העובד הממוצע נאלץ להוציא מידי חודש סכום נכבד של כסף בעבור בגדים.

הרי לא ייתכן שיילך לעבודה עם אותה חליפה מידי יום. ובנוסף ישנו הלחץ החברתי
במקום העבודה, ששם מתחרים בינהם העובדים ומעדכנים את לבושם על פי האופנה הנוכחית. כך שהעובד צריך להיפרד מסכום לא קטן כדי לחדש את המלתחה מידי חודש בפריטי לבוש חדשים ועדכנים.

לאומת זאת כאשר העובדים יוכלו לעבוד מהבית, לא יהיה צורך להוציא סכום גדול כ"כ על בגדים חדשים, נעליים חדשות, עניבות, חפתים ועוד.
והוא יוכל לחסוך את הסכום כסף הזה ולהשתמש בו לדברים חשובים יותר.

נקודה שלישית: פרודקטיביות נוספת בעבודה

ובכן כאשר אדם עובד במשרד סגור כשכל כמה זמן האחראי מגיע לראות שהכל עובד כמו שצריך, וכשהעובד יודע שהבוס יכול להתבונן בכל רגע שימצא לנכון במצלמות האבטחה ולהסתכל עליו שאכן הוא עובד, זהו מתכון לירידה בפרודקטיביות של העובד.

הרי ברור לכולם שצורת עבודה זו לא נוחה ולא
נעימה לעובד.
כיצד העובד יכול להתרכז היטב ולהיות חדור מוטיבציה כאשר הוא מרגיש שהוא כביכול כלוא במקום העבודה והוא אינו יכול להפסיק ולחזור לעבודה באילו שעות שהוא קובע ורוצה, אלה הוא נתון למעבידיו שמכתיבים לו את שעות ההפסקה שהוא יכול לקחת לעצמו במהלך היום.

וכעת נניח לדוגמא שהעובד היה יכול לעבוד מהיכן שהוא מחליט, לקום בשעה שהוא בוחר, ולבחור לעצמו את זמני ההפסקה, האם עובד זה לא יהיה שמח יותר ומלא אנרגיה?!

הרי העובד יודע הכי טוב היכן הוא יכול להתרכז במקסימום, ובאיזה מקום הוא יוכל לעבוד בצורה הטובה ביותר.

וכאשר הוא עובד במקום שחביב עליו, בין אם זה בבית, בחצר, בים, במסעדה, או בכל מקום אחר. הוא יהיה חדור במרץ והכרת הטוב למעסיקיו וירצה באופן אוטומטי לבצע את עבודתו בצורה מושלמת ואף לתרום ככל שהוא יכול לחברה, כאות תודה על כך שאישרו לו לעבוד במקום שהוא אוהב וחש מרוצה ומסופק מכך.

ואת המשך הייתרונות שבעבודה מהבית נמשיך ונפרט במאמר הבא.

עבודה בימי הקורונה

מאז נכנסה מגיפת הקורונה לחיינו לפני כמעט שנתיים הרבה דברים השתנו. תעשיות שלמות נפגעו, אנשים איבדו את ההכנסות שלהם, אנשים פוטרו מהעבודה, הוצאו על ידי המעסיק שלהם לחופשה ללא תשלום, ואיבדו יציבות כלכלית. בלית ברירה אנשים רבים נאלצו להחליף קריירות, להמציא את עצמם מחדש או להישאר בלי פרנסה.

תעשייה אחת שלא נפגעה מהקורונה היא תעשיית האונליין. האינטרנט פרץ עוד הרבה לפני המגיפה, אבל מאז הקורונה הוא תפס תאוצה עוד יותר. אנשים נאצלו להישאר בבתים, בעקבות הגבלות וסגרים כמעט כל הפעילויות היום יומיות הפכו לפעולות שניתן לעשות מהבית והפתרון להישאר מחוברים היה דרך האינטרנט. זאת הייתה הדרך היחידה בתקופה שהיה אסור לפגוש אף אחד מחוץ למסגרת האנשים שגרים איתך בבית.

בזמן שכל החנויות היו סגורות בעקבות הנחיות משרד הבריאות, המכירות באינטרנט שברו שיאים. בזמן שאסור היה לראות חברים ומשפחה, אפליקציות כמו זום פרצו והפכו לאפליקציות מובילות. בזמן שכל הבילויים היו אסורים, ולאחר מכן מותרים אך מלווים בלקיחת סיכון, נטפליקס הפכה למרכיב עיקרי בשגרת היום יום שלנו ולבילוי המוכר ביותר.

מענה נוסף שנותן לנו האינטרנט בתקופה של שינויים וחוסר וודאות הוא עבודה יציבה. מעבר לכל מה שנאמר עד עכשיו, גם עבודה באינטרנט הפך למושג משגשג. וכמו תעשיות דומות גם עבודה מהבית הייתה מוכרת עוד לפני תקופת המגיפה, אבל תפסה תאוצה מאז מרץ 2020. בעבודה מהבית אתם יכולים להיות רגועים גם כשההנחיות משתנות כל יומיים, גם כשהתחלואה עולה, גם כשאסור לצאת מהבית וגם אם אתם פשוט מעדיפים לא להיחשף לאנשים כל יום ולשים את עצמיכם בסיכון לקורונה. בעבודה מהבית אתם חוסכים לעצמיכם מצבי סיכון לאורך כל היום. אתם יכולים להיות שליטה מוחלטת על מי אתם פוגשים במהלך כל יום ומול מי אתם מסכימים לעצמיכם להיחשף, בכפוף להגבלות והנחיות משרד הבריאות.

בעבודה מהבית זה רק אתם והמחשב, או הטלפון, או כמה דפים ועט. אתם יכולים להישאר עסוקים, ואתם יכולים להישאר בתקשורת עם אנשים, אתם יכולים להפיק את המיטב מסגרים וזמנים בהם אנשים אחרים לא יכולים לעבוד. אתם יכולים לקבל ביטחון כלכלי, להמשיך להתפתח, להמשיך לעשות את מה שאתם אוהבים ולחיות עם קצת פחות דאגות בתקופה הקשה והמלחיצה הזאת.

בין תחומי מחשבים, לשיווק, למכירות, לפקידות, לאומנות ויצרתיות, לשירות לקוחות ותמיכה טכנית, כל אחד יכול למצוא את התחום שיתאים לו בעבודה מהבית. פשוט להיכנס ללוח מודעות דרושים, לבחור את המשרה הרצויה, ליצור קשר עם המעסיק ולהתחיל עוד היום להנות מהיתרונות של עבודה מהבית. בלי נסיעות, בלי משרדים, בלי ימים לחוצים, בלי קורונה, בלי הגבלות. בלי לוותר על צהריים עם הילדים או על דייט עם בן או בת הזוג. בלי לוותר חיי חברה ובלי לפחד מקורונה. תנסו עוד היום ותכירו בעצמיכם עולם חדש! בהצלחה.

עבודה מהבית, מטרה חדשה?
היום עדיין מעט מאוד אנשים בוחרים בעבודה מהבית, אני לא כל כך בטוחה למה, יכול להיות שזה בגלל הנוחות של מה שתמיד עשו, ועבודה מהבית לעומת עבודה רגילה זה שינוי מאוד גדול, במיוחד אם הרבה זמן כבר רגילים לעבוד בחוץ. לדעתי גם רוב האנשים בכלל אפילו לא חושבים על זה כי בחברה שלנו עבודה רגילה שבה נוסעים כל יום לעבודה ועובדים במסגרת קבועה לכמה שעות ואז נוסעים חזרה הביתה זה הנורמה. רוב האנשים ממה שראיתי כששומעים שמישהו עובד מהבית מגיבים בצורה יותר רצינית, בצורה יותר מופתעת רוב הזמן, או אפילו בצורה שמראה לך שהם אפילו קצת מקנאים, כי זה שונה ובגלל שזה לא נורמה זה יכול להישמע מפתיע או מלחיץ להרבה אנשים, מאמר זה הולך יותר להתעמק בנוחות של עבודה מהבית מהמובן של טיפול בבעלי חיים או ילדים שצריכים השגחה ופחות ביתרונות האחרים.
לאורך השנה תלוי בגיל יש בית ספר, שמספק השגחה למשך שעות הבוקר עד הצהריים המוקדמים רוב הזמן ולכן זאת לא בטוח תמיד תהיה בעיה, אבל כן יש סיטואציות שבהם ההורים של הילדים בגילים האלו עובדים יותר מאוחר ביום והילדים עדיין יצטרכו להיות בהשגחה ברגע שהם חוזרים מבית ספר, כמובן שלפעמים אפשר גם לרשום את הילדים לחוגים או לברר אם הילד יוכל להשאר בבית של חבר. להשאר בבית של חבר גם מהווה צורה שלהרבה הורים יכולה להיות הרבה יותר נוחה כי זה הרי חינם ואצל מישהו שילד מכיר ואוהב וכנראה גם הורה שסומכים עליו. חוגים ומפגשי חברים זה יכול להיות הדבר הכמעט הכי נוח ואם יש מסגרת כזאת אז לא צריך לדאוג כי במצבים כאלה הילד כן נמצא בהשגחה עד שהוא חוזר הביתה ויהיה עם ההורה שלו. יש כמובן משפחות שיכול להיות שהילד ממש לא רוצה להיות בחוג כלשהו או שהוא ממש לא מוכן להיות אצל חבר אחרי בית ספר וברור שעוד נושא חשוב זה שיכול להיות שלהורים אין מספיק כסף כדי לממן את זה לאורך זמן. אפילו בייביסיטר יכול להיות להם בעייתי במובן הכלכלי ולכן עבודה מהבית יכולה להיות הפתרון הכי נוח וזול למצבים כאלה כי לא צריך להוציא עוד כסף על חוג או בייביסיטר או על כל מערכת אחרת שתשמור במקומך על הילד. כמובן שחוץ מבית-ספר יש ילדים יותר צעירים שצריכים השגחה, ויש גם ילדים יותר מבוגרים עם מוגבלויות יותר רציניות שצריכים השגחה וכמובן גם שיש בעלי חיים מסוימים שצריכים השגחה. למשל גור חתולים או כלבים שנמצא נטוש בלי הורה שצריך הנקה מבקבוק צריך להאכיל אותו ולבדוק איך הוא כל כמה שעות בודדות. לטפל בו ממש כמו תינוק אנושי שאי אפשר להשאיר אותו לבד כמעט בכלל. ברוב מקומות העבודה לא יסכימו לך להביא גור חתולים, כלבים או אפילו תינוק שעלול לעשות רעש או לגרום אולי להסחת דעת ואיכות עבודה ירודה. יש גם בעלי חיים עם מוגבלויות או בעלי חיים חולים וגם ילדים חולים שצריכים השגחה וטיפול וכמובן שגם ילדים קטנים יותר ו/או ילדים עם מוגבלויות מסוימות לא יכולים בצורה בטוחה או בכלל להכין לעצמם אוכל ולדאוג לעצמם כמו שצריך אפילו במובן הכי פשוט. למרות שבסיטואציות מסוימות ילדים במרחב העבודה יכול להיות בעייתי במיוחד אם הילדים משועממים או היפראקטיבים וכל הזמן באים להציק אבל אני חושבת שעם הכלים הנכונים וסבלנות אפשר לעזור לילד להירגע וללמוד להעסיק את עצמו ואז אתה גם יכול לעבוד ברוגע ובשקט בבית וגם לדעת שהילדים והחיות שלך בסדר. כמובן שיש עוד יתרונות לעבודה מהבית אבל על זה נדבר במאמר אחר.

Tags :
Share This :