דינמיות – בהקשר לאופי העבודה שלנו אכן היא הופכת להיות גמישה מבחינת שעות , והגדרת זמן זאת אומרת אנו יכולים לעבוד ארבע שעות בבוקר וארבע בערב.

כך זה יאפשר לנו לחלק את העבודה ואת הזמן לפי מידת הצורך, במידה ואם לנו סידורים בבוקר או דברים אחרים שאנו צריכים לעשות בשעות הבוקר , ומה שנשאר לנו מבחינת עבודה נספיק לעשות את זה בערב ,זאת אומרת לפי הצרכים שלנו אנו יכולים לתאם את הזמן
בגדול עבודה מהבית נותנת לנו.
גמישות מקסימלית לעבוד בשעות הבוקר או צהריים או ערב, מאפשרת עבודה עם יותר הפסקות ופחות לחץ, ורעשים.
חיסכון משמעותי בזמן וכסף, כאבי ראש ,זמן חופשי מתי לאסוף את הילדים מבתי הספר והגנים.
וכן יכולה לעניק זמן איכות עם המשפחה , להשקיע בעצמנו יותר אם ברמה של תחביב חדר כושר וכו…
גם כן יכולים לעבוד מכל מקום אם זה בבית או בית קפה

עבודה מהבית #4
שנת 2023 זוהי השנה שלך! כך תחשוב וזה מה שיקרה במציאות. אך בנוסף זו שנה של הזדמנויות ביחוד אם אתה מחפש כמוני לעבוד מהבית. אני לגמרה מדבר מניסיון. לאחר שנים שלא הסתדרתי במסגרות כי הייתי איש טוב מדיי או תמים מדיי שניצלו אותי לרעה. החלטתי להתפטר מעבודה במפעלים, להתפטר מעבודה אצל מעסיקים ממורמרים ולחפש עבודה כעצמאי והכי חשוב לחפש עבודה בבית.
ההחלטה לעבוד מהבית לא באה אל ראשי ביום אחד. זה תוצאה של הרבה דברים ביחד שהביאו אותי למסקנה הזו. החלטתי להתפטר את זה סיפרתי. אבל אני לא בנאדם שאוהב לשבת בלי לעשות כלום. אז המשכתי לחפש עבודות. תשמעו זה עסק קשה. מצאתי את עצמי עובד משרה מלאה ושעות נוספות בלי להרוויח גרוש! מבינים? זה עסק מתיש. אתה יושב בבית ולא מפסיק לשלוח קורות חיים למודעות דרושים. אתה מתעורר מוקדם בבוקר אולי מישהו יתקשר אלייך. אבל כלום. אף אחד לא מתקשר. אתה מחכה ומחכה. לאט הביטחון העצמי והערך העצמי מתחילים להתערער. כיוון שאתה לא מבין מדוע אף אחד לא מתקשר אלייך. אתה שואל את עצמך: מה אני לא מספיק טוב? הקורות חיים שלי לא מרשימים מספיק? מה קורה פה? איך זה בכלל הגיוני? אני בנאדם רווי תארים. כל כך הרבה תארים עשיתי באוניברסיטה ופתאום הם לא נחשבים? אני בכלל לא מצליח להבין את זה. כל יום אני יותר ויותר מתוסכל מהיום שלפניו. איך הם לא רואים אותי. משהו לא בסדר פה כי זה לא הגיוני שאני עד כדי כך לא טוב.
אני מתחיל בספקולציות שאולי אף אחד לא באמת מסתכל על הקורות חיים שלי. כלומר הקורות חיים שלי לא מגיעים באמת לאף אחד. המודעות האלה שמתפרסמות באתרים השונים לדרושים באינטרנט הם פיקציה אחת גדולה!. האתרים סתם מפרסמים מודעות כדי למלא את לוח הדרושים שלהם. הריי לא הגיוני שאלוף העולם כמוני לא מצליח למצוא עבודה כל כך הרבה זמן. כל כך המון דקות ושעות של ביזבוז על כלום ושום דבר. בלי ששום דג עלה בחכה וגם לא ברשת.
היה לי מאוד משעמם בין חיפוש עבודה אחד לעבודה שניה, ותוך כדי שיטוטיי באינטרנט קראתי מחקר שהעלה לי חיוך מטופש על הפרצוף. לא יודע למה, הריי המחקר הזה לא אומר כלום ובטח שהוא לא אומר כלום לגביי אבל בכל זאת..החיוך לא ירד לי מהפרצוף כל היום.
קראתי במחקר שאם אני מחפש לעבוד מהבית זו ההזדמנות שלי לעשות את זה. לפחות לנסות. מדוע? כי לפי הממצאים של המחקר יש סיכוי מאוד גבוה שאמצא עבודה מהבית שגם עונה על הצרכים שלי וגם היא לחלוטין מהבית שלי. המחקר נערך על ידי חוקרים מדופלמים מצפון מערב מזרח אי ששוכן ליד אפריקה הצפונית. במחקר עלה שבשנת 2023 היו באינטרנט פי 20 יותר פרסומי עבודה לגבי עבודה מהבית מאשר פירסומים שהיו בשנת 2020.
זה אומר שהסיכויים שלי למצוא עבודה מהבית גדלו פי 20. כן? לא? זה לפחות מה שהבנתי. אני יכול עכשיו לחפש עבודה מהבית ורוב הסיכויים שאמצא משרה כל שהיא. כי הריי יש יותר משרות. כל כך שמחתי שמיד התחלתי לחפש משרות קראתי גם במחקר שמבוגרים יכולים להפיק יותר תועלת מהעליה הדרסטית הזו של עבודה מהבית. יש להם יותר כישורים ויותר ניסיון שמאפשרים להם את היכולת לתפקד בצורה טובה יותר, יעילה יותר ועצמאית בתחומי עבודה שהם לא משרד.
חיפשתי ובתוך כמה רגעים עלו מול עיניי מספר רב של הצעות ואפשרויות שאוכל לעסוק בהם כאשר אני בבית עם פיג'מה.

אז החלטת לעבוד מהבית, מצוין! עד לא מזמן האופציה הזו לא היתה קיימת ולכן עבודה מהבית היא לא דבר טבעי עבור רובנו. זה הזמן לתכנן את זה ולחשוב איך ניתן לעשות את זה בצורה היעילה והמותאמת ביותר עבורך. מומלץ וראוי ללמוד מראש איך עושים את זה ולאחר שבוחנים את המסגרת להחליט אם היא מתאימה לנו. בסופו של יום, עבודה מהבית היא בחירה, למרות שיש מקומות עבודה שמעודדים לזה ואפילו מחייבים מסיבות של התייעלות ארגונית וכלכלית.
ההמלצות במאמר הזה רלוונטיות לעובדים שבחרו לעבוד מהבית כעצמאים או כשכירים. בשני המקרים, נכון וראוי להיערך לקשיים שעשויים להתעורר מסגנון עבודה זה. אך לפני קריאת הדברים חשוב לזכור שלכל אדם ההרגלים שלו, המנהגים והאופי שמכתיבים עבורו את הדרך המתאימה ביותר עבורו לעבודה מהבית לכן, חשוב לזכור כי מדובר פה בהמלצות בלבד.
הדבר הראשון החשוב והטריקי ביותר בעבודה מהבית זה הצורך לשמור על ריכוז ויעילות ואלו מושתתים על משמעת עצמית. כדי לעשות זאת, חשוב שמקום העבודה הפיזי יאפשר לנו את זה. הווה אומר, אם אתה אדם שנוטה להתפתות בקלות לגירויים שיש בבית כמו צפייה בטלוויזיה, אכילה או הכנת אוכל, מנוחה, קריאה או התבטלות. לא כדאי להתמקם בסלון ששם יש טלוויזיה או במטבח ששם המקרר ושאר האביזרים שקשורים באוכל, גם לא כדאי בחדר השינה ששם המיטה. כדאי לבחור במקום שמשדר עבורך רצינות, שקט, סדר ונוחות. זה יכול להיות מקום המוגדר בנראות ובמהות שלו כחדר עבודה, אבל זה יכול גם להיות חדר אורחים, פינת המחשב, המרפסת או אפילו בית הקפה השכונתי. אם עליכם לחלוק מקום עם עוד אנשים, חשוב שתגדירו ביניכם את חלוקת החלל והזמן המשותפים, כך שיהיה ברור היכן כל אחד מכם עובד פיזית, מה החפצים השייכים לכל אחד מכם, לכמה זמן תצרכו את החלל הזה ובאילו מועדים בדיוק. חבל לבזבז אנרגיות על מריבות ועל חילוקי דעות בנושא שיהפוך לשגרת חיים עבורך.
עבודה מהבית מאפשרת לבחור את הדרך שבה רוצים לעבוד. תהנו מהחופש הזה – בחרו את השולחן והכסא הנוחים לכם, התאורה הטבעית או המלאכותית שנעימה לכם, רמת השקט שאתם צריכים, כמות הקפה וסוג הקפה שאתם צורכים.. ובקיצור, כל דבר שיאפשר לכם לחוש בנוח.
בעבודה מהבית מאד נוח למסמס את שעות העבודה. כיוון שלא צריך לצאת מהבית אין צורך להתלבש. כיוון שלא צריך לנסוע (ולעמוד בפקקים), לא צריך לתכנן את זמן היציאה מהבית בשעה מדויקת. כיוון שאין בהכרח ישיבות ופגישות קבועות, אין לוח זמנים מדויק שצריך לעמוד בו. אלו דברים שיכולים לייצר חוסר סדר וארגון ולהקשות על ביצוע העבודה, כל שכן התייעלותה. כדי למנוע זאת, חשוב מאד בכל מקרה, לקבוע לוח זמנים שפועלים על פיו. לוח הזמנים צריך להתאים לך וגם לשאר בני הבית. יש לקבוע באיזו שעה מתחילים לעבוד מה סדר הפעולות שצריך לבצע בחלוקה לפי זמן ולהכניס גם הפסקות.
עבודה מהבית מאפשרת לקחת הפסקות מתי שרוצים כדי לאכול, לנוח, להיפגש עם אנשים ולעשות סידורים בתוך הבית או מחוצה לו. יש בכך חופש אדיר, אך חשוב מאד שסדר היום יהיה קבוע או לפחות מוגדר מדי יום כדי שלא תהיינה זליגות של עבודה לשעות הלילה או שלחלופין, ההפסקות לא ישתלטו על שעות העבודה וימסמסו אותה דבר שבקלות יכול לקרות.
במסגרת שעות העבודה מומלץ "לשתול" גם שיחות ופגישות עם קולגות מהעבודה, עם המנהל הישיר שלך או עם שותפים ואנשי עבודה אחרים. הדבר יאפשר לשמור על המחוברות למתרחש בעבודה, על רלוונטיות, ענין ומצב רוח טוב. גם עבור המנהלים זה טוב כי כך הם ידעו ויראו שאתה עובד, מתעניין ומחובר למה שקורה בארגון.
מוזמנים לקחת את מה שרלוונטי לכם מהדברים שעלו כאן. ואל תשכחו שאתם אדון לעצמכם והבחירה היא בידיים שלכם.

בחירת מקצוע לחיים היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שאדם יכול לקבל. זו בחירה שתשפיע על כל היבט בחיים, החל מההכנסה ושביעות הרצון מהעבודה ועד לצמיחה האישית והמקצועית שלו. עם כל כך הרבה רכיבה על החלטה זו, חיוני להקדיש זמן לשקול גורמים שונים לפני בחירה. הרבה פעמים גם בחירת העבודה תוביל לבחירת מקום המגורים וכמה זמן פנוי ישאר לו לתחביבים למשפחה ולחיי פנאי

ראשית, חשוב להעריך את נקודות החוזק והחולשה שלך. שקול את הרקע האקדמי שלך, מערך המיומנויות ותחומי העניין האישיים שלך. אלה יספקו לך תובנות חשובות לגבי המקצועות שעשויים להתאים לך. לדוגמה, אם יש לך כישורי תקשורת מצוינים, אז קריירה ביחסי ציבור, עיתונות או שיווק עשויה להתאים לך. אם אתה סופר מיומן, המשך קריירה בכתיבה, עריכה או פרסום יכולה להיות בחירה מצוינת. הכישרונות והתחומי עניין הטבעיים שלך יכולים לספק לך בסיס חזק לבחירת מקצוע שתהנה ותצטיין בו.

לאחר מכן, קחו בחשבון את שוק העבודה וביטחון תעסוקתי. חיוני לבחור במקצוע מבוקש ועתיד מזהיר. בעוד שחלק מהתעשיות עשויות להיראות יציבות ומאובטחות, הן עשויות להיות בסיכון לאוטומציה או שינויים מפריעים אחרים. חקור את שוק העבודה ושוחח עם אנשי מקצוע בתחום הרצוי שלך כדי לקבל תובנות לגבי הסיכויים הנוכחיים והעתידיים שלו. קחו בחשבון את הביקוש של העבודה, קצב הצמיחה ופוטנציאל הקידום בעת קבלת ההחלטה. בנוסף כדאי לקחת בחשבון את יכולת ההתמדה שלך בתחום לאורך שנים על מנת שלא תצטרך להחליף כל כמה שנים מקצוע.

גורם קריטי נוסף שיש לקחת בחשבון הוא איזון בין עבודה לחיים. בעוד שתגמול כספי חיוני, חיוני גם לבחור במקצוע שמתאים לערכים ולמטרות אורח החיים שלך. לדוגמה, אם אתה מעריך זמן משפחתי ואיזון בין עבודה לחיים, אז עיסוק בעבודה בלחץ גבוה הדורש שעות ארוכות עשוי להיות לא הבחירה הטובה ביותר עבורך. מצד שני, אם אתה משגשג בסביבה בקצב מהיר ומוכן להקריב זמן אישי לקידום קריירה, אז מקצוע תובעני יותר עשוי להתאים.

חשוב גם לקחת בחשבון את דרישות ההשכלה וההכשרה למקצוע הרצוי. מקצועות מסוימים דורשים שנים של השכלה פורמלית, בעוד שאחרים עשויים לדרוש רק תעודה או הכשרה בעבודה. חשוב לקחת בחשבון את הזמן, העלות והמחויבות הנדרשים כדי לעסוק במקצוע שבחרת. זה גם חיוני לשקול את ההחזר לטווח ארוך על ההשקעה עבור החינוך וההכשרה שלך. האם ההשכלה וההכשרה שלך יספקו לך את הכישורים והאישורים הדרושים כדי להתקדם בתחומך ולהגדיל את פוטנציאל ההשתכרות שלך?

נטוורקינג הוא גם מרכיב חיוני בבחירת מקצוע. חיוני ליצור קשר עם אנשי מקצוע בתחום הרצוי ולקבל תובנות על התעשייה. זה יכול לספק לך מידע רב ערך על המשימות והאתגרים היומיומיים של התפקיד, כמו גם על פוטנציאל הצמיחה וההתקדמות. השתתף באירועים בתעשייה, צור קשר עם אנשי מקצוע בלינקדאין וחפש מנטורים שיוכלו לספק לך הכוונה ותמיכה בעת תחילת הקריירה שלך.

לבסוף, שקול את התשוקה שלך לתפקיד. חיוני לבחור מקצוע שאתה נלהב ממנו ושתואם את הערכים והמטרות האישיות שלך. אמנם תגמולים כספיים חיוניים, אבל הם לא צריכים להיות הגורם הבלעדי בהחלטה שלך. אם אתה נלהב מהעבודה שלך, סביר יותר שתהיה לך מוטיבציה ומעורבת, מה שיכול להוביל לסיפוק והצלחה מוגברת בעבודה.

לסיכום, בחירת מקצוע לחיים היא החלטה משמעותית הדורשת שיקול דעת מדוקדק. העריכו את נקודות החוזק והחולשה שלכם, חקרו את שוק העבודה, שקול איזון בין עבודה לחיים, דרישות השכלה והכשרה, והתחבר לאנשי מקצוע בתחום הרצוי. לבסוף, בחר מקצוע שמתאים עם התשוקה והערכים שלך. על ידי נקיטת צעדים אלו, תוכל לקבל החלטה מושכלת שתספק לך קריירה מספקת ומוצלחת.

Tags :
Share This :