הפקת תוכן דיגיטלי היא תחום מבוקש יותר בעקבות הצורך בתוכן דיגיטלי לפורטלי אינטרנט ולרשתות חברתיות. העבודה כוללת כתיבת תוכן ויזואלי, צילום ועריכה של תמונות וסרטונים, ובניית תוכן ממומן לפי צרכי

עבודה מהבית יתרונות וחסרונות: לעבודה מהבית יש המון פלוסים,
אך יש אנשים שפחות מתאים להם לעבוד מהבית נפרט קצת מהם הפלוסים ומהם המינוסים של עבודה מהבית, סביר להניח שבשלב מסוים בחייכם חלמתם להיות אחראים על עצמכם בלי בוס על הראש,ונכון עבודה מהבית היא בהחלט כזאת בהרבה מהמקרים, כן אתה מנהל לעצמך את היומן ומחליט מתי לעבוד אלו ימים להקדיש לעבודה ואלו למנוחה לעשות סידורים בלי להתחנן לבוס שיתן לך יום חופש בלי יסורי מצפון ובלי פחד שיפטרו אותך כי אתה מחסיר יותר מידי ימי עבודה בשביל סידורים, אין צורך לתת דין וחשבון לחברים לעבודה, בהחלט לעבודה מהבית יש המון יתרונות להרבה אנשים עבודה מהבית יכולה להיות מושלמת ובעוד לאנשים אחרים לגמרי פחות, כדי להיות מודע גם ליתרונות וגם לחסרונות של עבודה מהבית, אחד החסרונות הגדולים שיכולים להיות זה ניהול זמנים לא נכון, כמעט אף פעם לא יצא לנו לנהל לעצמנו את לוח הזמנים באופן אמצעי תמיד ניהלו לנו שעה אחרי שעה מה לעשות ואיפה, החל מתקופת הלימודים בבית הספר ועד הצבא ובהמשך באוניברסיטה ובעבודה כשכירים, נהלו הכל בשבילנו איזה תקופת עבודה עלינו לספק באיזה שעה להגיע ומתי לסיים, בעבודה מהבית אתה מנהל לעצמך את היומן, אי אפשר להתעלם מהעובדה שכשאתה עובד מהבית יש המון הסחות דעת כמו מכונת כביסה שצריך להכניס, הרים של כביסה שצריך לקפל, כלים שצריך לשטוף דחוף, לעבור על הדואר שלא עברת כמה חודשים טובים, להרדם בספה עם סרט טוב להכין ארוחה שווה לילדים שיחסרו מבית ספר ועוד מגוון רחב של אפשרויות, הרי אתה בבית ובתאכלס אתה יכול לעשות מה שבא לך, עבודה מהבית יכולה להיות מאתגרת עבור מי שיש לו נטיה לדחיות או עצלנות, הרבה אנשים צריך מי שישב להם על הראש כדי לעבוד מרציפות. בין אם אתם בוחרים לעבוד מהבית מאופן אמצעי או לעבוד מהבית כשכירים כאשר סביבת עבודה נמצאת בסביבת חיי הפנאי היא יכולה לגלוש גם לשעות המאוחרות של הלילה או בזמן שהלידים כבר חזרו מהמסגרות, בחגים בשבתות ובהמון זמנים שמיועדים שזמן איכות עם המשפחה. החברים שלכם יכולים להניח שאם אתם בבית אפשר תמיד להתקשר בכל שעה או לקפוץ לבקר להתיעץ ועוד , הלקוחות או המעסיקים שלכם אשר לא רואים אותכם במשרד ולא יודעים מהם שעות העבודה שלכם עלולים לחשוב שאם אתם בבית כניראה תהיו זמנים תמיד לתיקונים, מתן שרות, עבודה נוספת וכו וכו בשונה עבודה שלא מהבית שם ברור מהם שעות העבודה שלך ולרוב לא יפנו אליך הרבה מחוץ לשעות העבודה. בדידות היא עוד תחושה אשר יכולה להיות אצל מי שעובד מהבית, גם אם אתם לא אנשים נורא חברותיים עבודה מהבית היא עבודה מבודדת חברתית, בעבודה שלא בבית אתה מוקף אנשים רואה הרבה פרצופים שונים מדבר מה ושם עם החבר מהעבודה מתייעץ עם עובד אחר מהעבודה על עיניני עבודה ומשימות שונות, לצאת להפסקה משותפת ולרחל על הבוס, להכיר חברים חדשים ולהעביר ביחד את הזמן בעבודה, בעוד שבבית אתה עובד לבד, חשוב לקחת בחשבון שאומנם עבודה מהבית מעניקה הרבה חופש ותחושת עצמאות נהדרת אבל מלווה איתה בהמון מהמקרים מעט בדידות, ולכן לפני שאתה מחליט אם אתה עובד מחוץ לבית או מהבית תחשוב על איזה אדם אתה, אם אתה יכול לבנות לעצמך סדר יום נכון של שילוב עבודה ומשפחה בצורה מאוזנת, אם אתה אדם שיודע לשים לעצמו גבולות, אם אתה אוהב לעבוד בסביבה שקטה נטולת אנשים אם כן עבודה מהבית יכולה להתאים לך.

המשך מאמר עבודה מהבית יתרונות וחסרונות
היתרון העיקרי של עבודה מהבית הוא לוז גמיש במיוחד היכולת לקבוע לעצמנו את שעות העבודה שהתאם לחיינו היומיומיים ולצרכים שלנו הרי בני אדם שונים אחד מהשניה לאחד מתאים ככה לשני מתאים ככה, אחד אוהב לעבוד ברצף והשני אוהב לתת לעצמו הפסקות, אחד אוהב בוקר השני ערב ויש כאלה גם שאוהבים לעבוד באמצע בלילה כשכולם ישנים, יש כאלה שלא יכולים לחשוב אפילו על לעבוד בימי ראשון שישי ומוצש ומסוגלים לעבוד רק באמצע שבוע, נכון שבעבודות מחוץ לבית יש משמרת בוקר ומשמרת ערב, אבל זה לא גמיש עד כדי כך לרוב יחליטו בשבילך מתי להגיע ובהרבה מהמקרים יכריחו אותך לעבוד לפחות פעם בשבועים שישי, חמישי ערב או מוצש, כל עבודה לפי הצרכים שלה, עבודה כשכירים מחוץ לבית כוללת בתוכה גם נסיעות, ולפעמים נסיעות ארוכות מאוד שמוסיפות לך שעתים ביום בנוסף לשעות עבודה הארוכות שאתה עובד בהם, מדינת ישראל מלאה בכבישים פקוקים ולחוצים של אנשים שמחכים כלכך להגיע הביתה מיום עבודה ארוך, אם אתה נוסע באוטובוסים צפוף ורועש לך ואם אתה לוקח רכב בחזרה מהעבודה אתה מותש ואין לך כוח לנהוג, ושלא נדבר על הוצאות של דלק, רוב האנשים לא מקבלים דלקן מהעבודה ורוב הוצאות הדלק הם עליהם, אתה יכול לסים ב16:00 בצהורים לעבוד ולהגיע הביתה ב18:00בערב מכמות הפקקים זה יכול להוציא מהדעת, כמעט ולא הספקת לשחק עם הילדים והופ ב19:00 הם כבר במיטות, המציאות הזאת נורא מתסכלת והרבה אנשים חיים אותה, כשכיר מחוץ לבית תצטרך לעדכן את הבוס שלך הרבה זמן מראש על חופשה של שבוע שהחלטת להוציא את אשתך, מה שהורס את הספונטניות,
הרבה פעמים שכירים מרגישים מנוצלים ולא מוערכים בעבודות בחוץ או שלא מתחברים לאחד העובדים או אפילו לבוס עצמו, וממשיכים לסבול בעבודה בכיוון שחושבים שאין אופציה אחרת, רבים חשים תסכול רב בכל מה שקשור לעבודה שלהם, רבים עשו חישוב מסלול מחדש והחליטו שאין עוד בוס שקובע לי מתי להגיע ומתי לסיים לא מוכנים יותר לתת דין בחשבון על התור לרופא ולא לתת דין וחשבון על הפסקת סיגריה קצרה, והחליטו לעבוד מהבית, ההמלצה שלי היא למרות שאתה עובד מהבית כדי לך לבנות לעצמך לוז, אפילו לקחת יומן ולכתוב מכל יום מה השעות שבהם אתה עובד ומה השעות שלא, תבנה את זה לפי הצריכים שלך אבל בצורה הגיונית שלא יבוא על חשבון זמן איכות עם הילדים או חשבון השינה שלך, נכון זה לפי הצרכים שלך אבל בשביל לעשות את זה נכון תצטרך לשים לך גבולות ברורים, אתה הבוס של עצמך אז תצטרך לפעמים להתנהג כמו בוס, ולמרות שאתה רוצה ללכת לישון שנצ ארוך תחשוב לפני אם זה נכון, בוודאי שאתה יכול להחליט שכל יום בשעה 12:00 בצהורים אתה יושן שעה, אבל במידה ואתה כן עובד בשעות אחרות, אני ממליצה לך להחליט על כמות שעות עבודה בשבוע שמבחינתך הם ברזל, הם שלך ותוכל לבנות אותם לפי הצריכים שלך אבל שים לב שיש לך סדר שבוע מסוים, ככה תוכל להחזיק מעמד, גם לעשות כסף וגם להיות בבית, גם לקפל כביסה וגם לעבוד, אני ממליצה שבימים שאתה מרגיש כבר חנוק אל תשאר בבית, תפנק את עצמך ולך תעבוד בבית קפה השכונתי, או בגינה בחוץ, תעשה את זה נכון ושים לב אתה שומר על קשר אם חברים.

עבודה מהבית לעיתים נותנת מענה גם רק לתקופות ממסוימות, אנשים שעברו תאונות דרכים אובדן, אירוע מטלטל במשפחה מספרים שהכול מסביב התערער להם ושהם הרגישו שזה זמן של התכנסות האפשרות לעבוד מהבית הצילה אותם, אפשר גם להתכנס בתוך עצמינו וגם לעבוד ולחוות הצלחות ואפילו הצלחות גדולות מהמצופה.

ובנוסף זה נתן מענה לפחד מה אם אני לא יהיה מסוגל לצאת מהבית, יהיה לי מה לאכול? אוכל לדאוג לעצמי ולילדי? אוכל לדאוג לצרכים הבסיסים שלי ואפילו מעבר, מפני שיש צרכים שהם רק קיומיים, אבל יש לנו נפש ונשמה ולנשמה שלנו יש גם צרכים משלה, האם נוכל לתת לעצמינו גם את המעבר? האם נהיה מסוגלים לעמוד על הרגליים בכוחות עצמינו, העבודה מהבית נותת לנו את הפתרון לכך.

וזה ממש לא ברור מעליו, הרי לאורך ההיסטוריה אנשים שאיבדו את יכולת העבודה הפיזית פשוט התפרקו, ובמדינות שהמדינה לא הצליחה לתת להם מענה, הם פשוט הגיעו לחרפת רעב, היום בעצם לאף אדם אין תירוץ לומר: "אני לא מסוגל לעשות כלום, אני לא יכול" דרך העבודה מהבית יש כלכך הרבה אפשרויות המתאימות לכל אחד, וזה ממש ברכה של הדור שלנו וזה ממש לא ברור מעליו.

העבודה מהבית מאפשרת להראות את היכולות והחזקות שלנו והכל ממקום המבטחים שלנו ביתנו,

בתקופת הקורונה העבודה מהבית הצילה את הפרנסה של כלכך הרבה אנשים, כך שהרבה מהם ראו כי טוב והחליטו להישאר ולעבוד מהבית, ישנם הרבה מצבים שבהם הבית היא פתרון מעולה, מזג האוויר קיצוני, קושי בהתניידות, קושי פיזי, קושי נפשי ועוד…

וסתם כדי לעלות את רמת איכות החיים,

במיטה שלך, בבית שלך, בתנוחה שנוחה לך,

בלי לחשוש מתגובות המעסיק מתגובות החברים הקולגות והלקוחות,

יצא לערוך ברור עם כמה מנהלי חנויות בקניון מלחה בירושלים, ואפרט לכם את השיחה על מנהלת אחת החנויות: המנהלת תיארה שמאז שהתחילו העבודות מהבית היכולת לגייס עובדים ירדה בצורה משמעותית, וזה לא רק מפני גובהה השכר, גם כשהציע שכר גבוהה ותנאים מצויינים, עדיין הרבה מהעובדים העדיפו את הנוחות של ההישארות בבית, זה דבר גורף שכל מנהלי החנויות בקניון מתלוננים עליו, הם אומרים שברגע שנפתחה האפשרות הזאת, שלרוב התחילה כתור אילוף של העובד, בעקבות קורונה/קושי רגשי/משפחתי וכדומה, כאשר עבר הקושי העובד ראה כי טוב והחליט לאמץ את צורת העבודה מהבית, דבר הגרם ממש למשבר במקומות העבודה וירידה משמעותית מאוד של העובדים מחוץ לבית.

העובד גילה את האפשרות לעבוד מהבית, תוך מתן מבחר גדול מאוד של אפשרויות, של עבודה מהבית, כך שהעובד מאפשר לעצמו גם גיוון בעבודה, וגם יכולת להרוויח טוב, אפילו טוב יתר מהעבודה מחוץ לבית,

מה שלימד את העובד שלפעמים דווקא במשבר הוא מתנה, בהתחלה ימי הקורונה או הסטרס האישי הביאו לחץ ודאגה גדולה מאוד אצל העובד, אבל דווקא מעז יצא מתוק, וזו הייתה ההזדמנות שלו לגלות ולהיחשף לעבודה מהבית, ולראות בה ברכה גדולה והמון טוב.

עוד הוסיפה מנהלת החנות "זה טוב לעובד אבל מותיר אותנו במנהלים חנות מול שוקת שבורה… ובעיית כח אדם גדולה, גם אלו שמגיעים לעבוד אין את את אותה מוטיבציה לעבודה כמו שהיה פעם, הם מבטלים הגעה ומורידים שעות עבודה ,ומשלימים הכנסה בעבודה מהבית.

כשביקרתי בחנות להלבשת תחתונה אף היא בקניון נוכחתי, למצב דומה שבו המנהלת הביעה תסכול על אותם דברים… עובדת שביטלה הגעה, עובדת שהחליטה לעזוב, ועובדות שמנגיעות לעבודה כעבודה נוספת ולא כעבודה עיקרית.

כל הדברים שהעלו שאני מתארת עכשיו לא היו בעבר כשהאפשרות לעבוד מהבית לא הייתה קיימת.

אהבה ועבודה מהבית היא מגמה גוברת בקרב כוח העבודה המודרני. עם היכולת לעבוד מרחוק, אנשים מסוגלים להישאר פרודוקטיביים תוך שמירה על איזון נוח ומהנה בין עבודה לחיים. בנוסף, עבודה מהבית יכולה לספק לאנשים את הגמישות והחופש לעסוק בתשוקותיהם ועדיין להתפרנס. כאן, נחקור את היתרונות והיתרונות הרבים של אורח חיים זה.

אחד ההיבטים המושכים ביותר בעבודה מהבית הוא היכולת להתאים אישית את סביבת העבודה שלך כדי לענות על הצרכים וההעדפות הספציפיות שלך. על ידי הימנעות מהצורך לעמוד בסטנדרטים של משרד, אנשים מסוגלים ליצור סביבה נוחה ופרודוקטיבית לעבוד בה. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה שהם יצירתיים או צריכים לעבוד בצורה ספציפית כדי להיות פרודוקטיביים.

יתרון גדול נוסף בעבודה מהבית הוא היכולת לחסוך זמן וכסף בנסיעות. על ידי הימנעות מהצורך לנסוע אל המשרד וממנו, אנשים יכולים לחסוך כמות משמעותית של זמן וכסף שאחרת היו מוציאים על עלויות הובלה. בנוסף, עבודה מהבית מייתרת את הצורך בדמי חניה יקרים וגוזלים זמן.

עבודה מהבית היא יותר מסתם דרך חיים עבור זוגות רבים. זוהי דרך לחזק את הקשר ביניהם ולהעמיק את אהבתם זה לזה. על ידי עבודה מהבית, זוגות מסוגלים לבלות יותר זמן ביחד ומסוגלים לבנות מערכת יחסים קרובה יותר. בימים מסוימים, שניהם אולי נמצאים בחדרים שונים בבית, אבל החוויה המשותפת של עבודה מהבית מקרבת אותם עוד יותר. עבודה מהבית מאפשרת לזוגות להתמקד זה בזה, ולא בעבודה שלהם, ומעודדת אותם לפתח הבנה רבה יותר של הצרכים והרצונות אחד של השני. יתר על כן, על ידי מרחב עבודה משותף, זוגות מסוגלים לעבוד יחד כדי לבצע משימות, מה שיכול לעזור ליצור תחושת אחדות ומטרה. עבודה מהבית מאפשרת לזוגות לשתף בהצלחות ובכשלים שלהם, ולדון במטרות ובחלומות שלהם. על ידי עבודה משותפת, זוגות יכולים לא רק להגביר את התפוקה שלהם, אלא גם יכולים ללמוד יותר אחד על השני ולפתח רמה עמוקה יותר של אמון ואינטימיות. עבודה מהבית יכולה להיות גם דרך מצוינת להתחיל שיחות, שכן זוגות יכולים לחלוק את המחשבות והרגשות שלהם בסביבה נינוחה ונוחה. לסיכום, עבודה מהבית יכולה להיות דרך מצוינת עבור זוגות לחזק את מערכת היחסים שלהם ולהעמיק את אהבתם אחד לשני. על ידי בילוי זמן איכות יחד והתמקדות במטרות משותפות, זוגות יכולים לגלות דרכים חדשות ומרגשות להביע את אהבתם זה לזה. עבודה מהבית היא הזדמנות ליצור בית וחיים משותפים, ולחזק את הקשר ביניהם ולהתקרב כזוג.

לבסוף, עבודה מהבית יכולה לספק מידה רבה של חופש וגמישות שיכולה לעזור להגביר את שביעות הרצון בעבודה. על ידי הימנעות מהצורך לעמוד בלוח זמנים משרדי קפדני, אנשים יכולים לנהל את הזמן והמשימות שלהם בצורה יעילה יותר. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה שיש להם ילדים, שכן זה יכול לספק להם יותר זמן לבלות עם המשפחה שלהם.

בסך הכל, עבודה מהבית יכולה להיות אורח חיים מועיל להפליא עבור אלה שבוחרים להמשיך בו. זה לא רק מספק לאנשים את החופש והגמישות לממש את התשוקות שלהם, אלא הוא גם מאפשר להם לחסוך זמן וכסף בעלויות הובלה. עם המשך התפתחות הטכנולוגיה, היכולת לאהוב ולעבוד מהבית רק תהפוך לנגישה ומועילה יותר עבור כל המעורבים. מה אתה יכול לעשות כדי לנצל את היתרונות הרבים שמגיעים עם אורח חיים זה?

Tags :
Share This :