האישית שלהם. בנוסף, 60 אחוז אמרו שהם היו פרודוקטיביים יותר בבית מהצפוי.קחו בחשבון שסביבה משרדית משפיעה על הפרודוקטיביות. עובדים מרוחקים יכולים ליצור סביבה אידיאלית ללא רעש. בנוסף, לחץ

יכול להשפיע על הפרודוקטיביות, ועובדים מרוחקים לא צריכים להתמודד עם הלחץ של נסיעה לעבודה, מה שאומר שהם יכולים להתמקד במשימה שלפניכם במקום לקחת זמן להירגע לאחר התמודדות עם שעת העומס של הבוקר.
עבודה מרחוק עשויה לחסוך כסף, אבל היא כרוכה בעלויות מסוימות – לפחות בהתחלה. לדוגמה, ייתכן שיהיה עליך לבצע שינויים בתשתית כדי לתמוך בעובדים מרוחקים ולהתכונן לבעיות תמיכה טכנית מרחוק. למרות שקיימים פתרונות רבים, עליך להביא את העלויות הללו לתקציב שלך. אתה גם חייב לשקול את התוכנות והכלים שהצוות שלך יזדקק לעבודה מרחוק יעילה, כולל תוכנות ועידת וידאו וכלי תקשורת.

השוני בין עוסק פטור למורשה
אחרי ההחלטה לעבוד מהבית כעצמאי, נדרשת למידה והבנה מדוקדקת של החוקים הנוגעים לעבודה כעצמאי. ההתנהלות כעצמאי שונה לחלוטין מהתנהלות כשכיר והיא נושאת בהרבה יותר אחריות וידע לקבל הנהלים הנדרשים. ישנן מספר הכנות חשובות מאד לפני שמתחילים לעבוד כעצמאי. רצוי מאוד להתקשר עם אדם מקצועי מתחום החשבונאות כדי לא לפספס איזושהי חובה כלפי הרשויות וכמו כן עדיף לתת לאיש מקצוע לנהל את ההתחייבויות מול הרשויות.
אחת ההחלטות שצריכות להיות בתחילת הדרך היא האם לעבוד כעוסק פטור או עוסק מורשה? הבנת השוני בין עוסק פטור למורשה תעזור לקבל את ההחלטה הנכונה בתחילת הדרך.
ישנם הבדלים יסודיים בין עוסק פטור לעוסק מורשה וחשוב להבין את שניהם כדי להחליט נכון. הדבר הראשון שאותו צריך לדעת, ולא חשוב עד בלתי אפשרי לדעת את המספר בדיוק, הוא מה הצפי של מחזור הכנסות במשך שנה מלאה מהעסק. עוסק פטור הינו עצמאי שאינו גובה את המע"מ מלקוחותיו ולכן גם לא משלם אותו. עוסק זה מקבל פטור מכל הקשור למע"מ. ישנו סכום המתחדש כמעט כל שנה והוא התקרה שאליה עצמאי יכול להגיע בסכום העסקאות שביצע באותה שנה. אם עבר את הסכום שנקבע, הוא אינו יכול להיות עוסק פטור וחייב במע"מ. עצמאי אשר הכריז על עצמו כעוסק פטור רשאי להנפיק קבלה בלבד ללקוחותיו ולא חשבונית מס. פטור זה הינו רק עבור תשלומי המע"מ ולא שאר המיסים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי וכדומה. כדי להיות זכאי לעוסק פטור, על העצמאי להגיש פעם בשנה, לרשויות המס, דו"ח מפורט על הכנסות והוצאות לפי טופס שיש למלא. אם יש לעצמאי ספק לגבי גובה המחזור השנתי בשנה, עדיף לבחור בעוסק פטור ולהחליט לבאות בעת מילוי הדו"ח השנתי. המעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה פחות מסובך מאשר ממורשה לפטור.
ישנם תחומי עיסוק מסויימים אשר חובה להיות בהם עוסק מורשה. עיסוקים אלה כוללים מרצים, מורים, פיזיותרפיסטים, מתורגמנים, חוקרים פרטיים ועוד ועוד. חשוב מאוד לבדוק לפני ההחלטה בין אם להיות עוסק מורשה או עוסק פטור, האם התחום עיסוק שלכם אינו ברשימה.
השוני בין עוסק פטור למורשה מתבטא בהתנהלות החודשית והשנתית מול הלקוחות, העסק העצמאי ורשויות המס. עוסק מורשה חייב להנפיק חשבוניות ללקוחותיו אשר בהן מופיע סכום המע"מ אותו הלקוח צריך לשלם ועצמאי חייב לשלם לרשויות המס. חישוב המע"מ המשולם לרשויות הינו בהתקזזות מסכום המע"מ שהעוסק המורשה שילם לספקים. חובה לא לקזז מע"מ מהוצאות שאינן קשורות לעסק. מע"מ בודק את החשבוניות המוגשות ומתריע לגבי הוצאות שאין בהן קשר לעסק העצמאי. לדוגמא: עצמאי העובד מהבית אינו יכול להגיש חשבוניות על נסיעות.
כמות הפעמים בהן נדרש עוסק מורשה להגיש דוחות הינה גבוהה יותר מאשר עוסק פטור. הדבר שאינו שונה בין עוסק פטור לעוסק מורשה הוא חובת התשלומים לרשויות כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי, הפרשות לפנסיה וכדומה.
כמו בכל התנהלויות מול רשויות המדינה, גם במעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה או להיפך, קיימות דרישות בירוקרטיות שנוכל להימנע מהן אם נחשב נכון את נקודת הפתיחה של העסק. עצמאי אשר יכול לחזות שמחזור עסקאותיו יעבור את סכום מחזור העסקאות השנתי המקסימלי שאליו מותר להגיע כפטור, עדיף להתחיל כעוסק מורשה.
אחרי קבלת ההחלטה, יש 3 דרכים לפתוח תיק עוסק: להיעזר במנהל חשבונות או רואה חשבון או יועץ מס, למלא טפסים באינטרנט או לגשת פיזית לרשויות ולעשות זאת מול פקיד בלשכה.

מאמר 6:החסרונות בעבודה דרך המחשב מהבית.
הרבה מדברים על היתרונות בעבודה דרך המחשב מהבית אבל לא שמענו עוד על החסרונות שיש למקצוע המבוקש. הבאתי לפניכם היום כמה מאותם חסרונות שקיימים למי שעובד/ת כפרילנסר/ית מהבית. מקווה שזה יעזור למי שמוצא/ת עניין בתחום ויעזור כשתיפגשו באותם חסרונות.
למי שעובד בתחום בצורה רציפה יודע על מה אני מדברת אבל למי שרק שוקל להיכנס לתחום הלוואי והייתי יודעת את מה שאני הולכת לשתף פה איתכם/ן.
המשרד שלך הוא גם הבית שלך. ההפרדה קשה אך אפשרית. במקום לכעוס פשוט תעשו סדר ומצאו לכם את הזמן הכי מתאים שבו אין הפרעות ואתם יכולים לתת את כמות השעות שנדרשת מכם כדי להגיע ליומית מכובדת. רצוי לתעד אפילו כדי שיהיה לכם רשום.
עבודה שרובה נעשית בישיבה מה שמקשה על שרירי הגב, הצוואר, הרגליים ועוד. כל אחד יכול לאמץ לעצמו שיטות להקל על המצב הזה כי זהו חסרון שיכול ממש לנוון את גופכם. חוץ מהמנוי לחדר כושר או חוג הפילטיס מומלץ כל חצי שעה לקום מהכיסא ולהפעיל את הגוף למשך מספר דקות.
אין שעות ואין מקום לא טוב לעבוד בו. אם התעוררת באמצע הלילה ובא לך לעבוד תמיד המחשב זמין לך. זה עניין של בחירה. לא תמיד מתאים כמו למשל אם את באמצע חופשה במלדיביים להוציא את הלפטופ בשביל לעבוד זה כבר קצת קיצוני.
אין תקשורת פרונטלית. התקשורת הבין אישית בזמן העבודה לא קיימת. כל העבודה מתבצעת דרך אמצעים טכנולוגים כמו אימייל או דרך האתר שבשבילו אתם עובדים.
צריך לפתוח תיק ולתאם מס. תראו את זה כך מתי שהוא תצטרכו לנפץ את דימוי השרשרת שקושרת את ידיכם, חשוב להגיש דוחות בזמן כדי למונע מצבים של אי הבנות מול משרדים ממשלתיים. חשוב לקרוא על חוקי עצמאיים ועל הטבות אפשריות לעתיד ושוב להגיד טפסים ודוחות בזמן.
רואה חשבון או שאולי יש לכם את הידע לנהל תיק חשבונות. למי שאינו מעוניין ברכישת מסה של ידע גדולה בנושא מיסוי ומדינה ישכור שירות חשבונאות שיכול פשוט לחסוך לכם הרבה זמן למידה בתמורה לכמה מאות שקלים בודדים כל חודש תוכלו לנוח בידיעה שיש מישהו שמטפל לכם בכל עניין המספרים ומדינה.

לסיכום החסרונות לעבודה דרך המחשב מהבית קיימים: המשרד שלך הוא גם הבית שלך, רוב העבודה נעשית בישיבה מול מסך, אין שעות ואין מקום טוב לעבוד בו, אין תקשורת פרונטלית עם לקוחות או קולגות, צריך לפתוח תיק מס עצמאי, צריך לדאוג לתיק מס מסודר. אך אותם החסרונות האלה לא עולים במספר על כמות היתרונות שמקצוע זה מביא עימו לקהל הישראלים בארץ. אם תדעו לספק את הפתרונות הראויים (כל אחד לצרכיו) לעבודה יעילה מהבית תגלו שגם לחסרונות שמפורטות פה יש תרופה ולרוב היא ביכולת האבחנה של כל אחד ואחת מכם לעשות לעצמכם טוב.

עבודה מהבית אינה דבר חדש עבור אמהות..האם זה כדי?
מאז ממשלות העולם הכריזה על הסגר כדי להכיל את התפשטות נגיף הקורונה, העבודה מהבית הפכה למציאות חדשה עבור אלפי אנשים.
רבים עושים זאת בפעם הראשונה, מתמודדים עם האתגרים הלא מוכרים של עבודה מרחוק, כמו ניהול עומסי עבודה, עמידה בציפיות המעסיק או שילוב עבודה עם אחריות טיפולית. אבל העבודה מהבית והאתגרים שיכולים לבוא איתה הם השטח המוכר של אמהות מזה זמן.
כל ההורים שואפים ליותר איזון – פחות שעות בעבודה, יותר זמן השבתה עם המשפחות שלנו. אבל במאמץ להשיג הצלחה בקריירה ולספק את כל ההטבות של חינוך ממעמד הביניים, ההורים עובדים קשה מתמיד. לפי מחקרים שנערכו לאחרונה הראה כי אחוז גדול מההורים העובדים במשרה מלאה ראו את השעות שלהם גדלות בחמש השנים האחרונות.
חוסר ההתאמה הזה בין מה שאנחנו צריכים להרוויח לבין כמה זמן אנחנו רוצים לבלות עם הילדים שלנו הוביל הורים רבים לחפש הזדמנויות לעבודה מהבית – הזדמנות להתפרנס תוך כדי להיות בסביבה עבור עוד אבני דרך ורגעים מיוחדים. כשלוקחים בחשבון את העלויות הגבוהות של מעונות יום, חלק מההורים שעובדים מהבית מגלים שהם יכולים לעבוד פחות שעות תמורת משכורת שווה.

Tags :
Share This :