ישנן עבודות מהבית שהמעסיקים מחפשים עובדים עם ניסיון קודם בתחום, לא בהכרח תואר אקדמאי או ידע

מקצועי. אלה פשוט ירצו להעסיק אנשים שכבר עבדו בעבר בעבודה דומה והם כבר מכירים את התחום ויודעים את העבודה ויש להם מספיק ניסיון. משרות כאלה יהיו רלוונטיות לסוג מסוים של אנשים ולא לכולם.
כמובן שישנם עבודות מהבית שהמעסיקים לא דורשים שום ניסיון בתחום ואין להם שום תנאים מקדימים לעבודות האלה, ואלו עבודות שכל אחד יכול להגיש אליהן קורות חיים ולעבוד בהם.
לסיכום, שוק העבודות מהבית הוא מגוון מאוד וכך גם השכר שמקבלים עליהן. כל אדם ואדם יכול למצוא עבודה מהבית בהתאם לסוג השכר שהוא רוצה להרוויח ובהתאם ליכולות שלו ולכישרונות שלו. יש עבודות עם תנאים מקדימים ודברים מסוימים שהם דורשים מהעובדים שלהם, ויש עבודות ללא תנאים וללא חוקים.

האחרונות אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה טכנולוגית שקוראים לה המהפכה הדיגיטלית. המפכה הזו היא מאוד חשובה , היא שינתה הרבה תחומים בחיים שלנו למשל : כלכלה ומסחר , תרבות , עבודה ועוד . שוק העבודה משתנה ובמהירות רבה בעקבות המהפכה הדיגיטלית, אנחנו חייבים להתאים ת עצמנו לשינויים שמתרחשים בשוק העבודה , מי שלא יתאים את עצמו לשינויים עלול להישאר מאחור ולסבול מהרבה בעיות ומכשולים בעתיד . קיים היום סוג חדש של עבודה והוא העבודה מהבית המשותף למשרות ששייכות לעבודה מהבית הוא הבסיס הטכנולוגי. מהפכת האינטרנט, הביאה לנו את תכתובות המייל והתקשורת מרחוק, הרשתות החברתיות ומנועי החיפוש, ולא לשכוח את הקורונה, אשר דחפה את שוק העבודה אל הבית.
השימוש המתרחב במחשב האישי וברשת האינטרנט הולך ומתרחב , כמעט בכל תחום יש נגיעה דיגיטלית שהופכת את העבודה להרבה יותר קלה ופשוטה אפילו שיש תחומים שכבר כמעט אי אפשר להתנהל באופן לא דיגיטלי. עבודה מהבית יכולה להתבצע באמצעות אפליקציות ותוכנות מחשב שהפכו להיות דבר קבוע בשגרה שלנו ומאפשרים להביא את הרחוק לכף היד. עבודות מהבית דורשות למידה מתמדת ויכולות להמשיך ולעמוד בקצב השינויים המהיר.
המהפכה הדיגיטלית מאופיינת ברמה גבוהה של חדשנות, שמהווה את המנוע לשינויים שמתחוללים בשוק העבודה . ההתמודדות עם אתגרי החדשנות מחייבת שימוש בכלים שיאפשרו לחברות , למפעלים ולעסקים להכיר טוב יותר את הלקוח העתידי , במיוחד בני הדור הצעיר, שנולדו אל תוך החדשנות ומחפשים חוויות קניות ושירות שמתבססות על כלים ואמצעים דיגיטליים שהם חיים איתם ומכירים אותם טוב מאוד , החדשנות גם מחייבת אותם להתחיל לשנות את השיטה של העבודה ואת העובד גם ולאפשר עבודה מהבית , חברות שתאמצנה את החשיבה הדיגיטלית ותתרגמנה אותה לשינויים פנימיים בהן ולהתנסויות בפועל יוכלו להצליח יותר ויגיעו לצמיחה מהותי לצמיחה כלכלית , הן צריכות להבין שהעובד והשיטה של העבודה ימשיכו להשתנות בעתיד והן צריכות להתאים עצמן ואם לא הן עלולות לקרוס .
המהפכה הדיגיטלית השפיעה באופן כל כך גדול ומשמעותי על עולם העבודה בישראל בפרט ובכל מדינות העולם בכלל והביאה למהפכה גדולה בתחום ניהול העובדים והתעסוקה, היום כל עסק יכול לפעול בסביבה הדיגיטלית ולהתחרות על לקוחות לצד המותגים הגדולים, מה שלא התאפשר קודם לכן, מבחינה שנייה העובד ותנאי העבודה גם השתנו , העובד צריך להיות חבר טוב מאוד לטכנולוגיה ולחדשנות , מקום העבודה גם השתנה , העובד יכול לעבוד מכל מקום והוא לא חייב לשבת במקום העבודה ויכול לבחור הזמן שהוא רוצה , עבודה מהבית חוללה מהפכה גדולה במשמעות העבודה ובתנאים שלה .
עולם השיווק למשל עבר תמורות משמעותיות, על רקע המהפכה הדיגיטלית , המעבר של עולם השיווק אל האינטרנט, נובע מכך שהוא מהיר יותר, שכן במסגרתו ניתן לפנות תוך דקות לתפוצה רחבה למדי של אנשים ,מצד שני התחום הזה הוא תחום חכם , ומדובר על פרסום ממוקד יותר.
עבודה מהבית גם יכולה לכלול עבודה בעיצוב גרפי , תפקידם של המעצבים יכול להיות למשל : עיצובי לוגואים, אריזות מוצרים ואתרי אינטרנט, תוך שילוב סמלים, צבעים והנפשות, מהווה תפקיד יצירתי, מחוץ לקופסה ואומנותי למדי.

בסוף , חייבים להודות שהמהפכה הדיגיטלית היא אינה נחלתם של אנשי הטכנולוגיה בלבד, אלא מונחת על שולחנם של הרבה בעלי התפקידים , אם יש חברות שעדיין לא התחילו להתאים את עצמן לצרכיהם ואופיים של הלקוחות של העתיד הן עלולות לשלם מחיר מאוד כבד בכך שהן יאבדו הרבה לקוחות .

האם עבודה במוקדי מכירות היא מתגמלת? וגם איך ניתן לבנות תכנית שבה אתם מגדירים אתה שכר מעבודה במכירות?
במאמר הבא ארחיב על עבודה במכירות, כל עבודה במכירות מכל סוג, ממכירת שירותים, רכבים, ביטוחים ומוצרי חשמל וכל עבודה במכירות שיצא לכם להיתקל בהם.
תחילה אגיד אם אתם לא אנשי מכירות וגם לא רואים את עצמכם עושים את זה ומרוויחים מזה המון כסף, אין לכם מה להמשיך לקרוא את המאמר.
אבל אם אתם כן אנשי מכירות או לפחות רואים עצמכם ככאלה שיכולים להצליח בתחום, ההכוונה לאיזה מכירות ללכת תלויה בשלושה גורמים.
הגורם הראשון הוא לא תלוי בכם והוא הדרישות של החברה, יכול להיות שהעבודה תחפש עובדים עם יכולות ורזומה מסוים שלא יתאים לכם ולכן לא תוכלו להתקבל.
הגורם השני הוא עמלת המכירה, כמה עמלת מכירה מקבלים על המוצר, בהמשך המאמר אפרט על בניית תכנית להכנסה משמעותית ממכירות ותבינו למה חשוב לדעת מה העמלה.
הגורם השלישי הוא האם המוצר שאתם הולכים למכור הוא מוצר שצריך אותו בשוק או שמא לא חייב אותו, יש הבדל בין למכור רכב לבין למכור קורס בנדל"ן, את זה צריך ואת זה מומלץ.
יש אנשים שמחפשים עבודות בתחום מוקדי המכירות ומה שמעניין אותם זה כמה השכר בסיס, כמה הם מרוויחים בלי למכור מוצר או לעמוד ביעדים של החברה – זו טעות נפוצה מאוד כיוון שאם אתם מקצוענים בלמכור, השכר בסיס לא מעניין אלא כמה אני אקבל על כל מכירה שאדע לעשות.
ברוב החברות ומוקדי המכירות יש הכשרה מסויימת למכירות או תסריטי שיחה מוכנים שעברו עליהם מומחי המומחים בעולם המכירות, לעיתים גם חברות גדולות עושות סדנאות מכירה ומביאות מומחים מהתחום כדי לגרום לעובדים שלהם למכור יותר.
החברות גם מציבות יעדים שהעמידה בהם מתגמלת מאוד מה שגורם לעובדים למכור בכל דרך ולהשקיע מאמץ רב.
היעד הקבוצתי או האישי הוא גם פקטור – אתם צריכים ללכת על יעדים אישיים כיוון שבקבוצה תמיד יהיו כאלה שיתנו פחות מעצמם.
אז איך בונים תכנית להגדרת שכר מעבודה במכירות.
תחילה תבינו מה עמלת המכירה שלכם, לדוגמא 50 ₪ על כל מכירה (לצורך הדוגמא לא נשתמש ביעדים שהחברות נותנות כדי לייצר בסיס פסימי לרווח), אחרי חודש חודשיים של עבודה תדעו גם מה הדרך הטובה ביותר למכור אך יותר מזה את הסטטיסטיקה לדוגמא על כל 5 אנשים תדעו להביא מכירה אחת (נתון שתמיד ניתן לשפר, כולל גם את זמני השיחות מכירה).
אם ברצונכם להכניס בחודש 20,000 ₪ ממכירות מדובר ב400 מכירות (20,000 לחלק 50), ואם אתם יודעים שעל כל חמש שיחות אתם סוגרים אחת אז תצטרכו לעשות בחודש 2,000 שיחות.
נניח ואתם עובדים 20 ימים בחודש, אתם יודעים שעליכם לבצע 100 שיחות ביום, כלומר ב5 שעות עבודה, 20 שיחות בשעה – זה מה שיגרום לכם להגיע להכנסה של 20,000 ₪ אך ורק מעמלות מכירה.
כמובן שהכול נתון לשינוי, עמלות המכירה, יעדים, זמני עבודה והימים המוקדשים לכך בחודש. החשוב מכל הוא שהיעד האישי שלכם להכנסה הוא המשתנה הגדול, ואיש מכירות שאינו מחזיק ביעד כזה – לעולם לא יגיע להכנסה משמעותית או להכנסה שהוא רוצה.
לסיכום, העבודה במכירות יכולה להיות אטרקטיבית למי שיודע שיכול להצליח בתחום אך עליו לעשות את הבדיקות שציינתי ולעבוד עם תכנית מסודרת לפי הנוסחא שהראתי, רק כאשר מציבים מטרה מוגדרת ניתן לייצר תכנית עבודה קבועה שמביאה תוצאות מכירה אמיתיות שמכניסות הרבה מאוד כסף -בעצם כמה שתגדירו.

Tags :
Share This :