בתוך הבית שלא יהיה בבלגן השלם ששורר בבית. כי לפמים כשצריכים לעבוד יש אנשים בבית או שזה אחד הילדים שחולה או שזה הבעל שיש לו חופשה מהעבודה או לכל דבר שהוא אחר הצהריים כשהילדים בבית ואת

צריכה להשלים את המלאכה את צריכה מקום שקט ורגוע בפינה שבה את מתיישבת בנוח ועושה את עבודתייך ולא טרודה בכל הבלגבן והרעש מסביב.
כי זה מאוד יכול להפריע ולתעתע את המחשבות ואי ריכוז שגורם לאיטיות ואי מקצועית ולכן צריך מקום שקט ורגוע לכל הדברים הללו.
ואם יש לו את השקט הזה אזי הוא באמת בחופש באמצע עבודה והוא מרוויח יפה ואפילו הרבה ואפילו הרבה הרבה כסף והוא גם לא צריך לעמול ולעבוד קשה אלא הוא עושה את זה הכי ברוגע והכי בשכל וישר דרך ולכן אדם כזה לא יהיה לו צורך בלצאת לוחפשות גדולות וארוכות שעולה הון רב ויטסו אותו בכל מיני מקומות כי אדם כזה טוב לו בבית בפינה שלו ובמקום שלו. אבל וודאי שהמקום הזה כפי שאמרתי צריך להיות מקום שקט ורגוע באיזה חדר פנימי שלא יהיה בתוך הבלגן הגדול הזה כי לא ירוויח כלום בעבודה מהבית הזו.

בשנים האחרונות, הרבה נשים רוצות לשלב בין קריירה אישית לחיי משפחה. העידן הטכנולוגי המפותח והמתפתח יכול לאפשר זאת מבלי הצורך לוותר על אחד משני הדברים הללו.
הרבה נשים רוצות להביא ילדים לעולם ולהקים משפחה משלהם, אבל הפחד הכלכלי והפחד לאבד את משרות העבודה הבטוחות שלהן יכול לפעמים להשפיע על ההחלטה שלהן להביא ילדים לעולם ולהיות אימהות. יש נשים שקיים אצלן הפחד מכך שהן כבר לא יהיו "רלוונטיות" בשביל המעסיק שלהם עקב הרצון שלהם להקים משפחה משלהן. ישנן נשים שהעבודה שלהן דורשת מהן לעבוד שעות רבות ודורשת יכולת ריכוז גבוהה מבלי הפרעות מהצד, וכל זה לא יתאפשר כאשר הם יהיו אימהות לילדים.
בדיוק לבעיה הזאת נוצר פתרון בשנים האחרונות. עבודה דרך הבית לאימהות. ישנה אפשרות למשרה חלקית וישנה אפשרות למשרה מלאה.
זה הפתרון המושלם לבעיה הנפוצה של הפחד הכלכלי של אותן נשים המפחדות להביא ילדים לעולם.
הן כבר לא צריכות לפחד על מקום עבודתן. הן כבר לא צריכות לפחד מכך שלא יוכלו להרוויח כסף בכבוד ולפרנס את המשפחות שלהן. ישנן אופציות משרות עבודה אחרות המיועדות במיוחד בשבילן. אופציות עבודה המאפשרות להם לגדל את ילדיהם בנחת וברוגע ובו זמנית להרוויח כסף ולהתפרנס כאשר העבודה מתבצעת דרך הבית הפרטי שלהן.
משרות עבודה מהבית לאימהות לרוב לא מצריכות ניסיון קודם, מקצוע או ידע מוקדם.
ישנן משרות עבודה פשוטות כמו עבודות הקלדה, הגהה, שירות לקוחות, מילוי שאלונים וסקרים, כתיבת מאמרים בנושאים שונים, הפצת פרסומות ושיווק מוצרים ברשתות החברתיות , קידום אתרים, כתיבת תכנים , עבודות עיצוב וגרפיקה, שיעורים פרטיים דרך תוכנת זום במקצועות בהן יש להם ידע , ועוד הצעות עבודה נוספות.
ישנן אימהות בעלות מקצוע שיכולות לאפשר לעצמם להקים עסק עצמאי מהבית, כמו משרד פרטי או קליניקה מהבית שממנה יוכלו לקבל את הלקוחות שלהן. ככה שהגישה לבית ולילדים תהייה זמינה ומהירה. והיכולת לשלב בין קריירה אישית למשק הבית תהיה אפשרית.
בנוסף, אימהות שיש להם ידע וניסיון מקצועי בייעוץ יכולות לפתוח משרד ייעוץ קרוב לביתן או אפילו בתוך ביתן ויכולות לקבל לקוחות ולתת ייעוץ מקצועי בתחום אליו הם שייכות.
בנוסף, אימהות שיודעות לדבר בשפות שונות ומגוונות יכולות לעבוד במשרות עבודה של תרגום מהבית כגון תרגום מסמכים ומאמרים. ויכולות גם לתרגם קורות חיים של אנשים לשפה הרצויה.
ישנן נשים שהעבודה הנוכחית שלהן מאפשרת להם להמשיך לעבוד דרך הבית כאשר הן מחליטות להביא ילדים לעולם. כאשר העבודה עצמה מתבצעת דרך מכשירים טכנולוגיים שמאפשרים לעבוד דרך הבית. עבודות כגון: עבודה תכנותית, שירות לקוחות טלפוני, עיצוב גרפי וכו'.
משרות עבודה מהבית לאימהות יכולות להתאים לכל המגזרים. יש מגוון רחב של משרות עבודה מהבית.
כל אמא יכולה למצוא את העבודה המתאימה לה אישית, עבודה שבה היא תוכל לממש את היכולות שלה ואת השאיפות שלה. עבודה בה היא תוכל לשלב קריירה עם משק בית וגידול ילדים.
עבודה שתאפשר לה להרוויח כסף בכבוד ולדאוג לפרנסת משפחתה וגם תאפשר לה להיות עם הילדים שלה ועם המשפחה שלה בלי שהיא תצטרך לוותר על אחד מהשניים.

לסיכום, החשש להביא ילדים לעולם בגלל הפחד לאבד את מקום עבודה כבר לא רלוונטי, ישנן משרות עבודות מהבית לאימהות המאפשרות להם לשלב בין קריירה לחיי משפחה, בין היכולת לפרנס משפחה ולהרוויח כסף לבין היכולת לגדל את הילדים בנחת וברוגע. תמה התקופה שנשים היו צריכות לוותר על קריירה בגלל הקמת משפחה ולהיפך.

חלק נכבד מהאוכלוסייה כיום מעוניין מאוד בעבודה מהבית, וכמובן שקיים איזשהו סינוור מהגמישות בשעות ומחוסר התלות בהגעה לעבודה על בסיס יום יומי. הצעירים מביניהם מופתעים מהאפשרות לקום יקיצה טבעית, ועם זאת לקבל שכר בסוף החודש. אך כולם כאחד מדלגים על העובדות הפחות נוצצות שעבודה מהבית עלולה לכלול…

קהילת המסתייגים מעבודה מהבית טוענת שעולם העבודה המודרני מייצר ריחוק חברתי. אנשים עם דעה כזו בדרך כלל גם יאמרו משפטים כמו: "איפה הימים שבהם הלכנו לשוחח עם חברים וישבנו איתם 'על כוס קפה' בבית?" או: "כולם מתקשרים היום דרך הפלאפון, ואי אפשר לדעת אפילו אם הבן אדם באמת נראה כמו בתמונות או לא…" או: "איפה הימים שהלכנו למועדון כדי לרקוד יחד במקום לרקוד לבד מול המצלמה?"
בקיצור, אותם חבר'ה שמתנגדים לעבודה מהבית ורואים בה קידום לריחוק חברתי, הם אותם האנשים שנהוג לכנות בלשון פחות מכובדת 'מיושנים'.

אך אני רואה את ההיגיון של אותם 'מיושנים', ולמרות שהקידמה והתפתחות עזרה לנו מאוד, עדיין עולם העבודה הולך למקום פחות טוב מהעבר, בעיניי לפחות. ומדוע? הצורך החברתי לא השתנה מעולם, למרות כל שינויי הקידמה והמדע בעולם. ונכון ששינויים אלו הפכו אותנו מרוחקים מעט זה מזה, והקשר האישי עבר ברובו לרשתות החברתיות… אך למרות זאת נשארה החובה ההגיונית לקום כל בוקר וללכת לעבודה. ובעבודה ישנם יחסי קולגות, יחסי עובד מעסיק, ויחסי נהג אוטובוס ונוסע תמידי. ויחסים עדינים אלה נשמרים בתור יחסים פרונטליים למדיי. אולי מחוסר ברירה, אולי ממחוייבות אישית להביא כסף הביתה… אבל בשורה התחתונה כולנו היינו תחת קשרים חברתיים מסויימים ששמרו על הצורך הפנימי שלנו בקיום קשר אנושי חברתי.
מהרגע שעבודות מהבית הפכו לברות השגה יותר ויותר, ומהרגע שאנשים החלו לראות אותן כעבודות נחשקות יותר, הקשר החברתי הכרוך בעולם העבודה "העתיק" הזה עומד בפני סכנת הכחדה.

הילדים שלנו כיום מזמינים אחד את השני הביתה כדי לראות סרט, לשחק במחשב או לעשות סירטון משותף ל'טיקטוק'. אם ניקח מהם את המסכים הם ישתעממו ולא ימצאו מכנה משותף יחד.
הילדים שלנו מבלים יחד מחוץ לבית בעיקר ע"י הליכה לקולנוע (-שוב מסך), או למען 'שופינג', תלוי בגיל הילד.
הילדים שלנו נעזרים עבור למידה למבחנים במענה מ'בוט' אינטרנטי, או בינה מלאכותית…
והנה, כעת גם עולם העבודה, שבאנו אליו כל בוקר מהכרח ולא מרצון (רובינו לפחות), אפילו הוא עובר למסך.
אז כן, יש בליבי הסכמה עם אותם 'מיושנים' לכאורה- נכון שעולם העבודה הקלאסי מייצר עבורינו קשרי חברה, ונכון שאם נעבור לעבוד אונליין נפסיק להנות מהם. הטכנולוגיה מתפתחת עם השנים וזה גורם לאנושות לנהוג ולתקשר אחרת עם השנים, אך האם שכחנו את עצמינו? האם כל התפתחות כזו מייטיבה עם הצרכים האנושיים שלנו?

לטובתינו כיצורים אנושיים אולי כדאי שנשמר לפחות את עולם העבודה מחוץ למשוואה הזו. נלך כל בוקר למקום עבודה קבוע במקום לעבוד דרך המסך ואולי כך נמשיך לזכות להיות חלק מהוויי חברתי קבוע…

בעולם הטכנולוגי של היום, במיוחד בעקבות מגיפת הקורונה, רבים מאיתנו מוצאים את עצמנו עובדים מהבית. אמנם יש לדבר את היתרונות שלו, כמו גמישות מוגברת ופחות זמן שמבוזבז על נסיעה לעבודה, אבל זעבודה מהבית יכולה גם להציג אתגרים ייחודיים. אחד האתגרים הגדולים ביותר הוא לשמור על סביבת העבודה שלנו מסודרת. סביבת עבודה לא מסודרת יכולה להוביל ללחץ, להסיח את דעתנו ובכך לגרום לעבודה שלנו להיות פחות יעילה. במאמר זה, נציע אסטרטגיות לארגון סביבת העבודה הביתית שלכם וליצירת סביבה רגועה שתעודד פרודוקטיביות.

  1. הורידו עומס מסביבת העבודה שלכם

הצעד הראשון בארגון סביבת העבודה הביתית שלכם צריך להיות ניקוי העומס. משמעות הדבר היא הסרת פריטים שאינם נחוצים או שימושיים לעבודה שלכם. תתחילו על ידי מעבר על סביבת העבודה שלכם וזיהוי הפריטים שאתם כבר לא צריכים. זה יכול להיות ניירות ישנים, ספרים או ציוד משרדי שלא נעשה בהם שימוש במשך חודשים.

  1. צרו שיטה

לאחר שפיניתם פריטים מיותרים מסביבת העבודה שלכם, הגיע הזמן ליצור שיטה שתעבוד לכם לארגון הפריטים הנותרים. ההמלצה שלנו היא למיין פריטים לקטגוריות, כגון ניירת, ציוד משרדי ואלקטרוניקה. לאחר מיון החפצים שלכם, תקבעו מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן כל קטגוריה בהתאם לסביבת העבודה הביתית שלכם ולמקומות האיחסון הזמינים שם.

  1. אחסנו לגובה

אחת הדרכים להפיק את המרב ממרחב העבודה שלכם היא להשתמש בקירות ובמדפים לשם אחסון, במקום להסתמך רק על שטח שולחן עבודה. שימוש ביחידות מדפים או בארגוניות שנצמדות לקיר יכול לפנות מקום יקר על השולחן ולשמור על סביבת העבודה שלכם מסודרת יותר. עבודה מהבית

Tags :
Share This :