טכנולוגיה – נגישות גבוהה בעבודה מהבית

התפתחות הטכנולוגיה בימינו מביאה לשינוי בכל תחומי החיים: ביטחון, בריאות, ספורט, בכלכלה ובעוד מגוון רחב תחומים, ובנוסף, חושפת בפנינו עולם שלם של מושגים, תוכנות, מדיה ואף לעזור בשינויים חברתיים וכלכליים.

הטכנולוגיה באה לעזור לנו בין היתר בתקשורת רחבה בהתאם לעבודה בה אנחנו עובדים, בעיקר אם עבודה זו היא עבודה מהבית שנותנת לנו לא רק נגישות גדולה יותר לטכנולוגיית המחשב, בין אם תוכנות אופיס, לטבלאות אקסל וכדומה, אלא גם נותנת לנו את היכולת לעבודה קלה יותר.

מלבד הנגישות הגבוהה לעבודה מהבית, הטכנולוגיה הינה ממשק רחב גם לעסקים עצמאיים, הנותן התנהלות בטוחה ונוחה יותר, מלבד התקשורת הבין אישית שיש עם אנשים ממקום העבודה.

בנוסף לכך, התפתחות הטכנולוגיה בימינו, בעצם פותחת תחרות בין תאגידים ובין חברות ענק, ונותנת את הכלים באמצעותן ניתן להתפרסם ולהמשיך להתקיים, כאשר כל פרסום ושיווק יכולה להביא עוד מקור פרנסה.

ככל שחברות ישתמשו יותר בטכנולוגיה של שיווק ופרסום, הן יוכלו לגדול יותר ויותר, אך מנגד ככל שחברות לא יתפרסו וידאגו לשיווק, הן יתחילו להיעלם לאט לאט.

בתחום הטכנולוגי של עזרה בלהתפרסם, לעבודה מהבית ייתכן וזה יהיה יותר משמעותי, כיוון שכאשר עובדים מהבית, יהיה לנו יותר זמן להתפנות מהעבודה, ולטפל בשיווק ולהתפרסם, ואף להשוות בין הפרסומים והשיווק בין כל החברות על מנת שתתאפשר היכולת למצוא את השיווק הכי מושך לעין.

משמעות הטכנולוגיה באה בעיקר בכל הקשור לחברות הייטק, כיוון שהרבה חברות ההייטק יכולות לגרום לשינוי מהותי בהרבה תחומי חיים, ועיקרן יכול להיות בבריאות.

עם זאת אחד החסרונות הכי גדולים והכי עיקריים שיש לטכנולוגיה בימינו הוא הבידוד החברתי, שגורם לכך שאנשים ישקיעו ויבזבזו את עיקר זמנם בטכנולוגיה, מאשר במפגשים פנים אל פנים.

מול חסרון זה ישנם היתרונות של גילוי ענפים חדשים, התייעלות בכל הקשור לעבודה וחסכונם, וגישה נוחה להשגת מידע שימושי, אך היתרון הכי גדול הוא שהטכנולוגיה מביאה לנו היא שעל אף הבידוד החברתי שנוצר מהטכנולוגיה, אפשרי לגשר על פער זה, על ידי הפלאפונים הסלולאריים, ושיחות הווידאו הניתנות לעשייה.

לטכנולוגיה יתרונות וחסרונות רבים, אך צריך לנסות לשמור על מה שיש לנו בלי כל השפעה של טכנולוגיה, כולל שמירה על עבודה מהבית והעבודה מהחוץ.

עבודה מהבית – יתרונות וחסרונות.

היתרונות של עבודה מהבית הם רבים מאוד.

נעסוק בשלושה סוגי יתרונות:

  1. היתרונות של המעסיק.
  2. היתרונות של העובד.
  3. היתרונות למשפחתו של העובד.
  4. היתרונות של המעסיק

למעסיק שמעסיק עובדים בעבודה מהבית ישנם יתרונות רבים מאוד. כמעט אי אפשר לתאר עד כמה זה הרבה יותר טוב למעסיק מאשר להעסיק מזכירה או עובד במשרד שלו.

עבודה מהבית עבור המעסיק פוטרת אותו מהרבה מטלות, הוצאות ואחריות.

למשל הנה כמה מהם.

א. הוא אינו צריך לבטח את העובד מתאונות במקום העבודה כי העובד נמצא בבית שלו. זה כבר חוסך מהמעסיק גם הוצאה וגם אחריות. ב. מכיוון שהעובד עובד בבית שלו – ממילא כל סעיף הנסיעות: הוצאות נסיעה יורד. (גם נסיעות לעבודה וגם נסיעות הביתה מהעבודה) .

ג. יתרון נוסף למעסיק כאשר יש עובד שעובד עבודה מהבית – המעסיק פטור מהצורך לפקח על לוח הזמנים שלו על ההתנהגות שלו ועל יחסי אנוש.

ד. המעסיק אינו חושש מנזקים או צריכת יתר של מוצרים במקום העבודה. כי אם העובד פשוט לא נמצא במקום העבודה המעסיק יכול להפסיק לדאוג לרכוש שנמצא במקום עבודה. העובד גם לא צורך יותר מדי, אם זה מים, קפה, כיבוד, וגם כל הדברים האחרים כגון ניירת, דיו וכל מה שהם משתמשים לצורך העבודה.

ה. בצורה כזאת המעסיק גם פטור מלדאוג שהעובד יעשה לטובת עצמו דברים, על חשבון המעסיק, לעניינים פרטיים כמו צילומים .

גם טלפונים, פקסים וכל הדברים האלה שאפשר לעשות בעבודה, כאשר העבודה היא מהבית זה לא קיים.

ו. גם בענייני יחסי עבודה יש יתרונות גדולים למעסיק. למשל אין צורך לוודא כמה שעות העובד אכן עובד.

ז. המעסיק פטור מפיצויי פיטורים ופטור מהפרשות לגמל ודברים אחרים .

ח. יתרון נוסף הוא לא עובד קבוע! לעובד אין יחסי עובד-מעביד הוא יכול מתי שהוא רוצה להפסיק לתת לו עבודה ולתת את זה למישהו אחר. אלא אם כן הם קבעו הסכם ביניהם שהוא מחוייב למשיך לתת לו עבודה.

ט. המעסיק עובד-פרילנסר הוא מאוד חופשי כמעסיק.

י. המעסיק לא חייב לתת לעובד-פרילנסר שעובד עבודה מהבית ימי מחלה וימי חופשה הוא משלם נטו רק על עבודה. בסיכום – אנו רואים פה הרבה מאוד יתרונות למהפכה שהוא מעסיק פרילנסר שיעבוד עבודה מהבית.

  1. היתרונות לעובד

א. חוסך זמן רב מאוד וטרחה של נסיעות.

ב. חוסך בהוצאות על נסיעות לעבודה והביתה.

ג. העובד עובד בביתו: בנוחות שלו, מרגיש “בבית”, לא חייב להתלבש בבגדים מיוחדים וכד’.

ד. איננו מוגבל בפעילות תוך כדי העבודה.

ה. הוא משתכר לפי תוצאות – הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה באמצע.

ו. אם הוא משתכר לפי שעות אז הוא בעצמו רושם לעצמו את השעות (באפליקציה המתאימה מהעבודה) ויכול

לעשות הפסקה ולחזור חזרה לעבודה - הגמישות כאן "משחקת" הרבה והיא מאוד נוחה. (אין חשש שירשום לעצמו שעות מדומות – משום שהמעסיק רואה זאת על פי ההספק שלו.)

ז. כמו כן העובד מרגיש הרבה יותר נעים וחופשי, אין עליו פיקוח צמוד לא בודקים כל הזמן – אם הוא עובד, מה הוא עושה, אם הוא הולך לשתות קפה, אם הוא מדבר עם עובד אחר ועוד… בבית הוא חופשי הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה ובלבד שיספק את העבודה שעבורה הוא מקבל תשלום.

אנו רואים שהיתרונות לעובד הם גדולים מאוד. נכון שהוא מפסיד את ההשתתפות של המעסיק בחיסכון לעתיד – אם זה פנסיה או דברים אחרים – והוא צריך לשקול אם היתרונות האלה שווים לו יותר והוא בעצמו יפריש כראוי לפנסיה או לחיסכון או לכל דבר אחר.

  1. היתרונות למשפחתו של העובד

משפחתו של עובד גם היא מרוויחה הרבה מאוד מהעבודה של האבא בבית.

א. קודם כל הוא נמצא בבית יש נוכחות

ב. יכול לשים לב על מה שקורה בבית.

ג. יכול לעזור בבית בכל הדברים שצריכים לעשות בבית.

ד. הוא משוחרר ויכול לשחרר את האישה לדברים שהיא צריכה לעשות.

עד כאן סיכמנו יתרונות גם למעסיק גם לעובד וגם למשפחת העובד מהעבודה בבית.

Tags :
Share This :