כשעובדים בעבודה מהבית

כשעובדים בעבודה מהבית אז יש צורך להיות טוטאליים לעבודה, לעבוד ממש כאילו אנחנו בעבודה מחוץ לבית, עם יתרון מובהק של כן להיות בבית ככה אפשר לדעת מה הילדים שלנו מכניסים לפה שלהם וזה הזמן שלנו להאכיל אותם באוכל מזין
כשעובדים בעבודה מהבית אז יש זמן לעשות קניות וזה הזמן ללמוד לקרוא את רשימת הרכיבים במוצרים שאותם אנחנו קונים – יש לקרוא את רשימת הרכיבים ולשים לב, לא לטבלת הסימון התזונתי אלא רשימת הרכיבים שהיא כתובה בעברית פשוטה וכל מה שצריך לכשות הוא לחפש אם כתובה שם המילה "סוכר" בעצמה או באחת מתחפושותיה. אם היא כתובה אז לא קונים אלא מחפשים מוצר זהה בלי סוכר. מניסיון, בדרך כלל אין צורך לחפש אותו בחנות טבע מפונפנת, אלא פשוט על אותו המדף בסופר תחת מותר אחר. יש לתרגל בשפה התזונתית את התנועה הסיבובית של היד: כל מוצר שאותו מתכננים לקנות, קודם כל נסובב כדי לקרוא מה המרכיבים שיש בו.
כשעובדים בעבודה מהבית, כפי שכתבתי קודם, יש לחפש ברשימת הרכיבים את המילה "סוכר" אבל אם מופיעה המילה "פרוקטוז", הרי שלמעשה זהו סוכר בתחפושת. ולא רק פרוקטוז: כאמור, ישנם 50 גוונים של סוכר והוא מגיע לא פעם בשמות שונים. הרכיב שמופיע ראשון ברשימה הוא הדומיננטי במוצר, ומשם בסדר יורד הרכיבים העיקריים שאחריו. יש מוצאים סוכר, אין זה משנה אם הוא כתוב ראשון או אחרון, בכל מקרה יש סוכר מוסף במוצר ולכן יש להתרחק ממנו וזאת לטובת הבריאות של הילדים שלנו בזמן שעובדים בעבודה מהבית.
בזמן שעובדים בעבודה מהבית ועושים קניות אז יש להכיר את השמות הנרדפים לסוכר שמסתתר באוכל שמביאים לילדים לאכול – פעמים רבות מוצאים מוצרי מזון שמתגאים בכיתוב "ללא סוכר", אבל כשמאמצים את העיניים לקרוא מה כתוב ברשימת הרכיבים (שכמעט תמיד זה כתוב באותיות קטנטנות) אז מוצאים מלטודקסטרין או מולסה – שזה סוכר ולכן יש להיזהר. בין אם הסוכר הוא לבן, חום, פרוקטוז או מולסה, סוכר הוא סוכר וכדאי שנבין מה אנחנו אוכלים ומה אנחנו מביאים לילדים שלנו לאכול בעיקר כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית ויש לנו את היכולת לעקוב אחרי מה שנכנסים לנו ולילדים שלנו לפה. כל יצרן מחויב לציין את הערכים התזונתיים של מוצר מזון הנמכר בישראל. בטבלה תמיד יצוין מספר הקלוריות (אנרגיה), המורכבות מפחמימות, חלבונים ושומנים. משלושת אלה, מה שחשוב להבין הוא את סעיף הפחמימות, אמנם יצרני המזון אינם מחויבים לספר כמה מתוך הפחמימות הן "סוכר טבעי" וכמה מהן "סוכר מוסף" אך בידיים של כל אחד בייחוד ההורים שביננו להבין מה אנחנו קונים ומה אנחנו אוכלים ומאכילים את דור העתיד ולכן יש לקנות אוכל בריא, לבשל יותר בבית, להכין כמה סירים מראש ורק לחמם לילדים כשהם חוזרים מהבית ספר ככה ההורים יודעים בדיוק מה הילדים שלהם והם עצמם אוכלים וככה גם מוודאים שאוכלים בריא יותר.
במאמרי עסקתי בסוגיה של הורים שעובדים בעבודה מהבית ונדרשים להאכיל את עצמם ואת בני ביתם בזמן העבודה מהבית ומצאתי לנכון לרשום כאן את עניין הימצאות הסוכר המוגזם במוצרים שאותם קונים והחשיבות של להכין אוכל בבית וזאת בעיקר כדי לשמור על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו ולמען הבריאות של הילדים שלנו. הבריאות היא הכי חשובה. בהצלחה!

כיום הרבה מאוד עסקים נפתחים בתחום העיצוב תחום העיצוב זה תחום גדול מאוד שכולל מגוון רחב מאוד של אפשרויות שאפשר לעבוד ולהרוויח מהם ללא כל בעיה, ואפילו אם ביקוש רב מאוד לכל אירוע ולכל מסיבה, או טקס שיש תמיד יהיה ביקוש למעצב שיעצב את האירוע בצורה הטובה ביותר, ושיהיה נעים לשהות ולהיות באירוע כמה שיותר אירועים כאלו וטקסים ומסיבות מתקיימים כל יום ובכל שעה, ולכן הביקוש יהיה גדול. כמובן כל אירוע יהיה בסגנון עיצוב שלו, למשל אירוע משפחתי יהיה בסגנון מסוים שמתאים לאירוע משפחתי. לעומת זאת חתונה יהיה בסגנון שונה מזה של אירוע משפחתי, וכמובן הרבה יותר עבודה והרבה יותר עיצוב כמו למשל הכיסא כלה לא מגיע כיסא רגיל שעליו יושבת הכלה, אלא בדרך כלל זה יהיה כיסא מעוצב ויפה ושונה משאר הכיסאות שבאולם הוא יהיה עם מגוון רחב של פרחים על הכיסא ובכל מיני גוונים שונים כבקשת בעלי האירוע, מה שדורש ממי שעובד בתחום העיצוב להיות בעל ראש גדול ולהיות יצירתי במידה רבה עד כמה שניתן. וכן ברית מילה או אירוע שמתקיים בעבודה או סוף שנה בבית ספר לכל דבר יהיה את הדרישות השונות שלו לצורך העיצוב המבוקש.

עבודה בתחום זה דבר רווחי מאוד והעליות לעובד בתחום הם בדרך כלל יהיו לא רבות לעומת הרווח של העובדים בתחום, כיון של העניין בתחום זה הידע הנרחב והדרישה להיות יצירתי ולדעת לגרום לאנשים לאהוב את העבודה שהם עשו ולהתלהב ממנה, וכמו בכל עבודה אחרי שאנשים אוהבים יהיה על ידי זה עוד לקוחות ועוד לקוחות כיון שאנשים שאוהבים דבר הם מעבירים הלאה ולא שומרים לעצמם, אלא מספרים גם לאחרים וכך על ידי זה נהיה פרסום לבעל העבודה אף על פי שהוא לא באמת פרסם או יכול להיות שהוא כן פרסם אבל הפרסום החזק ביותר זה המלצות של אנשים שאוהבים את היצירה וממליצים.

כיום ישנם גם הרבה מאוד עובדים שעובדים בתחום היצירה ובתחום העיצוב והשזירת פרחים בעבודה מהבית ולא מכל מיני חנויות או בכל מיני מקומות שכורים שהם שוכרים בשביל כך. כמובן שיש כאלו שעובדים בתור מעצבים שכירים ולא בתור עובדים עצמאים, אולם יש כאלו שכן עובדים בתור עצמאים והם בחרו לעבוד ולעשות את העבודה שלהם מהבית הפרטי שלהם מכמה סיבות קודם כל מהסיבה המובנת שבכך הם חוסכים את העלויות של שכירת חנות או מקום לצורך העבודה שלהם שזה יכול להגיע לסכומים גדולים ומשמעותיים כל חודש, כיון שבזה שהם עובדים מהבית הם לא משלמים א העליות של שכירת המקום וארנונה וכל מיני מיסים שהם לא משלמים שהם עובדים מהבית וגם מהסיבה שהרבה מאוד אנשים שעובדים בתחום ראו לנכון שאין להם צורך כך לעבוד מכל מקום שאינו מהבית, כיון שבדרך כלל העבודה שלהם וכל הציוד שלהם זה לא משהו שדורש הרבה מקום שחייב בשבילו לשכור מקום אלא בדרך כלל זה יהיה דברים לא גדולים או פרחים טריים שמזמינים אותם באותו היום כי אם לא הם יהרסו ולא יהיו אותו דבר כמו פרחים טריים, ומהסיבה הזאת אין צורך למקום ייעודי בשביל כך אלא עבודה מהבי יכולה בהחלט להספיק ולתת מענה הולם לעבודה מהבית בתחום העיצוב.

עבודה בתחום העיצוב למי שמתאים לכך כמובן לא לכל אחד העבודה יכולה להתאים, אלא רק למי שהוא יצירתי העבודה בהחלט יכולה להתאים מה עוד שעבודה בתחום העיצוב היא עבודה קלה ובדרך כלל גם היא לא פיזית אלא היא עבודה קלה ונוחה.

כיום הרבה מאוד אנשים עובדים בעבודות קשות ופיזיות כדי להביא פרנסה לביתם ושיהיה להם את האפשרות להתפרנס בכבוד ולפרנס את בני המשפחה שלהם בצורה הטובה ביותר,ף ולכן הרבה מאוד אנשים יעשו הכל ויעבדו בכל עבודה שרק אפשר לצורך קיומם שלהם ובני משפחתם. הרבה מאוד אנשים מתוכם הם אנשים שעובדים בתור עצמאים שהם עושים את העבודה שלהם בצורה עצמאית והם האחראים על עצמם. לעומת זאת יש כאלו אנשים שדווקא כן יעדיפו את העבודה בתור שכירים שבה הם עובדים אצל בעל הבית, והוא אחראי לתת להם את המשכורת כל חודש והוא דואג להם לעבודה ועליהם לעשות את העבודה שהוא אומר להם לעשות, כמובן הכול לפי מה שסוכם מראש אבל לא הם אלא שהם קובעים איך לעבוד וכמה לעבוד ובמה לעבוד. אנשים שהם בדרך כלל יבחרו לעבוד בצורה עצמאית הם יהיו או אנשים שקשה להם שיש מישהו שהוא מעליהם והוא קובע להם מה לעשות או שהם יהיו אנשים שהם לא יכולים להתחייב לשעות מסויימות כל יום כדי לעבוד בהם אלא הם יוכלו רק בשעות מועטות מאוד כל יום או בזמנים שהם משתנים ולא זמנים קבועים, אנשים כאלו כמו למשל סטודנטים או אנשים שיש להם כל מיני מוגבלויות ולא יכולים לעבוד אצל מעסיק שבדך כלל ידרוש שעות עבודה קבועות כל יום הם יאלצו לעבוד בצורה של עבודה עצמאית ולא עבודה של שכיר אלא הם יעבדו בזמנים שלהם ובזמנים הכי נוחים ובזמנים שמסתדרים להם לפי זה הם יעשו את עבודתם.

עבודה מהבית לאותם אנשים יכולה בהחלט להתאים ולתת להם את המענה הנדרש שאותו הם מעוניינים לבצע מכמה סיבות א) מהסיבה שעבודה מהבית תהיה פעמים רבות עבודה במתכונת של עצמאי ולא במתכונת של שכיר אצל בעל הבית וכך הם יוכלו לעבוד בזמנים שהכי נוחים להם והכי מסתדרים להם. ב) עוד סיבה שיהיה להם בהחלט הרבה יותר נוח לעבוד מהבית כיון שככה הם יוכלו להתחיל ולעבוד ישר מהבית ללא צורך להגיע למקום העבודה לשם כך ולבזבז זמן בזמן שהם נוסעים לעבודה אלא הם עובדים כמה שיותר בזמן המועט שיש להם.

כיום כל מי שיש לו קצת זמן פנוי יכול לעבוד בעבודה מהבית ללא כל בעייה גם כל מי שיש כבר עבודה קבועה שממנה הוא מתפרנס על ידי זה שהוא יחליט לעבוד עוד קצת בזמנים שהוא בוחר ובזמנים שהכי מסתדרים לו הוא יכול להרוויח ולשלים את ההכנסה שלו ובכך להגיע למשכורת טובה כל חודש.

עבודה מהבית יכולה להיות בהרבה פעמים בכל זמן ובכל שעה שבו העובד יהיה מעוניין לעבוד ולא בזמנים שהם קבועים מראש, מכיון שעבודה מהבית היא נחשבת כעבודה עצמאית ולא כעבודה של שכיר ולכן מתי שיש זמן למי שעובד בעבודה מהבית הוא יוכל לעשות את העבודה מתי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה ועל ידי שיעשה כמה שיותר תפוקה הוא יוכל להרוויח יותר ללא הגבלה הכל תלוי ברצון של העובד לעבוד.

עבודה מהבית יכולה להיות כיום בכל תחום אפשרי ובכל מה שרק ניתן הכול היום אפשר לעבוד מהבית כמעט ללא יוצא מן הכלל מהסיבה שכמעט הכול היום יכול להתבצע דרך האונליין ולא חייב להיות באופן ישיר כמו בדורות קודמים,ב עבודה מהבית יכולה להניב רווחים יפים מאוד גם למי שעובד כל יום זמן מועט ולא הרבה זמן אבל כן עובד באופן עקבי ומסודר.

ימי מחלה פירושם לנוח, לא לעבוד. אולם כעת, עובדים נוספים מחוברים מהבית בזמן שהם נלחמים במחלה – אחרי הכל, אם אנשים כבר מרוחקים, למה לקחת חופש?
לפני הקורונה, עובדים חולים הופיעו לעתים קרובות במשרד, משתעלים ומשתוללים בזמן שהתמודדו עם עומס העבודה שלהם. כיום, למרבה המזל, עובדים חולים יכולים לעתים קרובות לעבוד מרחוק, ולשמור את החיידקים שלהם לעצמם. אבל השינוי הזה מעלה דילמה חדשה עבור העובדים. כמה בדיוק צריך להיות חולה כדי לקחת יום מחלה 'כמו שצריך' מהבית?
לפני כן, הבחירה הייתה בינארית עבור רוב העובדים החולים: כוח לעבור למרות הרגשה גרועה וללכת למשרד, או להישאר בבית ולנטוש את העבודה במשך היום. אפשרות אחת יכולה להיות שמירה על העבודה שלך (ולשמח את הבוס), בעוד שאופציה שנייה עשויה לסייע בהחלמה שלך.
עכשיו, זה לא כל כך פשוט. כן, הצטננות או שפעת יכולה להיות מתישה, וייתכן שאנשים בהחלט לא בכושר לקפוץ על רכבת ולצאת לעבודה. אבל עבור עובדים עסוקים המסוגלים לעבוד מהבית, זה יכול להיות מפתה להמשיך לחסל מיילים ולבצע משימות יומיומיות תוך כדי שיעול על הספה, במקום לקחת חופש מתאים למנוחה.
נכון לעכשיו, הנתונים מצביעים על כך שעובדים חולים רבים מתחברים מהבית, וכי ימי מחלה 'תקינים' הופכים נדירים יותר ויותר. מומחים אומרים שגם חברות וגם עובדים צריכים לעצור ולחשוב על השינוי הזה – וההשלכות שלו על היעילות, תרבות החברה ורווחת העובדים – לפני שהוא יהפוך לפרקטיקה מושרשת.
יום מחלה? כמו כל יום אחר
עבודה מרחוק קיבלה החלטות לגבי מתי, ומתי לא, לקחת את ימי המחלה קשה יותר, הגבולות, הכללים והמבנים ששלטו באופן שבו חשבנו על העבודה שלנו, במקרים רבים, השתנו מהיסוד.
עכשיו, כשאתה בכל מקרה עובד מהבית, יום מחלה יכול להרגיש כמו כל יום אחר – כך שהעובדים עשויים להרגיש כאילו הרף להזעיק את היום הועלה, אם יש לי שיעול קשה וברור שיש לי הצטננות קשה, אני לא רוצה להיות עם הקולגות שלי ,אבל האם אוכל להישאר בפנים ועדיין לבצע את הפרויקט שאני אמורה לעשות, בטוח שאני יכולה.
במקרים מסוימים, עובדים הרגישו רק שלתפיסת הקורונה הייתה תירוץ מספיק טוב כדי להצדיק יום מחלה במהלך המגיפה – ואפילו זה היה נתון לוויכוח.

Tags :
Share This :