היתרונות של עבודה מהבית-

כפי שידוע להרבה אנשים מאיתנו, לעבודה מהבית יש הרבה מאוד יתרונות לעובדים ואפילו למנהלים עצמם.
עבודה מהבית תמיד הייתה קיימת בחיים שלנו גם לפני כמה שנים , בעקבות הקורונה אנשים רבים התחילו לעבוד בזה וכיום הרבה מאוד אנשים עובדים מהבית כי זה הפך להיות משהו עכשווי ונוח לאנשים. עצם העובדה שאתם יכולים לעשות כסף מבלי לצאת מהבית , זה משהו שהוא נוח וכיף.
היתרונות הטובים ביותר של עבודה מהבית – יש יתרונות שאתם כבר מודעים אליהם, ויש יתרונות שעכשיו שתקראו אותם הם יכולים לפתוח את העיניים שלכם ואפילו גם לתת יותר השפעה של עבודה מהבית על מעסיקים, עובדים, הכלכלה וכדור הארץ.
היתרונות הם-
איזון טוב יותר בין עבודה לחיים – איך זה בא לידי ביטוי בכך שעבודות סטנדרטיות מגיעות עם לוחות זמנים קשים שאין להם הרבה מאוד זמן לעצמכם. זה אומר שלעובדים עצמם יש לוח זמנים שהם צריכים כל הזמן להיות צמודים אליו מבלי האפשרות לגלוש איפשהו בזמן ומבלי לשים להם זמן לעצמם.
לעומת זאת שעובדים מהבית הלוחות זמנים יותר גמישים ונוחים לאדם עצמו, מה שאומר שהעובדים יכולים להתחיל ולסיים את היום שלהם כרצונם, כל עוד הם סיימנו את עבודתם ואין להם עוד משימות שהם אמורים לסיים.
השליטה שיש לכם על לוח הזמנים של העבודה שלכם היא מאוד חשובה והיא נותנת לכם גם מענה גדול יותר לצרכים האישיים בחיים שלכם.
אם זה מדובר בלהקים את ילדכם לבית הספר או אפילו בהורדת של הילדים בבית הספר, אפילו אם זה ביצוע הסידורים והמטלות שיש לכם בבית , זה יכול להיות גם השתתפות בקורס כלשהו בבוקר , הליכה או ריצה בבוקר או להיות בבית עבור קבלן שמגיע לתקן אצליכם משהו.
את כל המשימות האלה ובטוח שיש עוד מלא.
קל יותר לעשות אותם ולהיות שם כשאתם עובדים מהבית.
בנוסף לאיזון בין החיים לעבודה שיש גם את הפחות מתח ולחץ שזה דבר מאוד חשוב שאנחנו צריכים להבין כאשר אנחנו עובדים מהבית.
מכיוון שיש בזבוז זמן גדול מאוד בנסיעה לעבודה כי יש את הפקקים שתמיד יהיה על הכביש לא משנה באיזה יום ובאיזה שעה. זה גם חיסרון אחד גדול מאוד שיש לנו שזאת הגעה לעבודה וממנה שבאמת לוקחת לכם יותר מ-30 דקות של נסיעה יומית בכיוון אחד , בנוסף לזה שאתם נמצאים על הכביש להרבה זמן , זה מוסיף לכם רמות מוגברות של מתח וחרדה , שאם כל מה שיש לכם על הראש ובחיים אתם בטוח שלא רוצים את זה.
מחקרים רבים מראים שנסיעה של 10 מייל לעבודה בכל יום קשורה לבעיות בריאותיות כמו: עלייה ברמת הסוכר בדם , סיכון לדיכאון. ברגע שתורידו את הנסיעה שלכם מסדר היום , זה רק יעזור לכם בבריאות הנפשית והפיזית שלכם. ברגע שלא תצטרכו להיות כל היום על הכביש זה יעזור לכם ויתן לכם זמן שיאפשר לכם להתמקד בעצמכם ובסדר עדיפויות מחוץ לעבודה למשל שינה נוספת בבוקר, ארוחת בוקר יוצר מזינה ובריאה , יהיה לכם יותר זמן לבלות עם המשפחה, אתם תוכלו להכניס לתוך היום שלכם אימון בוקר או אפילו אימון אחרי העבודה.
עבודה מהבית מאפשרת לחברות העבודה עצמם לאמץ גיוון על ידי זה שהם מעסיקים אנשים מרקע סוציו-אקונומי, גיאוגרפי ותרבותי שונים אחד מהשני. לאוכלוסיות האלה יש נקודות מבט שונות מאוד אחת מהשנייה – דבר זה עלול להיות מאתגר וקשה מאוד לביצוע כאשר הגיוס של העובדים מהאוכלוסיות האלה יכול להיות מוגבל למקום עבודה ספציפי שלא כולם רוצים או יכולים להרשות לעצמם.
ברגע שהעסקת העובדים שיכולים לעבוד בעבודה מהבית הם ירגישו יותר בנוח ובטוח ירגישו שהם גם נתמכים על ידי החברות הגדולות, בנוסף לכל זה , זה יתן גם שם טוב לחברות הגדולות שבוחרות לתמוך בגיוון, בקהילות ובמשפחות.

עבודה מרחוק- מאמר 27- סטטיסטיקות עבודה מרחוק בשנת 2023 וכיצד הם משפיעים על מקום העבודה

מה שהתחיל כאמצעי קיצוני נגד השיבושים הפתאומיים והנרחבים שנגרמו על ידי המגיפה הפך כעת למדידה נרחבת של תפוקת עובדים, ניהול ואיזון בין עבודה לחיים. למעשה,29% ממנהיגים עסקיים לא נקטו צעדים כלשהם כדי לעקוב אחר הפרודוקטיביות מרחוק. כששואלים אותם, מה הדאגה הכי גדולה שלהם, 30% מהם משיבים – שמירה על התרבות הארגונית. יתר על כן,61% ממנהיגים עסקיים יישמו צ'ק-אין תכופים יותר של מנהל-עובד כדי לעקוב מקרוב אחר מצב העובדים.

עבודה מרחוק היא "הנורמלי החדש"
לפי הסטטיסטיקה האירופית משנת 2019 .5.4% מהמועסקים עבדו מרחוק. מה עוד,36%של עצמאים עבדו מהבית. יתרה מכך, רק 7% מהאוכלוסיה ברחבי העולם עבדה מהבית לפני המגיפה.

יתרה מכך, חברות שמו דגש על בניית צוות ויצירת קשרים יומיומיים טובים עם העובדים שלהן. הפרודוקטיביות של כל עובד נמדדה לא רק לפי העבודה שנעשתה בכל יום, אלא גם לפי התרועעות עם הצוות. האם אתה יכול לדמיין שרק לפני 3 שנים רוב האוכלוסייה ברחבי העולם הלכה למשרד כל יום ויום?

חשוב להזכיר שלאחר המגיפה עובדים מרוחקים חוסכים בממוצע של40דקות מדי יום מהנסיעה לעבודה.
מסטטיסטיקה משנת 2021, 90 אחוז מהעובדים ציינו שעבדו מהבית במהלך המגיפה אמרו שהם היו פרודוקטיביים בעבודה מרחוק בהשוואה למשרד.87 אחוז מהעובדים אמרו גם שעבודה מרחוק לאחר המגיפה תגרום להם להיות מאושרים יותר, כאשר רבים מהם אפילו מוכנים לקיצוץ בשכר ולהמשיך לעבוד מהבית.

דוח סקר אחר שנערך על ידי מעבדות רבות קובע גם כי עובדים מרוחקים שמחים יותר ויהיו מוכנים להישאר בעבודתם זמן רב יותר. ישנם מדווחים כי 22 אחוז מעובדים מהבית מאושרים יותר מעובדים שתמיד עובדים בסביבה משרדית. יתרה מכך, לעובדים מהבית יש פחות מתח, יותר מיקוד ואיזון טוב יותר בין עבודה לחיים. בנוסף,69% מהעובדים יוותרו על הטבות עבודה מסוימות למען מרחב עבודה גמיש יותר. האיום הגדול ביותר לפי עסקים (כפי שכבר הזכרנו) עד כה הוא שהם לא מסוגלים לשלוט באופן מלא על העובדים שלהם בזמן העבודה.
עם זאת, במשרד, אנשים נוטים יותר לקיים אינטראקציה זה עם זה ודעתם מוסחת בקלות. זו אחת הסיבות מאחורי העובדה ש78 אחוז מהעובדים מהבית רוצים לעבוד מרחוק כדי למנוע הסחות דעת.

השפעות עבודה מרחוק על עסקים
78%מתוך קבוצה של 669 מנכ"לים מאמינים שיש לחשוב על שיתוף פעולה מרחוק כאסטרטגיה עסקית ארוכת טווח.
למעשה, 84% מהמעסיקים רואים את רווחת העובדים שלהם בראש סדר העדיפויות, ואחריה פרודוקטיביות (72%), ושמירה על אותה גישה לגילוי כישרונות חדשים והתאמה של העובדים החדשים שלהם עם המשימה הארגונית (58%).

Tags :
Share This :