כל התקופה עד לסיום התואר, אנחנו עובדים בעבודות פיזיות קשות במיוחד, ובתנאי ההעסקה נמוכים במיוחד.

כל זה היינו יכולים ואנחנו יכולים לשנות אם רק נבחר בדרך אחרת, בדרך שונה בעבודה מהבית. עבודה מהבית נותנת לנו כלים טובים לעבודה משמעותית, לתחום שאני בוחרת לעבוד בו, שאני טובה בו, ולא לתדלק 95 בנזין, אלא לבחור בתחום עניין שאני מתחברת ויכולה להרוויח הרבה יותר ממה שהשוק העבודה הרגיל מציע לי והכי חשוב לא לעבוד פיזי.
מאז דורי דורות, ההורים שלנו ההורים שלהם עבדו בעבודות פיזיות קשות. אם זה לשאוב מים, אם זה למכור עצי הסקה כדי להתחמם בחורף, או כמו ההורים שלנו לעבוד בסופר, לעבוד בתור מוכרת בקניון, לעבוד בחנות, לעבוד בגלידרייה, כל העבודות האלה הם עבודות מיושנות, שאנשים עבדו פיזי, פגשו לקוחות כל היום למרות שלא היה להם מצב רוח. העבודה הפיזית מקומה לצאת משוק ההעבודה, המון עובדים נטשו עבודות פיזיות ובוחרים עבודה עם מחשב, עבודה מהבית, עבודה נוחה וקלה כך שלא יצטרכו להתאמץ ולא לקבל תמורה עבור זה. העבודות הפיזיות נותרו לאנשים שלא קלטו את השטח מאז פרוץ הקורונה, ואת המשמעויות שלה. הקורונה גרמה לאנשים שעבדו פיזית פעם ראשונה בחיים לשבת ולנוח, ואנשים התחילו לאהוב את זה. והתחילו לאט לאט להתחיל לחשוב ברצינות להפסיק את העבודה הקשה שהם עובדים ולבחור בעבודה נוחה יותר.
לסיכום: העבודה הפיזית שייכת לעבר, הרבה מאוד אנשים הפסיקו לעבוד פיזית קשה והתחילו לחפש עבודה שתתאים להם, הרבה מאוד התחילן לעבוד מהבית כי זה נוח יותר, קל יותר, טוב יותר מאשר לצאת לעבוד פיזית מחוץ לבית. האנשים החליטו לנסות את הטעם המתוק של הנוחות בלעבוד מהבית. ולהרוויח הרבה יותר ממה שהיו מרוויחים אם היו יוצאים מהבית לעבוד.
העבודה מהבית נותנת מרחב אישי נעים, שטוב לבריאות שלנו, שנוכל לחיות שנים רבות ולהנות מהקיים מהזמן שיש לנו ולא לסבול רוב החיים בעבודה קשה ולהרוויח מעט.

עבודה מהבית הפכה לנוהג נפוץ בחברה של היום, עם עליית הטכנולוגיה והאינטרנט המאפשרים לאנשים לעבוד מרחוק. זה הביא לעידן חדש של גמישות, חופש ונוחות, אבל זה גם מגיע עם סט אתגרים משלו. במאמר זה, אתעמק במורכבות העבודה מהבית, אבדוק את היתרונות והחסרונות שלה, וכיצד היא השפיעה על כוח העבודה ועל החברה כולה.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בעבודה מהבית הוא הגמישות שהיא מציעה. כאשר עובדים מהבית, לאנשים יש את האוטונומיה ליצור את לוח הזמנים שלהם, המאפשר להם לאזן טוב יותר את העבודה והחיים האישיים שלהם. משמעות הדבר היא שהם יכולים לטפל בילדים שלהם, לבצע סידורים, או אפילו פשוט לקחת הפסקה מבלי לדאוג להיות מחוץ למשרד יותר מדי זמן. גמישות זו גם מאפשרת לעובדים לעבוד בסביבה נוחה ומוכרת להם, מה שיכול להגביר את התפוקה ואת שביעות הרצון בעבודה. זה אפשר לאנשים להשתחרר מלוח הזמנים המסורתי של 9-5 עבודה ובמקום זאת לבחור בשגרה אישית יותר המתאימה לצרכים ולהעדפות האישיות שלהם. דרך עבודה חדשה זו הובילה גם לרמה מוגברת של שביעות רצון בעבודה, מכיוון שאנשים מצליחים למצוא איזון טוב יותר בין העבודה והחיים האישיים שלהם.

יתרון נוסף בעבודה מהבית הוא החיסכון בעלויות. כאשר עובדים מהבית, אנשים לא צריכים להוציא כסף על דלק או תחבורה ציבורית כדי להגיע למשרד. הם גם לא צריכים להוציא כסף על לבוש עסקי יקר או ניקוי יבש. בנוסף, כאשר עובדים מהבית, אנשים יכולים לחסוך כסף על ארוחות על ידי בישול בבית במקום לאכול בחוץ. חיסכון בעלויות אלו יכול להצטבר עם הזמן ולעשות הבדל משמעותי בתקציב של אדם. זה גם אפשר לאנשים לחסוך זמן שהיה מושקע בנסיעות, ובכך נותן להם יותר זמן לעסוק בתחומי עניין ותחביבים אישיים. זה לא רק חוסך כסף אלא גם משפיע לטובה על הסביבה מכיוון שהוא מפחית את טביעת הרגל הפחמנית מהנסיעה לעבודה.

עם זאת, לעבודה מהבית יש גם חסרונות. אחד החסרונות הגדולים ביותר הוא היעדר אינטראקציה חברתית. כאשר עובדים מהבית, לאנשים אין הזדמנות ליצור אינטראקציה עם עמיתיהם לעבודה או לבנות איתם קשרים. זה יכול להוביל לתחושות של בידוד ובדידות. בנוסף, כאשר עובדים מהבית, אנשים עשויים להתקשות יותר להפריד את חיי העבודה שלהם מהחיים האישיים שלהם, מה שעלול להוביל לשחיקה וללחץ. הגבול בין העבודה לחיים האישיים עלול להיטשטש, ולהוביל לחוסר איזון בין עבודה לחיים. זה יכול גם להוביל לחוסר אחריות ומוטיבציה, שכן אדם עלול להתפתות לדחות או לקחת הפסקות ארוכות.

עבודה מהבית השפיעה גם על כוח העבודה ועל החברה כולה. עם יותר ויותר חברות המציעות אפשרויות עבודה מרחוק, חלה עלייה במספר האנשים העובדים מהבית. זה הוביל לשינוי באופן שבו חברות פועלות, שכן הן נאלצו להסתגל לכוח עבודה מרוחק. חברות נאלצו להשקיע בטכנולוגיה כדי לאפשר עבודה מרחוק, ונאלצו לחשוב מחדש על המדיניות והנהלים שלהן כדי להתאים לצורכי כוח העבודה המרוחק שלהן. בנוסף, עבודה מהבית הובילה לשינוי באופן שבו החברה רואה את העבודה. עבודה מרחוק אפשרה ליחידים לחיות ולעבוד במקומות שונים, מה שהוביל לכוח עבודה מגוון ומפוזר יותר. זה גם אפשר לאנשים להמשיך בקריירה והזדמנויות עבודה שקודם לכן לא היו בהישג יד, בגלל אילוצים גיאוגרפיים. עבודה מרחוק הובילה גם לשינוי באופן שבו אנו חושבים על שטחי משרדים, כאשר חברות מקטינות את שטחי המשרד שלהן ובוחרות בחללי עבודה קטנים וזריזים יותר.

לסיכום, לעבודה מהבית יש יתרונות וחסרונות. זה מציע גמישות וחיסכון בעלויות, אבל זה יכול גם להוביל לתחושות של בידוד וקושי להפריד בין עבודה

בחירת תחום עבודה לפי\ללא תואר\תעודת אוניברסיטה
לחיים נעימים במצב סוציאלי ופיננסי מספק בני אדם ובעלי חיים גם! בהתאם לצורת חייהם נדרשים לעבוד מגיל התבגרות מסוים בעיקר מגיל שמונה עשרה או כנוער בגיל שש עשרה כמובן בהתאם הגבלות החוק והשגחת הורה ,קיימים כל כך הרבה אופציות וניתן להתחיל בערך בכל מקצוע שלא דורש תעודת אוניברסיטה באופן מידי במידה שווה ,אך אנחנו לא מתחברים להכל ולא הכל מתאים לכולם ,כאלה שאוהבים לשבת מול מחשב ולהקליד כל היום וכאלה שיותר מחבבים לעבוד בעבודה פיזית המניעה את הגוף ומחזקת את השרירים ומשאירה אותם בקושר ומספקת הנאה וסיפוק נפשי עד כך שמרוב העייפות האנשים האלו ישנים בקלי קלות ומוכנים למשוח לילה לבן אך בהפוך חחח ישנים במקום להיות ערים ,נשמע כיף להירדם בשניות כמעט מפתה לשנות מקצוע לעבודה פיזית לא?.
בסופו של דבר כל אחד בוחר מה שיתאים לו יותר לפי דעתו ,באופן אישי הייתי רוצה לעבוד בהתחלה כקלדנית עד שהבנתי שזה ידרוש ממני או להקשיב לאנשים שלפעמים יחפרו וינדנדו לי על תזמון או שתמיד אהיה בפחד מטעויות ושגיאות כתיב ,חשבתי לעצמי "אוי לא זה מביך אינני מסוגלת" ואז מצאתי עבודה בתור תמיכת שירותי אינטרנט למרות שזה היה קשה ודורש מענה לטלפונים כל היום ,אז בואו נראה ביחד שיטה שתקל ותעזור בכללי לנוער ולמי שמעוניין להבין לאיזה קיוון להסתכל ולהתחיל לחפש.
צעד ראשון לשבת בראש רגוע ובלי לחץ יש לקחת דף לבן ממדפסת או ממחברת ועת או עיפרון לא משנה העיקר שניתן לצייר ולרשום בהם ,צעד שני :ציירו שלושה עיגולים גדולים המתלכדים עם מספיק מקום לכתיבה באמצע ,בעיגול הראשון עליכם לרשום מה שאתם אוהבי לעשות או לשמוע או לומר ,זה יכול להיות לטפל בבעלי חיים ,לאמן ילדים לשחות או אפילו בישול וללמד שיעורים פרטניים ,ובעיגול השני עליכם לרשום איזה תחום עבודה הכי מבוקש בשוק העבודה לפי חיפוש באינטרנט או פשוט כל מיני פוסטים המפוזרים ברשתות או דפים התלויים ברחובות ,בסך הכל לראות מה הכי נפוץ וכמובן לרשום כל מיני סוגים זה לא כל כך משנה כל עוד זה עבודה מכובדת ,צנועה והכי חשוב מבוקש! ומרוויחה! ובעיגול האחרון רשמו במה אתם טובים לא חובה שתאהבו אותו העיקר שאתם טובים בלעשות את העבודה הזו ,לאחר מכם עליכם לבדוק בנקודת התלכדות העיגולים מה התחומים הנמצאים בשלושת העיגולים ואז לסיום אתם מכינים רשימה של תחומי העבודה הללו ,התבוננו בהם וחשבו איזה מהם לפי דעתכם יתאים ויהיה הכי כיפי ונוח מבחינת עייפות ,זמן ,ומרחק מביתכם וכמובן לא נשכך לשאול ולשתף את ההורים בבחירתכם מפני שאולי יש להם הצעות שונות או סיפורים נחמדים לספר לכם מניסיון בכל מיני עבודות שהם ניסו בעבר כשהיו נוער ולקחת בחשבון את האווירה שאנו הולכים להיות בה מפני שבדרך כלל כשמתחילים לעבוד הרוב יישאר בעבודה הזו לפחות בין שלושה עד שבעה חודשים במידה ואין סבה אחרת לעזיבה כמו יחס לא נעים או בעיות אישיות בבית או בין העובדים והמנהלים.

Tags :
Share This :