הזכויות הקיימות לעובד מהבית

מגפת הקורונה טלטלה את שוק העבודה, היא גרמה לרבים מאתנו לשנות את אורחות החיים, הסגרים והבידודים חייבו את המעסיקים למצוא פתרונות יצירתיים להתנעת המשק, והפתרון שרבים מן המעסיקים אימצו, זה לעבור למתכונת 'עבודה מהבית'.

מצב זה מעורר שאלות ותהיות רבות הן בזכויות המעסיק והן בזכויות העובד, במאמר הזה ננסה להעמיד מספר בעיות המתעוררות במתכונת 'עבודה מהבית'.

בזמן שבמדינות רבות בעולם המערבי, 'עבודה מהבית' מוסדרת בחקיקה ישירה המתייחסת לזכויותיו וחובותיו הן של השכיר והן של המעסיק, במדינת ישראל אין חקיקה מסודרת בזה, ובתי הדין לעבודה יזדקקו להגיע להכרעות מהותיות בסוגיה זו.

הסכמים קיבוציים לעובד מהבית

אחת הבעיות הגדולות שהעובדים מתמודדים עימה היא 'הסכמים קיבוציים', מעסיקים רבים מתנערים מהסכמים קיבוציים בטענה כי ההסכמים תקפים רק לעובדים דרך המשרד, ולא במתכונת 'עבודה מהבית', בחוק הישראלי אין התייחסות ממשית לשאלה זו, אבל באיחוד האירופי נקבע, כי גם מי שעובד במתכונת 'עבודה מהבית' זכאי לקבל את כל הזכויות המגיעות לו מכח ההסכמים הקיבוציים.

החוק האירופי מתייחס גם לשאר זכויותיו של העובד מהבית, וקובע כי הסטנדרטיים הנוהגים בעובד מן המשרד ינהגו גם בעובד מהבית, כמו כן החקיקה מחייבת את החברות להבטיח כי העובד לא יישאר מבודד משאר עובדי החברה, והם מחויבים לאפשר מפגשים עם עובדים אחרים על בסיס קבוע.

הרשויות בצרפת הרחיבו את הסדרי הזכויות, וקבעו כי עובד שיכול לבצע את עבודתו מהבית, והמעסיק דורש שיעשה את עבודתו דרך המשרד, מחויב לנמק את החלטתו בצורה ברורה, כמו כן החוק מסדיר תאונות עבודה המתרחשות בעת עבודה מהבית.

בישראל, מאחר ואין חקיקה או הכרעה ברורה בשאלות אלו, קובעים משפטנים בכירים שכל חוקי העבודה או ההסכמים הקיבוציים חלים על כל העובדים, ללא הבדל היכן הוא מקום עבודתם.

אמנם בימים אלו הוחלט במשרד הכלכלה להכין מתווה שבו יוסדרו כל הזכויות הקיימות לעובד במתכונת 'עבודה מהבית'.

ימי החופשה הולכים ונערמים

מעסיקים רבים מעלים סוגיה מרכזית הנוגעת לימי החופשה ההולכים ונערמים לעובדים מהבית, המצב שבו מתכונת העבודה עוברת ל'עבודה מהבית' מאפשרת לעובדים רבים לבצע את הסידורים שהיו צריכים לבצע, תוך כדי יום עבודה, ובזה התבטל הצורך לקחת יום חופשה, בנוסף לזה יש להתחשב בעובדה כי במגפת הקורונה ובימי הסגרים נמנעה האפשרות לצאת לחופשה בארץ ובחו"ל.

מצב זה יוצר למעסיקים בעיה רבה, כי יכול להיווצר מצב שבו מספר רב של עובדים יבקשו לצאת בו זמנית לחופשה, והעסק לא יצליח להמשיך לתפקד, או לחילופין מצב בו העובדים ידרשו לפדות את ימי החופשה בכסף, (אמנם החוק מאפשר לפדות ימי חופשה רק מעבר לימי חופשה המגיעים על פי חוק, אולם במקומות רבים יש לעובד ימי חופשה נוספים מעבר לימי חופשה המוקנים לו על פי חוק) דבר הגורם להוצאה רבה עבור העסק.

לפי החוק, אפשר לצבור ימי חופשה עד שנתיים בהסכמת המעסיק, אבל חובה לנצל לפחות חמשה ימי עבודה (7 ימים קנדלריים), מחיקתם של ימי החופשה מתאפשרת רק במידה והמעסיק ביקש לנצל את ימי החופשה והעובד לא עשה זאת.

השאלה שנשאלת היא, מה חברות יכולות לעשות להתמודד עם מצב זה שבו נערמים לעובדים ימי חופשה רבים.

וגם כאן התשובה היא כי אין פתרון חוקי לבעיה הזו, ולא נותר לחברות אלא לבנות מדיניות מסודרת של ניצול ימי החופשה, כך שהעובדים ייצאו להתרענן אבל בצורה מדורגת ובלי לפגוע בעבודה.

חברות רבות עודדו את העובדים לנצל את ימי החופשה שלהם באמצעות קמפיינים פנים ארגוניים, שמבהירים את החשיבות לקחת פסק זמן ממרוץ העבודה.

אמנם כל עוד אין הסדר חוקי ברור למצב זה, כדאי לכל מעסיק להכין מתווה בו יהיה מפורט הזכויות הקיימות לעובד לגבי ימי החופשה ופדיונם!

עבודה מהבית- ההזדמנות שלך לחיים שמחים

לא נמאס לכם להמשיך לעבוד בלי סוף?
לא נמאס לכם להגיע כל יום הביתה בלילה?
לא נמאס לכם להיות עם בוס על הראש שכל הזמן מטיל עליכם משימות?
לא נמאס לכם שאין לכם זמן למשפחה לילדים, לחברות ולדברים לעצמכם?
לא נמאס לכם שהעבןדה לוקחת מכם את כל האנרגיה?

יש פתרון לכל הסיפור הזה חברים , ולפתרון הזה אני קורא- עבודה מהבית. בטח אתם שואלים את עצמכם , מה שונה בדיוק? בטח זו עוד סגנון חדש שבא לכאורה לחדש אבל התנאים הם אותם תנאים, וכסף… צריך להרוויח בעבודה קשה .. אז תנו לי לחדש לכם , בעבודה מהבית יש לכם את האפשרות הזו לכל התנאים האלה, משהו חדש בהחלט, שלא הכרתם, אופציה חדשה לעבודה בעלת תנאים מצוינים, עם עבודה נוחה, בלי הרבה מאמץ, ואפשרות להרוויח כסף בצורה ראויה וכל זה בתוך תנאים
מצוינים, בחירה אישית של הלוז, קביעת זמנים עפ רצון אישי ומגוון רחב מאוד של עבודות,
העבודה שאתה זה שמנהל את הזמן שלך , קובע איך כמה ומתי אתה עובד מייעלת וגורמת לעבודה להיות הרבה יותר קלילה ונוחה
הרי מי לא רוצה לקבוע לעצמו את הזמן?
להיות פנוי לתחביבים, לקום בבוקר בראש שקט ולהיות היחידי שאחראי על סדר היום , ללא התערבות חיצונית של אף אחד ..
העבודה מהבית היא הפלטפורמה עבורך להתחיל לחיות חיים הרבה יותר שמחים , משוחררים וחופשיים, זו ההזדמנות שלך להתחיל לחזור לעשות דברים שאתה אוהב , שמה לעשות, תוך כדי עבודה מסיבית וקשה מאתגר מאוד להגיע אליהם.. העבודה מהבית מאפשר לך להתקרב לבני משפחתך , מה שבעבודה רגילה קשה מאוד בעיקר בשל העומס הרב וחוסר הזמן , מה שאין כן בעבודה מהבית מפני שיש זמן הרבה יותר גדול למפגש הזה ובכך לשפר את הקשרים הפנים משפחתיים.. העבודה מהבית מפנה לעובד זמן רב לתחביבים ולזמן חופשי, פתאום האדם נחשף לדברים חדשים שלפני זה לא היה לו זמן לחשוב עליהם . העבודה מהבית מאפשרת למגוון רחב יותר של אוכלוסיות להכנס לתוך מעגל העבודה, אוכלוסיות שבעבר לא יכול לעבוד, עם התפתחות הטכנולוגיה והעבודה מהבית לעבוד בעבודות רבות , האופציה הזו משפרת משמעותית את המשכורת שלהם , מעניק להם אפשרות להתקדם קצת מבחינה כלכלית ובכך אוכלוסיות שבעבר לא היו מסיימות את החודש עכשיו חיות בצורה טובה הרבה יותר.

Tags :
Share This :