העולם המערבי מתקדם בעשור האחרון למתכנת 'עבודה מהבית' נתונים רבים מעלים כי המגמה לעבוד מהבית החלה בעושר האחרון והיא צוברת תאוצה לאיטה.

בשנתיים האחרונות, נגיף הקורונה שימש כטריגר להטמעת מודל התעסוקה מהבית יותר ויותר, הרשויות התחילו לספק משאבים על מנת לאפשר את המעבר למתכונת עבודה מהבית, חברות רבות מכל תחומי התעסוקה העבירו את העובדים למתכונת 'עבודה מהבית', והמצב הזה נראה עומד להישאר איתנו לנצח.

והסיבה לכך היא ללא ספק היתרונות הרבים שטמונים בעבודה מהבית, הן למעסיק והן לשכיר והן לכלל המשק.

שנוי מסגרת העבודה גרם למעסיקים רבים להעסיק פרילנסרים ולא שכירים מה שהגדיל את היצע העבודות מהבית בצורה דרמטית במיוחד, כך שבשיטוט קצר באינטרנט תוכלו למצוא מבחר רב של אתרים שמפרסמים אך ורק עבודות מהבית

במאמר שלפנינו נביא לכם מספר תחומי תעסוקה שניתן למצוא בהם מבחר רב של עבודות מהבית

תרגום

אחד התחומים הפופולריים כעבודה מהבית הוא תחום התרגום, ולפני שנתחיל לדבר על עצם העבודה נדבר על היתרונות והחסרונות שיש בעבודת התרגום

היתרונות והחסרונות בעבודת התרגום

יש מספר רב של יתרונות בעבודת התרגום, קודם כל האפשרות להיחשף לתכנים חדשים ונרחבים ומגוונים, דבר שני אתה יכול להיות אדון לעצמך, אתה תחליט לבד מתי לעבוד ומתי לא לעבוד.

אך מצד שני יש בזה את כל החסרונות שיש בעבודה עצמאית, בין אם מדובר בהכנסה לא מובטחת או את הצורך לדעת לנהל את החשבונות שלך בצורה פרטית ועוד.

הכישורים הנדרשים לעבודת תרגום

תואר אקדמאי – עבודת התרגום דורשת מספר כישורים בסיסים, קודם כל אתה זקוק לרמה גבוהה של השכלה, רוב החברות דורשות תואר אקדמאי מסוים, והסיבה לכך היא, שתואר אקדמאי מראה על רמה מסוימת של כישורי כתיבה ויכולת הבעה, תכונות הנדרשות כל מתרגם, אם יש לך תואר בבלשנות או בשפה נוספת, תמיד זה ישמש לך יתרון רב בעבודת התרגום.

הסמכה מקצועית – בישראל כיום אין הסמכות ייעודיות לעבודת התרגום, אבל במקומות רבים ברחבי העולם נדרשים המתרגמים לעבור הסמכה מקצועית לתחום התרגום, והסיבה לכך היא ההכרה בכללים בסיסים בתחום התרגום, כמובן שאם הצלחת לקבל הסמכה כל שהי בתחום התרגום, זה ישמש לך כיתרון לא מובטל בכלל.

שליטה מוחלטת בשפת המקור – כל מתרגם חייב לשלוט ברמה גבוהה בשפת המקור – השפה ממנה הוא מתרגם, הכרת השפה אינה מספיקה, יש צורך לדעת את השפה המודרנית, עם כל הווריאציות של השפה, הסלנגים, והביטויים התרבותיים, ככל שהמתרגם יהיה בקיא יותר בשפת המקור, רמת התרגום תהיה גבוה יותר.

תחום התמחות – עבודת התרגום מתחלקת למספר תחומים, יש תרגום בתחום העסקים, בתחום המשפט, בתחום ההנדסה וכו' חשוב מאוד שלמתרגם יהיה ידע נרחב בתחום בו הוא רוצה לעסוק, אין ספק שמתרגם מאמרים משפטיים זקוק להיות בעל ידע נרחב בעולם המשפט, ומי שמעוניין לתרגם עבודות הנדסאיות, חייב להיות בעל ידע בהנדסה וכו', על פי רוב חברות התרגום ידרשו ידע נרחב בתחום בו המתרגם אמור לעסוק.

שליטה טובה במחשב ובמקלדת – מתרגם חייב להיות בעל שליטה טובה בתחום הקלדנות, ההקלדה היא חלק בלתי נפרד מעבודת המתרגם, אם אתה יודע לתרגם אך חלש יותר בתחום הקלדנות, יש לך חיסרון מובנה.

המצרכים הנדרשים

אם החלטת לחפש עבודה בתחום התרגום, עליך לדאוג שיהיה לך בבית מילון עדכני, קו אינטרנט טוב, תוכנות כתיבה ועריכה וגם תוכנות תרגום, פעמים רבות תאלץ במהלך העבודה לחפש מילים לא מוכרות, וכדאי שיהיה לך את כלי העזר על המחשב האישי שלך.

עבודה מהבית – האם באמת שווה למעסיקים ולשכירים לעבוד מהבית? חלק 1

בעשור האחרון המגזר העסקי עובר מהפכה של ממש, עבודה במשרדים רבי קומות הופכת להיות תפיסה מיושנת, וחברות רבות משנות את מתכונת העבודה, ל'עבודה מהבית'.

בימי קדם הפריווילגיה ל'עבודה מהבית' הייתה שמורה לעצמאים או פרילנסרים בלבד, אך עם התקדמות הטכנולוגיה האפשרות הזו הפכה להיות נגישה לכל אדם ואדם באשר הוא, שכיר ועצמאי כאחד, כאשר יש דרישה אחת בלבד, מחשב טוב בשילוב קו אינטרנט מהיר.

המגזר העסקי עובר ממודל בזבזני למודל חסכוני יותר, עבודה במשרד טומנת בחובה לא מעט הוצאות שונות שיכולות להיות גם מיותרות, הצורך לשכירת מקום, תשלומי רשויות שונים – חשמל, מים, ארנונה ועוד, תשלום על נסיעות העובדים, (ולעובדים הבכירים מדובר על הוצאות החזקת רכב) וכל זה מבלי לדבר על שעות עבודה נמוכות יותר, ככל שהעומסים בכבישים רבים יותר, זמן העבודה קטן יותר, כאשר כל ההוצאות האלו מתייתרים בזמן 'עבודה מהבית' בו הצורך לשכירת מקום יורד עם כלל ההוצאות הנלוות לכך, תשלומי נסיעות העובדים מתייתר גם הוא, וכמובן שעות העבודה מיושמות במלואם.

ולא פחות מכך, מחקרים רבים מצביעים על פריון בעבודה במסגרת עבודה מהבית, כשנתון זה משתלב עם הנתון שעובדים רבים מחשיבים את העבודה מהבית כשיפור בתנאי התעסוקה, והסיבה לכך היא, חיסכון הזמן שניתן לעבודה במתכונת 'עבודה מהבית' (אין צורך לעמוד בפקקי ענק בכבישי ישראל, או בהמתנה מורטת עצבים לתחבורה הציבורית…) לצד זה יש גם את צמצום ההוצאות, הצורך בלקיחת שמרטפית לשמירה על הילדים יורדת, כך גם הצורך להתלבש ולהתפאר ולהיראות בצור המחמיאה ביותר יורדת, כך שכלל הנתונים מביא את המעסיקים להבין, ש'עבודה מהבית' זה דור העתיד.

ברחבי עולם התעסוקה ניתן לראות חברות רבות שמדרבנים את העובדים לעבור למתכונת עבודה מהבית, בכך שהם מעניקים להם ציוד מותאם, גמישות בשעות העבודה ועוד, אך בו זמנית נין למצוא חברות רבות שמחזירות את העובדים, מעבודה מהבית לעבודה במשרד, והשאלה המרכזית היא, מה הסיבה לכך?

אחרי שסקרנו את היתרונות הקיימים למעסיק לצד היתרונות הקיימים לעובד, מה הסיבה שגורמת לחברות רבות לחזור למודל העסקי הישן 'עבודה מהמשרד'?

Tags :
Share This :