יום חופשי או עבודה מהבית

כאשר אנחנו עובדים, ובשלב מסוים אנחנו מקבלים יום חופש, לרוב אנחנו נמצאים ביום חופש בבית. לזמן מה היום החופשי שלנו נותן לנו את הזמן כדי להירגע, להשלים שעות שינה או אפילו בשביל לצאת לבלות, אך במצב של היום אין כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות, חוץ מלהיות בבית. ישנם הרבה אנשים שכיום מחפשים מה לעשות לא רק בשעות הפנאי, אלא גם מה לעשות ביום החופשי שלנו, אחת האפשרויות היא פשוט למצוא עבודה מהבית. עבודה כזו שנוכל דרכה לעבוד מהבית ובשעות הפנאי תוכל לתת לנו לא רק תעסוקה לשעות הפנאי וליום החופשי שלנו, אלא עוד משכורת להכניס הביתה.

ביום החופשי שלנו, אנחנו יכולים ליהנות משתי העולמות, גם לעבוד מהבית בשעות הפנאי וביום חופש וגם נוכל עדיין להיות בחופש בבית. עבודה מהבית יכולה להיות אומנם עבודה מכל מקום ובכל זמן, אך בתכנון נכון וסידור נכון של העבודה, נוכל לעבוד ממנה מתי שנרצה ובמקביל גם ליהנות מהחופש שלנו. את היום החופשי שלנו, נוכל לנצל גם בדרכים אחרות כמו לשלב את העבודה מהבית לעשייה מחוץ לבית, הכוונה שאת העבודה מהבית שמצאנו, נעבוד במקום שהוא מחוץ לתחומי הבית, ועדיין נוכל ליהנות משני הדברים יחדיו, וכך לא רק לנצל את היום החופשי שלנו, אלא גם בעצם לעבוד. בנוסף, עבודה נוספת \ עבודה מהבית אפשרי לעבוד מתי, איך וכמה שנרצה, העיקר שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר, אך אין לזלזל בזה, אשר אנחנו עובדים מהבית אומנם נוכל לעשות את העבודה בדרך שלנו, אבל אם נזלזל בעבודה הזו, ונעשה את הדברים העיקר להגיד "עשינו", נוצר המצב שבעצם לא עשינו כלום, לא עבדנו ולא ניצלנו את היום בכדי ליהנות מחופש או מהעבודה מהבית. האם ליהנות מהחופש או במקום ליהנות, ניכנס לשגרת עבודה שנייה מהבית, מבחינתי האישית, העדיפות היא לנסות לשלב בין שני הדברים, כמו שאמרנו קודם, אפשר ליהנות משני הדברים על ידי תכנון נכון וסדר נכון של הדברים, ואכן אפשרי מאוד לשלב אותם בצורה של לבצע את "עבודת החופש" שלנו גם מחוץ לבית, מבלי לזלזל, אלא לתת את כל מה שיש לנו בכדי לנצל עד הסוף את היום, גם מבחינת חופש, וגם מבחינת עבודה

איך התחלתי בעבודה מהבית וכמה עבודה מהבית תופסת מקום ניכר מחיי

התחלתי בעבודה מהבית במהלך עבודתי כשכיר במשרד העבודה. בתור התחלה עבדתי כול השבוע בשטח ופעם בשבוע התחלתי לבוא פעם בשבוע למשרד מחוז צפון של משרד העבודה הנמצא בהדר שבחיפה למטרת עדכון הפרטים על מפעלים שביקרתי במהלך השבוע, הייתי מגיע מכרמיאל לחיפה למשרד בחיפה לפחות פעם בשבוע. במהלך הזמן מצאתי כי הנסיעות המרובות, הכוללות בתוכן גם נסיעה אחת בשבוע למשרד בחיפה הן די מסורבלות ודורשות עמידה בפקקים, וכפועל היוצא מכך, הוצאות על דלק ומזון. כך הגעתי למסקנה המתבקשת כי יותר יועיל לי לעבור לעבודה מהבית פעם או פעמיים בשבוע, ואף לעסוק בעבודה מהבית כאשר חוזר מעבודה בשטח ואז ישר מעדכן הנתונים במערכת איך שחוזר מהשטח, דבר החוסך זמן ונסיעה למשרד בחיפה. העבודה מהבית אצלי תפסה תאוצה במיוחד לאחר שהתחתנתי ונולדה הבת שלי, דבר שדרש מימני לעבוד יותר ויותר מהבית ופחות לעבוד מהמשרד, דבר שהועיל לי בעבודה וחסך זמן וכסף מיותרים.

בשנה האחרונה, בעקבות משבר הקורונה שגרם לכך שהעבודה בשטח תצומצם למינימום, העבודה מהבית אצלי תפסה תאוצה, מה שעזר לי פחות ופחות להגיע לחשיפה אפשרית למגע עם אנשים במפעלים שביקרתי, דבר העוזר לי עד היום להישמר מפני נגיף הקורונה.

עוד יתרון לעבודה מהבית זה הנוחיות שלשבת בבית עם התנאים שאני מכיר ולא להתחכך גם במשרד עם עובדים שונים ולשמוע את האינטריגות שלהם, או מריבות של מפקחים עם בעלי מפעלים שונים שלא משתפים איתם פעולה.

כך גם יוצא שאם אני יוצר בטלפון קשר עם מפעלים בעבודה מהבית, אף אחד לא שומע אותי ויש לי שקט מוחלט.

השאלה הנשאלת היא, מה יקרה כאשר משבר הקורונה יחלוף עם העולם ונידרש לחזור מהמשרד ולהתמודד מחדש עם מפגשים חברתיים בעבודה?

נותר רק לחכות לסיום המשבר.

Tags :
Share This :