הקורונה הגיע לחיינו בתקופה בה אנשים חיו חיים נורמליים לחלוטין , הלכו לעבודות שלהם, יצאו לבילויים ,

פגשו את המשפחות שלהם. אנשים לא חשבו בכלל שיהיה דבר כזה שנקרא מגיפת הקורונה ושהיא הגיעה לחיינו , נאלצו לעצור את כל החיים שלנו והיו בסגר במשך תקופה ארוכה , הסגר הזה היה קשוח להרבה אנשים וגם להרבה מקומות עבודה כי הרבה מקומות עבודה נאלצו להיסגר בזמן הקורונה ורק המקומות החיוניים היו פתוחים. מקומות העבודה שנסגרו בקורונה לא כולם הצליחו לחזור אחרי הסגר ונאלצו לפשוט רגל. המקומות עבודה החיוניים שעבדו גם הם היו צריכים להוריד מכמות העובדים כי לא הייתה ברירה לא הייתה סיבה להחזיק כמות גדולה של עובדים בזמן הקורונה . אנשים התחילו להיבהל , לא ידענו מה הולכים לעשות כי אין להם הכנסה כספית והם צריכים כסף בשביל לשלם על אוכל ועל הדירה. לכל משפחה יש את החשבונות שלה והיא צריכה לשלם על זה. הדרך היחידה שבה הייתה אפשר לעבוד בזמן הקורונה הייתה עבודה מהבית , בזמן הזה אנשים באמת התחילו לקרוא על זה יותר להבין את המשמעות של זה יותר. לאט לאט יותר אנשים התחילו לעבוד מהבית. אחרי תקופת הקורונה שהייתה לנו , מקומות עבודה חזרו לעבוד ויש אנשים שגם באמת חזרו לעבוד מחוץ לבית אבל הרבה אנשים גם המשיכו לעבוד מהבית .
הנה כמה עבודות מהבית שאפשר גם לעבוד היום ולמעשה אלו עבודות שאפשר לעבוד בהם תמיד , כי מי יודע יכול להיות שבעוד כמה שנים תהיה מגיפה אחרת שבגללה נהיה שוב פעם בסגר לזמן ממושך.
עבודה ראשונה מהבית היא -תחומים טכניים: חלק מהחברות המתמחות בתחומי הטכנולוגיה וייצור מכשירים טכנולוגיים זקוקות לצוות שיעבוד אחת עבור השנייה בתחום תיקון ותחזוקה של תקלות.
עבודה שנייה מהבית היא- מכירות: חלק מהחברות המייצרות ומוכרות מוצרים שונים זקוקות לצוות מרוחק כדי לשווק את המוצרים למכירה, לעקוב אחר לקוחות פוטנציאליים, לפתח קשרים פוטנציאליים ולחתום חוזים עבור החברה.
עבודה שלישית מהבית היא- שירות לקוחות ותמיכה: סוג זה של עבודה מרחוק היה קיים בעבר, אך הוא פותח כדי להגיע לצורתו הנוכחית, כך ששירות לקוחות הפך לפונקציה רווחת ומוכרת בקרב אנשים רבים כיום, שכן העובד מספק טלפון או תמיכה באינטרנט לשאלות או פניות של לקוחות.
עבודה רביעית מהבית היא- מקצועי/יעוץ: תחום הולך וגדל עבור צוותים מרוחקים הוא בתפקידים מקצועיים כמו ראיית חשבון, שירותים משפטיים וייעוץ עסקי.
עבודה חמישית מהבית היא – שיווק אלקטרוני: שיווק אלקטרוני הפך לאחד התחומים הפופולריים ביותר בתקופה האחרונה, שכן אנשים מעדיפים קניות מקוונות על פני יציאה לשווקים, במיוחד לאחר משבר הקורונה.
ישנם גם תחומים רבים הפרוסים ברחבי האינטרנט שנכללים אף הם בגדר הפרילנסר, כולל הבאים (עיצוב אנימציה, תמלול, תיאום מחקר, הזנת נתונים, כתיבת מאמרים, עריכה והגהה, ארגון אירועים, הוראה, תכנות, צילום) .
לסיכום ראיתם שיש כל כך הרבה אופציות לעבודות מהבית, אלו כמה אופציות שיכולות לעזור לכם למצוא עבודה שאתם רוצים לעבוד בה מהבית.
רוב העבודות האלה הן יכולות לקרות בכל זמן נתון , יכולות לקרות בכל שעה ויכולות לקרות מכל מקום אחר בעולם. יש הרבה עבודות מהבית שיכולים לעזור לאמהות חד הוריות , או אפילו אבות חד הוריים, סטודנטים , תלמידים , אנשים בעלי נכות כלשהי שמתקשרים למצוא עבודה שיכולה לספק להם את הצרכים שלהם. בסוג כזה של עבודה הם יכולים למצוא עבודה שתהיה להם נוחה לעבוד בה מהבית בסביבה הנוחה והתואמת שלהם.

קריירה היא מסע של אדם דרך למידה, עבודה והיבטים נוספים של החיים הכוללת גם התפתחות והתקדמות של עבודתו ואחריותו של אדם במהלך חייו. בחירת מקצוע או קריירה יכולה להיות החלטה מורכבת וחשובה, שכן יכולה להיות לה השפעה משמעותית על חייו האישיים והמקצועיים של האדם. זו יכולה להיות חוויה מספקת ומתגמלת, מכיוון שקריירה מאפשרת לאנשים להשתמש בכישורים, בניסיון ובתשוקות שלהם על מנת שיוכלו לתרום לעשייה והתפתחות בתחומים שלהם ולעזור לגרום לשינוי בעולם.
ישנם מסלולי קריירה רבים ושונים לבחירה. איך ניתן לדעת מהו המסלול המתאים? המסלול הנכון עבורכם יהיה תלוי כמובן בתחומי העניין, הערכים והמטרות שלכם. אנשים מסוימים עשויים לרצות לעבוד בתעשייה ספציפית כגון בריאות, חינוך או פיננסים, בעוד שאנשים אחרים עשויים להתעניין יותר בקריירה בתחום האומנויות, המדיה או הטכנולוגיה.
ללא שום קשר לדרך ולקריירה בה תבחרו, חשוב שיהיה לכם מושג ברור מה אתם רוצים להשיג ואף חשוב מכך- כיצד אתם מתכנים להשיג זאת ולהגיע לשם. תהליך זה עשוי להיות כרוך בהגדרת יעדים ספציפיים ופיתוח תוכניות להשגתן, כגון קבלת תואר ראשון או שני בתחום, רכישת ניסיון רלוונטי או בניית רקע ותשתית מקצועית.
אז מהי קריירה מצליחה ומהם הדברים שיעזרו לכם להפוך את הקריירה שלכם לאחת מוצלחת?
ניתן להגדיר קריירה מצליחה בדרכים רבות אך כמה מרכיבים נפוצים של קריירה מצליחה עשויים לכלול בתוכם השגת מטרות והתקדמות במקצועכם, הרגשת סיפוק בעבודתכם, להרגיש מוערכים על ידי עמיתיכם ועל ידי הממונים עליכם, ואיך אפשר בלי הידיעה הרווחת שיש לכם ביטחון כלכלי. לקריירה מצליחה חשוב גם להתיישר עם הערכים והאינטרסים האישיים שלכם, שכן זה יכול לעזור ליצור תחושה שאתם משיגים את מטרותיכם ושאתם בעלי ערך ומשמעות בעבודתכם. בסופו של דבר, קריירה מצליחה היא קריירה בה אדם מסוגל להשיג את מטרותיו המקצועיות והאישיות, תוך תחושת סיפוק ואושר בתחום שבחר.
היבט מרכזי אחד בכל קריירה מצליחה הוא השכלה תמידית ומתמשכת ופיתוח מקצועי. זה יכול לכלול נטילת קורסים או סדנאות על מנת שתוכלו להישאר מעודכנים במגמות והטכניקות האחרונות הנלמדות בתעשייה, כמו כן גם חיפוש הזדמנויות מתמיד, למידת מיומנויות חדשות ולהרחבת בסיסי הידע שלכם. פיתוח מקצועי יכול לכלול בתוכו גם יצירת קשרים נכונים עם אנשי מקצוע אחרים בתחומכם, השתתפות באירועים וכנסים בתעשייה ושיתופי פעולה עם גורמים שונים בעלי אינטרס משותף.
גורם חשוב נוסף בבניית קריירה מצליחה הוא מציאת מקום עבודה או מעסיק הנכונים. זה עשוי להיות כרוך בביצוע מחקר על מנת שתוכלו למצוא חברות או ארגונים אשר מתיישרים עם הערכים והיעדים שלכם. לאחר מכן, הגשת מועמדות לתפקידים התואמים את הכישורים והניסיון שלכם. חשוב מאוד להיות פרואקטיבי בתהליך חיפוש העבודה שלכם ולנצל את כל המשאבים העומדים לרשותכם- לדוגמת לוחות דרושים, ירידי קריירה, רשתות מקצועיות וכו…
לאחר שמצאתם עבודה, חשוב להתמקד בבניית מוסר עבודה חזק ומוניטין מקצועי. תהליך זה עשוי לכלול ולדרוש מכם דייקנות, אמינות, רצינות, מסירות, הקשבה לעמיתים ולממונים ויכולת לעבוד בצוות. כמו כן גם לקיחת אחריות נוספת וחתירה לשיפור מתמיד של הכישורים והביצועים שלכם.
קריירה מצליחה יכולה לספק לכם תחושה של מטרה ומשמעות, כמו כן גם יציבות כלכלית ועצמאות. חשוב לזכור שבניית קריירה דורשת השקעה של זמן ומאמץ, ועשויה להיות כרוכה בכישלונות ואתגרים לאורך הדרך. עם זאת, בעזרת התמדה ועבודה קשה, מסירות ומחויבות לצמיחה אישית ומקצועית, אתם יכולים להשיג את יעדי הקריירה שלכם וליצור לעצמכם דרך מתגמלת ומשמעותית. חשוב שתהיו דינאמיים, פתוחים לשינויים ולהסתגלות, מכיוון ששוק העבודה והתעשייה משתנים כל הזמן. על ידי התמקדות בגורמי מפתח אלו, אתם יכולים להגדיר את עצמכם כהצלחה בקריירה ארוכת טווח.

Tags :
Share This :