הקשר שבין עבודה מהבית להסחת דעת

יש שיגידו לכם שהם שונאים את השגרה. שהיא משעממת אותם, ואף מפחידה אותם. לעומת זאת, מרבית בני האדם יגידו לכם, בפה מלא, שהם מתים על השגרה. שהיא מייצבת אותם נכונה. כשמדברים על עבודה מהבית יש ליצור שגרת עבודה שעשויה לסייע לכם להתנהל נכון יותר. היא עשויה לסייע לכם להרגיש נינוחים ובטוחים יותר. יש משהו בשגרה שגורם לביטחון. ביטחון שהשמיים לא ייפלו מחר. שהכול עומד על כנו. כדי לנהל שגרה נכונה, השקיעו קצת מחשבה מבעוד מועד. תתכננו את היום שלכם, שייראה בדיוק כמו אתמול. קומו כל יום באותה השעה. אכלו ארוחת בוקר פחות או יותר באותה השעה. הקציבו לכם זמנים עם טיימר. מדי שעה עגולה צאו להפסקה של מתיחת רגליים. מספיק אפילו חמש עד עשר דקות. העיקר שהגוף שלכם יהיה קצת בתנועה. והעיקר שהמוח שלכם יקלוט עוד דברים חוץ מהתבוננות ומבהייה במסכים.

כל הקונספט של עבודה מהבית הפך למאוד זמין בעת האחרונה. אף לאנשים פרטיים, ואף לבעלי עסקים. ברם, המעבר התרבותי לכיוון של העבודה מהבית רק התחיל "לרקום עור וגידים". כעת, שהקורונה קצת נשכחה, וכולנו כבר מתורגלים והתרגלנו אליה, העבודה מהבית מתחילה להתגבש יותר ויותר, עם כל יום שעובר. בעידן הנוכחי נראה כי זה הזמן האידיאלי לפתח קריירה חדשה, דווקא מהבית. אין דרך אחרת להגיד זאת, העבודה מהבית הינה נפלאה, לצד הדברים הפחות טובים שבה. אם לפתע המחשב שלכם מתקלקל, האינטרנט לא עובד, חיית המחמד שלכם עשתה את צרכיה על מסמך שחשוב לעבודה שלכם. אבל כל אלו הם הדברים הזניחים. הרוב הוא הטוב, הדובדבן שבקצפת. ובמאמר זה נדבר על הדברים החיוביים, ולא נשכח גם לדבר על הדברים הפחות טובים.

עבודה מהבית והסחת הדעת

באם בחרתם כבר באפשרות של עבודה מהבית, בוודאי שמתם לב, שלמרות שכבודה במקומה מונח, יש בה אלמנטים שגורמים להסחות דעת. בדיוק ברגע הכי מכריע בעבודה שלכם, הכלב שלכם מבקש לצאת החוצה, ואתם מפחדים שהוא יעשה את צרכיו ליד מקום העבודה שלכם. החבר הכי טוב שלכם נמצא במשבר, וזקוק דווקא עכשיו לשיחת עידוד מכם. לתמיכה שלכם. אין מה לעשות. לפעמים אנו מתכננים, וקורים כל מיני בלת"מים. כדי לעקוף את כל הסחות הדעת, ולהתמקד במטרה, שהיא העבודה הביתית שלכם, עליכם להתכונן היטב. הכינו מראש רשימת מטלות יומית. תגדירו את הזמנים מלכתחילה של כל משימה. אל תקומו מהשולחן, או יותר נכון מהכיסא עד שתסמנו וי על צליחת המטלה. ולא משנה עד כמה צריכים אתכם האחרים. רשימות שכאלו עשויות לסייע בידכם לשמור על המיקוד שלכם, ולצלוח את יעדי העבודה שלכם.

עבודה מהבית מחייבת הכשרה מתאימה

אל תיטעו לרגע במחשבה כי עבודה מהבית בהכרח תהיה פשוטה, משהו שבקלות צולחים אותו. גם העבודה מהבית, בדרך כלל, מחייבת הכשרה מתאימה מראש. שאם לא כך, תיאלצו להשקיע שעות מרובות בחיפושים אחרי האינפורמציה והכלים שדרושים לכם לביצוע העבודה. הרבה מעסיקים של עובדים מהבית, נוטים בהתחלה להעביר לעובדים בריף קצר, מתוך הכוונה שהם בוודאי יסתדרו בעצמם. כפועל יוצא, העובדים מהבית אינם מקבלים את ההכשרה הדרושה עבורם, על מנת לעשות שימוש בערוצים הדיגיטליים ובכל מה שקשור למערך עבודתם. פה נכנס התפקיד שלכם לפעולה. עליכם להיות אסרטיביים. בעצם, עליכם להיות ממש הסנגורים של עצמכם, על מנת שתקבלו את ההכשרה ואת הכלים המתאימים לשם ביצוע העבודה מהבית שלכם. במידה והבוס שלכם עסוק מדי, תפנו את השאלות שלכם לקולגות שלכם. בוודאי מישהו מצוות העובדים ישמח לעזור לכם, ולהעשיר אתכם מן הידע שהוא רכש במשרד בתחילת עבודתו.

הקשר שבין עבודה מהבית לבין פיתוח הלך רוח מיטבי ומתאים

כל מי שכבר בחר בדרך של עבודה מהבית בוודאי יגיד לכם כי לעבוד מהבית משמעו לקיחת מיקוד עצום. במידה ולא חושבים נכונה, לא מבינים את העבודה לאשורה, הדבר עשוי להביא את השאיפות ואת המוטיבציה שלכם למבוי סתום. וממש אין הכרח שתרגישו שאתם נכשלים כבר ביום הראשון של העבודה. על מנת להתמודד עם כך, תעשו הכול על מנת לחדד את המיקוד שלכם. תתנו תעדוף לרווחה שלכם. תשכילו מבעוד מועד לתכנן את יום העבודה שלכם, באופן כזה שתכינו את המטלות שלכם לכל יום, ותעלו אותם על הכתב. כמו כן, תשאירו ברשימה מרווחים לפעילות לנפש שלכם. בכל יום תתעדפו משימה אחת שהיא רק בשבילכם, ותעשו הכול כדי למצוא ולהמציא לה זמן פנוי.

Tags :
Share This :