החזרי מס בתקופת קורונה

החזר מס זהו החזר הניתן לאדם שבמהלך שנת המס שילם יותר ממה שהיה צריך לשלם על פי חוק, מנגד ישנם כמה סיבות שבהן ייתכן שייגבו מס יותר מהרגיל כמו חוסר דיווח על הקלה בשנת מס, עבודה בכמה עבודות במקביל (שילוב של עבודות מהבית עם עבודה במפעל חיוני) וחוסר דיווח לתיאום מס או חוסר דיווח על סטטוס משפחתי.

החזר מס ניתן בהתאם למי שנגבו ממנו בשנת המס מיסים גבוהים יותר מהקבוע בחוק, כאשר ישנו תהליך מסוים לקבלת החזר מס, ולאחר התהליך, התשלום יועבר לחשבון הבנק של העובד בין שנה לשנתיים מהשנה שבה שולם המס.

בתקופת הקורונה בשנת 2020 ירדה הכלכלה ובכך פגעה בפרנסה ובהכנסה של מלא אנשים, ועל מנת לבקש החזר מס בתקופת הקורונה, על האזרחים קודם כל לבצע סיכום של כל ההכנסות של השנה האחרונה בעזרת הטפסים המתבקשים ולאחר מכן להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לרשות המיסים.

לאנשים שנמצאים במתכונת של עבודות מהבית ישנה גם זכאות להקלות מס בתקופה הנוכחית ע"י תיעוד מלא של כל ההוצאות שמושקעות בבית, כיוון שהוצאות אלה יכולות לעזור מבחינת הבקשה בהקלות מס.

כאשר אנשים אשר עובדים מהבית שולחים את הוצאות הבית כבקשה להקלות מס, יש צורך חשוב בהפרדת אזור העבודה לבין שאר הבית.

ההוצאות שבהן אפשרי להשתמש על מנת לקבל הקלות מס בעבודות מהבית הן: שכר דירה, אחוזי משכנתא, חלק מתשלומי חשבונות כגון: חשמל, ארנונה, טלפון וכדומה, ציוד משרדי ועוד מגוון מסוים של הוצאות היכולות לעזור בקבלת החזר מס.

כמו כן, על אף האפשרות בקבלת החזרי מס, הרשויות לא ממהרות לתת את אותם ההחזרים, אך מנגד כל אזרח רשאי לדעת וצריך לדעת את כל הזכויות הרשומות בחוק, וכך או כך, קבלת החזרי מס ייקח זמן מה עד לרגע בו החזרי המס יתקבלו.

החזרי המס לעובדים מהבית ולעובדים מחוץ לבית יש טפסים טיפה שונים למילוי על מנת לקבל את ההחזרי מס, אך עם זאת בתקופה הנוכחית מומלץ להגיש את הטפסים על מנת לקבל את ההקלה הנדרשת, ובעיקר כדי לא לוותר על זכויותינו.

חולה קורונה מאומת המגיע לעבודה

בתקופת הקורונה בה יש הרבה נדבקים והרבה חולים, ישנם גם אנשים אשר אינם מודעים לכך שהם נדבקו בקורונה, ולכן ממשיכים להגיע למקום העבודה ולסכן את הקולגות שלהם.

כאשר עובד הנדבק בקורונה מגיע במודע או לא במודע למקום העבודה, הוא לא רק מסכן את הקולגות שלו, אלא גם מסכן את המקום ויכול להביא אותו למצב של סגירה, לכן על כל עובד שמגיע למקום העבודה, להיבדק במדידת חום ובשמירה על מסכה אשר תכסה את האף והפה.

עובד אשר נדבק, נדרש להיות בסגר בבית עד לתום תקופת החולי, ובאותה תקופה עבודתו תיחשב כעבודות מהבית, כאשר יצטרך אף לעמוד על קשר עם מנהליו בכדי שיוכל להיות מוזן במערכת העבודה.

כאשר עובד אינו נדבק, אך חושש להגיע למקום עבודתו, רשאי בהחלט להיות בבידוד ביתי ובנוסף לבקש ממנהליו להפוך את עבודתו מעבודה במקום לעבודות מהבית עד שיסיים את תקופת הבידוד.

במידה ועובד מגיע למקום עבודתו כאשר הוא נדבק, ומדביק את שאר הקולגות שלו, כל מקום העבודה ייכנס לבידוד ביתי, יעברו בדיקות על מנת לשלול הידבקות, וכולם יצטרכו במשך כל תקופת שהיית הבידוד להמשיך לעסוק בעבודתם, אך כעבודות מהבית.

מקום עבודה שנמצא בו עובד שהתגלה כחולה מאומת, נדרש לסגור את המקום לכמות הזמן בו העובדים צריכים להיות בבידוד בביתם, ונמצאת בידם האפשרות להעסיקם מהבית, ובנוסף תנאי ההעסקה של העובדים לא ייפגע.

כמו כן, מקום עבודה הרוצה להמשיך לשמור על מקום העבודה פתוח במשך השבוע, רשאי לחלק את כמות העובדים, ולעבוד במסגרת משמרות (קפסולות), עד אשר המקום יימצא לנכון להחזיר את העובדים לשגרה רגילה של עבודה, ובנוסך בפעולה זו מקום העבודה מקטין את הסיכוי שמקום עבודה ייסגר, ויקטינו במקצת את הסיכויים להידבק.

מלבד זאת, מקום העבודה רשאי אף לחלק את העובדים לקבוצה של עובדים אשר תעבוד ישירות ממקום העבודה, וקבוצה אחרת של עובדים אשר תעבוד מהבית.

על מנת להביא לכמה שפחות אנשים אשר יידבקו, מומלץ להתחסן, ואף לעבוד מהבית על מנת שכל אדם יוכל לשמור על עצמו

Tags :
Share This :