טיפול רגשי – עבודה מהבית

אם תחום הטיפול היה קרוב תמיד לליבך זה הזמן הנכון ביותר לעסוק בטיפול רגשי.

תקופת הקורונה מעלה בקרב רבים מאיתנו, ילדים ומבוגרים כאחד, תחושות של לחץ, מתח וחרדה. הסיבות לכך הן מגוונות ובאות לידי ביטוי במישור הבריאותי, הכלכלי, החברתי והנפשי. בחלק משמעותי מן המקרים, טיפול רגשי המעניק מרחב תומך, בטוח ומכיל עבור המטופל עשוי להקל על מצוקתו הנפשית. להביא דוגמה לטיפול מסוג זה ולאופן בו הוא יכול לסייע.

העבודה מתבצעת מהבית מהקליניקה הפרטית שלך. היתרון לעבודה מהבית. זה שאתה מחליט על שעות העבודה ומחיר השירות.

איך לגרום ליותר לקוחות מרוצים לבוא אלייך.?

הבסיס לטיפול טוב הוא הקשר שאתם יוצרים עם המטופל. מחקרים הראו שהטכניקה בה משתמש המטפל אינה חשובה כמו היחסים שאתם בונים ביחד. ככל שמתקדם הטיפול ומתבסס האמון, אתם תשתמשו למעשה בקשר שביניכם לבין המטופל כמרחב עבודה, כדי לעבוד על בעיות בחייו .

איך עובד תהליך הטיפול?

בשלב ההתחלתי יכול להיות קשה ללמוד להכיר את המסרים מהלא מודע של המטופל. מאחר והוא מתקשר עם העולם החיצוני רק בצורה בלתי ישירה. אחרי הכל זה לא מודע. הלא מודע מדבר רק דרך חלומות לעיתים אין הסכמה בין הלא-מודע והמודע של המטופל. קורה לא אחת שבאופן מודע המטופל עשויי לחשוב דבר אחד, בעוד שעמוק בתוך הלא מודע ההרגשה האמיתית היא הפוכה. למרות זאת, מאחר והלא מודע שלו שולט ברגשות העמוקים של שביעות-רצון או חוסר שביעות-רצון, הוא זה שמשמש לרוב כזירת ההתרחשות של הטיפול.

כאשר החלק הלא מודע מתקשר, הוא משתמש בפיסות אינפורמציה מודעות כהסוואה למשמעויות שלו. במילים אחרות, כאשר מטופל מספר סיפור או חלום, ישנם שני מישורים של משמעות בדמויים שהוא מביא. מישור אחד הוא מודע – הסיפור מתייחס ישירות לאנשים או אירועים עליהם הוא מדבר. אבל הסיפור יכול להכיל גם אינפורמציה לא מודעת, כלומר, הפרטים והדימויים יכולים להיות קשורים באופן בלתי ישיר למה שקורה בהתנסות הטיפולית עצמה. אתם יכולים להשתמש במסרים מהלא מודע שלו כדי להעריך את הצלחת הטיפול. אם תדעו לפענח את המסרים, תוכלו לגלות מה הלא מודע שלו באמת חושב על הטיפול – לא משנה באיזו שיטת טיפול אתה נוקט כמטפל.

האם הטיפול מצליח ב100%?

למזלנו, טיפול יכול לעזור ולרפא גם אם אינו מושלם לחלוטין. יכול להיות שהטיפול לא יהיה מושלם, אבל יביא תועלת למטופלים שלכםאז אם אתם מטפלים באמצעות הביטוח (קופ"ח

פרטיות: המרכיב ההכרחי

המרכיב החשוב ביותר במסגרת הבטוחה הוא פרטיות. יש לכם הזכות לצפות לפרטיות וסודיות מוחלטת בטיפול. עליכם להיות בטוחים שאף אחד מבחוץ אינו מקשיב, ושכל מה שתאמרו ישמר לבטח, בקפידה וללא דליפות, במרחב הטיפולי בלבד. זה יעזור ל מטופל בתהליך החשיפה העצמית, משום שאתם בטוחים שהדברים לעולם לא יצאו מתוך החדר.

קבלה בלתי-שיפוטית:

אתם צריכים לתת למטופל שלכם מרחב בטוח. קבלה עצמית מוחלטת. רק כאשר הם ירגישו מוגנים הם יכולים להתחיל לדבר על דברים מכאיבים. עליכם להיות מסוגלים לגרום להם לבטוח בך כמטפלו ולאמשנה מה שתגידו שום דבר לא ידחה אותו, לא משנה עד כמה מה שאתם אומרים נורא. אתם צריכים להרגיש בטוחים בדרך הטיפולית שלכם, להרשות לכל הרגשות – טובים או רעים – לקבל ביטוי ושחרור במסגרת טיפולית חזקה מספיק ובטוחה מספיק כדי להכילם.לדעת לדרוש את הכסף באותו יום. זו משימה לא פשוטה עבור מטפלים רבים. לפעמים אפילו מטופלים "נעלמים", שזו תופעה קיימת בתחום, המטפלים מתקשים מאוד לעשות את הטלפון הנחוץ ולדרוש את התשלום המגיע להם ולעיתים קרובות אף מוותרים על התשלום." "הסיבהלכך, מההכרות האישית שלי את עולם הטיפול, הוא שהאופי הטיפולי הוא של נתינה, הקשבה, מתן מקום לאחרים, לאפשר להם להביע רגשות ולהקל על סבלם. רוב המטפלים התחילו 'לטפל' באחרים עוד הרבה לפני שהפכו למטפלים עם הכרה רשמית כלשהי, ולעיתים שימשו אוזן קשבת עוד בגיל הגן או בבית הספר יסודי", לכן המעבר לדרישת תשלום על משהו שהם "עשו תמיד", כי עכשיו מדובר באנשי מקצוע שלזמנם יש מחיר המגולם בכסף – הוא לא פשוט.

לפרוץ את ההגבלות על הפרסום

קודה חשובה הנוגעת לפרסום היא שהחוק מגביל את אפשרויות הפרסום של מקצועות טיפול שונים מטעמי אתיקה מקצועית. אסור להם לפרסם מודעות או לכתוב, בכל פלטפורמה, טקסטים שעלולים להפחיד את הציבור או לגרום לחרדה. כמובן שאסור להם לחשוף סיפורים של מטופלים. מטפלים רבים מנסים לפרוץ את מגבלות הפרסום באמצעות הדגשת סיפורו האישי של המטפל. הבעיה היא שלצפות שפוסט בפייסבוק המציג סיפור אישי יביא לקוחת – זו טעות. אם מדובר בטקסט מעניין וכתוב היטב הוא עשוי להביא, לכל היותר, לתגובות אוהדות, כמה שיתופים ואולי מטופל פוטנציאלי אחד או שניים שיביעו התעניינות, אבל זה לא תחליף לשיווק.

אחד הדרכים הנכונות היא לכתוב בלוג על תחום הטיפול שהמטפל מתמחה בו. לדוגמה: בלוג שמיועד לאימהות שילדיהם נוסעים ל"טיול הגדול" של אחרי הצבא. אפשר לכתוב שם על המרכיבים הרגשיים שהאמא חווה, התחושה שהילד עוזב את הבית, מתבגר, לעיתים גם מסתכן. אולי בשל כך יהיו אימהות שיחוו תחושות חרדה, נדודי שינה וכד'. "בלוג כזה לא חושף את המטופלים ולא בא ממקום של הפחדה בסגנון 'עכשיו תחוש חרדה ופחדים', אלא ממקום של הצגת הדברים. בלוג כזה גם מבדל את המטפל כמומחה בתחום ספציפי".

"שריר הסבלנות"

"לפני שפותחים קליניקה צריך לעבוד על המרכיב האישי, להבין לפני מה אנחנו עומדים", הכוונה היא להפנמת העובדה שהקמת קליניקה פרטית מוצלחת זה לא משהו שקורה ביום אחד, צריך נשימה ארוכה ש"יש צורך למתוח את שריר הסבלנות מצד אחד ומצד שני גם לגלות גמישות בדרך. אם התחלנו מהלך שיווקי אך הוא לא נותן את התוצאות הצפויות, להרכיב מעטפת מקצועית שתשלים את הצרכים העסקיים והשיווקיים של המטפל ולמצוא אנשי מקצוע שניתן להתייעץ עמם בתהליך בניית העסק או לפני החלטות חשובות.

סביבה תומכת

עצמאים צריכים למצוא דרך להתמודד עם הבדידות, אין מסגרת וחברים לעבודה, לכן מומלץ להיות בסביבה של אנשים תומכים, רצוי מטפלים או עצמאים מתחומים אחרים שמכירים את הקשיים. לפעמים דווקא הסביבה הקרובה, המשפחה והחברים, עלולה להתברר כסביבה לא תומכת במעבר לעצמאות, משם עלולות לצוץ הערות בסגנון "למה לך?", "זה קשה, רובם סוגרים…", תגובות שגם אם נאמרות מתוך כוונות טובות, לא ממש עוזרות ולא תומכות. "מטפל שרוצה להיות עצמאי חייב להיות מודע לכך", צריך להקפיד לשמור על המרכז הפנימי, לדעת לאן הפנים מועדות, להסכים גם להיכשל, ללמוד כל הזמן ולהשתפר בהצלחה רבה..

Tags :
Share This :