בתור יזם ואיש עסקים, לפעמים אני מוזמן לאירוע השקה של משרדי הנהלה חדשים, גם בעבודה מהבית, וגם

במגדלים מפוארים. לא מעט אני נושא כמה מילים ומברך את הבעלים בהצלחה בכל עסקיו, ובכל פעם שאני מדבר אני מסיים במילים "שיקויים בך הפסוקים 'ברכת ה' היא תעשיר' 'ומצא חן ושכל טוב בעיני אלו-קים ואדם' ".
את הפסוק השני, קראתי באירוע בבר המצווה שלי, ומאז אני לוקח אותו ונושא עימי לכל מקום. גם בשיחות עם אנשים הפסוק לא מפסיק להדהד אצלי בראש, ותוך כדי דיבור אני משחיל אותו. גם לבד עם עצמי הוא עולה ברצף המחשבה וגם בעבודות במשרד ובעבודה מהבית. הוא תופס כותרת כל כך גדולה אצלי, עד שבכל פעם כשהוא עולה אצלי, גם האירוע עולה ביחד. זה מה שנקרא חתום, טבוע בתוכי. עד כמה האירוע היה משמעותי. נער בגיל 13, נעמד באולם אירועים מול שלוש מאות אורחים, מתחיל לקרוא את מה שהכין מבעוד מועד. העמידה מול הקהל, ההתרגשות וסדר הגודל חורטים בראש ובלב דבר שכנראה ייזכר לעד, וילווה בהרבה רגעיים משמעותיים אחרים בחייו.
אני אוהב להחכים וללמוד, יש לי חברים דרוזים, היו איתי בצבא צ'רקסים ובדואים, אך אני לא מוצא עוד אומה עם סוג של הענקת צביון אישי לכל אדם, שמתחבר לפסיפס ארצי ולאומני. אולי אני נעמד על האירוע ומתייחס לגברים שבינינו, אך אני מאמין שהנשים עוברות תהליך דומה ואף זהה. למרות שהן לא מקבלות תפילין, יש להגיד כי אולי הן מקבלות דבר נשגב יותר- הידיעה שהחיבור שלהן לעם, לאומה, לארץ- היא במישור היומי, לחיות ולהיות יהודייה גאה. יהודייה שגם לה יש שרשרת מגן דוד.

אז כבר מצאתם עבודה מהבית, חתמתם על החוזה, התחלתם לעבוד.. יום ראשון עובר סבבה וכיף, אתם חשים תחושת סיפוק, סוף סוף אתם לא מרגישים פראיירים, אתם עובדים מהבית ומנצלים את זמנכם למקסימום האפשרי עבורכם. אתם אדונים לעצמכם. אתם זוכים להיות עם החתולים כל היום, או הילדים, כך או כך, אתם זוכים לנצל זמן רב יותר עם אהוביכם שזקוקים לכם, ואתם נהנים. אך לאט לאט, יום ועוד יום ועוד יום עובר לו, ואתם מתחילים להרגיש שאתם ניבלעים אל תוך הרוטינה, השיגרה. כל יום נראה אותו הדבר, כל היום אתם בבית, אתם רואים פחות אנשים, וכמה זמן כבר אפשר להישאר בפיג'מה? הקפה של הבית כבר לא טועם אותו הדבר. זה מתחיל…. לשעמם. אך אל ייאוש חברים! גם לכך יש פתרון.
נכון, עבודה מהבית יכולה להיות מאוד חזרתית וחסרת גירויים. הרי רוב הזמן אתם לבד בבית, ואין אנשים איתכם, במקרה הטוב משפחה וחברים או חיית מחמד נמצאים לארח לחברה, אך לא קיים ההווי המישרדי אליו הייתם רגילים עד כה. אך אין זה אומר שלא ניתן לייצר אחד. חישבו על זה, כפי שהתרגלתם לעבודה המשרדית, כך גם העבודה מהבית יכולה להפוך למשהו יותר ממה שאתם חווים כעת.
אני נתקלתי בעצמי בבעיה הזו, והחלטתי לשתף אתכם במספר דרכים להקל על כך, ולהפוך את חוויית העבודה מהבית למהנה והמתגמלת ביותר שהיא יכולה להיות עבורכם! כמובן, כל אדם הינו שונה בהעדפותיו, אז כל אחד יכול לקחת מהטיפים המוצעים כאן מה שהוא מתחבר אליו, ולנסות ליישמו בחייו שלו.
אוקיי אז בואו נתחיל. טיפ ראשון – תגוונו. במקום לעבוד כל יום, מאותו השולחן, מאותו החדר, ובמקרים קשים יותר גם באותם הבגדים, תנסו לגוון לעצמכם קצת את הסביבה. יום אחד למשל, תעבדו מהספה בסלון. יום אחר, תעבדו מהמטבח. אם יש לכם חצר – גם כן מדהים, התחברו לטבע בעודכם עובדים. ניתן גם לצאת מהבית ולעבוד בבית קפה, או ספריה, או אפילו אמצע היער. גיוון סביבת העבודה הוא יתרון משמעותי של העבודה מהבית, שאינו תמיד קיים בהכרח כאשר עובדים במשרד, ושם באמת כל יום הכל נראה אותו דבר ושום דבר לא משתנה. תנצלו את זה!
טיפ שני – עבודות צוות – אם יש לכם עוד חברים שגם הם כמוכם בחרו לעבוד מהבית, נסו לנצל זאת! אם אתם אנשים שהעבודה בקבוצה תורמת להם, דבר לא מונע מכם להיפגש ולעבוד יחדיו. כל אחד בעבודתו שלו כמובן, אך לפחות תהיו ביחד. עבודה בצורה כזו יכולה להיות מרעננת ומשחררת, ותראו איך היום עובר לכם ביעף בזכות החברה והכיף שהתווסף לעבודה בעקבותיה.
טיפ שלישי – תהיו יצירתיים. תמצאו דרך לצ'פר את עצמם כל הפסקה/סיום משימה וכו', בדרך חדשה, שתגרום לכם לרצות להמשיך ולעבוד. זה יכול להיות כל דבר שעובד עבורכם. בין אם זה קפה עם כפית סוכר מושחתת אחת יותר כפרס, פרק בסדרה החדשה שהתמכרתם אליה בנטפליקס (כל עוד אתם מסוגלים להפסיק כשצריך), יציאה החוצה לנשום אוויר ולהאזין לציוצי הציפורים לריפוי והעצמת הנפש לפני החזרה לעבודה מול המסך, נגינה, ציור, משחק עם הכלב, תנומה קלה, טיול מסביב לבלוק, כל דבר שאתם מסוגלים לחשוב עליו שעשוי לרומם את רוחכם, והמשיכו להיות יצירתיים בפרסים שאתם מעניקים לעצמכם! בלי ספק מגיע לכם. כי כפי שאתם וודאי כבר יודעים, זה שאתם עובדים מהבית ללא ספק לא אומר שאתם עובדים פחות או שווים פחות העבודה הינה אותה העבודה, אתם עובדים קשה ומגיע לכם את הצ'ופרים האלה מידי פעם בפעם.
טיפ רביעי – הכי חשוב, אל תשכחו לקחת הפסקה. מעבר לצ'ופרים המזדמנים, אל תשכחו לקחת הפסקה. כאשר עובדים מהבית, אין מסגרת סביבנו, או אנשים נוספים שיוכלו להזכיר לנו לקחת אחת, יש כאלה שנוטים להישאב לעבודה ללא סוף, ולהעביר בלי משים יום עבודה שלם ללא לקיחת הפסקה אחת. זה אולי יוצר תפוקת עבודה יעילה ליום אחד, אך לטוול הארוך זה הוא הרגל שוחק, ותמצאו עצמכם מתקשים להמשיך. זיכרו שבתור עובדים מהבית אתם אדונים לעצמכם, ובתור כאלה עליכם גם להציב לעצמכם זמנים לפחות להפסקה אחת במהלך היום. אם לא תדאגו לעצמכם לא ידאגו לכם. ולעבוד ללא הפסקה כל יום בשבוע אינו ריאלי לאורך זמן. זיכרו זאת, ואל תנסו זאת בבית.
אז זהו לבינתיים, אלו הטיפים שיש לי להציע לכם היום, מקווה שמצאתם ביניהם כאלו שיועילו לכם בעבודתכם מהבית. בהצלחה!

Tags :
Share This :