היתרון הבולט ביותר הוא היכולת לישון שנת לילה ממושכת יותר. שינה היא קריטית לבריאות של כל

אדם, וכבר הוכח במחקרים רפואיים שמיעוט שעות שינה משפיע לרעה על הבריאות. מחסור בשינה גם הופך אותנו ללא מרוכזים ועצבניים, שזה מצב מאוד לא מומלץ למי שמנסה לעבוד ביעילות וגם צריך לעבוד בצוות או לספק שירות לאנשים אחרים. כאשר העבודה היא עבודה מהבית אפשר להתעורר מאוחר יותר, ואין צורך לעמוד בפקקים ולבזבז זמן יקר, שהיה יכול להיות זמן שינה.
כמובן, יש סכנה שזה עלול לפתות אותנו ללכת לישון מאוחר מדי, בגלל שאנחנו יודעים שיש לנו זמן שינה ארוך יותר בבוקר. כאן נכנס תהליך התכנון לתמונה. אם לנו יש יותר שליטה על הזמן שלנו, עלינו לתכנן אותו כמו שצריך, ולהיות מספיק אחראים לעמוד בתכנון המוקדם.
ברור, שמעבר לזמן שינה נוסף, גם העובדה שכאשר העבודה היא מהבית ואנחנו נמנעים מהפקקים, משפרת מאוד את איכות החיים שלנו. פקק הוא דבר מרגיז, שמבזבז זמן יקר שהיינו יכולים לעשות בו דברים שהיו תורמים לנו יותר או פשוט היו מהנים יותר.
עבודה מהבית נותנת לנו את החופש ליצור לעצמנו סביבת עבודה שתהיה טובה לנו, גם מבחינת נוחות וגם מבחינת סגנון העיצוב. אפשר לבחור את עוצמת התאורה, את הכיסא, את הטמפרטורה. אנחנו מחליטים אם להדליק חימום או מזגן, או כלום, ואם החלון פתוח או סגור. גם בנושא הזה חשוב מאוד לתכנן מראש ולהתייחס לנושא ברצינות. לא לשבת לעבוד ליד השולחן במטבח או בסלון, ולא לעבוד בחדר השינה כשאנחנו יושבים על המיטה. מומלץ מאוד להקצות אזור מיוחד בבית בו אנחנו מתכננים לעבוד. חשוב מאוד לבצע הפרדה בין העבודה לבין החיים הפרטיים, ומקום נפרד בבית, בו אנחנו רק, או בעיקר, עובדים, מאוד יעזור להשיג את המטרה הזו. כיוון שלא לכולנו יש חדר מיותר בבית, ולחלקנו גם אין אזור שניתן להפריד, רצוי להחליט מראש על מקום בבית, שאפשר לסדר אותו כך שיוכל לתפקד כסביבת עבודה בכמה צעדים פשוטים, ולהקפיד לארגן אותו לפני תחילת יום העבודה.
עבודה מהבית גם מאפשרת לנו לאכול בצורה מסודרת ובריאה יותר. כאשר אנחנו במקום העבודה, האוכל שאנחנו צורכים הוא במקרים רבים אוכל לא בריא. עבודה בבית מאפשרת לנו לשלוט במה שאנחנו מכניסים לפה, ולכן, אם בוחרים לעבוד עבודה מהבית כדאי מאוד ללכת בצורה קבועה ומסודרת לקניות, ולהצטייד במזון בריא וטעים.
אסור, כמובן, לשכוח את ההיבט החברתי. גם כאשר העבודה היא עבודה מהבית אסור לנו לשכוח שחשוב מאוד לשמור על קשרים אישיים טובים עם חברים מהעבודה. מומלץ לקבוע פגישות עם עובדים אחרים, לא בזום אלא פנים אל פנים. רצוי מאוד להפוך אותן לקבועות ולהכניס אותן ללוח הזמנים שלנו, וכך נבטיח שגם הקשרים החברתיים שלנו לא יפגעו.

זה לא סוד שעבודה מהבית היא חלק מחיינו כבר מספר רב של שנים. אולם, ניתן לראות כי בישראל ישנו פער רב הניכר מאוד, בכמות ואיכות המשרות לעבודה מהבית, ביחס לעולם המערבי המפותח, לאירופה ולמדינות ה OECD ככלל. החשיבות האיתנה שיש לשוק רחב ומלא היצע של משרות לעבודה מהבית הוא מפתח עיקרי בצמיחתה הגדולה של הכלכלה הישראלית והתפתחות בתחום זה תביא לפתרון של משברים גדולים, שכן האמנה החברתית נשענת על כך שמי שעובד בכל עבודה שהיא צריך להיות מסוגל לנהל ולחיות את חייו בכבוד הראוי ולא לחיות מתחת לקו העוני. נתח גדול מהאוכלוסייה בישראל בהחלט מעוניין לזכות באפשרות לנהל עבודה מהבית כצורך להשלמת הכנסתם או גם כמפתח לעבודה העיקרית שלהם. עבודה מהבית מאפשרת למגוון רחב של פלחים בחברה שלנו להתעסק בה, כמו אימהות שצריכות לשהות עם ילדיהם בתהליך הגדילה, חיילים, אוכלוסייה שנחשבת למוחלשת וחסרת אמצעים , כאלו בעלי אישור עבודה יהיו מסוגלים להכניס כסף כך, סטודנטים שעסוקים את מרבית שעות היום שלהם בללמוד לבחינותיהם ולעבודה הבאה שמגיעה עליהם. היכולת הזאת של לעבוד בצורה עצמאית מהבית מאפשרת להם להיות מסוגלים לשלב אותה עם הלימודים מבלי להוריד מאיכות ההשקעה שלהם בלימודים האקדמאיים. העבודה מהבית הינה גם פתרון טוב למעסיקים רבים, שכן אין להם את הדאגות של מקומות חניה לעובדים. בשורה התחתונה העבודה מהבית בישראל הופכת לאפשרית יותר ויותר וכיום ישנן המון דרכים מגוונות וטובות לעבוד מהבית. העבודה עצמה היא עבודה מהנה כיוון שאין את הלחץ והדאגות שחווים מעבודה רגילה. לעבודה מהבית אין את הדאגות מבוס שיושב על הראש או מדד לייניים שמעסיקים אנשי משרד רגילים. ניתן להגיד באופן מכליל מעט, כי אנשים שעובדים מהבית הם באופן מסוים הבוסים של עצמם. הם מחליטים מתי הם מעוניינים לשבת על המשימה, כמה שעות להשקיע בה, מאיפה בעולם הם רוצים לבצע אותה, וכל זה נותן לאנשים את חופש הפעולה וחוסר הדאגות שגורם להם כל כך להתאהב בעבודה מסוג כזה. העבודה עצמה גם מתנהלת בצורה דינאמית, לצורך העניין בתור אדם שכותב כל מיני מאמרים על תחומים מסוימים אתה בעצם שופך את הידע האישי שלך יחד עם המחשבות שלך, והרצונות האישיים שלך על דף בו אתה מפרט את כל מה שמעניין אותך על אותו נושא שאתה כותב, הדינאמיות באה לידי ביטוי כאשר אדם יכול לכתוב בכל עת על מה שמעניין אותו באותו הרגע בדיוק, אם זה ביקורת על הנושא, מידע עליו , דעה אישית או חוויה שלו בתור בן אדם שהתנסה בזה. חשוב להבין כי גם לעבודה כזאת יש מסגרת וצריך תמיד לדעת לשמור על האיזון הטוב שבין להביא את עצמך לידי ביטוי לבין שמירה על המוסכמות שנקבעו אל מול המעסיק שלך.
העבודה מהבית התפתחה ברובה בעיקר בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שיש לנו היום. כיום אדם יכול לעשות כמעט כל מה שירצה דרך המחשב האישי שלו. מכל מקום ובכל זמן בו יחפוץ ליבו, כך שלשבת במשרד או לבוא לעבודה בצורה פרונטלית היא רק אופציה בימנו ודבר שלא מחייב את כולם ובטח שלא אנשים שמתעסקים בטכנולוגיה או מתיימרים להיות אנשי מפתח בהתפתחות עידן הסלולר הקיים ביימנו. באמצעות פלאי הטכנולוגיה, יש לנו כעצמאים גישה לחברות, אנשים , עסקים ולקוחות פוטנציאלים בהן המעסיק יכול לשלטוט על העבודה מרחוק והמועסק יוכל לבצע את עבודתו בכל מקום ובתנאים מספיקים .דבר זה יכול להשפיע רבות על העבודה ועל תנאי ההעסקה לטובה.

Tags :
Share This :