הקשר בין עבודה מהבית למיעוט יציאה לחופשה

יש כל מיני אפשרויות של מקומות עבודה. שתיים מהן בולטות במיוחד. קיימת כמובן האפשרות של עבודה מהמשרד, לצד צוות עובדים, עם שעות מוגדרות או שלא מראש. ובל נשכח את האפשרות של עבודה מהבית. לכל בחירה יש את היתרונות ואת החסרונות שלה. בשל כך, רגע לפני שאתם בוחרים ללכת אחרי רצונות לבכם, תכירו אותם לעומק. כל בחירה צריכה להיות מושכלת. כי ככלות הכול לא מחליפים כל יום מקום עבודה. גם ככה יש זמן הסתגלות למקום העבודה, לצוות העובדים, לחוקים ולנהלים של המעסיקים ושל צוות ההנהלה, וכיוצא בכך. אל תיחפזו בהחלטה שלכם, כיוון שידוע כי "הפזיזות היא מהשטן".

על ידי עבודה מהבית יש פחות הצהרה על ימי חופשה

העובדים שלכם במשרד, נאמנים ומסורים ככל שיהיו, לא יבחלו בתירוצים, על מנת להשיג עוד יום חופשה. בין אם זה הצהרה על מחלה שלהם, או של בני משפחתם, ובין אם זה ליום חופשי או לחופשה שנתית. אך כאשר יש לכם עובדים מהבית, מאוד מהר תיווכחו כי ישנה הפחתה משמעותית בימי החופשה שהעובדים מהבית מבקשים לעצמם. ומדוע זה קורה למעשה? ובכן, כי ניתן לומר בוודאות, שעבודה מהבית היא חופשה כשלעצמה. עבודה מהבית טומנת בחובה אפשרויות של בילוי זמן איכות יותר עם קרובי המשפחה ועם חברים טובים. אפשר לעסוק בתחביבים בכל הפסקה והפסקה מהעבודה. העבודה מתנהלת באווירה הרבה יותר סימפטית ונינוחה. כל הלחץ והאינטנסיביות שמאפיין את העבודה מהמשרד – פשוט נעלם כלא היה.

עבודה מהבית תחסוך לכם כסף

האם עבודה מהבית אכן יכולה לחסוך לכם כסף? המענה לשאלה זאת הוא חיובי. והרבה. ניתן להגדיל ולומר, כי הסיבה המרכזית שגורמת לבני אדם לעבוד מהבית, היא החיסכון הכספי. קודם כל, העבודה מהבית מייתרת כל צורך להשכיר מקום עבודה, משרד. הכול מתנהל מהבית. ואם צריך להיפגש עם לקוחות, למשל, ניתן להשכיר חלל לפי שעה. הגורם השני לחיסכון, במה שקשור לעבודה מהבית, הוא החיסכון העצום עבור הוצאות נסיעה. עבור דלק ומקומות חנייה, באם מקום העבודה אינו דואג מראש למקומות חנייה. ויש רבים כאלה. אף במידה ואינכם נוהגים ברכב הפרטי שלכם למקום העבודה, עלויות הנסיעה בתחבורה ציבורית מצטברות בסוף החודש לכדי סכום גדול למדי. ובל נשכח את ההוצאות הכספיות על שתייה ומזון, מדי יום ביומו. הוצאות כספיות שבתום החודש מצטברות לסכום רציני, שיורד הישר מהשכר החודשי שלכם. כל אלו אינם מקבלים משמעות כאשר עובדים מהבית. אתם אוכלים ושותים מהתוצרת הביתית. אתם מגיעים רגלית בתוך כמה שניות לחלל העבודה שלכם, מבלי הוצאה כספית כזאת או אחרת על דלק או על חנייה. אולי יעלה לכם קצת יותר עבור החשמל, בגין הפעלת המיזוג האוויר, אך זה בטל בשישים, נוכח החלופה שציינו להלן.

האם עבודה מהבית קשורה בהכרח לפרודוקטיביות?

מחקרים רבים שבוצעו בתחום של העבודה מהבית, הן במדינת ישראל והן בעולם כולו, מעידים כי כשעובדים עובדים מהבית, מתוך גמישות ועצמאות מרביים, ניכרת עלייה רבה בפריון ובפרודוקטיביות שלהם. מדובר על אחד מן המניעים המרכזיים, שבעטיו מעסיקים בוחנים ביתר רצון את האפשרות ואת ההיתכנות של עבודה מהבית. ולא רק המעסיקים חושבים כך. על פי סקר שנערך בהודו, בקרב משתתפים שעובדים מהבית, נמצא כי כמעט שבעים אחוז מהעובדים מהבית מעידים על עצמם, מתוך אמונה שלמה, כי בווריאציה של עבודה מהבית, התפוקה שלהם הרבה יותר גדולה ופרודוקטיבית, לעומת התפוקה והפרודוקטיביות של עבודה מהמשרד.

עבודה מהבית

כיום יש הרבה תחומים שיכולים להציע לנו משרה שבמסגרתה לא נהייה מחויבים לצאת מהבית,

השנים עוברות ומקומות עבודה רבים עוברים שינויים בתהליכים הפנימיים והחיצוניים שלהם והפתרון הטכנולוגי מחליף (במהירת לא קטנה אני חייב לציין) את התפעול הקלאסי שאנחנו רגילים אליו.

ראו לדוגמא את תחום הלוגיסטיקה. מחסנים קלאסיים שרובנו מכירים הם מחסנים שמאחסנים ומכינים סחורה עבור הלקוחות בעזרת בני אדם עובדים שדואגים להכין את ההזמנות כפי שרשומות על גביי דף ההזמנה, ומסמנים עם העט מה לוקט ומה לא. ברור לכולם שהסבירות לטעויות ליקוט בשיטה כזאת הן מהגבוהות ביותר ולא באמת ניתן לספק סחורה ככה למגוון של חנויות או סניפים ברשת גדולה. המחסנים של היום עובדים בשיטה הרבה יותר מודרנית עם מערכות חדשניות שמספקות ביטחון ושקיפות מידע מלאה גם לספק עצמו וגם ללקוח, המערכות המחשוביות מתרגמות את הזמנות הלקוח לפורמט של ליקוט שכולל בתוכו אינספור של נתונים על מלאי ותכנון אספקה וקבלת הסחורה, כמו גם המשך מעכב של משלוח מוכן עד לבית הלקוח או הסניף.

תחזוקת המערכות האלו מתבצעת על ידי עובדים מתוך הארגון שנתמכים במקרי הצורך גם בחברות מבחוץ שמתמחות בתוכנות הרלוונטיות , אנשי התמיכה הטכנית למשל יכולים לעבוד מהבית ואינם חייבים להיות נוכחים פיסית בשעת התקלה או המענה ללקוח, התקשורת מולם גם היא מתבצעת דרך נציג שעונה בצ'אט ויכול לתת פתרון ו"עזרה ראשונה" במקרה הצורך.

תראו איך בתחום אחד מסוים כבר מצאנו מספר תפקידים שיכולים בקלות להתבצע מהבית דרך המחשב, כמובן שכדאי מאוד ללמוד את התחום של פיתוח התוכנות האלו והכרת המערכות מקרוב רצוי שיהיה גם ניסיון מסוים בשטח, זה יכול להיות כל דבר החל מתפקיד שטח שלא קשור למחשבים ועד לרעיון שמתחבר לפיתוח אפליקציה לסריקת חבילות אספקה. למען האמת חייבים להודות שרוב הרעיונות המוצלחים שאנחנו שומעים עליהם כיום מגיעים מאנשים ש"צמחו" בתוך ארגון או תחום מסוים ולקח להם זמן עד שהגיעו לרמה שמאפשרת להם עבודה מהבית במשרה מלאה ומספקת. חשוב להסתכל על המטבע מ2 הצדדים , לכל משרה או עבודה יש פלוסים ומינוסים , כך גם לעבודה מהבית יש את החוסרים שלה. אני חושב שכולנו נסכים שלמי שעובד מהבית כדאי להירשם למכון כושר ולנהל חיים פעילים יותר רק מהעובדה שכל העבודה שלו יכולה להתבצע מבלי לקום מהספה.

חשוב לזכור שעבודה מהבית לא מתאימה לכל אחד, ואנחנו צריכים להחליט כיצד אנו בוחרים לשלב את התעסוקה שלנו עם עבודה מהבית, זה יכול להיות אחלה רעיון להכנסה נוספת ואם ניקח את זה ברצינות ונלמד תחום שלם שיאפשר לנו לעבוד בזה במשרה מלאה אז הרווחנו. זה יכול לחסוך לנו המון זמן פקקים שרוב האנשים חווים בדרך לעבודה ולנצל את הזמן הזה בצורה יעילה יותר.

Tags :
Share This :