הכישורים הנדרשים

עבודת הקלדנות דורשת בעיקר כתיבה מהירה עדיף כמובן כתיבה בשיטה עיוורת ללא טעויות, שמיעה טובה לעבודת התמלול, או קריאה טובה לעבודת הקלדנות, אם אתם רוצים לעבוד גם בבית המשפט, ידרשו מכם ידע משפטי מסוים בכל הנוגע לתמלול משפטי.

ישנם מקומות שידרשו מכם גם ידיעה עשירה בשפה העברית, כך שתוכלו לתקן שגיאות כתיב שמופיעות בכתבי היד.

כמו כן תזדקקו ללא מעט סבלנות, אתם עלולים למצוא את עצמכם נתקעים עם כתבי יד מסובכים שיקח לכם זמן רב לפענח את המילים, וגם יכולת סינון, עליכם ללמוד להגיד, לא! עליכם לברור את העסקאות המשתלמות ביותר עבורכם, עבודה מהירה עם מקסימום רווח, אם לא תדעו לנהל נכון את העבודות שאתם לוקחים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מבלים שעות רבות בהקלדה ללא רווח משמעותי.

כמה ניתן להרוויח מעבודת קלדנות

הרווח תלוי בעיקר במהירות ההקלדה שלכם, מחירי ההקלדה על פי רוב נקבעים על פי כמות הדפים הניתנים להקלדה, כשהמחיר נע בין 15 ל-50 ₪ לדף, כמובן שהכל תלוי במורכבות התוכן להקלדה, ככל שההקלדה תהיה מורכבת יותר, כך המחיר יעלה בהתאם.

בהקלדה מהירה ניתן להקליד מספר רב של עמודים עד 10 עמודים בשעה, מה שאומר שיש לכם רווח של בין 150 ₪ ל-500 ₪.

באתר 'עבודה מהבית' תוכלו למצוא לא מעט הצעות עבודה בתחום הקלדנות.

מאמר
20
עבודה מהבית – השינויים שחלו בשנה האחרונה בצורת העבודה בארגונים
היום יותר מתמיד חברות רבות עברו לעבוד במתכונת של עבודה מהבית. לא רק שהעבודה עצמה מתנהלת על ידי העובד מהבית, אלא גם גיוס העובד לעבודה נעשה מהבית באמצעות שיחות בזום ובאופן מלא בהתנהלות וירטואלית.
בתהליך הגיוס המגייסים נדרשים לגלות יצירתיות ויכולת אבחנה מדוייקת בבואם לראיין מועמדים לעבודה. מאחר והראיונות נערכים בזום, העובד צריך לקבל מושג על הארגון מבלי לחוות פיזית את הארגון. הוא לא נחשף למשרדים, לאנשים שמסתובבים, לאווירה המגייסים צריכים להעביר לעובד את ההווי הארגוני ואת צורת התנהלות הארגון והכל דרך הזום. מנגד המגייסים צריכים לזהות האם המועמד יהיה בהמשך נאמן לארגון, יתמיד בעבודתו לתקופה ארוכה ולא יעבור מארגון לארגון בשל שכר ותנאים טובים יותר.
ההתנהלות החדשה יצרה מצב בו העובד החדש, מעולם לא בילה במשרדי החברה. הוא עבר ראיון או כמה ראיונות באמצעות הזום. לאחר שהתקבל לעבודה, החברה שלחה לו מחשב נייד באמצעות שליח. הוא למעשה לא פגש פיזית את המעסיקים ואת הקולגות שלו. הכל מתנהל באופן וירטואלי: הסתמסות בוואטס אפ, שיחות וידאו בזום ללא מפגש אישי פרונטלי. מעסיקים רבים מציינים, שעל אף שתהליך המיון, הקליטה והעבודה נעשים באמצעים וירטואליים כרגע, הם שואפים בהמשך לערוך מפגשים לכל העובדים יחד ליצור גיבוש חברתי ולקבוע פגישות פרונטליות אישיות, על מנת ליצור שייכות לארגון מצד העובד. המושג תרבות ארגונית הוא ללא ספק ערך מוסף שחשוב הן למעסיק והן לעובד.
בחלק מהארגונים, על אף השינוי והמעבר לעבודה מהבית, הצליחו לשמור על ההווי החברתי. העובדים נפגשים בבוקר בזום בשעה קבועה. מברכים בברכת בוקר טוב עם כוס הקפה, כל אחד מביתו. הרעיון שעומד מאחורי הווי חברתי זה הוא שמירה על איזושהי שגרה. יצירת שעה קבועה, מעין התחלת משמרת. מרבית העובדים שעברו לפורמט של עבודה מהבית סיפרו כי חסרה להם השגרה שקיימת בהגעה למשרד. יש הרבה שמרגישים שבבית המשמעת מתרופפת. הם נתונים להסחות דעת רבות ולפעמים קשה להתרכז בעבודה. מפגש הזום של הבוקר מסייע לעובדים להיכנס לתלם ולפתוח בשגרת בוקר קבועה, שמעלה את המוטיבציה. מפגש הבוקר מאפשר בנוסף למעסיקים לבדוק מה מצבם הבריאותי של העובדים. במידת הצורך אם מתעורר קושי הארגון נרתם ומסייע לעובד בכל מה שנדרש. בתקופה האחרונה הארגונים שולחים לעובדים שנדבקו בקורונה או נדרשים לבידוד ערכות עידוד לבידוד. מדובר בחבילה ובה לרוב מטעמים שונים, מאפים, עוגות, ממתקים, פירות וכו׳. המטרה – לרומם את רוחו של העובד החולה ו/או המבודד.
בארגונים בהם היו נהוגים שיעורי ספורט או אירועים שבועיים בתחומים שונים שאינם נוגעים בהכרח לעבודה, הפעילויות עברו לזום. בארגונים שונים נקבעה שעת בוקר לשיעור יוגה/ זומבה בזום. כל פעילות שיכולה ליצור חיבור לארגון ולשאר הצוות, לעורר את המוטיבציה של העובדים.
בארגונים שונים החליטו לספק לעובדים סביבת עבודה ביתית שתהיה דומה ככל האפשר לסביבת העבודה במשרד. במקרה זה העובד מקבל לא רק מחשב נייד, אלא שולחן עבודה וכיסא משרדי, ציוד משרדי, תאורת שולחן ואבזור מלא.
הסבת חדר או פינה בבית למשרד שמזכיר במידת מה את המשרד של העובד בחוץ, מאפשרת ליצור ככל האפשר סביבת עבודה יציבה .
אין ספק שפורמט העבודה מהבית ישאר גם לאחר שתחלוף הקורונה לגמרי ולכן יש להיערך לשינוי שחל בשוק העבודה ולהתאים את המיון, הגיוס וההשמה לעבודה מהבית.
חשוב לזכור שתהליך המעבר לעבודה מהבית התחיל רק לאחרונה ולוקח זמן להטמיע שינויים ובעתיד נגלה שהיתרונות בעבודה מהבית עולים על החסרונות בשיטה.

עבודה מהבית – המדריך למתרגם המתחיל

Tags :
Share This :