כאשר נינקטת ההחלטה לעבוד מהבית משתנה המסגרת של החיים לאורח אשר רחוק מהעולם המוכר וזו חוויה

מרתקת. בעבודה מהבית מהר מגיעה התובנה כי המשאב של הזמן ממוצא כך באופן האידיאלי ביותר, כי עובדים מתי שרוצים ומרוויחים מראש את הזמן בו בעבר היה נדרש להגיע למקום העבודה.

אפשר להתחיל באופן כמעט מיידי. יש עבודות שכל מהותן הוא להדביק פוסטים בפייסבוק או לשמש מענה בצ'אטים עם הודעות מוכנות מראש.

וכמובן שברגע שמוצאים עבודה אחת שנהנים ממנה, תמיד ניתן להתפתח ועם הפיתוח, גדלה ההכנסה.

לדוגמא, ניתן לתווך מוצרים בין אמזון לאיביי ולגזור עמלה קטנה וככל שעובר הזמן משווקים יותר מוצרים והעמלות הקטנות הופכות להיות גדולות יותר ויותר.

אז למה לעבוד מהבית?

נכון להיום, לאור השינויים המהותיים לצד הקפיצה הטכנולוגית אשר מתרחשת בעולם, אחת התשובות ההגיוניות ביותר היא – למה לא?

עבודה – מהבית?

עבודה מהבית. איזו קונוטציה מעלות לכם צמד המילים הללו? מה אתם רואים בעיני רוחכם כשאתם חושבים על המושג הזה?

כנראה שכמו לרובנו – עולה לכם תמונה חביבה של סלון ביתי חמים, ייתכן אפילו פינת ישיבה מרופדת ומפנקת, כאשר לישיבה הנינוחה והמשתרעת מצטרף מחשב או כמה דפים פזורים. עבודה מהבית, לא?

יכול להיות שאתם מדמיינים דווקא את שולחן המטבח שלכם, עם כוס הקפה האהובה ומיטב פינוקי הבית, כמובן – מחשב, דפים, טלפון או כמה פריטים אחרים הנחוצים לעבודה, אבל בעיקר אפשרות לקום מדי פעם, להפעיל מכונה, להעמיד סירים גדושים בכל טוב לארוחה הקרובה, טיגון חביתה לארוחת בוקר או ערב נחמדה או פתיחת הדלת לשכנים שרק רוצים ללוות ביצה, יש לכם אולי?

אם אתם אנשים מסודרים ממש, שלא מסוגלים לחשוב על עבודה במטבח או בסלון – כנראה אתם חושבים על חדר העבודה שלכם, שאליו מתלווה שקט מבורך וחוסר הפרעה, אבל עדיין – יש כאן את השולחן שבחרתם לפי ההעדפה שלכם, את הכיסא שנוח לכם לשבת עליו ואת התאורה שאתם מחבבים. וכמובן – האפשרות לקום, לפגוש את מי שחזר רק עכשיו הביתה ולהתעדכן בשלומו ובקורותיו, לעדכן בשלומך ולחזור לעבוד…..

נכון, זאת אחת המעלות המשמעותיות ביותר של עבודה מהבית, ואחד הבונוסים העיקריים שלה – העבודה בסביבה חמימה ומוכרת, הסביבה הטבעית שלך, המקום בו אתה חש הכי בנוח והכי טבעי, בלי צורך בנסיעות או הליכה למקום העבודה וחיסכון ניכר של זמן ההגעה למקום העבודה. עבודה מהבית מאפשרת לך גם להספיק כמה דברים קטנים בבית, שלא אורכים זמן רב אבל דורשים נוכחות בטווח קרוב לבית ולכל מה שהוא מכיל, מאפשרת לך לפגוש את בני הבית ולשוחח עימם קצרות, ולהנות מכל היתרונות והמעלות שרק, אבל רק בית יכול לספק….

אבל, יש כאן אבל גדול. כי מה קורה כשיש יותר מדי מסיחי דעת ומפריעים, שלא מאפשרים לך לעבוד ולהתרכז כמו שצריך, ואתה מבחין שאיך לומר – ההספקים שלך לא משהו? זה יכול להיות שהשעות שהחלטתם שאתם עובדים בהן הן שעות עמוסות אצלכם בבית, יש תנועה ערה של אנשים, אורחים, ידידים ובני משפחה באים, נכנסים, משוחחים, הכל מלא בפטפוטים ובצחקוקים, ויש יותר מדי הווי שמונע ממכם להישאר רכונים על העבודה, מרוכזים ויעילים…. יכול גם להיות שאלו דווקא הקטנים המתוקים שלכם, שבדיוק עכשיו צריכים ממכם משהו דחוף… והמשהו הדחוף מתחלף במשהו דחוף אחר ואחריו בא עוד אחד עוד אחד ועוד—- כי אם אבא / אמא עסוקים, פתאום יש המווווווון דברים שצריך והם דחופים להרגע וכמובן לא סובלים שום דיחוי… או שסתם, הבית מספק לכם כל כך הרבה גירויים חיצוניים שמונעים ממכם להתרכז, וכל רגע אתם נזכרים בעוד משהו קטן שצריך לעשות ולוקח רגע, ועוד סידוק פיצפון שקריטי לעכשיו, או שכן שדפק והשיחה איתן מתארכת ומתארכת, והזמן נוזל לכם מבין האצבעות…..

אבל לרובנו יש הסחות דעת בבית, אז מה, עבודה מהבית היא פשוט לא בשבילנו???

Tags :
Share This :