גם פרסום ממשלתי לא יזיק. עדיין לא כל הציבור מודע לאפשרות הקלה והנוחה הזה, של עבודה מהבית.

כדאי שהבשורה תופץ.
כדי שלכל העובדים תהיה אפשרות להנות כיפליים. מהרווח הפרטי שלהם, ומהרווחה הכלכלית והחברתית שתהיה במדינה.

אתה מעסיק? עבודה מהבית זה הדבר הטוב ביתר עבורך חלק 2
במאמר הקודם הבאנו את הצדדים החיוביים בעבודה מהבית, ראינו שיש יתרונות רבים למעסיק בשינוי מתכונת העבודה, מעבודה במשרד לעבודה מהבית, שידרוג זה יכול להניב למעסיק רווחים כספיים רבים לעסק.
במאמר שלפנינו נמשיך להביא את היתרונות הגדולים למעסיק הטמונים במעבר למתכונת 'עבודה מהבית'.
פריון עבודה גבוה יותר
במשך שנים רבות התפיסה הפשוטה הייתה, שבעבודה מהבית פריון העבודה יורד בצורה דרמטית והסיבה לכך נעוצה, שבעבודה מהבית אין על העובד פיקוח, מה שמאפשר לעובד לעבוד ברמה נמוכה יותר.
אך בתקופת הקורונה נעשו מחקרים רבים שהוכיחו את ההיפך בדיוק, בעבודה מהבית פריון העבודה מתגבר יותר, ויש לכך כמה סיבות, בעבודה במשרד מטבע הדברים נוצרים 'זמנים מתים', עבודה בתוך מסגרת חברתית גוררת עמה זמן רב שבהם העובדים בונים את הקשרים החברתיים ביניהם, כמו שיחות מסדון בהם העובדים מחליפים חוויות ורשמים ממהלך החיים, או ארוחות משותפות שעל פי רוב הם נגררות יותר מהזמן הנצרך.
מצבים אלו אינם קיימים בעבודה מהבית בזה כל עובד נמצא לבדו ושקוע לבדו בעבודה, כך שזמן העבודה מנוצל יותר, מה שמגביר את פריון העבודה.
סקר שנערך בקרב מנהלים בכירים מעלה כי 77% סבורים שתפוקת העובדים עלתה או עלתה מאוד בעת תקופת הקורונה וסכום זהה סבור שגם איכות העבודה עלתה יותר במעבר לעבודה מהבית.
נאמנות העובדים
יתרון נוסף הקיים בזמן עבודה מהבית הוא אימון רב יותר בין המעסיק לעובד, כבר אמר החכם מכל אדם 'כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם', כשהעובד מרגיש שהמעסיק מאמין בו, נוצר ביניהם אמון מוחלט, מה שכמובן מוריד את החיכוכים הטבעיים הקיימים בין מעסיק לשכיר ומשרה אווירה רגועה יותר בעסק, והיתרון שיש לעסק עם אווירה נעימה ורגועה הוא גבוה מאוד!
שיעורי הגירה נמוכים
כל מעסיק מתמודד עם גלי עזיבה של עובדים, עובד שמרגיש חוסר שביעות רצון במקום העבודה, הוא יחפש בכל עת את הדרך לעזוב ולעבור לעבודה רווחית יותר עבורו, המחיר שהעסק משלם על עזיבת עובד הוא גבוה מאוד, אי אפשר להשוות עובד שכבר מיומן מכיר את המערכת לעובד שרק עכשיו נכנס למערכת ולוקח לו זמן הסתגלות, להכיר את העסק, את המנהלים, את הצוות, ואם מדובר בעסק שמיומן למשהו ספציפי, זה יחייב את העסק להכשיר את העובד, מה שמוסיף על העלויות.
מלבד זאת יש סיבה נוספת שגורמת לעובדים לעזוב את העבודה, והם שינויים בתנאי החיים, עובדים רבים נאלצים לעזוב את עבודתם עקב שמירה על ילדיהם, או עקב שהות ארוכה בדרכים לעבודה.
במעבר למתכונת עבודה מהבית הבעיות האלה נפטרות, מה שגורם לעובדים להישאר יותר במקום העבודה ולא להחליפו, מה שכמובן חוסך בעלויות לעסק.
יתרונות לסביבה
אחר שהבאנו את כל היתרונות הקיימים למעסיק, יש יתרון נוסף הקיים בעבודה מהבית והוא יתרון לסביבה, עבודה מהבית טומנת בחובה התנהלות ירוקה, יש פחות רכבים על הכביש, מה שמפחית כמובן את זיהום האוויר, ומפחית גם את הנזקים לכבישים, מחקר שנערך בארה"ב הראה כי ככל שעובדים מהבית, כמות דו תחמוצת הפחמן והאוזון יורדת בצורה דרמטית, עד שבשנת 2004 הקונגרס האמריקאי הגדיר 'עבודה מהבית' כחלק מהאלמנטים שיכולים לסייע בשמירה על איכות הסביבה!!!
עולה מהמאמר, 'עבודה מהבית' מלבד היוו מעבר לאנרגיה ירוקה, הוא גם מהווה התייעלות עבור העסק על ידי הפחתת הוצאות העסק מחד, והעלאת פריון העבודה מאידך.
ובאמת יזמים רבים ברחבי הארץ והעולם מודים, כי הביקוש לקניית או השכרת משרדים הולך ופוחת, מאחר ועסקים רבים מעבירים את מתכונת העבודה, מעבודה במשרד לעבודה מהבית, אז אם אתה מעסיק, אל תישאר מאחור, תצטרף לטרנד וגם אתה תתחיל לעבור למתכונת 'עבודה מהבית'!

Tags :
Share This :