היתרון מלעבוד בבית זה החיסכון העצום שאנחנו חוסכים בזה שאנחנו לא יוצאים מהבית לעבוד, אנחנו יוצאים מהבית מרצוננו ומתי שנוח לנו, לבילוי, לסיבוב עם חברה, לקפה של בבוקר.

ההוצאות שנראו לנו עד לפני שנתיים הכרחיות ובלתי ניתנות לחסכון היום נראות לנו הוצאות מיותרות. כמו כמות גדולה של בגדים כדי שנוכל להתלבש לעבודה היום אנחנו נסתפק בפחות ולצורך בילוי ולא עבודה. ההוצאה הגדולה והמשמעותית של הדלק, רכב אם עובדים מהבית יורדת ההוצאה ב75% מההוצאות של הבית.
ואת כל ההוצאות שהיינו אמורים להוציא נשארים בכלכלת הבית, ואפשר להשתמש בהם בתבונה בין אם אף שנה לא היה לנו כסף לחופשה נשמור את הכסף שלא הוצאנו על ההוצאות הבסיסיות ביציאה מהבית לעבודה ונשתמש בהם לחופשה.
לסיכום היציאה מהבית לעבודה נראית לנו טריוויאלית, הגיונית, נצרכת אך יש לנו אלטרנטיבה אחרת והיא לעבוד מהבית וככה לחסוך את ההוצאות שדיברנו עליהם. ואם נחזור לסיפור האישי, זה בדיוק החיסכון שאני עושה.

יתרונות של עבודה מהבית

עבודה ביתית פותחת מגוון חדש של אפשרויות לאופן שבו עסקים יכולים לעבוד ולבנות את עצמם. התפרצות מגיפת נגיף הקורונה במרץ 2020, העניקה למעסיקים ולעובדים תובנה מעשית לגבי העבודה הביתית, שכן מקום מסחרי נאלץ להיסגר בתגובה לדרישות הממשלה, להגן על בריאות הציבור.

לפני מגיפת הקורונה, העבודה מהבית הייתה במגמת עלייה מכיוון שמעסיקים רבים זיהו את היתרונות שהיא יכולה להביא לעסק שלהם ואת האיזון בין עבודה לחייהם האישיים. גם אם אתה לא חושב שעבודה מהבית תועיל לעסק שלך, לעובדים עם 26 שבועות של שירות יש זכות סטטוטורית לבקש הסדרי עבודה גמישה כמו עבודה בבית ואתה, כמעסיק, צריך לשקול ברצינות בקשות כאלה.

יתרונות העובדים בעבודה מהבית
עם מספר הולך וגדל של עובדים שעובדים בבית – או משתמשים כבסיס עבודה לפחות חלק מהשבוע – ברור שיש מספר יתרונות לעסקים, כגון:

גמישות וזריזות-
עבודה ביתית מאפשרת יותר זריזות וגמישות בסידורי העבודה. כאשר עובדים כבר לא קשורים למשרד, הם עשויים להיות במצב טוב יותר ומוכנים יותר לעבוד בשעות גמישות כמו מוקדם או מאוחר יותר ביום או אפילו בסופי שבוע. זה עשוי לעזור לך לענות על צרכים עסקיים מסוימים, למשל אם אתה סוחר עם לקוחות המתגוררים באזור זמן אחר.

שימור עובדים –
עבודה בבית יכולה לעזור לשמר עובדים שכן הגמישות של העבודה בבית יכולה לעזור להם לענות על צורכי טיפול בילדים, לצמצם את הנסיעה לעבודה ולאפשר להם להתאים את עבודתם לחיים האישיים שלהם. כשהוא רשאי לעבוד מהבית, הצוות ירגיש גם רמות מוגברת של אמון מצד המעסיק, מה שיכול לתרום רבות לנאמנות הצוות.

למשוך כישרון חדש-
ניתן להציע עבודה ביתית כתמריץ לבוא ולעבוד עבורך כדי לעזור לך למשוך כישרונות חדשים לעסק שלך. אפילו עצם מתן האפשרות לעבוד מהבית תעניק לכם יתרון בשוק העבודה על פני מתחרים שלא מציעים עבודה ביתית כאופציה לצוות שלהם.

פרודוקטיביות מוגברת-
עקב פחות הפרעות, שבדרך כלל מתרחשות בסביבה משרדית. לעומת זאת, עבודה מהבית מאפשרת סביבה שקטה יותר שיכולה להקל על עבודה ממוקדת יותר. ייתכן גם שתגלו שחלק מהעובדים ירצו להגדיל את שעות העבודה החוזיות בתשלום מכיוון שהם חוסכים זמן שהושקע בעבר בנסיעות ממקום העבודה וממנו.

הגברת המוטיבציה של הצוות-
על ידי עבודה מהבית, הצוות ירגיש אמון רב יותר על ידי המעסיק שלהם, מכיוון שיחסי העבודה אינם במעקב צמוד כל כך ואפשר לעובדים מידה של אוטונומיה להמשיך בעבודתם. הצוות גם ישמח יותר לפתח שגרת עבודה ביתית שמתאימה להם יותר וזה יכול לתרום להם לתחושת מוטיבציה רבה יותר לתת את המיטב.

שיפור הבריאות והרווחה של הצוות-
עבודה מהבית מבטלת את הצורך בנסיעה לעבודה שעלולה להלחיץ ​​את העובדים שלך. חיסכון בזמן כזה גם מאפשר לצוות לקבל יתרונות בריאותיים נוספים כמו שינה נוספת, בילוי זמן רב יותר עם המשפחה, פעילות גופנית או הכנת ארוחות בריאות יותר.

הטבות כספיות-
חיסכון בשטחי משרדים, ציוד משרדי, חשבונות חשמל ומתקנים אחרים. הצוות עשוי גם לנצל את הקלות המס הזמינות לעבודה מהבית.

נוֹחוּת-
יכול להיות שיש לך צוות שמבצע הרבה ביקורים במיקומי לקוחות ולכן אינו נמצא במשרד באופן קבוע. לאפשר להם להתבסס מהבית עשוי להיות נוח יותר ולהוביל לחסכון נוסף בזמן ובעלויות.

איזון טוב יותר בין עבודה לחיים-
עבודה מהבית יכולה לעזור לעובדים לשפר את האיזון שלהם בין עבודה לחיים, למשל צוות שהיה צריך לנסוע לעבודה יוכל כעת לנצל את הזמן הזה לעצמם כדי לתת בסיס לאיזון טוב יותר בין עבודה לחיים. הצוות מסוגל גם להתאים את מטלות הבית סביב יום העבודה שלהם ונותן להם יותר זמן פנוי בערבים, למשל טעינה או פריקה של מדיח הכלים או הכנת ארוחת ערב בהפסקת הצהריים.

הטכנולוגיה עושה את זה קל יותר-
האינטרנט איפשר לצוות להיות מחובר למשרד ללא הרף. כלים כמו סקייפ הפכו את התקשורת בין עמיתים וצוותים להרבה יותר קלה ולעיתים יכולים להוביל לפגישות יעילות ואפקטיביות יותר.

ירידה בהיעדרויות מחלה-
צוות העובדים נוטים יותר להרגיש שמחים ומלאי אנרגיה בעבודה מהבית ולכן פחות סיכוי שמערכת החיסון שלהם תושפע לרעה משחיקה. כמו כן העובדה שעובדים עובדים בבידוד יש פחות סיכוי להתפשטות זיהומים כפי שהיה קורה בסביבה משרדית

מאמר בנושא עבודה מהבית – מאמר מספר 26

למגיפת הקורונה הייתה השפעה עמוקה על אופן העבודה שלנו, כאשר חברות ועובדים רבים נאלצים להסתגל לעבודה מהבית. בתחילה, המעבר לעבודה מרחוק היה מאולץ, כאשר ממשלות ברחבי העולם יישמו צעדים להאטת התפשטות הנגיף. עם זאת, כשהעולם מתחיל להתאושש מהמגיפה, חברות ועובדים רבים מתחילים לחשוב על ההשלכות ארוכות הטווח של עבודה מהבית.

בתחילה, עובדים רבים היססו לגבי עבודה מהבית, מכיוון שלא היו רגילים לסידור עבודה מסוג זה. הם היו רגילים למבנה ולשגרת המשרד והתקשו להסתגל לעבודה בסביבה ביתית. הם גם היו מודאגים מהיעדר אינטראקציה עם עמיתים,ומהפוטנציאל לבידוד.

עם זאת, ככל שחלף הזמן, עובדים רבים החלו להבין את היתרונות של עבודה מהבית. הם גילו שהצליחו לחסוך זמן וכסף בנסיעה לעבודה, והם הצליחו ליצור סביבת עבודה אישית ונוחה. בנוסף, הם גילו שעבודה מהבית אפשרה להם לבטל הסחות דעת כמו פוליטיקה משרדית ושיחות קרירות מים שעלולות לשבש את המיקוד והפרודוקטיביות.

כתוצאה מכך, עובדים רבים החלו לאמץ את שיטת העבודה מהבית, וחברות רבות החלו להבין את היתרונות של עבודה מרחוק. מחקרים הראו שעובדים מרוחקים נוטים להיות פרודוקטיביים יותר מעמיתיהם שאינם מרוחקים, וחברות גילו שהם יכולים לחסוך כסף על שטחי משרד והוצאות אחרות. בנוסף, עבודה מרחוק יכולה להגביר את שימור העובדים ולהפחית את שיעורי התחלופה.

לאור הטבות אלו, חברות רבות מציעות כיום סידורי עבודה גמישים יותר, לרבות אפשרות לעבוד מהבית בהתנדבות. זה מאפשר לעובדים לבחור מתי ואיפה הם רוצים לעבוד, וזה יכול להוביל לשביעות רצון ותפוקה מוגברת בעבודה.

עם זאת, חשוב לציין שעבודה מהבית אינה מתאימה לכל העובדים או החברות, וחלק מהעובדים עשויים להעדיף לעבוד בסביבה משרדית. בנוסף, לחלק מהחברות עשויות להיות פרוטוקולי אבטחה קפדניים המחייבים עובדים לגשת לנתונים רגישים ממיקום משרדי מאובטח.

כדי להפיק את המרב מהעבודה מהבית, חשוב הן לעובדים והן למעסיקים לקבוע הנחיות וציפיות ברורות. זה יכול לכלול קביעת שעות עבודה ספציפיות, הקמת תוכנית תקשורת והתווית ציפיות לפרודוקטיביות ואחריות. בנוסף, חשוב לחברות לספק את הטכנולוגיה והציוד הדרושים לעובדים לעבודה מרחוק.

היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון כשמדובר בעבודה מהבית הוא ההשפעה על האיזון בין העבודה לחיים. עובדים רבים מגלים שעבודה מהבית מאפשרת להם לאזן טוב יותר את העבודה והאחריות האישית שלהם. הם מסוגלים לדאוג למשימות אישיות, כמו ביצוע סידורים או טיפול בבני משפחה, במהלך יום העבודה, מה שיכול להוביל לאיזון טוב יותר בין עבודה לחיים. בנוסף, עבודה מהבית יכולה לאפשר לעובדים לקבל שליטה רבה יותר על לוחות הזמנים שלהם, מה שיכול להוביל לשביעות רצון ומוטיבציה מהעבודה.

עם זאת, חשוב גם לציין שעבודה מהבית עלולה לטשטש את הגבול בין העבודה לזמן אישי, מה שעלול להוביל לשחיקה ולעבודה יתרה. העובדים עלולים להתקשות להתנתק מהעבודה. זה נכון במיוחד עבור עובדים שעובדים מהבית בפעם הראשונה ולא רגילים לחוסר המבנה והשגרה.

כדי להפחית סיכונים אלו, ניתן להגדיר שעות עבודה ספציפיות, הפסקות קבועות והתנתקות ממשימות הקשורות לעבודה בסוף יום העבודה. בנוסף, חשוב לעובדים לדאוג לבריאותם הנפשית והפיזית בזמן העבודה מהבית. לדוגמא על ידי פעילות גופנית סדירה, אכילה בריאה ושינה מספקת.

היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא ההשפעה של עבודה מהבית על מעורבות העובדים והמוטיבציה. חברות צריכות לבדוק דרכים להשתמש בטכנולוגיה כדי למשוך עובדים ולשמור על מוטיבציה. זה יכול לכלול שימוש בשיחות ועידה בווידאו ובהודעות מיידיות כדי לשמור על קשר בין העובדים, מתן פלטפורמה לעובדים לחלוק את עבודתם ורעיונותיהם, ועידוד תחרות ידידותית בין העובדים.

לסיכום, עבודה מהבית הפכה לטרנד פופולרי בשנים האחרונות, ומגיפת הקורונה האיצה את המעבר לעבודה מרחוק. עובדים רבים עובדים כיום מהבית מבחירה ולא בהתנדבות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את ההשפעה על איזון עבודה-חיים, בריאות נפשית ופיזית, ומעורבות עובדים ומוטיבציה. חברות צריכות לקבוע קווים מנחים וציפיות ברורות, לספק את הטכנולוגיה והציוד הדרושים, ולהשתמש בטכנולוגיה כדי להעסיק עובדים כדי להבטיח שעבודה מהבית היא אופציה בת קיימא ויעילה עבור כולם.,

Tags :
Share This :