וכשאותם המשתתפים אשר רצונם לכל הפחות להצליח בתחום, כשהשאיפה הגדולה הוא להיות

מושא להערצה בקרב הארץ ואולי אך מחוצה לה, צריכים להתאמץ בכדי להביא לביטוי את האני הפנימי שלהם, לדעת להשתלב בתוך כל המעגל של החובבים בשירה ובפרוזה, הניסיון הוא להם כפול ומכופל. והדגש הוא המאמץ הפנימי, אין אדם אשר יעניק להם כלים כאלו או אחרים בכדי להשתלב בתוך הזרם החדש שהם מצאו להם בחייהם, כמו שאומר ביאליק "לא זכיתי באור מן ההפקר, אף לא בא לי בירושה מאבי, כי מסלעי וצורי ניקרתיו וחצבתיו מלבבי".
הדרך אל האור הגדול הגנוז השוכן בליבם של כל אותם אשר מייחלים למצוא, רצוף קשיים ומהמורות, ורק האדם שצולח את כל אותם אתגרים זוכה לניצוץ האמיתי היוצא אל כל הסביבה, וכל הרואים בו את משאלתם שלהם.
זהו תחום טובעני ומלא אכזבות, ביצה אשר מושכת אליה הרבה אך משאירה בתוכה מעטים, רק האלו שזוכים לדעת באמת את רזי הזרם ומתבוננים בכאב הדרוש לפרוץ את החומות הדרושות בדרך ליעד, יהוו את הדוגמא לרבים וממש יחיו את חייהם כפי שהם רואים בכתוב, יחוו ברגעים בצורה שאיש אינו יכול לתאר להם אחרת ואולי אף ינסו לעורר תקווה מחודשת באותם אלה שלא היה בכוחם די מספיק בכדי לצלוח את התקרה המחוסמת והמשוריינת לברונזה המסוגרת.
כל אחד מאיתם אשר מסתכל, עליו להעמיק ולהביט אל תוך נבכי הניסיונות, כי לא רק צריך לנסות, עליהם גם לדעת לקום בפני כל מכשול עוד פעם, ממש כמו כבראשונה. הצלחתם היא אינה נחלת הכלל, אך היא מהווה קרש מקפצה להצלחת רבים המתרגשים לבוא על דבר דומה זה.

עבודה מהבית – הכי נעים שיכול להיות/ מאמר מס 4
הנושא של עבודה מהבית בוער בעולם ישנם צדדים חיובים וישנם צדדים שליליים.
מעלה בולטת מאוד בנושא זה הנוחות הגדולה שקיימת למי שעובד מהבית.
אם נעשה סקר ונעמיד בפני הנשאלים שתי אופציות:
אופציה ראשונה: מי היה רוצה לצאת מהבית כל יום בבוקר ולא רק בסתיו או באביב שאז כיף ונעים בחוץ אלא גם בימים הגשומים להתרטב להיסחב עם מעילים כפפות מטריות מגפיים ולחזור הביתה מותשים עייפים ורעבים או לחילופין לצאת בימי הקיץ הלוהטים שאין אפשרות לשכוח – כולנו זוכרים את הצמא, החום הלחות ואת הזיעה שמלווה אותנו לכל מקום, החיפוש אחרי מקום מוצל וממוזג…..לעבוד קשה מאוד ליסוע לעבודה ולקבל כסף.
אופציה שניה: מי היה רוצה להישאר בבית ולהרוויח מכל הכיוונים בחורף לא לצאת לקור לגשם לא להתרטב לא להיסחב ובקיץ להישאר במקום ממוזג נעים לא להזיע לא להיות צמאים וכמובן ביחד עם הנוחות לעבוד ולקבל כסף…
ברור שתוצאות הסקר יכריעו ברוב מוחלט על האופציה השנייה. אין ספק שלהישאר בבית זה הדבר הכי כיף שיש בעולם ואנשים מעדיפים את העבוד מהבית עם כול המעלות שבה על פני יציאה למשרד.
בחורף ובקיץ יש ימים עם מזג אויר קיצוני שלא מאפשרים לנו לצאת מהבית ולהישאר שלווים ורוגעים…
מי מאתנו לא אוהב לראות בחורף את הרחוב מוצף בגשם והריח של הרטיבות עומד באוויר וממלא את הריאות שלנו, הציפורים עפים ומחפשים מחסה יבש אנשים רצים מבוהלים משטף הגשם… אבל אנחנו יושבים בבית המחומם שלנו לבושים חם רואים את הכול מבעד לחלון, לא מתרטבים מהגשם שותים כוס תה מהבילה לצד פרוסת עוגה ביד ופשוט נהנים…. שואפים את האוויר הקר ונשארים יבשים..
וכמובן בקיץ הלוהט של ארץ ישראל היפה שלנו שאף אחד מביננו לא אוהב להזיע לחינם אם לא בשביל טיול … J כשהשמש יוקדת בחוץ לא נחמד כ"כ לצאת לרחוב ולהזיע אבל אנחנו יושבים בבית בחצר ונהנים מקרני השמש החמימה וכשקצת מתחמם לנו אנחנו נכנסים לבית עם המזגן… וככה מווסתים לעצמנו את הטמפרטורה..
מה יותר מושלם מזה. נשמע חלום? היום זה אפשרי! לעבוד מהבית לחיות בנוחות ולהתקדם בחיים ולהרוויח כסף.
בטוחה שכל אחד היה רוצה לחיות חיים כאלו איכותיים כפי שתואר למעלה…
בעבר זה היה בגדר חלום לא מציאותי. תמיד חשבנו שחייבים לצאת לעבודה בשביל לעבוד חשבנו שאין אופציה להישאר בבית. אנחנו חייבים לצאת מהבית בשביל שיהיה לנו תעסוקה, חברים, כסף, הצבת יעדים , מטרה, סיפוק, קריירה….
אך היום הכל אפשרי מהבית!!! את הבשורה הענקית הזו הביאה הקורונה באילוץ שחישבנו לחיסרון. עד אז היה את המושג של עבודה מהבית אך כמעט ולא נפוץ. היום אין אדם שלא מכיר את המושג הזה ניסה ואימץ לעצמו, הרי זה כ"כ כיף להישאר בבית ולהשיג את כל המטרות ביחד.
גם עבודה, גם כסף, גם תעסוקה, גם חברים לצוות שלא מציקים יותר מידי, דבר נוסף חשוב מאוווד פיתוח קריירה- מהבית אפשר להתקדם לכבוש יעדים להגיע למטרות נחשקות להתקדם בדרגות לקבל העלאה במשכורת הכול אפשרי אם רק יש לנו את המשמעת העצמית את המוטיבציה הנכונה ואת הביצוע היעיל מבחינתנו.
בנוסף לכל המעלות של המזג אויר הנעים שבבית יש לנו בבית גם את התועלת הגדולה של החיסכון האדיר בעייפות שלנו. לצאת מהבית זה מתיש מאוד לכל אחד תמיד.
כשאנחנו עובדים מהבית אנחנו לא צריכים להתארגן בבוקר במהירות שמתישה אותנו מאוד אין לנו לאן למהר ולברוח וגם השהות בבית פחות מעייפת מהשהות במשרד.

Tags :
Share This :