרודוקטיביות ולירידה בתחלופה.
בצד השלילי, עבודה מרחוק יכולה להפחית את מעורבות העובדים על ידי הגברת תחושת הבידוד החברתי והפחתת תחושת הקשר עם החברה והקולגות. חוסר חיבור זה יכול להוביל לשביעות רצון ומוטיבציה בעבודה נמוכה יותר, כמו גם לירידה בתפוקה ולעלייה בתחלופה.

טיפים לשמירה על מוטיבציה ומעורבות של העובדים בזמן העבודה מהבית

כדי להבטיח שהעובדים יישארו בעלי מוטיבציה ומעורבות בזמן העבודה מהבית, חברות יכולות לנקוט במספר צעדים, כולל:

מתן תקשורת סדירה: תקשורת קבועה חיונית לשמירה על תחושת הקשר עם העובדים. מנהלים צריכים לתזמן צ'ק-אין קבוע עם חברי הצוות שלהם ולספק משוב והכרה תכופים לעבודתם.

מתן הזדמנויות לאינטראקציה חברתית: אינטראקציה חברתית היא קריטית לשמירה על מעורבות העובדים. חברות יכולות לארגן אירועים חברתיים וירטואליים, כגון פעילויות בניית צוות, משחקים מקוונים או שעות שמחות, כדי לשמור על קשר בין העובדים.

מתן גישה להזדמנויות הכשרה ופיתוח: עובדים שניתנו להם הזדמנויות להכשרה ופיתוח הם יותר מעורבים ומוטיבציה. חברות צריכות להציע גישה לקורסי הכשרה מקוונים או סדנאות וירטואליות כדי לעזור לעובדים לפתח מיומנויות חדשות ולקדם את הקריירה שלהם.

מתן הזדמנויות לאוטונומיה וגמישות: מתן לעובדים הזדמנויות לאוטונומיה וגמישות יכול לעזור להגביר את המוטיבציה והמעורבות בעבודה. חברות צריכות לספק לעובדים את הגמישות לעבוד מהבית או ממקומות אחרים ולאפשר להם לקבוע את לוח הזמנים שלהם.

מתן סביבת עבודה תומכת: חברות צריכות להבטיח שלעובדים תהיה גישה למשאבים ולתמיכה שהם צריכים כדי לעבוד ביעילות מהבית. זה עשוי לכלול מתן גישה לטכנולוגיה, ארגונומית רהיטים וציוד אחר הקשור לעבודה, כמו גם מתן תמיכה לבריאות נפשית ולרווחה.

סיכום

עבודה מהבית הפכה למרכיב קריטי במקום העבודה המודרני, והשפעתה על המוטיבציה והמעורבות בעבודה מורכבת. בעוד שעבודה מרחוק מספקת לעובדים יותר אוטונומיה, גמישות ואיזון בין עבודה לחיים, היא יכולה גם להוביל לבידוד חברתי, ירידה במוטיבציה ומעורבות. כדי להבטיח שהעובדים יישארו בעלי מוטיבציה ומעורבות בזמן העבודה מהבית, חברות חייבות לנקוט בצעדים יזומים כדי לשמור על תקשורת, לספק הזדמנויות לאינטראקציה חברתית, להציע הכשרה ופיתוח, לספק הזדמנויות לאוטונומיה וגמישות ולספק סביבת עבודה תומכת.
בנוסף, עבודה מהבית מציעה יתרונות רבים ומציגה אתגרים ייחודיים שחברות חייבות להתגבר עליהם כדי לשמור על מוטיבציה ומעורבות של העובדים. עם האסטרטגיות הנכונות במקום, עבודה מרחוק יכולה להוביל לשביעות רצון גבוהה יותר בעבודה, להגברת הפרודוקטיביות ולירידה במחזור, מה שהופך אותה לכלי קריטי לעסקים המעוניינים למשוך ולשמר כישרונות מובילים בשוק העבודה התחרותי של היום.

[8:03, 1.3.2023] ⁦+972 53-829-0506⁩: עבודה מהבית – ההכרות שלנו עם העבודה מהבית היא חלשה , המון אנשים נמנעים מהעבודה מהבית מחוסר אמון . מדוע ? לא ברור למה .
עבודה מהבית היא עבודה לכל דבר שלפנינו מוצבים המון אופציות של משרות דרושים. יש עבודה מהבית שהיא שעתי ויש עבודה מהבית שהיא הכנסה נוספת אתה עובד כשאתה יכול .אנשים לא מנסים כי הם אומרים חוסר אמון אך לא תדע אם לא תנסה !
יש עבודות מהבית שמעניקים לך למידה ותשלום סמלי (שאתה לא חייב לצאת מהבית זה מתבצע דרך ה- ZOOMוהיא עבודה לכל דבר , ויש עבודה מהבית שהדרישה שלהם להגיע למקום מסוים לעבוד קורס ואז אתה יכול להתחיל עבודה מהבית .כל דבר שתדבר לעשות הוא משמעותי לצורה שבא אתה בוחר ובמה אתה רוצה לעבוד , יש ויש צריך לבדוק ולראות ממתאים לך .
לעבודה מהבית דרושים כל כך מלא משרות שרק ממתינים שניקח אותם ונתחיל , יש לך שליטה במה אתה מעוניין לעבוד .נכון שמרוב שיש ביקוש לעבודה מהבית אנחנו נכנסים לעיבוד כי אנחנו מנסים להכניס כמה שיותר כסף הביתה , כי לבחור במשהו שאתה אוהב שכך תישאר בוא כמה יותר זמן . עבודה מהבית לא מונעת ממך לחפש עבודה קבוע שהיא מחוץ לבית ולעבוד ובנוסף לעבוד מהבית כהכנסה נוספת . יש לך כל כך אפשרויות לבחור שאי אפשר לכתוב את כולם , יש על המחשב / טלפון תתחילו לחפש ותמצאו מלא משרות דרושים , לא תתאכזבו . אולי אקח לכם זמן מה למצוא את העבודה שבא אתם רוצים לעבוד אך לא להתרגש בסוף תמצאו את זה ותאכלו להתחיל. יש מקומות שדורשים קורות חיים אז כן להתארגן על זה ויש מקומות שלא דורשים . יש עם ניסיון ויש בלי ניסיון . מה שבטוח אין לכם דרך עבודה מהבית ראיון עבודה . אין יותר טוב מהנוחות שלך ופינה שלך לעבוד ולהיות מרוכז בסביבה שקטה ורגועה . המשמעות של עבוד מהבית היא לתת למשפחות את האפשרות להיות עם המשפחה ולא להפסיד אותה . יש אנשים שבוחרים לטייל בעולם ולעבוד מהבית דרך מחשב נייד , דרך טלפון . המון אנשים פשוט נהנים האפשרות שיש להם את הבחירה לפתח עסק פרטי מהעבודה מהבית שמכניסה להם כסף שמאפשר להם ליהנות מהחיים בכל צורה שאפשרית בעולם . גם אתם יכולים לעשות זאת שוב רק צריך להיכנס לחיפוש ולהתחיל למצוא את העבודה שמעניינת אותך או עבודה שאתה צריך הכנסה נוספת או קבועה . פשוט רוצו על זה ותתחילו ליהנות מהמשפחה שלכם .מעבר להכנסה קבוע שזה רוב האנשים מחפשים כי זה מה שידוע ההכנסה נוספת הכי יכולה להיות בדיוק כמו הכנסה קבוע כי יש משרות שנותנות לך אופציה של סוג של עסק פרטי / עסק פרטי , לא משנה מה מהם בכללי עבודה מהבית היא עסק פרטי לכל דבר כי אתה הבוס של עצמך שצריך למצוא את הזמן לעבוד ולא להיות למשוך הזמן בכלום , תמשוך את הזמן סוף חודש לא תקבל את היעד שאתה מחפש או צריך . צריך להיות אחרים ולדעת למה אתה נכנס והאם זה משהו שאתה מסוגל לעמוד בוא והכי חשוב האם אתה מסוגל להיות הבוס של עצמך ולחשב את הזמן שלך נכון . אחרי שחשבת והבנת מה טוב בשבילך והגע לחישובים של החיסכון ומה יוצא לי מי זה , אנחנו פה מחכים לך . עבודה מהבית

Tags :
Share This :