היום יש מלא ביקוש לאנשים שמעוניינים לנגן על כלי נגינה. יש שאוהבים לנגן על גיטרה ויש שאוהבים לנגן על

כינור או פסנתר או כל כלי אחר ומעוניינים רק על ידי לימוד מהבית בגלל שזה יותר נח להם והם יותר מרוכזים, או בגלל שלא תמיד בא להם לסחוב את הכלי נגינה שלהם עד לאותו מקום שבו מתקיים הלימוד של הכלי נגינה.
וכן יש מורים שמעוניינים לעבוד בעבודה מהבית ולא לצאת מהבית וללמד במקומות שלפעמים הם צריכים לשכור מקום כדי ללמד, או חדר מוזיקה או כל מקום אחר, אלא מעוניינים ללמד מהבית שלהם שבו הם גרים, וגם לא מעוניינים לפעמים שהתלמיד יבוא אליהם הביתה כיון שהבית לא תמיד יכול להכיל את המקום לשני אנשים או מכל מיני סיבות אישיות כאלו ואחרות. (אולם יש מורים שדווקא כן מעוניינים שהתלמיד יבוא אליהם פרונטלי כיון שהם סבורים שהלימוד פנים אל פנים הרבה יותר ברור ומובן לתלמיד. וכן יש תלמידים שמעונינים דוקא ללמוד פרונטלי בבית המורה שכהה הם יותר מרוכזים ולכן מעדיפים להגיע לבית המורה כדי ללמוד את הנגינה בצורה הטובה ביותר בשבילם).
היום ישנן אפשרות ללמד נגינה על ידי עבודה מהבית שפעם לא היה אפשרי כלל וכלל. היום ישנה אפשרות ללמד על ידי הזום או על ידי הפייסבוק לייב את הכלי שהמורה מעוניין ללמד. לפעמים ללמד תלמיד אחד ולפעמים אפילו כמה תלמידים ביחד שנותן למורה הרבה יותר רווח במינימום זמן, מה שנותן גם למורה את האפשרות להסביר ללא הפרעה לפעמים על ידי השתקה של התלמידים ולפתוח להם את המיקרפון מתי שהוא חושב לתת להם זמן לשאול שאלות וככה הוא יכול להרוויח מהשיעורים באופן עצמאי וללא השכרת מקום ולא בצורה שבה הוא עובד שכיר שחלק נכבד מהכסף לא הולך אליו אלא להנהנלה שהיא דואגת להביא את התלמידים.
ישנה אפשרות גם לעבודה מהבית בתחום של הלימוד כלי גינה על ידי הכנת שיעורים מראש לבד בצורה ברורה ומובנת ולמכור את אותם השיעורים שהמורה הכין בצורה פרטנית לאנשים שמעונינים בכך. למשל מורה לגיטרה יכול להכין שיעורים בכמה רמות , רמה ראשונה למתחילים רמה שנייה למתקדמים, רמה שלישית ליותר מתקדמים וכו' והוא יכול למכור או לפי רמות, או בצורה כוללנית הכל ביחד, הכל לפי ראות עיניו של אותו מורה.
עבודה מהבית דורשת שיווק הרבה יותר טוב כיון שלא תמיד אנשים יודעים שאותו אדם מלמד בביתו בשונה מחנות או ממרכז לימודים ידוע שמוכר להרבה מאוד אנשים שאם הם צריכים שירות מסוים שאותו מקום מציע הם ישירות יפנו אליו, בגלל שהוא מוכר לכולם ולכן עבודה מהבית דורשת שיווק באתרים השונים, אם זה בפייסבוק או באינסטגרם, ואפילו לפרסם סרטון ביוטיוב של אחד מהשיעורים שבו המורה מסביר בצורה יפה וברורה, וככה אנשים יכירו וידעו לפנות במקרה הצורך.

לא תוכלו לברוח מהעבודה מהבית , גם אם תמנעו ממנה בשנים הקרובות, בקרוב מאוד זה דבר שתאלצו לעשות בעל כורחכם. אז נכון, יהיו משרות שעבודה מהבית לא תיתן להם אפקט חיובי וייתכן מאוד שיישארו עדיין עבודות מהסוג הישן והפרימיטיבי בו צריך להגיע אל מקום העבודה ולעשות את הדברים בידיים ובצורה פורמטיבית, אבל תהיו בטוחים שהעבודה תעבור אדפטציה לעבוד בצורה גם מקוונת כיוון שאין ברירה לא לשנות כאשר כל העולם מסביב משתנה בהתאם. האמת המרה היא שככל שתמנעו מהדבר הזה ליותר זמן תגיעו לעבודה מהבית פחות מוכנים , ופחות אפקטיביים ביחס לאנשים שלא כמוכם וכבר לקחו משרה אחת או שתיים בכל הקשור לעבודה מהבית , העניין הוא בכללי בחיים שאנחנו חיים כיום הוא לא מי עושה את עבודתו בצורה הטובה ביותר (נכון, זה חשוב ולעיתים אפילו מאוד עיקרי , אבל חכו להבחנה שלי) אלא מי מסוגל להסתגל לשינויים שהחברה שלנו עוברת ולהתאים את עצמו בצורה הטובה ביותר לכל שינוי ובך לשמור על עצמו עם הראש מעל המים באופן תמידי בלי לייחס חשיבות מכרעת לתנאים הסביבתיים בהם הוא מצוי או לתת להשפעות חברתיות לתת לו את ההרגשה שהוא כבול או צריך לעשות דברים " לפי הספר". ההרגשה הבה אין לך תלות במה קורה בשאר העולם , ובה אתה מסוגל לשמור ולסגל לעצמך חיים ברמת חיים טובה ומספקת מבלי שמשהו יקבע עבורך מה אתה צריך לעשות או איך אתה צריך לנהל לעצמך את אורך החיים היא תחושה שאין שניה לה, ועוזרת לפתח אצלכם אולי את המושג הכי חשוב היום שיש בעולם העבודה מהבית והוא עצמאות. אז נכון זה הגיוני שעבודה מהבית לא תתאים לכל אחד, כמו שלא כל משרה בימנו יכולה להיות מאוישת על ידי כשלאדם וזה בסדר, מה חשוב לזכור? זה שאנחנו חושבים שעבודה מהבית לא מתאימה לנו, לא אומר שעבודה זו באמת כזו, האם בדקתם את כל האפשרויות? באופן נרחב? תוך התחשבות באמת במה שעליכם לעשות בשאר הזמן שלכם? האם בחנתם את הכישורים ואת הדברים שמעניינים אותכם לעסוק בהם ולא מצאתם אף לא משרה אחת שמתאימה לדבר הזה? ברוב המקרים התשובה תהיה לא וזה בסדר, אנשים רבים בוחרים לטמון את ראשם בחול כמעין מנגנון הגנה מוזר שכזה המונע מהם לפתח את עצמם ואת היכולות שלהם. לפעמים זה כי זה באמת יותר קל לחשוב שאם לא נתעסק בזה ונתעלם מזה הדברים יעברו מעלינו והעבודה הזאת מעולם לא תגיח לחיינו , ולפעמים זה פשוט כי טוב לנו במקום שבו אנחנו נמצאים כיום, אנחנו מרוויחים שכר שמספק אותנו, אנחנו עוסקים במשרה שמסבה לנו אושר ויש לנו מספיק זמן לעבודה . עבור המקרה השני של האנשים אני רוצה לייחס חשיבות נוספת ולכתוב עבורם מדוע הדבר הוא לא סיבה טובה. אז נכון שטוב לכם, ואתם מרגישים בנקודה טובה בחייכם ושאתם לא צריכים למלא את הראש בשטויות שמאכילים אותך באינטרנט ובדברים שיביאו אותכם להרגיש כאילו אנשים לא נותנים לכם את הדבר האמיתי ובעצם מוכרים לכם שקרים שיכולים להביא אותכם למצב לא טוב בחייכם , אבל האמת היא שהגדולה היא בעצם המסוגלות הזו לבוא ולהגיד אני יודע שאני במצב טוב אבל אני תמיד אשאר עם יד על הדופק ואדע תמיד אדע לשמור על המצב הנכון ואהיה תמיד ער לסביבה שלי ואדע כי אני צריך להיות מעודכן ולחדש את עצמי עם כל שינוי סביבתי שלא יהיה.

מאחר והעידן המודרני רואה חשיבות בהתפתחות ההשכלה, הרי שאנו עתידים להיות שבויים כל כמה דורות בפתחה של תנועה חדשה. לא בכדי המוסדות האקדמיים מחדשים כל פעם איזו תבנית תקדימית, או מפתחים דברים שהיו קיימים רק בדמיון ובקולנוע.
כשהתגייסתי והייתי בטירונות ביחידה מובחרת, המפק"ץ היה נוהג להשחיל שורה קבועה בשיח איתנו, והיה אומר שבכל מקום יש אנשים שהם אפס ויש אנשים שהם מאה. גם ביחידות מודיעיניות, גם בשדה הקרב וגם במשרד. הכוונה היא שיש אנשים שהם דומיננטיים ומביאים את עצמם לביטוי הכי הגבוה המצופה מהם, ויש אנשים שנותנים למציאות לעבור לידם, מבלי לתת חותם של ידם על האדמה. זה נכון לא רק בצה"ל אלא גם בארגונים שונים, בתחביבים מסוימים ואף בסוגי עבודות למיניהם, כולל עבודה מהבית, על אף שאינה נראה כך.
אותה התפתחות הנראית לעין שקוראת במציאות, בין היתר בהרבה מסגרות , היא היא הנוכחת אף יותר בתוך נפש האדם. אותו אדם שהזכרנו, אותו מאה אחוז שלוקח את שעון החיים ומציבו מול זמנו שלו, לא היה כך מאה אחוז תמיד. יש שיכול ליצור מצב תודעתי שכזה מקטנות, אך גם הוא זקוק לחדש את הקשר עם ההכרה הפנימית ביותר שלו על מנת לחיות את אותה ידיעה בכל רגע נתון, עבודה מהבית

Tags :
Share This :