הקשר שבין עבודה מהבית לבין הרגלי עבודה שאינם פרודוקטיביים

למרות שכבר הרבה פעמים בוודאי שמעתם את העובדה, כי עבודה מהבית מייצרת יותר פרודוקטיביות, יש כאלה שעובדים מהבית ומסגלים לעצמם הרגלי עבודה שאינם פרודוקטיביים. כמו למשל – הם לוקחים לעצמם יותר מדי הפסקות, מרשים לעצמם להיכנע לכל הסחת דעת. הדרך הכי נכונה ליהנות מן הסגולות של העבודה מהבית, באה לידי ביטוי בביצוע הבדלה שבין היכנעות לפעילות אישית, לבין התחייבות לביצוע זמני העבודה שקבעתם מראש. כמו כן, יש ליצור את התנאים של העבודה מהבית. לייצר תנאים של כביכול אתם ממש "הולכים" לעבודה במשרד. הווה אומר – קומו בשעה קבועה, הכינו את כוס הקפה, התלבשו יפה לעבודה. לא יותר מדי מגונדר אומנם, אבל גם לא את הפיג'מה הנצחית שלכם. תעבדו בסביבת עבודה שקטה. תפתחו חיי שגרה קבועים, ותיצמדו אליהם מדי יום. כל הנ"ל יגרמו לכם להרגיש ולהיות הרבה יותר מעורבים בעבודה מהבית, וכמובן יותר פרודוקטיביים.

חשיבות ההבנה מה מניע אתכם בעבודה מהבית?

רגע לפני שתבחרו בהיתכנות של עבודה מהבית, תהיו כנים עם עצמכם. תשבו לבד, ותחשבו היטב מה בדיוק מניע אתכם לעבוד מהבית? פענוח של הסיבות ושל מה בדיוק המוטיבציה שלכם לעבוד מהבית, עשויים לסייע לכם בהגדרה של איזה סוגי תפקידים לעבודה מהבית אכן מתאימים לכם. והיה ולא תעשו זאת, יתכן שתבחרו בתפקיד שאינו מתאים לכם, ומשום כך שמא תחוו כישלון. וחבל. בעוד שהמון אתרים שמציעים עבודה מהבית כוללים סינון ראשוני לתפקידי העבודה מהבית, תוכלו למצוא אף אתרים ספציפיים שבהם מוצגות רק עבודות מתאימות מהבית. עליכם למצוא מה מבין כל ההצעות אכן תפורות עליכם, וזאת תעשו במידה ותנפו באמת מה מתאים לכם, מה הכי מדבר אליכם. איזו עבודה באמת מתכתבת נכונה עם הכישורים שלכם. עליכם לדעת, כי למרות שתמצאו עבודה שאפשר לבצע מהבית, לעתים תידרשו להגיע אחת לשבועיים, או לחלופין אחת לחודש למשרד. תאמדו את המרחק, ותחשבו את הזמנים של הנסיעה. האם זה באמת משתלם לכם או לאו.

איך עבודה מהבית תאזן אתכם, בין אורח חיים לבין עבודה?

כאשר בוחרים באלטרנטיבה של עבודה מהבית אפשר לאזן בין אורח חיים לבין עבודה בצורה המיטבית. רק אתם הם האחראיים לניתוב הזמן שלכם. באם קשה לכם לקום מוקדם בבוקר, אתם יכולים להחליט על קימה מאוחרת יותר, ונניח להחליט שאתם עובדים החל מאחת עשרה בבוקר ועד שבע בערב. אתם יכולים להחליט שכל יום בצהריים אתם הולכים למסעדה המקומית, וסופגים קצת שמש וקצת חברה. הכול נתון לשליטה הבלעדית שלכם. בהתאם למחקר מקדים שבוצע בתחום, נמצא כי העובדים מהבית מדווחים שהאיזון בין חיים לבין עבודה מהווה את הגורם העיקרי לכך שהם בחרו בדרך עבודה זאת, ואת הסיבה הראשית לכך שהם יתמידו להמשיך לעבוד מהבית, לפחות עד היציאה לגמלאות.

עבודה מהבית גורמת לאושר

בהתאם לממצאי מחקרים רבים, הוכח כי עבודה מהבית גורמת יותר לאושר. האומנם? אכן כן. כאשר עובדים מהבית מתפנה זמן ניכר לעסוק בתחביבים, להיות בזן עם עצמכם, ליהנות ממה שיש לבית שלכם להציע, ולבלות זמן איכות עם ילדכם, ועם האנשים החשובים בחייכם. מחקר נוסף מעיד על כך, כי בקירוב לשמונים אחוז מבני האדם סבורים כי ההיתכנות לעבוד מהבית מסבה להם תחושות אושר רבות יותר. והמשוואה היא ברורה – יותר אושר בבית = יותר אושר בעבודה ובחיים האישיים, מה שבוודאי מגביר את התפוקה מהעבודה. מעבר לכך, במידה ואתם אינכם שבעי רצון מהעבודה במשרד, מסיבה כזאת או אחרת, אל תוותרו על האושר שלכם. קבעו פגישה עם המעסיק שלכם. תציעו לו את האפשרות שתתחילו לעבוד מהבית, ומקסימום תגיעו למשרד אחת לשבוע. יתכן שתופתעו להיווכח עד כמה המעסיק ילך לקראתכם.

עבודה מהבית לא בהכרח מחייבת ניתוק חברתי

ידוע כי עבודה מהבית גובה מחיר חברתי. כאשר עובדים מהבית, לבד, בלי כל הקולגות שבמשרד, קל יותר להרגיש בודדים ומנותקים. מה שבהכרח אינו בריא לבריאות הנפשית שלכם. האדם הוא לא זאב בודד, הוא ייצור חברתי. על מנת לאכוף עובדה זאת, פשוט אל לכם להתבודד. תשמרו על קשר עם צוות עובדי המשרד, בעזרת הסקייפ או הזום. לכו למקומות שיש בהם אינטרנט, הפכו את החוויה ליותר אותנטית וחברתית. תקדישו שעה ביום להיפגש עם שכנים, קרובי משפחה או חברים טובים. שעה הפסקה בחברותא תעשה לכם פלאים.

הקשר שבין עבודה מהבית לבין חיבור האינטרנט

בוודאי אתם מבינים שיש קשר הדוק בין עבודה מהבית לבין חיבור אינטרנט מהיר, יציב ואיכותי. כאשר חיבור האינטרנט אינו מוצלח, הוא בהחלט ישפיע על איכות העבודה שלכם. הוא ימנע מכם לעשות שיחות וידאו, הוא ימנע מכם מלהתעדכן מהודעות בדואר האלקטרוני. הוא ימנע מכם מלגלוש באינטרנט ולמצוא חומר שאתם צריכים לעבד בשביל העבודה. במידה ובבית שלכם יש הרבה משתמשים באינטרנט, בשעות העבודה שלכם, יתכן שהדבר ישפיע על איכות הגלישה. איכות הגלישה תהיה הרבה יותר איטית. לפיכך, עליכם לשדרג את איכות החיבור עם האינטרנט, ובאופן הזה יום העבודה שלכם מהבית יתנהל באופן הרבה יותר מיטבי וחלק.

מדוע עבודה מהבית מחייבת תכנון מרחב עבודה שמתאים לכם?

יש הבדל באם עבודה מהבית מתנהלת מן המוסך האפרורי שלכם, לבין אם העבודה מהבית מתנהלת ממשרד שנמצא במקום ייעודי, עם כל התנאים הנלווים ההכרחיים. במידה ומרחב העבודה שלכם מאפשר לכם להתמקד אך ורק בעבודה, הדבר עושה פלאים ביכולת הפריון שלכם. לפיכך, השקיעו במקום ייעודי בתוך הנכס שלכם. מקום אשר יהיה מיועד אך ורק לעבודה. לניהול שעות העבודה שלכם. במידה ואתם עושים הפסקות במשך יום העבודה, פשוט תעזבו פיסית את חלל העבודה, ותלכו למקום אחר בבית שלכם. מה שבטוח, שאל לכם לעבוד עם המחשב הנייד שלכם במיטה שלכם. זה לא מכבד אתכם, וזה נתון לכל מיני אינטרפרטציות שליליות.

איזה תחומים מתכתבים עם עבודה מהבית?

קיימים המון תחומים שבהם ניתן לעבוד מהבית. למעשה, כשחושבים על זה לעומק, מרבית התחומים פתוחים בפניכם. אבל על מנת לדייק יותר, נציג בפניכם את תמצית התחומים המתאימים של עבודה מהבית. כדלקמן –

o תחום הבריאות. תחום הבריאות אמנם עצום, אבל יש הרבה עיסוקים בו שמאפשרים לעבוד מהבית. יש אחיות פרטיות, ואפילו רופאים יכולים לעבוד מהבית. לקבל פציינטים בבית שלהם.

o הייטק. המון חברות טכנולוגיה מאפשרות כיום לעבוד מהבית. ואם נרחיק לכת, נוכל לומר בוודאות כי לחלק מחברות אלו אין בכלל משרד פיסי רשמי. כל חברי הצוות שלהם עובדים מהבית.

Tags :
Share This :