זה גם מאפשר לי לעשות את העבודה הכי חשובה שלי דבר ראשון בבוקר. בין אם אתה עובד עבור עצמך או

חברה, נסה זאת. אם אתה מתעורר ב-7, נסה לקום שעה קודם ב-6, ותראה כמה אתה יכול להשיג בשעה הנוספת הקצרה הזו. אולי תופתעו לגלות שזו השעה הכי פרודוקטיבית שלכם ביום.
אם אתה מגלה שלעתים קרובות אתה מקבל הפרעות במהלך היום, אז זה עשוי להיות פתרון מצוין עבורך! רוב האנשים עדיין במיטה או לפחות לא עובדים בין 5-7 בבוקר, מה שאומר שזה יכול להיות זמן יקר להתקדם מבלי לקבל מיילים נכנסים, הודעות טקסט וכו'.
שנית, אני יכול לבלות זמן בהתמקמות ביום שלי לפני שאני מרגיש צורך או בהלה להיכנס היישר לעבודה שלי לאותו יום. אני אוהב את ההרגשה של הידיעה שרוב העולם עדיין ישן, זה גורם לך להרגיש שאתה מוביל יותר מהשאר. ובעולם המטורף של היום של תמיד להרגיש מאחור או לא מספיק, זה לא קורה כמו שצריך.
אני אוהב לקחת כמה דקות נוספות כדי להתענג על כוס קפה חמה או לתכנן את היום שלי או אפילו לחשוב על היום הקודם.
הלך הרוח שלנו הוא כל כך חשוב, למעשה, זה באמת נותן את הטון ליום שלנו. אם נתחיל את הבוקר בהרגשה רגועה ולא נחפזת, סביר יותר שניקח את הגישה הזו איתנו ככל שהיום יתקדם.
כשאתה מתעורר מחר לעוד יום של עבודה מהבית תחשוב על זה עם עצמך. איך אתה מרגיש כשאתה מתעורר? האם אתה ממהר או רגוע ואסוף?
שלישית, אני ישן טוב יותר מאי פעם. וזה בשבילי 'משנה את כל המשחק' למה? בגלל שרוב חיי נאבקתי להירדם. כילד ונער לקח לי לעתים קרובות שעות להירדם, וזו לא הגזמה. תמיד היה לי קשה להירדם. עם זאת, עכשיו כשאני הולך לישון ב9-9:30 לוקח לי רק 5-15 דקות להירדם.
זה נראה ממש נגד אינטואיטיבי, לא? תמיד הנחתי שאם אלך לישון מאוחר יותר, אהיה עייף יותר, ושהשינה תגיע בקלות, אבל לפחות עבורי, זה לא עובד. אני גם מגלה שעכשיו, כשאני הולך לישון מוקדם, אני מרגיש רענן יותר כשאני מתעורר בבוקר. בנוסף, אני כמעט לא עייף או עצבני לאורך כל היום. זו באמת חוויה חדשה עבורי.
נסה ומצא מה מתאים לך. לא כולם צריכים לקום ב-5 בבוקר, אבל אל תשלול את זה עד שלפחות ניסית את זה. נסה להתעורר מוקדם יותר ולראות אם זה עובד בשבילך.
השתמש בבקרים שלך היטב. גם אם אינכם מתעוררים ב-5 או 6 בבוקר כדי לעבוד מהבית, חשבו כיצד תוכלו לנצל היטב את הבוקר. האם יש פרויקט שרצית להתחיל או שיעור התעמלות שתמיד רצית להשתתף בו? מוזמנים לנסות.

רגע לפני שאתם מתכוונים לקפוץ למים, יש כמה דברים שכדאי לדעת ולבצע בצורה חכמה. באופן זה, לא תמצאו את עצמכם משלמים מחירים יקרים על טעויות שנעשו בתום לב, בלי כוונה או באופן ראשוני ותמים של מי שאין לו ניסיון בתחום.
גייסנו כמה עצות חשובות כך שתגלו שגם לכם יש שיעורי בית לפני שמתחילים לעשות עבודה מהבית:

  1. פתיחת תיק – אם אתם עובדים כפרילנסרים, אז כדאי לדעת כי אחד הדברים החשובים ביותר לבצע עוד לפני שמתחילים אפילו לבצע את העבודה הראשונה הוא לפתוח תיק במס הכנסה. כמו כן, עליכם לגשת לדווח לרשויות המיסים כגון מע"מ וביטוח לאומי אולם ברוב המקרים, אם יש לכם רואה חשבון הוא יעשה זאת עבורכם. תשלום אחד ותוכלו להיות פטורים מכל המלאכה המתלווה לכך.
  2. שכירת שירותי רואה חשבון – אחד הצעדים החכמים ביותר שתוכלו לעשות עבור עצמכם הינה שכירת שירותיו של רואה חשבון. רואה חשבון יוכל לתת לכם לא רק עצות חכמות באשר להתנהלות נבונה, אלא לא פחות מכך לבצע עבורכם מטלות מורכבות שאם תעשו אותן בעצמכם, יכולות לעבור שעות ארוכות עד שתסיימו, ולא פחות מכך, רואה החשבון יכול לתת לכם טיפים חיוניים שיהפכו את החיים להרבה יותר פשוטים.
  3. עצות מחברים טובים – אם יש לכם כבר חברים שעובדים מהבית או משתמשים במחשב בשביל עבודה שוטפת – שאלו אותם על טיפים מיוחדים שיכולים לעזור לכם כבר בהתחלה. הרעיון הוא שחבריכם הם אלו שמכירים אתכם באופן היסודי והעמוק ביותר ולפיכך הם אלו שיכולים לתת לכם את העצות הטובות ביותר מהיכרותם אתכם. כך תוכלו למנוע מעצמכם טעויות לא רצויות מבעוד מועד ולהתאים לעצמכם את התנאים הרצויים לעבודה ממושכת.
  4. בחירת עבודה נכונה – לא כל עבודה מהבית מתאימה לכל אחד. יש אנשים בעלי מיומנויות כתיבה, אחרים בעלי מיומנויות קידום אתרים ויש מי שיותר טוב בהזנת תוכן. אלו המכירים שפות רבות יכולים לעבוד כמתרגמים ואלו שיודעים לעבוד עם אנשים יכולים לתת שירות לקוחות, לתת את שירותיהם במכירות בטלפון, לעבוד במחלקת שימור לקוחות ועוד.
    עבודות נוספות שניתן לבצען מהבית כוללות מטלות אדמיניסטרטיביות כמו ניהול משרד, אחרות כוללות עבודה עם ניירת אותם תצטרכו לקחת מנקודה מסוימת כדי להביאה לעבוד עמה בבית, יש מי שעוסק בניהול אתרים ואחרים בשיווק וניהול קמפיינים באינטרנט. כך או כך, כל עבודה שתבחרו צריכה להיות מתאימה לצרכים הייחודיים שלכם ולמאפיינים הייחודיים שלכם. רק כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם באמת משקיעים את עצמכם במה שיניב לכם פירות בבוא הזמן ותוכלו להתפתח בו.
  5. שכר -בשל העובדה כי מרבית העבודות מהבית מתבצעות במתכונת של פרילנסרים, אזי ההשגחה על שעות העבודה מצויה בעיקר בידיים שלכם. אם אתם אלו שמחליטים מתי יש לבצע איזו עבודה, אזי חשוב לוודא כי הזמן שלכם באמת משתלם ושכר העבודה שלכם אינו גוזל מכם יותר מדי השקעה תמורת מה שאתם מקבלים בסופו של דבר. אחרי הכל, עבודה מהבית אמורה לתת לכם חופש תעסוקתי וניידותי ולא שעבוד לבית.
  6. בחירה במעסיקים אמינים – לאמינות של המעסיק יש חשיבות רבה בעבודה מהבית. אם אתם עומדים בפני אדם שאתם יכולים לסמוך עליו, אתם יכולים לקחת עבודות בלי גבול אבל ברגע שתעבדו מול חברה או אדם המשלמים בתנאים בעייתיים, לא משלמים מספיק, מעכבים תשלומים, משתמשים בכם לעבודה מרובה תמורת שכר נמוך, מבקשים תיקונים ללא הרף – כל אלו יכולים להפוך את העבודה לא רק ללא משתלמת אלא גם לכאב ראש מתמשך.

לא משנה אם אתם יצורי לילה או שאתם חיים בשעות לא שעות, לא משנה אם אתם אוהבים לעבוד ברצף או חייבים לקחת כמה הפסקות, לא משנה אם אתם צריכים את השקט שלכם בזמן העבודה או שאתם יכולים ואפילו צריכים לעבוד בין אנשים – עבודה עצמאית מהבית היא הפתרון האידיאלי עבור אלו שצריכים את החופש שלהם.
יש לכם את השעות שלכם, נכון? יש לכם את הזמן שהוא רק שלכם, יש לכם את הבחירה איך לחיות את החיים שלכם ובינינו, מה שתיצרו בתוך חייכם זה בדיוק מה שיהיה בהם. בדיוק לשם כך קיימת האפשרות של עבודה מהבית. רבים כבר יודעים כי עליהם לעשות את המירב על מנת להשתלב בחברה אבל כמו שכבר ראיתם בעצמכם – לעתים שוק העבודה יכול להיות כל כך מנותק מעצמו ומתיש באופן שבו הוא בוחר את העובדים שלו, כמו גם באופן שבו לוח זמנים יומיומי מעוצב עבור עובד.
אין ספק כי הבחירה היא אישית וככל שהבחירה היא אישית, כך ניתן בקלות רבה יותר להגיע למקומות טובים יותר מבחינת עצמאות, הצלחה ויכולת לנווט בחיים. מי שבוחר בחיים עצמאיים או רוצה לפתח לעצמו קריירה ייחודית משלו, יכול לעשות זאת בכל אופן שיבחר. כך או כך, הדרך הטובה ביותר להצליח לבנות קריירה עצמאית היא באמצעות עבודה מהבית בשעות שנוחות לכם ובאופנים שנוחים לכם.
שעות ואופן אספקת העבודה תלויים לחלוטין בכם ובמעסיקים שלכם כך שאם אתם רוצים לעבוד בשתיים בלילה ואתם ממש לא מסוגלים לעבוד בשעות שכולם עובדים בהן – ממש אין בעיה. אין לכם שום בוס על הראש כל עוד אתם מבצעים את עבודתכם נאמנה ויכולים לספק תוכן איכותי ומרשים כזה העונה על כל הציפיות של הלקוח.
ישנם סוגים שונים של לקוחות וחשוב להכיר אותם לפני שמגיעים איתם להסכמה כלשהי. חשוב להבין כי כל לקוח משלם גם בתנאים אחרים ולכן חשוב לבחור עם מי אתם רוצים לעבוד, בדיוק כמו שאתם צריכים לבחור כשכירים לאן כדאי ללכת לראיונות עבודה. אז הנה כמה מהלקוחות והסוגים שלהם לפני שתתחילו לעבוד:
לקוחות פרטיים
לקוחות פרטיים הם בעצמם אנשים שמקדמים את העסק שלהם. לא משנה אם אתם נותנים שירותים בתחומים של עריכת וידאו או כתיבת תכנים, בתחום של הוראה בזום או כל נושא אחר, הלקוחות הפרטיים שלכם ירצו לראות תוצאה מצוינת. משום שהתוצר הוא בעיקר עבורם, אין ספק שהם לא יהיו מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר ולרצות לראות כיצד אתם מצליחים ליצור את התוצר הטוב ביותר עבורם.
לפיכך אלו לקוחות שברוב המקרים גם ירצו לראות את השירותים או דוגמה למוצרים שלכם לפני שהם מזמינים מכם, כי ברוב המקרים גם לא מדובר בלקוחות ענקיים שיכולים לשלם אינסוף השקעות כספיות. גם חברות המשקיעות בעובדים משקיעות סכומים שונים בחפיפה והכשרה, אז תארו לכם מה קורה כשמדובר באנשים פרטיים.
חברות
אם אתם עובדים עבור חברה, סביר להניח שתהיו בקשר מול אחד מהנציגים של החברה כך ששאר עובדי החברה יוכלו להתפנות לתפקידיהם האחרים. באופן זה לא תמיד יהיה מי שיהיה מי שירצה מכם תיקונים כי גם השירותים שהחברה נותנת הם עבור לקוחות של החברה עצמה… החברה יותר תוודא כי השירותים שאתם נותנים הם בעיקר עומדים בסטנדרטים הרצויים.
בין שאתם בוחרים לעבוד מול צרכן פרטי ובין שאתם בוחרים לעבוד מול חברה, חשוב לקחת בחשבון כי תנאי התשלום הם שונים וכך גם תנאי העבודה.

אם אתם עובדים מהבית כבר תקופה או אפילו רק מתחילים, סביר להניח ששאלתם את עצמכם איך מארגנים את הזמן ולא נותנים למטלות הבית לגלוש לכם לתוך החיים או להפוך את העבודה לחלק מהחיים הפרטיים שלכם. מי שאוהב לעבוד מהבית ומעדיף את השעות הפנויות שלו שקטות, יגלה כי חלוקת עבודה מהבית מצריכה לא מעט משמעת עצמית וכן מודעות ליתרונות ולחסרונות שיש לדבר. ריכזנו כמה טיפים שיסייעו לכם בעבודה מהבית.
ראשית חשוב לרכז את השעות המיועדות לעבודה ואת השעות המיועדות לפנאי. אם אתם רוצים את הזמן הפנוי שלכם מוגדר וללא הפרעות, היטיבו להגדיר זאת גם עבור הלקוחות שלכם כך שהם עצמם ידעו מתי אפשר להפריע לכם ומתי לא. אין ספק שפעמים רבות לקוחות יכולים להיות מאד מטרידים. לפיכך, אם אתם עובדים מהבית בשעות שנוחות לכם, עליכם להגדיר מראש מה מתאים לכם ומה לא וליידע גם את הלקוחות שלכם בכך.
חשוב לזכור כי גם ללקוחות שלכם יש את לוח הזמנים שלהם ולפיכך, עליהם להיות ברורים גם אתכם בנוגע לטיימליין הדרוש להם ולדדליין של העבודה. אם העבודה מתקדמת בתהליכים, הגבילו את השעות בהן אפשר להשקיע בכל שלב על מנת שלא תגיעו למטרה הסופית של העבודה כשאתם מותשים ולא מבינים מה קרה בדרך.
חשוב להגדיר גם אילו אפיקי תקשורת מתאימים לכם וללקוחות שלכם. אם למשל אתם לא מוכנים לקבל הודעות בווטסאפ כדי לעשות הפרדה בין החיים האישיים ובין חיי העבודה, הגדירו אילו אפיקי תקשורת כן מתאימים לכם. אלו למשל יכולים להיות טלפון ומייל אשר מאפשרים ללקוחות שלכם להשיג אתכם וגם לפרט אינפורמציה ארוכה ומפורטת יותר כאשר זו נדרשת.
על מנת להיות בטוחים שהלקוחות שלכם מקבלים את מה שהם רוצים, הגדירו להם כי אתם זקוקים למספיק זמן עבודה על מנת לבצע את הנדרש מכם, כלומר, קחו לעצמכם מעט זמן ספייר לפני הדדליין הסופי על מנת שתוכלו לעבור על העבודה, לתקן טעויות באם יש צורך, לתקן לפי מה שלקוחות מבקשים מכם ועוד. כמה ימים ספייר גם יאפשרו לכם את השקט הנפשי שתזדקקו לו על מנת לבחון את התוצאות שלכם ולהתמודד עם בלת"מים שאלו מתעוררים תמיד בחיים.
דבר נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת כאשר מתחילים לעבוד מהבית ורוצים לארגן את הזמן הוא מודעות לשעון. בעוד שבעבודה כשכירים אתם מוגבלים בשעות העבודה וברגע שזו מסתיימת אתם יכולים ללכת הביתה בשקט, בעבודה מהבית איש לא מגביל את שעות העבודה שלכם ואתם יכולים למצוא את עצמכם עובדים שעות ארוכות בלי לשים לב שהזמן חלף. הדבר מאפיין בעיקר אנשים שעובדים מהבית בעבודות שמרתקות אותם – ויכולים לעבוד שעות ארוכות תוך התאהבות בתהליכי העבודה.
באופן זה, על מנת להיות בטוחים מראש כי אתם יודעים מתי אתם מסיימים את העבודה, מאד חשוב להיעזר בשעון עצר או בשעון מול העיניים שיאפשר לכם בכל רגע נתון לדעת מה השעה. חשוב גם לקבוע יעדים של עבודה שכן אלו מאפשרים לכם לדעת כמה עבודה יש לכם בכל יום ובכל שעה ובהתאם לכך לארגן את הזמן שלכם.
הדבר החשוב ביותר הוא לארגן יעדים חודשיים כך שתוכלו בכל רגע נתון לדעת מה היעדים החודשיים שלכם, מה גובה ההכנסה החודשית שלכם, כמה עבודות אתם יכולים עוד להכניס בנוסף למה שכבר הכנסתם, האם אתם יכולים לקבל עוד עבודות מלקוחות או שהגעתם לסף גבול היכולת שלכם ועוד.

Tags :
Share This :