כדי לא להגיע למצב כזה יש כמה המלצות מאוד ברורות איך לשמור על עצמכם בעבודה מהבית.

1.להגדיר זמנים מאוד ברורים! לפי מה שמתאים לכם כמובן. אבל זה יכול להיות אני עובד בשעות האלה והאלה. ובאמת להתחיל בזמן הזה והכי חשוב לסיים בזמן שקובעים!

2.להקדיש מקום שעובדים בו. לא להביא את המחשב לתוך החדר שינה או למטבח או לסלון. תגדירו מקום שבו תעבדו. חדר עבודה לדוגמא.

3.שינוי אנרגיה יזום במעבר בין עבודה ובית. זה לא מצריך הרבה. זה אומר לעצור ולחזור על משפט או פעולה שיגדירו לכם את המעבר. כמו להחליף בגדים. או לסגור את המחשב ולהכניס לתיק. או להגיד משפט כמו – זהו סיימתי לעבוד עכשיו אני נכנס לחיים הפרטיים שלי עם האנרגיות האלה והאלה.

לסיכום תהיו מודעים למה אתם נכנסים ותכינו את הסביבה ואת עצמכם לדבר הזה כי זה יכול להיות מבלבל.

בהצלחה לכולם.

עבודה מהבית- אידיאל או מחדל.
ישנה שאלה שמסתובבת באוויר כבר הרבה מאוד זמן, ולא זאת לא קורונה, למרות שהיא הביאה את התשובה שאותה תגלו בהמשך המאמר.
השאלה שאותה שואלים הרבה אנשים, ספק את עצמם ספק את האחרים היא;
האם עבודה מהבית היא אידיאל או מחדל.

ובכן, קודם כל נתחיל ממצב האנושות הכללי, העולם היום ניזון מכדורי הרגעה, טיפות, צמחים וכל העולה על הדעת, כל זאת על מנת להיפטר ולפתור את בעיית הלחץ הבלתי נמנעת ממרוץ החיים.
הישראלי הממוצע קם בבוקר למשמע השעון המעורר, המחשבה הראשונה שעולה לו לראש, עוד לפני שהוא אמר תודה לבורא שהחזיר לו נשמתו היא: חייב למהר, להספיק,לפרוס לחם לילדים, גנים, בתי ספר, לא לאחר, כסף, עבודה בוס עצבני וכו'
לרוב האנשים לחץ הדם עולה ודפיקות הלב נעשות מהירות כמו הקאסאמים של בן לאדן דווקא מהפחד המתבקש מהבוס.
כן, הבוס עם חיוכו הכובש גם עצביו אינם מן הנמנע, או שפשוט יש לרובנו רצון עז לרצותו.
בנוסף למחציתנו ישנם ילדים, עם כל הכלול בהם והנלווה אליהם, מרוץ של בוקר בלי סטופר אינסופי!

אז מתי זה יגמר…? מתי נעלה חיוך על השפתיים ברגע שנפקח את העיניים, מתי יצא לנו להנות מציוצי הציפורים ולהרגיש את הרוגע מבפנים בלי לקחת חומרים נלווים…?
בין כך ובין כך, הלחץ מצהיר חד משמעית שהוא שם בשביל להישאר!
האם ניתן לו? או שפשוט נחליט אחרת…

מי שענתה לנו על השאלה זוהי דווקא הקורונה, עם כל הסבל שהיא השליכה, הרבה מאוד אנשים שעד היום חיו עם סטיגמות שליליות אודות העבודה מהבית, דווקא שינו את דעתם.
בעקבות משבר התעסוקה, הפיטורין ומצבה הכלכלי של המדינה, מצאו הרבה אנשים את עצמם יושבים בבית ומחכים לישועה בלי דרך מוצא או השערה מתי הכל יגמר…
היו כאלו שנשארו במצבם הנוכחי וניסו בכל הכוח להשתלב בכל עבודה שבה הם יוגדרו כעובד חיוני, לא משנה מה יהיו ההשלכות שיפגעו ויתנגשו עם רצונותיהם, עם כל זאת היו כאלו שעשו מהלימון לימונדה והחליטו לצאת ממעגל המובטלים והסובלים.

ומה היו התוצאות?
הם לא אחרו לבוא, סקרים נערכו סביב החשיבה העצמית בנושא והוכיחו כי 72% מתוך אותם אלו שנטו לפסול את העבודה מהבית מכל מיני סיבות כאלו ואחרות, החליטו לחשוב אחרת!
ומתוכם 67% גילו את עולמם המדהים של הפרילנסרים.
גמישות בשעות, חופשיות בדעות, יכולת ביוטי עצמית בלי ביקורת תמידית, אפשרות להביע יצירתיות במגוון רב של תחומים, סיפוק עצמי מעשייה המניבה פירות נרחבים, שכר גבוה בלי תקרה ועוד.
בלי שום מחקרים נוספים ברור לכל ספק כי העבודה מהבית מפחיתה לחצים ונוחה מאין כמוה.
ואם יש עדיין מי מאיתנו ששואל האם אדם העובד מהבית מצטייר כמוזר או כמתבודד שלא יודע חיי חברה מהם, נענה ונאמר שההיפך הוא הנכון.
ברגע שהעבודה מתבצעת מהבית היא יכולה להשתלב נהדר גם בטיולים ואפילו בנסיעות יומיומיות, אין ספק שיש יותר מקום בשיגרה לשבץ את חיי החברה ובל נשכח את הכוח שאינו מתבזבז על שאר הלחצים ועל הזמן הנותר כמו לקום מוקדם, להתארגן במהירות, להגיע בזמן וכו', כך שכל האנרגיות שלנו נשמרות לסובבים אותנו, ובינינו, מה חשוב באמת…?

אכן כן, הקורונה הביאה איתה תשובה לשאלה החשובה האם עבודה מהבית היא מחדל או אידיאל.
התשובה היא פשוטה- לא מצאתי ללחצים תרופת בית יותר חזקה כמו העבודה מהבית, והאמת היא שזוהי הלימונדה הכי טעימה שטעמתי מימי!!

עבודה מהבית – ההיי טק של המשרות הפשוטות..

כולם תמיד מתפארים בהיי טק.. כולם תמיד מתייחסים להיי טק כאילו והמקצוע הזה עומד בראש שרשרת המזון של התעסוקה. מדוע? כסף והרבה כסף, נוחות, עבודה שאפשר לבצע כמעט מכל מקום, אנשים יחסית עצמאיים, עובדים מינימום שעות ומרוויחים מקסימום כסף.. חלום של כל אדם..

אנחנו בעצם צריכים לשאול את עצמנו, נגיד שכבר בהיי טק לא נעבוד, לא ניקח חלק באיזה סטארט אפ שיזניק אותנו קדימה, האם לא נוכל לחוות את רגעי המותרות הללו גם כן?

כיום, בדור האינסטנט, דור של כאן ועכשיו, עלתה והתפתחה לה תרבות חדשה – אנשים כבר לא צריכים לצאת מהבית כדי להרוויח כסף. אנשים יושבים בבית, עובדים כמות שעות מצחיקה ומרוויחים כסף כמו.. כמעט כמו בהיי טק..

ישנם גורמים רבים שעזרו ליצור את המציאות החדשה והמשגשגת הזו. הזדמנות שאחזה בידיהם של מובטלים, פנסיונרים, אמהות, חיילים משוחררים, וסתם אנשים שמחפשים את עצמם בין עבודות. קודם כל הקורונה יצרה עבורנו מציאות שגרמה לנו לחשב מסלול בכל מה שקשור למה זו עבודה ולאופי שלה. הסגרים אילצו אותנו להמציא את עצמנו מחדש ולחפש אלטרנטיבות שוות ומניבות יותר. אפשר לומר שמאסנו בתרבות השכירים. העולם מבין היום, שקל יותר להרוויח כסף כשאין לך מישהו שעומד לך על הראש, וקובע לך כמה אתה הולך להרוויח בסוף החודש..

מדינת ישראל היא מדינה שבא יוקר המחיה מצוי בעליה מתמדת, בזמן שבדרך כלל המשכורות נשארות אותו הדבר. הרבה חודש בסוף הכסף הוא מצב שמאפיין משפחות רבות.

המעמסה המנטאלית שיוצר המצב הזה עלולה לגרום להתמוטטות התא המשפחתי, לחוסר אונים ולאובדן דרך. עבודה מהבית עוזרת לבן אדם להתמקד במה שקורה אתו כאן ועכשיו. הוא כבר לא צריך לצאת ללשכה, להמתין שעות בתור, לקבל עבודה שלא מוצאת חן בעיניו ולהתפלל שיפטרו אותו.

עבודה מהבית פותחת עולם שלם של אפיקי רווח לפי הפנאי והיכולות של דורשי העבודה, היא עוזרת לאדם להרגיש בעל ערך ועצמאי תוך כדי שהוא נהנה מפוטנציאל להרוויח סכומים שבדרך כלל לא מרוויח עובד שכיר ממוצע.

אין ספק, שמה שהתחיל כנישה שאף אחד לא לקח ברצינות, הולך ותופס תאוצה ומאיים להכתיב את תנאי ההעסקה והעבודה מחדש. עבודה מהבית היא מסלול חדש בו עוברים יחסי עובד/מעביד טרנספורמציה מבורכת שתסייע לעוד ועוד בתי אב לעלות אל מעבר לקו העוני ואף להתפרנס בכבוד.

כיום, אתרים המציעים חתך רחב של עבודות, בכל גווני הקשת התעסוקתית ונותנים מקום של כבוד לעבודות שמתבצעות מהבית. אט אט, מבלי שנרגיש, ז'אנר העבודה מהבית עולה ותופס תאוצה והופך למיינסטרים בדיוק כמו היי טק. כיום, יותר מתמיד, אנחנו יכולים לקבוע לעצמנו את שעות העבודה, כמה נעבוד ובהתאם כמה נרוויח. עבודה מהבית עוזרת לנו להגדיר את עצמנו מחדש ולעצב את אזור הנוחות שלנו, תוך סיפוק והנאה מעבודה שאנחנו בחרנו.

Tags :
Share This :