וגם מחשב ניייד ו זמינות לאינטרנט בבית …

מעבר לכך, הוא חוסך דלק וכסף שמתבזבז על ההוצאות השוטפות של התחבורה הציבורית. זה לא סוד אז נכון, זה לא סוד שכולנו כבר יודעים שרוב העולם מתנהל כבר מהבית, במיוחד לאחר משבר הקורונה אשר העולם חווה.
ועכשיו אתם תתפלאו אבל זה די מצליח ועובד מצויין במיוחד לפני תקופת הקורונה כאשר העולם אפילו לא היה מסוגל לחשוב על המושג הזה ״לעבוד מהבית״. המשבר הביא איתו גם דברים טובים כמו העבודה הביתית, אשר חייבה אנשים להישאר בביתם ו״הכריחה״ אותם לעבוד מהבית, הרי אם לא יעבדו איך יתקיימו?
אז כן יש חסרונות ויש יתרונות לכך שמתבטאות בהמון קריטריונים.
ההיתרונות הם די שולטים מכיוון שזה נותן מענה לכלל האוכליסייה בכל קטגורייה אפשרית כמו גמישות בשעות, חיסכון של זמן יקר שרובו מתבטא בנסיעות למקום העבודה, חוסך ממך את ההתארגנות לפני שאתה הולך לעבודה ובמקום זה אתה פשוט מדליק את הפלאפון שלך או לחילופין מדליק מחשב או פותח זום. יש פה עיניין שהכל נהפך ליותר ויותר פרקטי כאשר אתה עובד מהבית והכל זמין ונגיש יותר.
אך מנגד יש גם חסרונות כמו בכל דבר אחר בחיים. החסרונות באים לידי ביטוי בכך שאנשים נשארים סגורים עם עצמם ולא רואים אנשים אחרים, או במילים אחרות חוסר חברה, היות והאדם לבדו בביתו. עוד חיסרון אשר בא לידי ביטוי הוא השגרה. האדם נשאר בביתו רוב הזמן וזה לא בריא לאדם להישאר סגור כל הזמן באותו מקום ולא לצאת, כי העבודה שלך בבית שלך והחיים האישיים אותם אתה מנהל גם נמצאים בבית ויוצא מצב שאת רוב השעות החודשיות שלך אתה תיהיה בביתך.
לכן יש כאן דעות לכאן או לכאן.
חשוב לציין שרוב המשרות היום הם מתאימות לעבודה בבית כפי שכבר ציינתי שהעולם הולך ומתקדם עם הזמן. ככה שתמיד יש עבודה ביתית, ומנגד תמיד גם יש את העבודות שאינן ביתיות. אז ראינו שלכל צד יש יתרון ויש חסרון, את זה רק אתם תחליטו מה אתם מעדיפים האם להיות בעבודה ביתית ולהנות מכל ההטבות אשר כרוחות בכך? או לעבוד במקום עבודה מסויים ולהנות מההטבות המוצעות שם.
זה אינדבידואלי בסופו של דבר, מכיוון שיש אנשים שהם הורים אשר יעדיפו לעבוד מהבית כי זה יתן להם גמישות יתר על המידה ויחסוך להם המון זמן של התארגנות וזמן רב על הכבישים. ומנגד רווקים כן יעדיפו את הללכת למקום העבודה ולהיות פיזי עם אנשים אשר הם חבריהם לעבודה.
אפשר להגיד שיש מקומות עבודה רבים אשר לא מתאפשר לעבוד מרחוק כגון אבטחה מה שנחוץ למצב של היום כאשר לא חסר בכלל משרות בתחום זה. או לחילופין נהגים שגם פה אין אפשרות לעבוד מרחוק.
אך יש תחומים רבים שיש אפשרות לעבוד מרחוק כמו מענה אנושי, טיפול בתקלות, לעשות סקרים, לבנות אתרים או אפליקציות או אפילו סתם לעלות תוכן לפייסבוק. חשוב לציין שיש תחומים רבים שאפשר לעסוק בהם מרחוק.
כמו שציינתי רוב העולם היום נישען על העבודה מרחוק- זה פשוט חוסך המון גם את בעיית הפקקים הידועה הן בארץ והן בעולם כולו, חוסך המון זמן יקר לאנשים רבים. ואפילו חוסך המון משאבים לאותם מנהלים שאפילו הם עובדים מהבית, כמו שאמרתי העולם ניהיה יותר פתוח ולא כמו לפני כמה שנים בתקופה לפני המשבר העולמי של הקורונה.
לכן יש אנשים אשר יעדיפו את העבודה שמתבצעת מרחוק ויש אנשים אשר יעדיפו את העבודה שמתקיימת במקום עבודה עצמו.
יש משרות שמשלבות בינהם שזה אומר לדוגמא: שלושה ימים בשבוע עובדים מהבית ויומיים בשבוע עובדים מהמשרד עצמו. יש פה שילוב של השתיים גם עבודה מרחוק וגם עבודה מהמשרד, מה יותר טוב מזה?

מאמר מספר 1 עבודה מהבית
מה הכדאיות בלעבוד מהבית?
אז נכון, כולנו תמיד חלמנו על לעבוד מהבית, עכשיו זה באמת אפשרי לאחר תקופת הקורנה העולם ראה וגילה שאכן זה אפשרי לעשות עבודות ביתיות בכל תחום שאתם רק חושבים בין אם זה לנהל צוות עובדים, להתעסק בלתת שירות ומענה אנושי לכל מיני גופים כאלו ואחרים. ואתם תופתעו! זה אפילו יותר משתלם מאשר ללכת למקום עבודה, גם למנהלים וגם לעובדים באותה המידה.
אז נכון! זה לא חלום לעבוד מהבית כמו שדמיינתם בשנים הקודמות, עכשיו זה כבר כאן וזה קורה ואפילו עובד כמו שצריך!
מה יותר כיף מזה כאשר אתם מנהלים לעצמכם את הלוז בתוך הטריטוריה הביתית שלכם?
אז איך זה עובד? פשוט מאוד..

Tags :
Share This :