החסרונות בפרילנסר

תחושת בדידות – חיסרון נוסף הקיים במי שהוא פרילנסר הוא הבדידות, ההבדל הברור בין פרילנסר לעצמאי הוא, שעצמאי הוא עסק שמחזיק תחתיו עובדים, ואילו פרילנסר הוא אדם עצמאי שעובד לבדו, מה שגורם לך כפרילנסר להתמודד לבד עם כל הבעיות בלי קולגה לשולחן שתוכל להתייעץ איתו.
זה נכון שתחושת הבדידות קיימת גם אצל שכיר שעובר מהבית, אך בעוד ששכיר יכול לנהל שיחות כאלה או אחרות עם שאר הקלוגות שלו בעבודה, לפרילנסר אין את הפריווילגיה הזו, כי אחרי הכל הוא נמצא לבד במערכת.
חובות אבודים – אם בעבודה כשכיר היית מבצע את העבודה ומקבל את הכסף, בעבודה כפרילנסר אתה יכול רק לחלום על המצב הזה, עולם התעסוקה הוא הדבר הכי לא יציב במשק, ופעמים רבות תיקלע לאנשים ששכרו את השירותים שלך, אך לאחר זמן מה הם נכנסו לקשיים כלכליים כאלה או אחרים, מה שמונע מהם לשלם לך את התשלום המגיע לך על פי דין.
והאמת היא שכל עצמאי מכיר סיטואציות אלו, אך בעוד שלעסק עצמאי יש כח תמיכה חזק יותר, (על פי רוב, כל עסק שמכבד את עצמו מחזיק עו"ד צמוד שמייעץ לעסק, יש תמיכה כספית גבוהה יותר וכו') לך כפרילנסר אין את האפשרויות האלה, אתה בסך הכל אזרח קטן שומר חוק, ולהתחיל להיכנס למערכה משפטית סבוכה, יכולה להיות מתישה ומסחררת, מה שיגרום לך על פי רוב להתייאש מהתשלום.
חובות אלה מוגדרים בחוק 'חובות אבודים', מחקרים רבים מראים שמדובר על אחוז לא מבוטל מכלל ההכנסות, מה שפעמים רבות יכול להפוך את העבודה כפרילנסר, כלא כדאית.
התעסקות יתר – עבודה כשכיר מחייבת אותך למלאות טופס 101 כל תחילת שנה, אבל אם אתה הופך להיות עצמאי/פרילנסר כמות הניירת שתקבל תדהים אותך! תתחיל לקבל פסים שונים שעליך למלאות, לקוחות רבים ידרשו ממך הנפקת חשבוניות ועוד כל מיני ניירת מסובכת שעליך לעסוק.
אמנם כיום ניתן למצוא אצרים ואפליקציות רבים שינהלו עבורך את הבירוקרטיה, אבל עדיין העול מוטל עליך.
אחרי שסקרנו את היתרונות והחסרונות אני חושב שאי אפשר לומר בהחלטה ברורה מה עדיף? האם עדיף להיות שכיר, או להיות פרילנסר, בעיקרון זה תלוי בכל אדם, יש אנשים שיצליחו להגשים את עצמם כפרילנסרים, זה יעניק להם את האפשרות לפרוח ולהצליח מאוד, מצד שני יש אנשים שלא בדיוק בנויים לכל המערכת הזו, ולהם עדיף יותר להפוך להיות שכירים ולא פרילנסרים.
אם המעסיק דורש לעבור להיות פרילנסר
במידה והמעסיק דרש ממכן כשכירים להפוך להיות פרילנסרים, שינוי זה יכול להיחשב כהרעת תנאי עבודה, מאחר והמעסיק משנה את מעמדכם, כמובן שעליכם לדרוש מן המעסיק לחזור בו מדרישה זו, במידה ולא, תוכלו לדרוש לקבל פיצויי פיטורין.

עבודה מהבית – איך שומרים על האיזון הנצרך בין חיי העבודה לחיי המשפחה
כל החיים שלנו בנויים עם איזונים ובלמים, אם לא נדע לנהל את האיזונים הנכונים בחיים שלנו, אנחנו עלולים לשלם על כך מחיר יקר.
חיי הזוגיות והמשפחה דורשים מאיתנו השקעה לא מעטה, ולוקחים מאיתנו משאבים לא פחותים, אך בו זמנית, גם הזנקת הקריירה האישית שלנו דורשת השקעה ולוקחת מאתנו משאבים, מה שמייצר קונפליקט בין חיי העבודה לחיי המשפחה.
ההבנה הבסיסית שחייבת להיות הפרדה מוחלטת בין חיי המשפחה לחיי העבודה נכנסה לאירופה בשנות ה-70 ובשנות ה-80 היא נכנסה גם לארה"ב, אך ב-25 שנה האחרונות ההפרדה בין חיי העבודה – חיי המשפחה הלכה ונשחקה, והסיבה לכך היא התגברות התחרות בין החברות השונות, התקדמות הטכנולוגיה, קביעת מעמד העובד בעיקר על פי מוסר עבודה ותפוקה ולא על פי ערכי השתייכות לעסק – מה שגרם להפחתת הביטחון התעסוקתי,
מצב זה גורם לשחיקה מהירה ומתמדת בציבור העובדים בכל המקצועות, החל ממקצעות צווארון כחול ועד הנהלה בכירה, גם אחוזי האלימות בעבודה והיעדרויות התכופות של העובדים התגברו בשנים האחרונות, דבר המעיד על הלחץ בו נתונים ציבור העובדים מה שמוכיח על חוסר איזון בריא בין חיי המשפחה לחיי העבודה.
לשם המחשה יש להביא מחקר שנערך ע"י המחקר האמריקני למדיניות עבודה – חיים, שהעלה כי 70% מכלל העובדים ברמה הלאומית ו81% ברמה העולמית מעידים על השפעה שלילית של העבודה על מצב בריאותם הנפשי והפיזי. נתון מעניין נוסף שמעלה המחקר שנערך על ידי חברת ביטוח חיים האמריקנית כי ארבע מתוך חמשה גברים מעידים על לחץ מוגזם או לחץ בלתי סביר במקום העבודה, וכי אחוז הנשים המדווחים על לחץ גבוה במקום העבודה גבוה יותר מאחוז הגברים המעידים כך.
נתונים האלה משתלבים עם הנתונים שמעלים מוסדות הבריאות השונים ברחבי העולם על עלייה מתמדת בבעיות הנפשיות בקרב ציבור העובדים.
נתונים אלו מצביעים באופן חד משמעי על חוסר איזן בריא בין חיי המשפחה לחיי העבודה.
מצב סבוך זה התגבר עוד יותר בעת תקופת הקורונה, כשרבים ממגזר העובדים עבר למתכונת 'עבודה מהבית', התפרצות הנגיף, הטלת הסגרים ומהגבלות חייבו את המשק לעבור למתכונת 'עבודה מהבית', ועם כל היתרונות הברורים הקיימים בצעד זה, החל מחיסכון עבור המעסיק עד יתרונות לציבור העובדים וכמובן לכלל המשק, עדיין קיימים לא מעט חסרונות במהלך זה.

Tags :
Share This :