יש כל מיני סוגים של אנשים בעולם. יש אנשים שגרים בעיר וכאלה שגרים בכפר. חלק מהאנשים הם כבר

מבוגרים וחלק עדיין לא עברו את גיל 18. חלקם נולדו למשפחות מהמעמד הבינוני ויש גם כאלה שנולדו עניים. דבר אחד שמשותף לכולם הוא שכולם צריכים, בשלב כלשהו בחייהם, להפסיק לחלום ולהתחיל לעבוד.

לפי מחקר שנערך, כ41 אחוזים מאנשים בין גיל 18 ל30 מפחדים מהתהליך של מציאת עבודה. זהו פחד ברור שלא מסובך מדי להסביר אותו, ויש לו כמה סיבות אפשריות. קודם כל, אחרי שאתה מתחיל לעבוד חלק מהחופש שלך נעלם. באופן כלשהו, אתה כבול כעת לקריירה שלך, מכיוון שהזמן שעד עכשיו ניצלת לטובת עיסוקים שאתה בוחר לפי שיקולים שונים, מנוצל עכשיו לעבודה על משהו שלא בטוח שאפילו יש לך תשוקה אליו.
אפשר להוסיף לכך את האלמנט של פחד מהראיון שצריך לעבור לפני העבודה. המראיין ייבחן את יכולותיך, תכונותיך ורמת התאימות שלך לעבודה אליה אתה מתראיין. בחינה מהסוג הזה יכולה לעורר לחץ וחרדה אצל המתראיין, שיכול להיות שלא יצא לו לעמוד בסיטואציה כמו זאת בחייו.

נכון שסוג העבודה יהיה תלוי באופן מסוים בקבוצה שממנה מגיע העובד, בין אם מדובר בקבוצה האתנית, הכלכלית או כל סוג אחר של קבוצה. אך רוב העבודות נראות אותו הדבר בערך: צריך לקום ב7 או 8, לנסוע שעה בפקקים האיומים של הבוקר ואז לבלות כ8 שעות בחברת עמיתיך לעבודה, שלא בטוח שאתה מחבב את כולם וכנראה יש שם כמה שאתה גם ממש שונא. שגרה כזו מותירה זמן מצומצם לתחביבים, משפחה וחברים מחוץ לעבודה.
אולם, יש סוג אחד של עבודה ששונה באופן מהותי מבין כל שאר העבודות הרגילות – עבודה מהבית.

עבודה מהבית, או בשם השני שלה עבודה מרחוק, היא עבודה שמתבצעת בביתו של העובד או במקום אחר לבחירתו, תוך שימוש באמצעי תקשורת טכנולוגי כמו מחשב או טאבלט (כדי לתקשר עם המעסיק ולבצע את העבודה), זאת בשונה מעבודות מסוגים אחרים, שמתבצעות על פי רוב במבנה השייך למעסיק. במשך מאות ואפילו אלפי שנים, העבודה הקלאסית התבצעה במבנה דומה למדי: העוסק מגיע אל המעסיק ועובד אצלו. התפתחויות טכנולוגיות כאלו ואחרות אפשרו לנו התקדמות בנושא הזה, היות וכיום ניתן לקבל הוראות מהמעסיק ולשאול שאלות מרחוק, ומבלי הגעה אל המעסיק ודיבור אליו פנים אל פנים.

ישנם כמה יתרונות לעבודה מרחוק, חלקם קטנים וחלקם יותר חשובים.
ראשית, כשהעבודה מתבצעת מרחוק, נפתחת האפשרות לבחור מקום עבודה שמתאים לך באופן ספציפי. למשל, מקום שקט שקל להתרכז בו. בדרך כלל המקום שבו יבחר העובד הוא ביתו, וזה לא מפתיע, מכיוון שבאופן הזה לא צריך להגיע לשום מקום ואין צורך להאבק בפקקים ולשלם על דלק או על תחבורה ציבורית.

יתרון נוסף הוא ניצול הזמן. ברוב העבודות מהבית, בגלל שאין בוס שמסתכל לך מעל הכתף או עמיתים לעבודה ששופטים אותך, אתה יכול לנהל את הזמן שלך כפי שנראה לך, ולנצל אותו כדי לבלות, ללמוד דברים חדשים ולשפר את עצמך.

ישנם הטוענים שעבודה מהבית לוקחת את האלמנט החברתי מהעבודה, דבר שיכול להיות לא בריא. אך זה לא לגמרי נכון. בגלל שעכשיו לך שליטה מלאה על הזמן שלך, אתה יכול להיפגש עם חברים, משפחה ולפגוש בני אדם חדשים בזמנך החופשי.

בקיצור, קיימים הרבה יתרונות לעבודה מהבית, חלקם לא נכתבו כאן, ולעומת זאת אין הרבה חסרונות שאפשר להעלות על הדף. אם אתם מחפשים עבודה, כדאי לכם לשקול עבודה מהבית, כי זה יכול לשנות את החיים שלכם.

אנשים רבים מחפשים עבודה שתאפשר להם לעבוד מהבית. האופציות לעבודה מהבית הן רבות ומגוונות, ונעות בתחומים שונים. עבודה מהבית אינה אומרת בהכרח עבודה משרדית למול מחשב. במאמר זה נסקור כיוון שונה לגמרי בתחום העבודה מהבית.
האופציה המעניינת, היא: הכנת אוכל.
עבודה זו מתאימה לאנשים שאוהבים להכין אוכל, וגם יודעים לעשות זאת, ויש להם את החוש לכך.
קיימת אפשרות לפתוח קייטרינג בבית, שמספק אוכל מוכן לאירועים- קטנים או גדולים, הכל לפי היכולת ומידת ההיערכות שמתאפשרת. יש אנשים שפותחים ממש קייטרינג גדול ורשמי, בונים מטבח גדול ומוסדי, שמותאם להכנת אוכל בכמויות, ומפרסמים על כך באמצעי המדיה השונים. ניתן להחליט על מספר מינימום של מנות שצריך להזמין (כי בכל אופן לא שווה להכין ולטרוח עבור מספר מצומצם מידי של מנות), וכן מספר מקסימלי של מנות שניתן לעמוד בו. (כי לא כל מטבח בנוי לכמויות גדולות מידי.)
כמובן שבתחום זה יש יתרונות וחסרונות, היתרונות הן עבודה כעצמאי, בקצב שנוח לעובד- הוא יכול להחליט האם לקחת הזמנה מסוימת, או שלא לעשות זאת, וכו'. אך מצד שני, קיים גם סיכון, כי קייטרינג הוא פתיחת עסק לכל דבר ועניין. הוא יכול להצליח, ויכול גם שלא. מדובר בסיכון כלכלי, כאשר ההשקעה לא בטוח תכסה את עצמה במידה והעסק לא יצליח. נדרשת גם ביורוקרטיה מול רשויות המס, וכן הסדרה של קבלת רשיון ממשרד הבריאות, וגם כשרות מהרבנות או מהמועצה הדתית המקומית.
אבל יש בתחום זה הרבה סיפוק ושמחה, לאנשים שאוהבים להתעסק במטבח. אוכל זו שמחה, אין מי שחולק על כך.
קייטרינג ביתי הוא תחום שרווח מאוד בציבור הדתי- חרדי, שם אנשים רבים מעדיפים לערות אירועים קטנים וביתיים יותר, ולהזמין את האוכל מאנשים שהם מכירים מהקהילה שלהם.
לאנשים שלא רוצים לחשוב בענק, קיימת גם אפשרות למתק את עצמם כקייטרינג בוטיק, שמכין מספר מצומצם של מנות, לאירועים קטנים, אבל כזה שכל מנה בו- היא מנה…. מנה יוקרתית, מושקעת ואיכותית, שניכר שהכינו אותה בתשומת לב, מחומרים איכותיים ולא תעשייתיים,
אופציה נוספת בתחום האוכל, היא בכלל שונה, מדובר על תחום יותר קונדיטורי- של הכנת עוגות, מתוקים, פטיפורים וקינוחים, ועוגות ויטרינה יפהפיות. תחום זה דורש כישורים יותר ספציפיים מאשר הכנת אוכל מבושל. יש צורך בידיים טובות, חוש אסתטי מפותח, ויכולת דיוק מקסימלית, כי פטיפור לא אסתטי ומדויק- הוא לא פטיפור….. ההכנה גם דורשת הרבה יותר דיוק, ריכוז וזמן. על פטיפורים ועוגות- אנשים מוכנים לשלם הרבה כסף ליחידה בודדת, ומצד שני- גם ההכנה היא אישית, צריך לעבוד אחד- אחד, ככה שצריך לערוך שיקולים בדבר הכדאיות….
ולאנשים שלא רוצים להתעסק בכל הטררם שמסביב- שמענו לאחרונה על אופציה מעניינת, מיזם חדשני שבו אנשים פרטיים שאוהבים לבשל ורוצים להרוויח על כך כסף- נרשמים ומפרסמים את עצמם בפלטפורמה הייעודית, וכך שכנים מהסביבה יכולים להזמין מהם מנות מוכנות של אוכל, ולשלם להם ישירות. המיזם גם מאפשר אופציה של משלוח, שאותו המזמין משלם. היתרונות של המיזם הזה הן, שלא נדרשת היערכות מיוחד, משום בחינה… כמו כן, האדם יכול לבשל לעצמו, ועל הדרך להוסיף עוד מספר מנות בודדות בהתאם להזמנה שבוצעה ממנו, ככה שהטרחה אינה רבה מידי.
ולסיום, הסקירה כאן פותחת רעיונות שונים וכיווני מחשבה מעניינים לאנשים שרוצים לעבוד מהבית, אבל לא רוצים עבודה משרדית משמימה. בתחום האוכל ניתן להתפרס לכל מיני תחומים וכיוונים, ומי שיש לו ראש גדול ויצירתיות, יחד עם חוש עסקי ורצון להצליח- יכול למצוא לעצמו נישה, ולפתוח עסק מצליח וטעים…

עבור רבים, עבודה בבית היא הגשמת חלום, עם לוחות זמנים גמישים, חופש כלכלי, נסיעה קצרה למשרד הביתי והיכולת לעשות משהו שאתה אוהב.
אבל למרות שלעבודה מהבית יש תכונות חיוביות רבות, היא דורשת סוג מסוים של אישיות ומיומנויות כדי להפוך אותך לעובדת או יזם מצליח בעבודה בבית.
חשיבה ביקורתית-
כדי להצליח באמת כעובד בבית, אתה צריך להיות מסוגל לעבוד באופן עצמאי עם מעט מאוד כיוונים. כעובד מהבית, לא יהיה לך את הלוקסוס של עמיתים לעבודה שיושבים לידך, כל כך הרבה פעמים, שאולי תצטרך לברר בעיות בעצמך. אם אתה מסוג האנשים שמעדיף יותר הדרכה, עבודה בבית גם יכולה לאפשר כיום הדרכות מקוונת בשלל תחומים.
כישורי תקשורת מצוינים-
מכיוון שאתה תעשה את העבודה או העסק שלך מרחוק, תצטרך להיות בעל כישורי תקשורת מצוינים, מכיוון שלעתים קרובות לא יהיו לך הרמזים החזותיים והמילוליים שעוזרים להנחות שיחה. למרות שאפליקציות ותוכניות לסמארטפון כמו Skype מקלות על אנשים לשמור על קשר, רוב התקשורת שלך תתבצע באמצעות דואר אלקטרוני. אז תצטרך לוודא שאתה יכול לתאר את כוונתך בצורה ברורה ותמציתית.
מניע עצמי-
אחד היתרונות של עבודה בבית הוא היכולת ליצור את לוח הזמנים האידיאלי שלך. אבל אם אין לך מוטיבציה, אתה עלול למצוא את עצמך ישן יותר מדי ימים ברציפות ולא מסיים את העבודה שלך. עבודה מהבית דורשת ממך להיות מסוגל לעבוד באופן עצמאי, ומכיוון שלא יהיה לך בוס שיסתכל מעבר לכתף שלך, אתה צריך לוודא שאתה יכול להישאר במשימה.
מסוגל להימנע מהסחות דעת-
מטלות הבית, חיות מחמד, טלוויזיה ובני משפחה הם רק חלק מהסחות הדעת שתיתקל בהן כשאתה מתחיל לעבוד בבית. תכנון מראש יהיה המפתח – קיום חטיפים זמינים לצריכה, תכנון פעילויות לילדים או ארגון טיפול בילדים, ושטח משרד נפרד יכול לעזור למזער את הסחות הדעת, אבל בסופו של דבר, זה תלוי בך להישאר ממוקד.
נוח עם בידוד חברתי-
למרות שאתה יכול לעבוד בבית הקפה המקומי שלך, או שאתה יכול לקפוץ לטוויטר ולהתרועע, רוב הזמן שלך הולך להיות לבד. אם אתה פרפר חברתי שדורש הרבה גירוי חברתי, עבודה בבית משמע שאתה חייב למצוא זמן לזה אחרי או לפני, כדי לא לדחוק את החלק החברתי הצידה, זה לא פחות חשוב, ואפילו מומלץ, זה מפתח ועוזר אפילו לעבודה עצמה בזמנה.
מאורגן ומאוזן-
שמירה על איזון היא אחד ההיבטים המאתגרים ביותר בעבודה בבית מכיוון שהעבודה תמיד נמצאת שם ובוהה לך בפנים. כדי לשמור אותך על המסלול (ולא לעבוד יותר מדי או פחות מדי), ארגון יהיה חיוני. כדי לעזור לך לשמור על המסלול, תצטרך להתארגן מאוד, החל ממערכות תיוק ורשימות מטלות יומיות, ועד לעקוב אחר כספים ומיילים.
ידע במחשב-
מכיוון שרוב העבודה שלך תתבצע במחשב שלך, תצטרך להיות בקיא במחשב. תצטרך לדעת הכל, החל מלימוד שימוש בתוכנות שונות, ועד לעדכון תוכניות ושמירה על הפעלת המחשב בצורה חלקה. מחשב מקולקל או חיבור לאינטרנט לא שווה שום עבודה, אז תצטרך להיות מסוגל לנווט בדרכך בין בעיות וחששות טכניים. עבודה מהבית

Tags :
Share This :