האם ניתן לבנות קריירה בעולם המוזיקה?
במאמר הבא אענה על השאלה הגדולה האם מוזיקה יכולה לשמש כמקור פרנסה ועבודה מכניסה? אם כן איזה

מוצרי מכירה ניתן ליצור מעולם המוזיקה? כמה יצירתיים וכמה רחוק ניתן לקחת את העולם תוכן הזה לכדי יצירת הכנסה? האם זה אפשרי?
בתשובה אחת כן, אפשר לעבוד במוזיקה, אפשר ליצר ממנה מקור הכנסה גם אם אתה לא גיטריסט עולמי מוכר או כוכב זמר חוצה יבשות עם הלהקה.
אבל לא על רגל אחת, מי שאוהב מוזיקה בתחום השירה או הנגינה, ההפקה או יצירה יש לא מעט דרכים לעבוד בתחום האומנותי הזה גם בלי להיות בטופ העולמי.
נתחיל מהעבודה הכי פשוטה ובסיסית ומוכרת וזה עולם השיעורים הפרטיים ללימוד. אתם יודעים לנגן בגיטרה? לנגן על אורגן? או כל כלי אחר, תעבירו שיעורים פרטיים למי שרוצה לללמוד ממכם. יש לא מעט לקוחות שצמאים לידע הזה ואם יש לכם אותו פשוט תבנו מערך שיעורים בסיסי ותתחילו למכור תכניות לימוד.
גם מעולם הדיג׳יי אתם יודעים לתקלט? להפיק מוזיקה? תתחילו ללמד כאלה שלא, ורוצים להיות שם במקצועיות ובידע, מפגשי לימוד, לימדו אונליין, תהליך של ליווי להופעות כל זה מוצרי מכירה על רגל אחת.
העבודה הבאה היא למעשה מוצר מכירה שנשען על השיעור בפרטי – קורסים דיגיטאליים.
תייצרו קורסים דיגיטאליים שבהם אתם מלמדים איך ליצור נגינה, איך לנגן שיר, איך להפיק תוכן מוזיקלי כל אחד בתחומו שלו, הקורסים יכולים להימכר בעשרות ומאות שקלים והיא לא דורשת יותר מתי עבודה מלבד יצירת הקורס, אחריו המכירות רצות וההכנסה פאסיבית לחלוטין.
עוד עבודה בתחום המוזיקה ואתם תיהיו מופתעים לגלות שהיא מכניסה הרבה כסף אבל בעיקר מייצרת חשיפה גבוהה.
כל אותם נגני הרחוב, שאם היצירה שהם מנגנים כל כך נעימה לאוזן, כל עובר אורח שנמצא באזור זורק כמה שקלים לכובע / לקייס של הגלי נגינה, ואם ממש התמזל מזלם יכול להיות שאמן או מנהל אמנים תפס אותם בזמן שעבר באזור וגילה כישרון חדש שכדאי להפיץ לעולם בפריסה רחבה.
שוב מדובר בכאלה עם כשרון אמיתי, בנוניים בתחום ירוויחו בהתאם, ושום אוזניים של אמרגן לא רלוונטיות אם היצירה לא מקצועית ברמה גבוהה.
אני מכיר חברה אישית קרובה שלמדה איתי בתיכון, ששנים מנגנת בגיטרה ושרה שירים שלה וגם קאברים של אמנים נוספים, מנגנת בטיילת של תל אביב על חוף הים.
הכסף שהרוויחה בעבודה הזו מהאנשים שטיילו בחוף ושמעו את הצלילה שלה הספיק לה כדי להשכיר דירה בתל אביב, לחיות, ואפילו לחסוך ולהשקיע בעסק של עצמה. ככה שהיא הרוויחה בצורה מכובדת.
יום אחד אחרי שנים של עבודה קשה כל יום בטיילת הגיע אמן גדול מחוץ לארץ להופיע בתל אביב ובאחד הערבים הפנויים שלו טרם ההופעה הוא עבר בטיילת בו היא מנגנת ושמע אותה, ישר לקח אותה להופיע אצלו בהופעה מול עשרות אלפי אנשים.
היא נחשפה לקהל מאוד גדול והגיע להרבה מאוד אוזניים והיום היא במקום אחר וכבר לא בטיילת של תל אביב. היא הופיעה איתו, הגיעה לאמרגנים נוספים, התקשורת התנפלה עליה והיא הייתה בכל ערוץ בחדשות הבוקר.
לסיכום ניתן לעשות כסף ממוזיקה בכל מיני מקורות וכל מיני מוצרי מכירה, מה שנדרש הוא להיות יצירתי, כשרוני, אובססיבי ומומחה למקצוע שהתחברתם בו, בין אם מדובר בעולם הדיג'יי ובין אם כלי הנגינה הפשוטים יותר, הכל תופס.
מי שעובד בתחום הזה נהנה מאוד ממה שהוא עושה ביום יום ונהנה מהיכולת שלו להתפרנס ממה שהוא אוהב וזה החשוב מכל.

עבודה מהבית כשמה כן היא, עבודה שיכולה להתבצע מהבית. למה "יכולה"? כי כאשר העבודה מתבצעת מהבית, הכוונה היא שהעבודה נעשית אונליין דרך המחשב או הסמארטפון. ואת המחשב או הסמארטפון אפשר לקחת לכל מקום על פני כדור הארץ. אפשר אפילו לצלול איתם לים…

אדם שעובד מהבית הוא חופשי להחליט על סדר היום שלו כרצונו- עבודה בבקרים, עבודה בלילות או עבודה בסופי שבוע בלבד. עובד מהבית הוא גם חופשי להחליט היכן ימצא בכל רגע נתון, כיוון שהוא לא מוגבל למקום עבודה פיזי קבוע. הרבה פעמים הוא גם יכול להחליט איך לנהל את עבודתו ואיזה נושאי עבודה לבחור. ובקיצור, אין לו הרבה דברים קבועים בחיים שמוכתבים לו… מה שהופך אותו לאדם יצירתי מאוד.

לא כל אחד יכול להחליט בעצמו על ניהול יומו מאלף עד תיו, ועוד להיות עקבי עם זה. הרבה אנשים מעדיפים לחיות עם חובות מסויימים שיכריחו אותם לפעול, וזאת בכדי שיהיה להם קל יותר עם ההחלטות בחיים.
דוגמא: "חייבים לקום בבוקר כי הבוס עלול לכעוס"- זו מחשבה שעוזרת להמון אנשים לקום בבוקר למרות העייפות. אולי אם לא יהיה בוס שמחכה לאותם אנשים, הם פשוט ימשיכו לישון עד מאוחר ויפסידו הרבה שעות פעילות במהלך היום.
דוגמא נוספת: "חובה לגור באזור ספציפי שאפשר לנסוע ממנו כל יום לעבודה ובחזרה"- מחשבה זו עוזרת להרבה אנשים להחליט על מקום מגורים, בלי יותר מדיי התלבטויות.

כמובן שאדם שפועל שעות רבות מהיום שלו על ידי עשיית "מה שהבוס אמר", עם היצמדות לתקנים ובלי יכולות גיוון או הבעת דעה כלשהי בעשייה שלו, זה ישפיע לרעה על היצירתיות שבו. וכן להיפך- זו הסיבה שעבודה מהבית משפיעה לטובה על היצירתיות והדמיון של העובד. עובד מהבית מוכרח להיות גמיש יותר, יש לו בחירות רבות ומגוונות לעשות בחיים, והוא בעל מעוף ודימיון רחב יותר בבחירותיו עקב צורת עבודתו.
כאשר הולכים לעבוד כל יום במקום קבוע, האדם קם בבוקר עם ידיעה כלשהי לגבי איך יראה סדר היום שלו. אך כאשר האדם עובד מהבית, הוא לא תמיד יודע איך יראה היום שלו… חוסר הידיעה הזה עשוי להוביל אותו למקומות מגוונים ומעוררי השראה:
יש אנשים שעובדים מהבית מתוך סירה, יש שעובדים מהבית כחלק מטיול בחו"ל וחווים את 'העולם הגדול' תוך כדי עבודה, יש שעובדים מהבית וגרים בקרוואן ממונע כך שכל יום הם מתעוררים במקום חדש…

אז עבודה מהבית יכולה בהחלט לחזק את היצירתיות של העובד על ידי מתן חופש בבחירת הפעולות הקשורות בעבודה. גם אם התרגלתם להיצמד לתקני עבודה מחמירים, וגם אם אתם אפילו אוהבים את זה… אם תשאלו אותי- אין דבר כזה יותר מדיי בחירות בחיים. אפשרויות פתוחות הן "אלף- בית" של חיים 'מבסוטים' ומשוחררים יותר.

פנג שואי היא פילוסופיה סינית עתיקה שמטרתה ליצור הרמוניה ואיזון בסביבה על ידי סידור רהיטים וחפצים בצורה מסוימת ושימוש בצבעים מסוימים. בעוד שבאופן מסורתי משתמשים בפילוסופיה הזאת בתחומים כמו ארכיטקטורה ועיצוב פנים, ניתן ליישם את עקרונות הפנג שואי גם במרחבי העבודה במשרדי עובדים וגם במרחבי העבודה הביתיים שמשמשים אנשים שעובדים מהבית.

אחד העקרונות המרכזיים של הפנג שואי הוא המושג "צ'י", או זרימת אנרגיה. בסביבת עבודה מהבית, חשוב ליצור מרחב המאפשר זרימת אנרגיה חיובית, שיכולה לעזור להגביר את הפרודוקטיביות ולהפחית מתח. ניתן להשיג זאת על ידי סידור רהיטים באופן המאפשר תנועה חופשית ועל ידי שימוש בחומרים וצבעים טבעיים המקדמים תחושות של רוגע ואיזון.
עיקרון חשוב נוסף של הפנג שואי הוא השימוש בחמשת האלמנטים – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים – וזאת כדי ליצור תחושה של איזון והרמוניה בסביבה. לדוגמה, שילוב של רהיטי עץ או צמחים בחלל עבודה יכול לעזור לקדם צמיחה ויצירתיות, בעוד ששילוב חפצי מתכת יכול לעזור לקדם מיקוד ויעילות.

בנוסף לסידור הפיזי של סביבת העבודה של האדם, הפנג שואי מדגיש גם את החשיבות של פינוי וארגון. חלל עבודה עמוס יכול ליצור תחושת כאוס ומתח, בעוד שמרחב עבודה מאורגן יכול לקדם תחושת רוגע ומיקוד. ניתן להשיג זאת על ידי שמירה על סביבת העבודה נקייה ומסודרת, מזעור הסחות דעת ושימוש בפתרונות אחסון כדי להרחיק את העומס.
הפנג שואי גם מדגיש את החשיבות של אור טבעי ואוויר צח בחלל עבודה. אור טבעי יכול לעזור לשפר את מצב הרוח ולהפחית מתח, בעוד שאוויר צח יכול לשפר את איכות האוויר ולקדם תחושת רווחה. במידת האפשר, עדיף למקם את סביבת העבודה ליד חלון כדי לאפשר לאור טבעי להיכנס למרחב העבודה, ולהשתמש בצמחים מטהרי אוויר או במסנן אוויר כדי לשפר את איכות האוויר בתוך הבית.

היבט חשוב נוסף של פנג שואי בסביבת עבודה מהבית הוא מיקום השולחן. בפנג שואי מומלץ למקם את שולחן העבודה ב"עמדה כוח" שהיא מיקום המאפשר תצוגה ברורה של החדר והכניסה. זה יכול לעזור לקדם תחושת שליטה וסמכות, ויכול להפחית תחושות של מתח וחרדה.

בעוד שפנג שואי יכול להיות כלי רב עוצמה ליצירת מרחב עבודה ביתי הרמוני ופרודוקטיבי יותר, חשוב לזכור שזו לא גישה שמתאימה לכולם. כל אדם הוא ייחודי ויהיו לו צרכים שונים בכל הנוגע ליצירת מרחב עבודה שאידיאלי עבורו. כדאי להתנסות עם עקרונות פנג שואי שונים ולמצוא מה הכי מתאים לכם.

בסך הכל, שילוב עקרונות פנג שואי בסביבת עבודה מהבית יכול לעזור ליצור מרחב המקדם פרודוקטיביות, יצירתיות ורווחה. על ידי התמקדות בסידור הפיזי של חלל העבודה, בשימוש בחומרים ובצבעים טבעיים ובחשיבות הארגון והסדר, ניתן ליצור חלל שהוא גם פונקציונלי וגם אסתטי. על ידי אימוץ הפנג שואי, אנשים יכולים להפוך את סביבת העבודה מהבית שלהם למרחב המקדם הצלחה ואיזון בכל היבטי החיים.

מתי שמחשים עבודה אנחנו חייבים ם להתפשר
על הדרישות או המעסיק שלנו גם בנושא גובע המשכורת.
לא תמיד נקבל את מה שאנחנו מבקשים , לרוב מקום העבודה הוא רחוק מאוד וגם לא מכניס מספיק כסף
אם זה משרה מלאה וזה לא מכניס מספיק כסף אז רצוי להמשיך לחפש
כי אחרת אתה מגיע למצב שבסוף חודש אין לך די כסף ליגמור את החודש וכל סוגיה השל עבודה לא יותר כסף
וגם חייב להיות אמיתי עם המעסיק לגבי המשכורת ולהגיד מה אתה חייב במינימום הנדרש כדי לסיים את החודש ואולי אפילו לשים קצת בצד

דרך אחת טובה למציאת עבודה זה דרך עובד עבודה מ הבית .
זה יכול להיות דרך קורס או מאגר .
ואז תמצא עבודה כדי ולמצות את הפוטנציאל ההעבודה שלך.

יש את מאגר עבודות מ הבית שיכול לעזור לך. הוא יכול לחפש לך עבודה
נציג יכול לדבר איתך על התנאים וסוג העבודה שאתה מחפש. כמו סוכן כזה בעצם.
אם אתה רוצה עבודה מהבית, אתה יכול לומר זאת נציג צ'אט , והוא ימקד את החיפוש שלי לעבודות מהסוג הזה.

בכל מקרה זה תהליך שגם אתה משתתף בו ובעצם מנהל אותו ביחד איתו.
יש נציג צ'אט ניסיון בחיפוש עבודה ונגישות למאגרי עבודה שאולי לך אין.
ולדעתי וצריך לנצל את זה.
וגם תקבל יותר מושג על הכישורים הנדרשים כדי שיוכל למקד את חיפוש העבודה שלך יותר טוב,
אולי זה אפילו יעזור לך לקבל תנאים יותר טובים.
מה שרצוי לעשות זה לחפש במאגר עבודה כל יום, למקד את החיפוש למיצוי
היכולות שלך והדרישות שלך כמה שיותר, אין טעם לעבוד במשהו שהוא מתחת ליכולות שלך ולא משלם מספיק.

תחילת התהליך עם נציג צ'אט הוא הכי חשוב, פה אתה מציג את היכולות ואיזה סוג עבודות אתה רוצה לעשות.
חשוב מאוד לציין כמה שיותר פרטים לגבי הכישורים התעסוקתיים שלך כי זה יכול לפתוח לך דלתות לעבודות שאולי לא חשבת לעשות בכלל.
צריך לבוא בראש פתוח לאפשרויות מ הסוג הזה כי הרבה עבודות הם מהסוג של פשוט אין להם הגדרת תפקיד נורמלית
ואתה פשוט מתעסק במשהו שהמעסיק צריך אותך לזה וזה דורש כישורים מסוימים שיכול להיות שיש לך.
הרבה פעמים אפשר למצוא את עצמנו עובדים בעבודה שלא ידענו על קיומו בכלל והעבודות האלה לפעמים מענינות ויכולות גם לשלם
משכורות טובות.
לכן אל תהיה נעול על משרה מסויימת או על סוג מסוים של עבודה,
ואם אתה לומד אז תעשה משהו אחר באופן זמני שיכול להעביר לך את המן שאתה לומד בשלום.
תמיד תשאר בקשר
תעקוב אחרי עבודות ת שהגשת מועמדות בזמנך החופשי ותשאל אותו מה קורה עם זה? בסופו של דבר זה מאוד עוזר ש שאתה מחפש עבודה
וזה מגדיל לך את הסיכויים למצוא עבודה ובפרט עבודה שממצה את היכולות שלך
.
אתה יכול במקביל גם לחפש עבודה בד רך שאתה רגיל אליה ואתה תראה שאתה גם תהיה יותר טוב בזה בעקבות התהליך
עם או בלי עזרה את החיפוש העבודה וחשבתם על דברים חדשים שלפני זה לא לקחת בחשבון בעבודה
אם כל הבעיות שיש לנו בעבודה אם הבוסים שהם רשעים ורוצים ודורשים מאתנו עבודה בחגים ובחול המועד שאסור
זה מאוד קשה לעבוד בחגים ו בחול המועד שאסור
עבודה מ הבית אתה הבוס של אצמך
אבל רצינות

מה היינו נותנים לו היינו הולכים לישון בלילה ויודעים שנקום בבוקר למחרת, נתארגן, נפזר את הילדים במסגרות (מי שיש לו/ לה), ואז, במקום להיתקע בפקקים ולעצור בדרך, להתעכב ולקנות to go כי לא הספקנו לאכול ארוחת בוקר כמו שצריך מפחד להיתקע ולאחר לעבודה, נוכל לשבת בבית עם בן/ בת הזוג, נאכל ארוחת בוקר בנחת וניגש רעננים ליום עבודה במחשב האישי על הכיסא האישי בחדר העבודה בבית? האם לא היינו מוותרים על הסטרס של הבוקר, העייפות המייאשת של זמן החזרה הביתה לקראת ערב (ואף אחרי כן) והדיכאון הקל אך מעיק במחשבה שמחר הכל יקרה מחדש בדיוק כפי שהיה היום, ואתמול ושלשום וכן הלאה…?

 לפני כשלוש שנים פרץ לחיינו נגיף הקורונה. אי הוודאות סביב הנגיף לצד הדבקה הולכת וגוברת הביאה הרבה פירמות לסגור את משרדיהם וכך המשק הלך ונסגר. אחד הפתרונות שנועדו למנוע, או לפחות לצמצם, הפסדים של המעסיקים עקב אי יכולת עובדיהם להגיע פיזית למשרד. היה לתת לעובדים לעבוד מביתם. בנוסף לכך החלו להתפרסם גם הרבה סדנאות תעסוקה מקוונים ואנשים בחלת אף החלו לחפש, בכמות רבה, מקורות הכנסה זמניות/ חלופיות בדמות העבודה מן הבית. גם כיום, בזמן בו אין עוד מציאות של צמצום וסגרים חוזרים ונשנים אנשים ממשיכים לחפש תעסוקה מביתם ויעדיפו זאת על פני נסיעה יומיומית למשרד אף אם ירוויחו קצת פחות ממה שהורגלו. מה יש בה בעבודה מהבית שמושכת אותנו לחפש אותה?, עבודה מהבית
Tags :
Share This :