המספר של החברה: עבודה מהבית. מאמר מספר 5

המספ

בשונה מהם, ישנם אנשים שקשה להם להישאר בבית ולעבוד מישם, הם רוצים לצאת לאוויר הפתוח, לא מפריע להם העבודה הפיזית, להפך, הם אוהבים את זה.
לאנשים אלו קשה לעבוד מהבית, זה פחות מתאים להם, אך יש באפשרותם לעבוד גם בעבודה הפיזית הרגילה שלהם בחוץ, וכשחוזרים הביתה בסוף היום, להתחיל לעבוד מישם, וכך זה יכול להגדיל להם את ההכנסה החודשית באופן ניכר.
ישנם אנשים שמחפשים עבודות מהבית, כדי להוסיף את זה גם על זה שהם עובדים בחוץ, מישום שהם רוצים להגדיל את ההכנסה החודשית באופן ניכר, הם רוצים לעשות עוד ועוד כסף. אך יש לכך כמה וכמה חסרונות:
הם יכולים לחזור הביתה בסוף היום מותשים ועייפים, ולא יהיה להם כוח לפתוח מחשב ולעבוד שוב, גם אם זה מהבית, הם יכולים להיות חסרי סבלנות.
כך שיש לכך גם חסרונות ולא רק מעלות, אך כל אחד עם הבחירה שלו, ישנם אנשים שזה נח להם, שזה מגדיל להם מאוד את ההכנסה החודשית, וישנם כאלה שזה מעייף ומתיש אותם.

בשונה מהם, ישנם אנשים שרוצים לעבוד רק מהבית, זה הרבה יותר קל להם ויוצר להם הקלה משמעותית. אנשים שמעדיפים כמה שפחות לצאת מהבית. הם לא מתלהבים מלעשות הרבה כסף ומסתפקים במה שיש.

לסיום, ישנם אנשים שאוהבים להישאר בבית ולעבוד מישם במחשב האישי שלהם, מבלי לצאת מהבית ולהרוויח כסף, אלו אנשים שיכולים להסתפק במועט, ולא חייבים להרוויח הרבה כסף. או אפילו אמהות שלא יכולות לצאת לעבוד בחוץ בגלל טיפול בילדים…
ישנם אנשים אשר מעדיפים להיות עם סדר יום קפדני ומסודר, לצאת לעבוד בעבודה פיזית בחוץ, ולאחר מכן לחזור הביתה ולעבוד שוב משם, מישום שהם רוצים להרוויח הרבה כסף, ובכך להגדיל את הכנסתם החודשית באופן ניכר.

לאחרונה שומעים מכל מיני כיוונים שונים את המושג עבודה מהבית.
בין אם אתם עובדים במשרה מלאה או בין אם אתם עובדים במשרה חלקית. בין אם אתם אוהבים את המקצוע שלכם ובין אם לאו.
ודאי מעניין אותכם לשמוע את המעלות והיתרונות בעבודה מהבית וההיצע שקיים.
כי בית זה מבצר. בית מסמל עוגן. המקום הבטוח והשמור של האדם.
לכן השילוב הזה של עבודה מהבית נשמע קורץ במיוחד. כי זה בעצם שילוב בין המקום הנעים הבטוח והכיף, לבין עבודה שהיא ההכרח,הדבר שאנחנו חייבים לעשות בשביל להתפרנס ולחיות. השילוב בין שתיהם מסקרן ונשמע קוסם במיוחד. במאמר הבא נבחן את המעלות שבעבודה מהבית ונראה עד כמה הקסם הזה פשוט,ישים ויכול להיות חלקת הכלל.
המעלה הראשונה והמרכזית בעבודה מהבית זה ניצול הזמן. חישבו כמה מסדר יומכם מתבזבז על נסיעות,התארגנות ליציאה,מציאת חניה,או לחילופין המתנה לאוטובוסים,פגישת מכרים ברחוב וחילופי שלום הדדיים,פגישת צוות עובדים במקום העבודה, התענינות בשלומם ,והתארגנות במקום אחר והתאפסות מחודשת במקום העבודה.
אין ספק שעבוד מהבית תחסוך לכם את הזמן היקר הזה שבו יכלתם להרויח עוד כסף.
מעלה נוספת וחשובה היא, תפוקת העבודה. בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים. ודאי אתם זקוקים לריכוז ומחשבה כשאתם מתמקדים במטרה שלכם. חישבו כמה מסיחי דעת יש סביבנו במקום העבודה. אנשים מדברים,דלתות נטרקות,קולגים מתייעצים,תקלות טכניות שונות,צלצולי טלפון של אנשים,שיחות שעוברות מעל הראש. אלו ועוד מוציאים אותנו מריכוז. ונדרש לנו פרק זמן מסוים לחזור לפוקוס ולהתמקד במטרת העבודה שלנו.
כמובן שעבודה מהבית חוסכת את כל ההסחות דעת האלה.
כשאדם נמצא במקום שקט ורגוע בו הוא שולט על הטריטוריה הפרטית שלו. הוא יכול להתרכז הרבה יותר. הוא מפוקס וממוקד. ממילא תפוקת העבודה שלו תהיה טובה בכמה רמות מעל.לצורך הדוגמא, אם הוא בעל עסק ומתוקף עבודתו צריך לעבוד על שיתופי פעולה עם חברות מסוימות, או לחשוב על רעיונות לשכלול וקידום העסק שלו. אין ספק שכשישב בביתו, יוכל להתמקד הרבה יותר במטרה וההשראה שלו תבוא בקלות יותר ומחשבתו ברורה ומדויקת.
אין ספק שגם פקיד שנותן שירות כלשהוא מביתו. יוכל להתרכז יותר ולתת מענה מרוכז ומדויק יותר ללקוחותיו.
אין ספק שכשאדם נמצא באזור הנוחות שלו כל היכולות שלו משתבחות.
מעלה נוספת וחשובה לא פחות זה השעות הגמישות שבעבודה מהבית. בדרך כלל משעובד מהבית יכול לבחור את שעות העבודה שנוחות לו. הוא לא צריך להתייצב במשרד בשעה מסויימת . אין איחורים וחיסורים. ויש אפשרות להשלים פערים בקלות. כשמדובר להורים עם ילדים זה יתרון גדול מאד. חישבו על אמא לילד חולה שלא יכול ללכת למוסד הלימודים,והוא קטן מכדי להשאר לבד בביתו. במצב זה אם ההורים עובדים מחוץ לביתם זו ממש דילמה. צריך לקחת יום חופש, שזה לא כל כך פשוט, או להביא את הילד לעבודה שגם זה לא מוצלח במיוחד. מה גם שרוב העבודות לא מאפשרות זאת.
הבעיה הזו הופכת לפתירה בקלות אם אחד ההורים עובדים מהבית. הילד נשאר לשחק במשחקיו ,ההורה ממשיך לעבוד.והכל בא על מקומו בשלום.
יש עוד מעלות רבות וטובות לעבודה מהבית. במאמר הבא נביא עוד טעימה..
ובינתיים חישבו על כך
ושאלו את המעסיקים שלכם על אופציה כזו.
 

Tags :
Share This :