כמובן שהמצב הבעייתי הזה התגבר יותר בזמן הקורונה, בעוד שטרם נגיף הקורונה כל עובד היה עושה

פעילות גופנית כזו או אחרת, לצאת לתחנה, ללכת לעבודה או לקניות, להוציא את הילד מהגן, אחרי התפרצות הנגיף, שעיקר התעסוקה עברה למתכונת 'עבודה מהבית' והקניות עשו רילוקיישן לקניה מקוונת, ומכוני הכושר היו סגורים, מצאו את עצמם אנשים רבים, מבלים ימים שלמים בלא פעילות גופנית ממשית, מה שכמובן גרם לעלייה בכאבי הגב התחתון, בהשמנת יתר, ובעוד מספר בעיות.
והשאלה היא כמובן, איך אפשר לשמור על פעילות גופנית גם בזמן עבודה מהבית.

עבודה מהבית הינה קסם של עולם שנפתח לאנושות עם התקדמות הטכנולוגיה. מגבלת האפשרויות הישנה – שהצריכה נוכחות פיזית של עובד באתר פיזי מסויים – נפרצה כיום ומתן שירות וייעול יכול להתבצע גם ממרחק.

עבודה מהבית מאפשרת גמישות ונוחות כלפי העובד – העובד יכול לנהל את זמנו בהתאם לתנאים האישיים שלו, ללא לחץ של שרשרת גורמים חיצוניים. זמן הנסיעה לעבודה, פקקים ושיבושים בדרך, עלויות דלק ובלאי רכב – כל אלה נחסכים על ידי עבודה מהבית.

אפילו מה ללבוש היום ואיך אשדרג את המראה הייצוגי שלי – בעבודה מהבית גם זו אינה שאלה רלוונטית. סוגיית המראה החיצוני הינה עוד סעיף שמושמט ועושה את החיים קלים יותר.

במקרה של מגבלה פיזית, כגון תקופה החלמה או אומיקרון חביב שתוקע אותך בבית, ילד שמרגיש לא טוב או ילד שמרגיש ממש טוב אבל אמא שלו עוד לא רוצה לבעוט בו למעון או לגן – ההכנסות יכולות להמשיך ולדפוק הודות לאפשרות העבודה מרחוק, שמאפשרת לעובד להמשיך לתת שירות ולהיות מתוגמל על כך בחזרה.

מצד שני – יחד עם הגמישות והספייס שניתנים לעובד, עבודה מהבית ממרחק מאפשרת תקתוק עבודה ללא הפסקה. כשמישהו אחד לא יכול לעבוד מאיזו סיבה שלא תהיה – מישהו אחר 'משלים' אותו וממשיך לתת תפוקה. אם זו עבודה בין שתי מדינות – כגון ארצות הברית וישראל – בזמן שהעובד האמריקאי ישן – הישראלי נותן עבודה. וכשהעובד הישראלי פורש למנוחה – האמריקאי קם וממשיך לתפעל את התוצרת שנתן לו שותפו.
מצד שני, עבודה ממרחק מהבית מצריכה מהעובד משמעת עצמית וכושר ניהול אישי. האפשרות לעבוד בזמנים שנח לי עלולה לטשטש גבולות של משך עשיה ופעולה. הנוחות המתאפשרת בניהול על פי התאמה אישית אינה שוללת את היות העבודה הביתית עבודה לכל דבר. בין הגוף שהזמין את השירות לבין העובד המספק קיימים הסכמים הקובעים את כמות ותפוקת העבודה והעובד צריך להשלים את עבודתו נאמנה.

נשמע כבד? ממש לא. מה גם שבנוסף לתגמול הכספי שבסוף החודש יש את ההרגשה הטובה והסיפוק שבעמידה בזמנים ובמטלות, הידיעה שלמרות כל האתגרים שהסביבה מזמנת – הצלחתי! ומכל מקום שלא תסתכל על זה – יצאת נשכר. זהו עוד אחד מהמאפיינים של עבודה מהבית.

טוב, כדי לכתוב מאמר על עבודה מהבית צריך לתקתק ולתקתק ולהגיע למכסה של ארבע מאות עד חמש מאות מילים!! ואוו!!! צריך המון טקסט, רעיונאות ויצירתיות לדבר הזה! זו דוגמא לעבודה שלי מהבית.

מה שבעצם אני עושה בעבודה שלי מהבית זה עיבוי של מילים על גבי מילים עד לכדי יצירת טקסט עשיר לצורך קידום אורגני בנושא עבודה מהבית. צריך שכל מי שיכתוב את צמד המילים "עבודה מהבית" בכל שילוב אפשרי – יגיע בקלות ובמהירות אל דרושים אקספרס ויזיז להם את האתר, ידפדף בו, יפיק את התועלת הנצרכת לו, כמו רעיון לעבודה מהבית לדוגמא, ויהפוך אותו – את האתר – לרווחי ופעיל יותר.

כן, ככה אני עובד, זה מה שאני עושה בעבודה שלי, מהבית, וזהו יומי הראשון לכתיבה מהבית עבור אלו שהזמינו את שירותי. דווקא היה כיף. חייב לציין. וגם מאתגר. אבל התחושה המסכמת באופן כללי היא שנהניתי.

Tags :
Share This :