כדאי גם להזכיר שעבודה מרחוק יכולה לחסוך לכם הרבה כסף בעלויות הובלה ואכילה בחוץ. אל תוציא עוד כסף על דלק או תחבורה ציבורית כדי להגיע לעבודה, ואתה יכול לחסוך כסף על ידי הכנת ארוחות משלך בבית.

עבודה מהבית פירושה עבודה אונליין. עבודה שניתן לעבוד בה מכל מקום, כל עוד יש חיבור לאינטרנט. סוג עבודה זה יצר קהילה שגדלה ומתפתחת משנה לשנה של "נוודים דיגיטליים". מה זה נוודים דיגיטליים? אלו אנשים שעובדים מהבית, זאת אומרת מהסמארטפון, ומנהלים את חייהם כנוודים: עוברים ממקום למקום, מטיילים וגרים לתקופות שונות במקומות שונים. אחת הסיבות שיכולה לגרום לאנשים לחיות כך, היא יוקר המחייה בארץ המוצא שלהם. נוסיף לזה אהבה לטיולים, והופ, קיבלנו "נווד דיגיטלי". בישראל במיוחד ישנה סיבה טובה, כי יוקר המחייה פה הוא מהגבוהים בעולם.
העבודה מהבית יצרה עבור קהילה זו מצב נוח, שבו הם מרוויחים משכורת שנחשבת סבירה בארץ שלהם, אך בארץ ענייה אחרת היא גבוהה מאוד. כך הם מקבלים איכות חיים ומצליחים להעלות את משכורתם מבלי באמת להעלות אותה. אותו סכום בארץ אחרת, מקבל יחס אחר.

הבעיה בכך שקהילה זו משתכללת וגדלה עם השנים, היא שקיים חשש שזה יוביל את העולם למיתון ויגרום לנפילה במחירי הנדל"ן. מדוע? מכיוון שנוודים דיגיטליים מחפשים מדינות עניות יותר מהמדינה שלהם כדי לחיות בה. חיפוש זה מוביל לכך שהם קהל היעד ששוכר דירות באותם ערים אשר מבוקשות על ידם. אם הם השוכרים העיקריים באותן ערים, והם מחפשים מחיר שכירות זול, זה מוביל לירידה במחירי השכירות. ירידה זו עלולה להוביל את המשכירים המקומיים לשתי אופציות: האחת היא להשכיר בזול, והשנייה היא למכור. אם דירות רבות יצאו למכירה, ההיצע והביקוש ישתנו ואוטומטית המחירים יתחילו לרדת. משבר כלכלי עלול להוביל למשבר בנדל"ן העולמי, ואז ממילא קיים משבר נדל"ן גם בישראל.

משבר עתידי במחירי הנדל"ן בישראל או "התפוצצות בועת הנדלן" כפי שרבים קוראים לזה, עלולה לקרות לא רק בגלל קהילת הנוודים הדיגיטליים, אלא גם מסיבות משמעותיות נוספות כמו ירידת מחירי הנדל"ן בארה"ב, ועוד סיבות רבות… אך הנוודות הדיגיטלית היא בהחלט אחת מהן, ומשפיעה גם היא על המצב.
תחום העבודה מהבית או בעצם עבודה מרחוק מושך אליו קהל רב ומגוון, וככל שאנשים רבים יותר יעבדו מהבית ויעדיפו לחיות בחו"ל כדי להרוויח מרמת החיים המתאפשרת להם שם, ההשפעה על מחירי הנדל"ן בארץ רק תגדל.

אז אם קל יותר לחיות בחו"ל עם המשכורת של הארץ, למה לא כולם עושים זאת? ומיהו בעצם אותו קהל שהולך וגדל משנה לשנה המעוניין לחיות בחו"ל חיי נוודות?
אפשרות זו, להפוך לנווד דיגיטלי, קיימת לכולם. אך לא כולם מתעוררים בבוקר ורצים לממש אותה. עדיין קל יותר לרוב בני האדם להשתקע במקום אחד יציב וקבוע. ישנו אפילו פתגם עתיק שאומר: "הנדודים מזקינים את האדם".
אך בדורינו כבר כל כך קל להגיע ממקום למקום, וכולנו רוצים לחיות ברווחה, כך שלצעירים זוהי הבחירה המתבקשת. ולא רק צעירים לוקחים על עצמם עבודה כזו, אלא גם כאלה שהטיולים והמעבר החדש והמסקרן ממקום למקום פשוט מהנה עבורם.
הקבוצה הנוספת שמחליטה על אורח חיים כזה היא של העניים ומעמד הביניים שמעוניינים לשפר את מעמדם הכלכלי ולברוח מיוקר המחייה בארצם (שעליהם פירטנו קודם). קהילה נוספת שיורדת מהארץ מסיבה דומה ופחות שומעים עליה, מגיעה דווקא מקהילת הגיל השלישי. קשה להזדקן בארץ עם קצבת זיקנה קטנה. המבוגרים שהצליחו לקנות דירה בחייהם מוכרים אותה לעת זקנתם, ועם הסכום המכובד הזה פלוס הקצבה שמועברת אליהם כל חודש, הם עוברים לחיות בתיאלנד- מדינה ענייה יותר שבה מתאפשר להם להזדקן בכבוד ועם טיפול צמוד במחיר נמוך יחסית. אמנם מדובר בקהילה קטנה יחסית, אך היא עדיין קיימת מאותה סיבה- יוקר המחייה.

כל אלה סיבות מספיק טובות עבור אנשים רבים לעזוב את ארצם המקורית ולחיות חיי נוודות כל עוד הם עובדים אונליין, בעבודה מהבית, המאפשרת אורח חיים כזה. ויחד עם זאת, הם תורמים מבלי לשים לב להידרדרות הנדל"ן בארץ. נקווה שנצליח לעבור את הגל הכלכלי המאיים בשלום.

[19:19, 9.2.2023] ⁦+972 54-285-0712⁩: עבודה מרחוק הפכה לנושא חם בשנים האחרונות, ועם עליית הטכנולוגיה, היא הפכה למשנה משחק של הדרך בה אנו עובדים. חלפו הימים של טחנת המשרדים 9 עד 5, שבהם אתה צריך לסבול נסיעה בבוקר דרך התנועה, להיות תקוע בתא במשך שעות, ואז לחזור על התהליך שוב למחרת. כיום, בעזרת מחשבים ניידים, סמארטפונים ואינטרנט מהיר, תוכלו לעבוד מכל מקום בעולם, כל עוד יש לכם מקור חשמל וחיבור אינטרנט הגון.
אבל מהי בעצם עבודה מרחוק? במילים פשוטות, עבודה מרחוק היא היכולת לעבוד מכל מקום מחוץ לסביבה משרדית מסורתית. זה יכול להיות מבית קפה, חלל עבודה משותף, חדר השינה שלכם, או אפילו חוף ים בבאלי (אם התמזל מזלכם). זוהי דרך עבודה גמישה המאפשרת לך להתנתק מהמשרד ולעבוד ממיקום המתאים לך ביותר.

יש מספר יתרונות לעבודה מרחוק. ראשית, זה מאפשר לך איזון טוב יותר בין עבודה לחיים. לא עוד להתעורר עם שחר כדי לנצח את התנועה, עכשיו אתה יכול להתחיל את היום שלך בשעה סבירה יותר ולסיים מוקדם יותר. את הזמן הנוסף הזה אפשר לבלות עם משפחה, חברים, לעסוק בתחביבים או סתם לשכב.

Tags :
Share This :