העולם התקדם! מגפת הקורונה באה והראתה לנו בפנים שהעולם כבר לא מקובע!

בקורונה היה אלפי מובטלים ואם נחקור מעט נבין שזה מסיבה פשוטה ולמה? כי אנשים הכירו רק דבר אחד לרדוף אחרי העבודה ולעבוד קשה גם אם זה בתנאים לא תנאים ובביטול עצמי גמור!
למה? כי ככה חונכנו כולנו..
אנשים לא האמינו בעצמם, שהם יכולים לשלב עבודה שלא תבטל להם את החיים ועדיין לא לרדת מהרמה של אף אחד.
תמיד זה היה נתפס "אה הוא לא עובד עבודה מסודרת אז הוא שונה מכולם".. קודם כל מי החליט שהשונה זה לא זה שמגשים את עצמו? ובאיזה "עולם מתוקן" בן אדם רגיל זה בן אדם שמבטל את עצמו למען חומריות? יש לזה חוקים בכלל?!
הקורונה הגיעה ואיתה השינוי.. פתאום הגיע המושג "עבודה מהבית.."
לעיתים המושג הזה נשמע די מופרך.. הרי מי חלם שאפשר לעבוד מהבית ולהרוויח?
פתאום יש אפשרות לעבוד לא שונה מאף אחד, להרוויח משכורת מכבדת ועדיין לא לבטל את עצמך ואת החיים שלך..
הרי אם נבטל את עצמנו אז מה יעזור לנו הכסף?
ופתאום עם המגפה עוד ועוד אנשים מצאו את עצמם "בחוץ" כי לא דואגים להם אבל מי אמר שאנחנו צריכים להיות תלויים במגפה או באנשים ולא בעצמנו?
מי יקבע לנו את רמת החיים אם לא אנחנו?!
ואז אנשים הבינו שזה אפשרי לאט לאט ופתאום המושג "עבודה מהבית" פרץ ועוד אנשים נחשפו והתחילו להאמין שגם הם מסוגלים..
עוד מקומות עבודה נפתחו לאפשרות של עבודה מהבית וככה אנשים התאימו את הצרכים שלהם ללא ביטול עצמי וכן זה עולם ליברלי.
וכל מי שיקום ויגיד לכם עבודה קשה והגשמה זה רק דרך דם, יזע, דמעות וביטול עצמי תצחקו ותגידו לו בוא תראה מה זה שגשוג והגשמת חלומות על ידי עבודה קשה לא פחות מאחרים.
והכי חשוב הגשמה עצמית, מזל שהעולם היום מתקדם כן?
אז איפה אומרים תודה לאותו בן אדם שהראה לנו ששום מגפה לא תנצח אותנו חח..

עבודה מהבית העתיד של עולם העבודה מאמר מס 2

ככל שהעולם מתקדם הולך ופוחת הצורך בעובדים אנושיים. זאת משום שככל שהעבודה היא טכנית יותר כך היא יכולה להיעשות ע"י מכונות, בדרך כלל ביעילות רבה יותר מן מהאדם. בעולם העבודה העתידי, המוח הוא זה שיקבע את מידת ההצלחה שלכם להביא משכורת הביתה, יותר מן האיברים האחרים ולכן חשוב מאוד ללמוד להשתמש בו נכון ולהפיק ממנו את מירב התועלת. הנה כמה טיפים איך לעשות את זה נכון. בינתיים זה בחינם…

  1. לכו לישון בזמן- אם הייתם חיים לפני מאתיים שנה והייתם, אני יודע, סבל, או נגר, זה דווקא לא היה רעיון טוב. כנראה שגם הבוס היה מעדיף שתעבדו כמה שיותר ותישנו כמה שפחות… אבל כשאתם עובדים עם הראש, אין כמו שינה איכותית כדי להפעיל את המוח ולגרום לו להיות יצירתי מספיק כדי שכל הנוגעים בדבר יהיו מרוצים..
  2. תאכלו כמו שצריך- כנ"ל. מחקרים מראים כי תזונה היא אחד הגורמים החשובים לתפקוד תקין של המוח. האמת, אפשר לדעת את זה גם בלי מחקרים..
  3. אל תעבדו יותר מדי- אתם ממש באמצע העבודה וחבל להפסיק עד שמצאתם איזה רעיון טוב שיסיים לכם את הפרויקט תוך שעה, מקסימום שעתיים.. אתם לא שמים לב אבל לאט לאט המוח שלכם מתעייף ופתאום הראש נסתם וכבר אין עם מי לדבר… לא תרוויחו כלום מלעבוד בלי הפסקה, תאמינו לי, ממילא הבוס לא רואה אתכם… עצה שלי: אל תעבדו יותר משעתיים רצוף. צאו להפסקה קצרה תנוחו קצת מאוד יתכן שתגלו שאתם קצת עייפים או רעבים או סתם עצבניים על מישהו ואם לא תעשו איזה קאוצ'ינג בשירות עצמי זה יתנקם אחר כך בעבודה… קחו פסק זמן ותחזרו עם מוח רענן ויצירתי להפליא.
  4. אל תתבודדו- למי שלא שם לב, הקורונה כבר נגמרה, אפילו את המסיכות כבר הורדנו אז נכון שכשעובדים בבית אין כל כך כח לצאת ולהיפגש עם אנשים אבל אומרים שזה גם חשוב לתפקוד של המוח. אבל אל תאמינו לי, תבדקו.
  5. מוסיקה- הרגשתי שמשהו חסר, אז עשיתי חיפוש זריז בגוגל.. הרוב לא כל כך שכנע אותי אבל את זה דווקא נראה לי ששווה לבדוק: נסיון מוסיקלי משפר מאוד את התיפקודים המנטליים שאינם קשורים כלל למוסיקה כגון הזיכרון והיכולת לתכנן. תנסו, מה תפסידו? בכל זאת אומרים את זה אנשים נורא חשובים שלמדו באוניברסיטה..
Tags :
Share This :