כמה העולם השתנה לקראת העבודה מהבית

עבודה מהבית- האם כדאי?

עם פרוץ מגפת הקורונה ובשילוב האמצעים הטכנולוגים של התקופה המאפשרים כך, עבודה מהבית הפכה להיות מדבר לא נפוץ כלל, לדרך העבודה הנפוצה והמקובלת בשנה וחצי האחרונות.

אמנם כיום כאשר המשק משתחרר, והמגפה יחסית תחת שליטה, עבודה מהבית עדיין נשארת כאופציה תקפה ולגיטימית עבור המון אנשים, שהיום בעידן כמעט פוסט קורונה כבר יודעים שהעבודה מהבית מציגה עבורם יתרונות רבים ונוחות בתנאי העבודה.

אז, בעודך הולך והולכת לחפש עבודה, האם כדאי לשקול עבודה מהבית?

עבודה מהבית יכולה לתת לך את סביבת העבודה האופטימלית ביותר עבורך, ניתן ללבוש פרטי לבוש נוחים ופשוטים יחסית, ניתן לשבת בכיסא נוח בצורה לא רשמית ואף לשכב במיטה (בתנאי ולא נמצאים בעיצומה של שיחת זום כמובן).

ניתן להאזין למוזיקה שאוהבים ואוהבות.

העבודה מהבית מציגה הזדמנות לבלות יותר עם המשפחה והילדים וכלל באה כסתירה לקצב העבודה המהיר, הלחצים והמרדף שהורגלנו אליהם בעידן האחרון ואילו אך ורק בזכות סביבת העבודה- שהיא בעצם האזור נוח של כולנו, הבית.

מאידך גיסא, עבודה מהבית יכולה להיות קשה לאנשים שזקוקים לחברה ולאנשים על מנת לתפקד כמו שצריך בעבודה או לחילופין לאנשים חסרי משמעת עצמית שצריכים ש"יחזיקו אותם קצר" שאינם יכולים לתפקד ולהביא תוצאות ללא השגחה.

כאשר ניגשים וניגשות אתם/ן להחלטה האם לחפש אחר עבודה מהבית, עליכם לקחת בשיקול שעל אף כל היתרונות שהעבודה מהבית מציעה, עליכם ועליכן לוודא שאתם/ן אנשים בעלי משמעת עצמית, שיודעים ויודעות לנהל את זמנכם/ן בצורה אחראית ומיטבית, כך שאכן תעבדו ולא "תישאבו" לבית ולהסחות הדעת שהוא מציע.

במידה ומצאתם/ן עצמכם/ן ככאלו, תוכלו להנות מהיתרונות ומהנוחות המרובה שעבודה מהבית מעניקה לכם/ן.

תוכלו לבלות זמן רב יותר עם משפחתכם או חבריכם, תוכלו לעבוד באווירה רגועה בהרבה מהלחץ אליו אתם רגילים במשרד, לנהל את זמנכם בצורה גמישה ותואמת לכם באופן אישי.

רבים טוענים שעבודה מהבית היא צורת העבודה של העתיד, של האנושות לאחר שהבינה כמה שברירית היא, וכשמגפה עדיין מרחפת מעלינו ומאיימת להתפרץ שוב כל רגע נתון, עבודה מהבית היא בטיחותית הן מבחינה בריאותית,(מאחר ועובדים מהבית החשש להידבק בקורונה יורד), והן מבחינה תעסוקתית, אין שום סיבה שתאבדו עבודה מהבית בגלל הקורונה, מאחר וגם אם יש סגר תוכלו להמשיך לעבוד לא מפריע.

בסופו של דבר, אם תשילו מעצמכם תפיסות עבר של איך עבודה צריכה להיות, את התמונה של המשרד והבוס, תוכלו להרוויח עבודות נוחות ובטוחות, במיוחד אם אתם לדוגמא סטודנטים, עבודה מהבית תוכל לחסוך לכם המון זמן ולרווח לכם את היום ללימודים.

כשזה נוגע לעבודה מהבית לרוב היתרונות עולים על החסרונות ובהחלט כדאי לכם לנסות ולבדוק האם מתאים לכם- כי כנראה שתוכלו רק להרוויח מכך.

Tags :
Share This :